Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

ki kell járni talikra és akkor készen kapod a megoldást :D

FBalázs egyik kollégája csinálta azt, hogy alufóliát rakott a bc (vagy lehet neki TID-je van...tökmind1) a matt felével kifelé és állítólag tök jól látható

ha csak simán beledezed akkor tényleg nem sokat fogsz látni nappal :(

Link to comment
Megosztás:

Ma este a Lurdy talin. :D

Csak kicsit messze vagy. :(

Nagyon :D Meg autópályamatrica sincs :D

Én átforrasztgattam a kocsiban az összes izzót nagy fényerejű kék ledre, de sajna a fűtésnél, ahol egy plexi szóra a fényt, ott elég halovány... A világítás kapcsoló nagyon jó, a ködlámpakapcsolóval egy órát szarakodtam, mire rendesen úgy világított ahogy kell, de az is marha jó (az még túl erős is, mert a ledet semmi se takarja el.

A vészvillogó kapcsoló kicsit necces, mert ott kék a fény, és piroson világít át. De a MID-nél hiába raktam bele egyet, nem is láttam nappal belőle semmit.

Kérdezném akkor, hogy pontosítanátok a tanácsaitokat? Mit hogy csináljak?

A másik téma: MID invertálásról valaki tud valamit?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon :D Meg autópályamatrica sincs :D

Én átforrasztgattam a kocsiban az összes izzót nagy fényerejű kék ledre, de sajna a fűtésnél, ahol egy plexi szóra a fényt, ott elég halovány... A világítás kapcsoló nagyon jó, a ködlámpakapcsolóval egy órát szarakodtam, mire rendesen úgy világított ahogy kell, de az is marha jó (az még túl erős is, mert a ledet semmi se takarja el.

A vészvillogó kapcsoló kicsit necces, mert ott kék a fény, és piroson világít át. De a MID-nél hiába raktam bele egyet, nem is láttam nappal belőle semmit.

Kérdezném akkor, hogy pontosítanátok a tanácsaitokat? Mit hogy csináljak?

A másik téma: MID invertálásról valaki tud valamit?

http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=579

Kuksi.Van itt néhány okosság már a LEDesítéssel kapcs.ban. :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Gábor! Lenne egy kérdésem: mikor a motor áll, és a BC semmilyen kijelzést sem csinál, akkor ha bekapcsolom a rádiót, az miért nem ír ki semmit a kijelzőre? Ez természetes, netán software-es oka van?

Gyári van benne?

Lehet el van csípve direkt a vezeték, vagy szakadva.

Én elvágtam mert a gyárin kívül semelyik fejegység nem kezeli.

Link to comment
Megosztás:

A rádióra gondolsz? Az gyári Blaupunkt SC202. A BC pedig Gábor által készült  :notworthy:

A BC beépítése előtt rendesen kezelte a kijelzőt, csak gondolom a BC blokkolja valahogy, vagy nemtom, kérem kapcsojja ki...  :P

Nyomd le az S és R gombot 3 mp-ig, majd kiírja a kódot. Nézd meg itt, hogy milyen kódolás van benne. Ha nem rádiós, akkor nem fogja kiírni, és át kell programoztatni.

Vagy tényleg a rádió és a BC közti vezeték szakadt.

Link to comment
Megosztás:

A rádióra gondolsz? Az gyári Blaupunkt SC202. A BC pedig Gábor által készült  :notworthy:

A BC beépítése előtt rendesen kezelte a kijelzőt, csak gondolom a BC blokkolja valahogy, vagy nemtom, kérem kapcsojja ki...  :P

Ez a probléma nálam is jelentkezett annó, de fejegység csere után teljesen mindegy, hogy mit is mutat.

Ha pedig gyujtás nélkül kell a TID-et megnézni akkor megnyomod valamelyik gombját és pár másodpercre bekapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Jánoska: nem a gyári BC van benne, nem tudom, Gábor BC-je mit szól ehhez a gombkombinációhoz, de lehet megpróbálom :P

Gepard: nekem DID kijelző van, az oké, hogy gombnyomásra mutatja az időt, datumot, csak azt szerettem volna elérni, hogy amikor áll a motor, akkor a rádió dolgait írja ki, ha már olyankor a BC-nek úgysem kell a kijelző.

Link to comment
Megosztás:

Jánoska: nem a gyári BC van benne, nem tudom, Gábor BC-je mit szól ehhez  a gombkombinációhoz, de lehet megpróbálom  :P  

Gepard: nekem DID kijelző van, az oké, hogy gombnyomásra mutatja az időt, datumot, csak azt szerettem volna elérni, hogy amikor áll a motor, akkor a rádió dolgait írja ki, ha már olyankor a BC-nek úgysem kell a kijelző.

Aha.... azt nem ismerem :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia Gábor (opel16v)!

Nagyon megörültem, és csak gratulálni tudok, hogy van valaki aki Opel Astra F-hez BC „utánzatot” készít (fejleszt).

Azt szeretném kérdezni, hogy készítesz-e még ilyen kütyüt (CDL – XM1)?

Ha igen mibe kerül

- alapcsomag

- XM1 modul (pillanatnyi fogyasztás, stb.)

- GSI kapcsoló

- beszerelés

- stb.

Nekem egy 1996-os lépcsőshátú Astra F GL-em van. 1.4-es 60 kW-os motorral (C14SE), TID kijelzővel, és fordulatszámmérős km órával.

Olvasgattam a fórumot, de azon kívül mi az amit érdemes tudni a készülékről (a CDL kézikönyvet – ami a Net-en volt, elolvastam).

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
hellosztok

ma nyomkodtam a f atrámban azt az izét ott középen:)

ott ahol a dátumot irkálja

na és irt olyat hogy F 12 meg F 95 az mi???

segíjetek lécci

kössz hello

Nem akarok hülyeséget írni, de ha jól emléxem, ezek hibaüzenetek, pl. a külső hőmérsékletszenzor meghibásodása esetén is ilyesmit ír, ha jól tudom :blink:

Ilyesmit találtam, nem tudom, ez érvényes-e a tiédre, de ha tudsz németül (én nem), kitalálhatod:

F95= Radio-Bus Übertragungs Fehler

F12= Einleitung Diagnose

Az első alighanem a rádióval való kommunkáció hibájára utal, lehet csak kontakthiba a rádió felől, a másodikat nem tudom, mi lehet :)

Link to comment
Megosztás:

nekünk nem gyári magnó van benne

meg ezt nem is értettem hogy komunikálnak együtt

van valami kábel amit a kocsihoz kell kötni még pluszba???

amugy az F95 az tuti a rádióval van egyben

az f12n dolgozom

köszi amugy

hello hello

bevezetés előkészület et találtam az F12 esre

bevezeés , előkészület diagnózis

ez mit jelenthet vajon igy egyben??

meg eltüntetni csak adatkábellel lehet?

elvileg van egy srácc aki ki tudja szedni ezt

bár nem nagyon zavar elfér az ott:))

csőcső

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Az adok-veszek topikban nem találtam! Egyébként Daewoo Nexiám van, amibe beszereltem egy Kadett GSI digit műszerfalat, valamint egy TID kijelzőt, de a kijelző csak a külső hőmérsékletet és az időt mutatja, az alsó sorban "Program" felirat látszik. Olvastam, hogy Opel16V gyárt valami kütyüt, amit talán én is tudnék használni, vagy egy BC kellene, amit valahogy összehoznék a vasammal!

Csááá!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az adok-veszek topikban nem találtam! Egyébként Daewoo Nexiám van, amibe beszereltem egy Kadett GSI digit műszerfalat, valamint egy TID kijelzőt, de a kijelző csak a külső hőmérsékletet és az időt mutatja, az alsó sorban "Program" felirat látszik. Olvastam, hogy Opel16V gyárt valami kütyüt, amit talán én is tudnék használni, vagy egy BC kellene, amit valahogy összehoznék a vasammal!

Csááá!

A TID az egysoros 3 részes. Ha neked kétsoros van akkor szerintem nem lesz szerencséd. Opel16V-nek csak egysoroshoz van megoldása.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.