Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

lehet hülye kérdés, ezeket mé bontják szijjel? egybe nem kell a francnak se? (tudom alakrésznek jobban megéri)

me hogy az enyim fajtát(C16NZ) darabolják az rendbe mégis egy kommersz vacak

Egyrészt alkatrészként jobban kijönnek velük, másrészt a svájci kocsik (mivel nem uniós országból vannak) még drágák is ha be akarod regisztrálni őket. És talán szét is van rohadva az összes. De az utóbbi nem biztos.

Link to comment
Megosztás:

Egyrészt alkatrészként jobban kijönnek velük, másrészt a svájci kocsik (mivel nem uniós országból vannak) még drágák is ha be akarod regisztrálni őket. És talán szét is van rohadva az összes. De az utóbbi nem biztos.

ja tényleg svájci, eccer én is néztem hogy milyen olcsók, csak később jöttem rá, hogy az nem EU és vám kell rá

akkor is kár

Link to comment
Megosztás:

http://racing-bazar...._16v_bontogatas

Őt keresd! Neki van!

Vagy a fórumról spzolit! Úgy rémlik neki van meg egy...

spzoli már eladta azt irta. De a gsi astrás srác 6ezerért adná csatikkal. nem hangzik túl drágának? megéri annyiért? és ha megveszem akkor gondolom nekem még átkell programoztatni mert C14nz motorba kell nekem. Az kb mennyi lesz?

Link to comment
Megosztás:

spzoli már eladta azt irta. De a gsi astrás srác 6ezerért adná csatikkal. nem hangzik túl drágának? megéri annyiért? és ha megveszem akkor gondolom nekem még átkell programoztatni mert C14nz motorba kell nekem. Az kb mennyi lesz?

Nem, nem sok érte! Viszont kell még szerezned egy BC-s bajuszkapcsolót.

És a programozás előtt még be kell kötni :) A programozást, meg 3000-6000 között szokták csinálni

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem sok érte! Viszont kell még szerezned egy BC-s bajuszkapcsolót.

És a programozás előtt még be kell kötni :) A programozást, meg 3000-6000 között szokták csinálni

Ijjjj hallod ennek a programozásnak jól megkérik az árát. :) ÉS mondjuk ha nemtok szerezni ilyen bc-s kapcsolót maszekba nem lehet megoldani két nyomógombal ami elrejtek a kormány alatt vhol? :D meg én csak a fogyasztás mérést akarom bekötni. ugy olvastam az nem olyan sok vezetékelés. Elég fapados az astrám ugyhogy nemhiszem h van ablakmosó érzékelő, vízhűtó érzékelő, meg olajszint érzékelő benne, izzók kiégését nem tartom lényegesnek. szal ennyi. Van még vmi amit be lehet kötni h mutassa?

Link to comment
Megosztás:

Ijjjj hallod ennek a programozásnak jól megkérik az árát. :) ÉS mondjuk ha nemtok szerezni ilyen bc-s kapcsolót maszekba nem lehet megoldani két nyomógombal ami elrejtek a kormány alatt vhol? :D meg én csak a fogyasztás mérést akarom bekötni. ugy olvastam az nem olyan sok vezetékelés. Elég fapados az astrám ugyhogy nemhiszem h van ablakmosó érzékelő, vízhűtó érzékelő, meg olajszint érzékelő benne, izzók kiégését nem tartom lényegesnek. szal ennyi. Van még vmi amit be lehet kötni h mutassa?

Barmilyen ket gombot bekothetsz, hisz csak testet kapcsol.

Viszont minimum van egy kulso homerseklet jeladod, aminek az eleresehez mar kell a gomb, hogy lepkedni tudj a menuben. Viszont +3 vezetek berangatasa mar nem nagy melo,foleg hogy szet szedve az auto. Es akkor lesz aktualis fogyid, atlag fogyid, meg teheto tavolsagod, es atlag sebesseged.

De ha vegre elolvasnad a GYIK-ban a BC-re vonatkozo reszt nem tennel fel ilyen folosleges kerdesekt!

Link to comment
Megosztás:

Barmilyen ket gombot bekothetsz, hisz csak testet kapcsol. Viszont minimum van egy kulso homerseklet jeladod, aminek az eleresehez mar kell a gomb, hogy lepkedni tudj a menuben. Viszont +3 vezetek berangatasa mar nem nagy melo,foleg hogy szet szedve az auto. Es akkor lesz aktualis fogyid, atlag fogyid, meg teheto tavolsagod, es atlag sebesseged. De ha vegre elolvasnad a GYIK-ban a BC-re vonatkozo reszt nem tennel fel ilyen folosleges kerdesekt!

Nem hiszem h volt felesleges kérdésem :) és a gyik-et olvastam el először.

de köszi a választ :D sztem még lesz egy két kérdésem :D dehát ink kérdezek mint elbaltázzak vmit.

Link to comment
Megosztás:

spzoli már eladta azt irta. De a gsi astrás srác 6ezerért adná csatikkal. nem hangzik túl drágának? megéri annyiért? és ha megveszem akkor gondolom nekem még átkell programoztatni mert C14nz motorba kell nekem. Az kb mennyi lesz?

Én 8eFt-ért vettem, de volt hozzá kapcsolós ablaktörlő kar meg a CC is.

A programozás meg 3eFt volt Csömörön.

Link to comment
Megosztás:

Én 8 ezerért vettem a BC-t vaterán poénból, hogy be lehet-e kötni, mert rajzról úgy tűnt. Aztán összekötöttem itthon próbaképp és múkoggy. :D Aztán be a gépsasba, de bajuszkapcsolóm nem volt ofc. A Discmanem távirányítóját kötöttem be ideiglenesen. :D Pár hónap múlva meg gyári bontott kart kapott a kocsi 3 ezerért. :D

Hja és a mai napig nincs beprogramozva a motoromhoz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Tegnap programoztattam a márkaszervízbe 1 bc-t 1994-re 12 havi f astra c16se motorkóddal aminek a jeladó impulzusa 16665 kellene hogy legyen. A lista szerint 1994 es programkód közűl a 81-est választottam. Az ez az én astrámba lett programoztatva és az enyém 95-ös évjárat. A bc most 16530 imp. Számot ír ki. Pedíg a műszeren 94 -es évjárat lett kiválasztva. Tehát más autóba nem tudok programoztatni az én kocsimba?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Tegnap programoztattam a márkaszervízbe 1 bc-t 1994-re 12 havi f astra c16se motorkóddal aminek a jeladó impulzusa 16665 kellene hogy legyen. A lista szerint 1994 es programkód közűl a 81-est választottam. Az ez az én astrámba lett programoztatva és az enyém 95-ös évjárat. A bc most 16530 imp. Számot ír ki. Pedíg a műszeren 94 -es évjárat lett kiválasztva. Tehát más autóba nem tudok programoztatni az én kocsimba?

Jól értem,hogy ismerősöd bc-jét vitted programoztatni úgy hogy a saját autódba lett betéve?

A legegyszerűbb modja a megfelelő működés ellenőrzésére, ha mész egy fix tempót, és nullázod az átlag sebességet.

Akkor elvileg az adott haladási sebességed kellene, hogy mutassa.

( huszadszor olvasom át de még mindig belezavarodom az írásodba...)

Link to comment
Megosztás:

Jól értem,hogy ismerősöd bc-jét vitted programoztatni úgy hogy a saját autódba lett betéve?

A legegyszerűbb modja a megfelelő működés ellenőrzésére, ha mész egy fix tempót, és nullázod az átlag sebességet.

Akkor elvileg az adott haladási sebességed kellene, hogy mutassa.

( huszadszor olvasom át de még mindig belezavarodom az írásodba...)

Igen! Elküldte a bc-t a srác és az enymbe lett programoztatva. Az impulzus jeladó az nem a fogyasztás mérésére szolgál?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.