Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Grat! nekem is így néz ki.

Te hol programoztattad?

Még sehol.

Pontatlanul mér. Zala megyében vagyok itt a környéken nem hiszem hiszem hogy meg tudják csinálni.

Az lenne a jó ha valaki meg tudná csinálni úgy hogy ki van szerelve a kocsiból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy be lett kötve a BC, és minden müxik a megtehető km-t kivéve. Az a gond, hogy amikor rákötöttük a műszeregység mögötti csatira a kábelét az üzemanyag-szintjelző mutatója kiakadt, és a BC ugyanúgy hibát jelzett! Van valakinek esetleg ötlet, tapasztalat?

Előre is köszi, üdv: Jani :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy be lett kötve a BC, és minden müxik a megtehető km-t kivéve. Az a gond, hogy amikor rákötöttük a műszeregység mögötti csatira a kábelét az üzemanyag-szintjelző mutatója kiakadt, és a BC ugyanúgy hibát jelzett! Van valakinek esetleg ötlet, tapasztalat?

Előre is köszi, üdv: Jani :D

Sztem megsérült a behúzott kábel vhol, vagy rossz helyre sikerült kötni, és testet kap. Asszem akkor mászkálnak a mutatók felfele.

Link to comment
Megosztás:

Sztem megsérült a behúzott kábel vhol, vagy rossz helyre sikerült kötni, és testet kap. Asszem akkor mászkálnak a mutatók felfele.

Hát minden bekötés a leírás szerint történt, a testelés még lehetséges azt ellenőrzöm. Esetleg az nem lehetséges, hogy a BC-nek ez a része nem müxik valami miatt? Mondjuk kételkedem, hogy csak ez rossz lehet!!!

Amire még tippeltünk, hogy esetleg a km óra azon részénél van gond! Mert már többször csinált olyat, hogy csak úgy elindult a vízhőfők meg az üzemanyag mutató fel-le ugyanabba a pozícióba is álltak! :D

Link to comment
Megosztás:

Hát minden bekötés a leírás szerint történt, a testelés még lehetséges azt ellenőrzöm. Esetleg az nem lehetséges, hogy a BC-nek ez a része nem müxik valami miatt? Mondjuk kételkedem, hogy csak ez rossz lehet!!!

Amire még tippeltünk, hogy esetleg a km óra azon részénél van gond! Mert már többször csinált olyat, hogy csak úgy elindult a vízhőfők meg az üzemanyag mutató fel-le ugyanabba a pozícióba is álltak! :D

Ha vízhőfok is felmászik akkor testet kap vhol. Kadettel jártam úgy, hogy a vízhőfok vezeték szigetelése a rezgéstol le kopott. Annyit láttam, hogy egyszer csak el kezd felmászni a mutató, mert hozzáért a motorhoz. Irány a szerelő, aztán a szigetelőszalag megoldotta.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Srácok! Szükségem lenne egy vezetékszálra a diagcsatiból a végén levő fémkontakttal együtt. (Na vajon mihez kell? :D B) )

Már érdeklődtem Astrát bontó emberektől, de egyelőre senki se akarja megvágni a kábelkorbácsot. :D Ha tudtok olyat aki megteszi, írjatok.

Ja és még valami: A BC programozása hogy zajlik? Rámegy a diagra az op-com és a szoftverrel menni fog? Vagy kell más is? :)

Link to comment
Megosztás:

Srácok! Szükségem lenne egy vezetékszálra a diagcsatiból a végén levő fémkontakttal együtt. (Na vajon mihez kell? :D :D )

Már érdeklődtem Astrát bontó emberektől, de egyelőre senki se akarja megvágni a kábelkorbácsot. :) Ha tudtok olyat aki megteszi, írjatok.

Ja és még valami: A BC programozása hogy zajlik? Rámegy a diagra az op-com és a szoftverrel menni fog? Vagy kell más is? B)

Index csatlakozójában található fém pöcök pontosan passzol a diagcsatiba. :D De mgé talán a ködösé és a helyzetjelzőé is. Tehát elég egy csatlakozó, némi vezetékkel. :D

Link to comment
Megosztás:

Srácok! Szükségem lenne egy vezetékszálra a diagcsatiból a végén levő fémkontakttal együtt. (Na vajon mihez kell? :D B) )

Már érdeklődtem Astrát bontó emberektől, de egyelőre senki se akarja megvágni a kábelkorbácsot. :D Ha tudtok olyat aki megteszi, írjatok.

Ja és még valami: A BC programozása hogy zajlik? Rámegy a diagra az op-com és a szoftverrel menni fog? Vagy kell más is? :)

Ha nem sikerül találnod, akkor szólj, van bontott kábelkötegem.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Ezeket nem találtam meg a GYIK-ben: :D

Ha 10 pines a diagnosztikai csatlakozó, akkor melyik pinre kell kötni a vezetékét?

Mivel az opel-infos.de-n megváltozott a linkelt tábla a BC-k motorhoz kódolásáról, betenné valaki akinek megvan? Esetleg a Calibra/Vectráé volt linkelve, mert akkor megvan.

Link to comment
Megosztás:

Ezeket nem találtam meg a GYIK-ben: :D

Ha 10 pines a diagnosztikai csatlakozó, akkor melyik pinre kell kötni a vezetékét?

Mivel az opel-infos.de-n megváltozott a linkelt tábla a BC-k motorhoz kódolásáról, betenné valaki akinek megvan? Esetleg a Calibra/Vectráé volt linkelve, mert akkor megvan.

Csak a kapcsrajzból tudok kiindulni:

14-es vezeték barna-fehér "G" láb

15-ös vezeték barna-piros "D" láb

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy elhalálozott a BC-m. Nem jelzi ki a külső hőmérsékletet. Eddig tökéletesen működött.

A szenzor jól működik, legalábbis a régi kijelzőjével kipróbáltam azzal rendben volt.

Az átkötések a BC belsejében is rendben vannak (szemre) bár hamarosan átforrasztom őket.

Van valakinek valami ötlete?

Esetleg BC kapcsolási rajz még jó lenne.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Ezeket nem találtam meg a GYIK-ben: :D

Ha 10 pines a diagnosztikai csatlakozó, akkor melyik pinre kell kötni a vezetékét?

Mivel az opel-infos.de-n megváltozott a linkelt tábla a BC-k motorhoz kódolásáról, betenné valaki akinek megvan? Esetleg a Calibra/Vectráé volt linkelve, mert akkor megvan.

Az ebben a topicban az 56.oldalon itt látható hozzászólásban levő link működik. :P A bekötések és a motorokhoz tartozó kódok is. Legalább is a 081-essel jó lettek az adatok. :D

Érdemes lenne a kódokra mutató linket átírni a GYIK-ben. :D

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/100124/273469916_ww...ltoltes.hu_.jpg

Ennél a tipusnál miket irkál ki ha megnyomom mind a két gombot egyszere?

A pillanatnyi sebességet 53Km/óráig, amennyiben az útjeladó helyesen műkszik, ha van a kijelzővel kapcsolatos hibakód (pölö F169 a külső hömérséklet szenzor hibája) akkor azt, majd az összes karakter vikágít ez egy kijelzőteszt.

270145-20110702-SiJD6B.jpg

Ez a hibakód kezdete éppen. 3X12.

Link to comment
Megosztás:

A pillanatnyi sebességet 53Km/óráig, amennyiben az útjeladó helyesen műkszik, ha van a kijelzővel kapcsolatos hibakód (pölö F169 a külső hömérséklet szenzor hibája) akkor azt, majd az összes karakter vikágít ez egy kijelzőteszt.

http://pics.coldline.hu/pics/270145-20110702-SiJD6B.jpg

Ez a hibakód kezdete éppen. 3X12.

Nálam ezt adta ki 95 Melegindítás szelep - feszültség túl alacsony

Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.