Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyek Calibrát vagy ne ?


Zorro_16V

Recommended Posts

Szia!

Köszönöm a segítséget!

Az autó konkrétan a 8-ason(Várpalota felé, Újcsóri út) van az iszkaszentgyörgyi lámpás kereszteződésnél levő kereskedésben.

Ha arra jársz megköszönném, ha ránézél, hogy egyáltalán érdemes-e lemennem Pestről megnézni megint. Nem tökéletes autót várok el ennyi pénzért, de azért ne kelljen kompletten újjáépíteni, hogy lehessen használni... A kép alapján a tiédhez képest pusztulatnak fog tűnni...:blush:

köszi

Helló!

Megnéztem a Calibrát!

Amit észrevettem rajta:

Jobb oldali lámpa foncsora erősen matt,hólyagos,baloson kezdődő mattulás

Jobb oldalon küszöb,hátsó ív erősen rozsdásodik az ajtón tenyérnyi helyen sérült fényezés

Jobb oldalon a hátsó kerék előtt lévő küszöbtakaró műanyag helye igénytelenül belemezelve(ilyet még nem láttam!)

Bal oldalon hátsó ív egy része erősen kiszilózva,valószínűleg "valamit" próbáltak eltüntetni vele.

Első lökhárítón durva javításra utaló nyomok!

Erősen rozsdásodó tetőablak!

Elől két különböző márkájú gumi,ráadásul nem is váltóméret!

16V felnik,ritka ronda állapotban

Körbe olyan sötét fólia van rajta,hogy csak a szélvédőn tudtam benézni!

Jobb oldali ajtókárpit hólyagos,kormány eléggé kopott!

Ilyen matt fényezést még nem láttam ebben a színben!

A 365 ezer foritos vételárat én sokallom érte!

Minimum még ennyit rá kellene költeni,hogy használható állapotban legyen!

Link to comment
Megosztás:

Az elmúlt évek tapasztalatai alapján én sem vágnék bele ebbe az autóba!Írom ezt úgy,hogy az alvázat nem is tudtam megnézni a motort be sem indítottuk!Ahogy ti is írtátok sok pénz,kitartás árán talán rendbe lehetne hozni,de nem lenne értelme!

Xendercali: Köszi, h megnézted!!!

Azóta levitték az árát 325-re, és hál istennek el is vitte valaki.

Hétfőn raktak fel a használtautóra egy szintén pirosat 365-ért, kép alapján elég patent volt. Másnap délben mentem volna megnézni, de már el is vitték addigra... Az első érdeklődő meg is vette, valszeg télleg jó volt a gép... Egyelőre kivárásra alapozok, előbb utóbb csak raknak fel vmi értelmeset, naponta töbször átnézem, hátha van vmi új...

Link to comment
Megosztás:

Xendercali: Köszi, h megnézted!!!

Azóta levitték az árát 325-re, és hál istennek el is vitte valaki.

Hétfőn raktak fel a használtautóra egy szintén pirosat 365-ért, kép alapján elég patent volt. Másnap délben mentem volna megnézni, de már el is vitték addigra... Az első érdeklődő meg is vette, valszeg télleg jó volt a gép... Egyelőre kivárásra alapozok, előbb utóbb csak raknak fel vmi értelmeset, naponta töbször átnézem, hátha van vmi új...

CSak egy javaslat, bögöld a calibrások weboldalát is, hátha ott is látnak olyan verdát, ami mást is érdekelhet.Pl. téged! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Xendercali: Köszi, h megnézted!!!

Azóta levitték az árát 325-re, és hál istennek el is vitte valaki.

Hétfőn raktak fel a használtautóra egy szintén pirosat 365-ért, kép alapján elég patent volt. Másnap délben mentem volna megnézni, de már el is vitték addigra... Az első érdeklődő meg is vette, valszeg télleg jó volt a gép... Egyelőre kivárásra alapozok, előbb utóbb csak raknak fel vmi értelmeset, naponta töbször átnézem, hátha van vmi új...

Szívesen!

Én az alábbi cikket ajánlanám figyelmedbe:

http://www.calibra.atw.hu/

-Vásárlási tanácsok

-Calibra & Opel

Az egész oldalt érdemes átolvasni,sok hasznos dolog van fent.

Illetve az alábbi fórumot:

http://forum.calibraclub.net/

Természetesen ha tudunk, továbbra is segítünk.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Calit készülök venni, ki is néztem egy példányt: http://www.hasznaltauto.hu/2771336_opel_calibra_1991

Még nem beszéltem a tulajjal, mert vmi nem 100-as az autón! Furcsa, hogy van benne vezető és utasoldali légzsák, holott '91-es gyártmány. A kettő kizárja egymást? A másik dolog, hogy mi az az oldalindex rajta? :huh:

Kinéztem egy másikat is: http://www.hasznaltauto.hu/2750881_opel_calibra_1990

így látatlanban semmi kivetnivalóm nincs! Esetleg a tapasztaltabb szemek látnak rajta valamit (ami nem odavaló, gyanús)?

Esetleg valamelyik autó előéletéről lehet tudni valamit (ismerősé, esetleg az enyém volt, stb.)?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Az elsőnek kár hogy nincsen kép a belsejéről, így nem lehet készpénznek venni a hirdetésben leírtakat, az is lehet hogy nincsen benne egy légzsák sem, de lehet hogy az évjáratot írták el. Alapesetben amúgy a '91-es gyártási év és a két légzsák kizárja egymást (vezetőoldali '93-tól, utasoldali meg '95-től volt), de azért írtam hogy alapesetben, mert akinek van némi műszaki érzéke és kellő kitartása az be tudja szerelni utólag is (láttam már erre példát), bár a hirdetésben szereplő autónál erre kevés az esély. Az oldalindex meg az olasz piacra készült autók sajátja volt, Olaszországban ez kötelező.

Link to comment
Megosztás:

Kinéztem egy másikat is: http://www.hasznaltauto.hu/2750881_opel_calibra_1990

így látatlanban semmi kivetnivalóm nincs! Esetleg a tapasztaltabb szemek látnak rajta valamit (ami nem odavaló, gyanús)?

Hát nekem azért lenne, első körben minjárt a kárpit (vagy üléshuzat vagy mi),a váltógomb-kormány-kézifékszoknya, és a vonóhorog. :huh:

Amúgy közelebbről nem ismerem egyik autót sem, úgyhogy pontos véleményt nem tudok mondani.

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem azért lenne, első körben minjárt a kárpit (vagy üléshuzat vagy mi),a váltógomb-kormány-kézifékszoknya, és a vonóhorog. :huh:

Amúgy közelebbről nem ismerem egyik autót sem, úgyhogy pontos véleményt nem tudok mondani.

Ez elvileg helyi versenyzőjé, de v.hogy nem sokat cruisinolt vele a tag, mert akkor jobban ismerném.Olyan, mint ha a Vacsi hegy környékén lakna.Látszólag egyben van......kép alapján....

Link to comment
Megosztás:

Hát, az első az egy telefont ér meg max. Megnézni személyesen... felejtős.

A második az jobb eséllyel indul nálam, de ha versenyzőé! :) A gyári üléshuzat lehet már ki van kopva/szakadva, nem probléma, a gyári szoknyák meg tudjuk: "hamar" megadják magukat. A vonóhorog nekem is szemet szúrt, nem értem mi zajlodott le tulaj fejében, mikor felszereltette. Ezt, ha még meglesz április elején, tuti megnézem, nincs messze.

Jobb szerettem volna lufist, de azok 7 kilónál kezdődnek, az meg sok nekem. Igaz fiatalabbak, meg a gyári kárpit is szebb.

Szerk.: ezen besz@rtam: http://www.hasznaltauto.hu/2671323_opel_calibra_1992

Képesek voltak Kadett kárpitot belekókányolni!!! :huh: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.