Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó


Recommended Posts

A "fordítómechanikához" nincs felújító készlet, azt csak egyben lehet cserélni, és annak az ára a 45.

Lehet a csapszeget is cserélni külön, az is hoz némi javulást. Viszont első körben egy állítást próbálnék

meg, amit a homlokfalnál kell elvégezni alulról, egy 13-as csavarral van a váltórúdra húzva a bilincs,

azt kell kilazítani, és beállítani rendesen. Két emberes meló :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 434
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hol sikerült ilyet kapnod?

Az egyik fele el van kalapalva. A masik csapszeg viszont kivehető könnyeden.

A csapszeg belsejében van egy ilyen izé......pöcök, vagy mifene! :D Na azt kell bizergálni aztán kijön.Én Kméten vettem a cuccokat hozzá.nem gyári cuccok, de jók voltak.Igaz, utána molyoltam kb. 2 órát, mire újra meglett az összes sebesség, mert kiszedtem az egészet! :D

Link to comment
Megosztás:

A "fordítómechanikához" nincs felújító készlet, azt csak egyben lehet cserélni, és annak az ára a 45.

Lehet a csapszeget is cserélni külön, az is hoz némi javulást. Viszont első körben egy állítást próbálnék

meg, amit a homlokfalnál kell elvégezni alulról, egy 13-as csavarral van a váltórúdra húzva a bilincs,

azt kell kilazítani, és beállítani rendesen. Két emberes meló :D

Köszi, megnezem.

Link to comment
Megosztás:

A csapszeg belsejében van egy ilyen izé......pöcök, vagy mifene! :D Na azt kell bizergálni aztán kijön.Én Kméten vettem a cuccokat hozzá.nem gyári cuccok, de jók voltak.Igaz, utána molyoltam kb. 2 órát, mire újra meglett az összes sebesség, mert kiszedtem az egészet! :D

A két csapszeg cseréje nekem mindkét autón belefért 10 percbe, pedig az enyémben is valami barkácsmegoldás volt már. Javult tőle a dolog szépen, de az igazi javulást benn a váltókarban levő gumigyűrű cseréje hozta. Azóta egyáltalán nem lötyög a váltókar, minden sebesség tökéletesen kapcsolható. Ahhoz a beállítócsavarhoz csak végszükség esetén nyúlj, tényleg elég macerás a beállítása.

Link to comment
Megosztás:

2 embernek kb 5 perc :D

Hát nem tudom, mi voltunk 3-an, de fél óra biztos volt. Hol 5. nem volt, hol meg hátramenet, jó játék...

Ja, és kell hozzá egy legalább fél méteres hosszúságú crowa, anélkül elég nehéz hozzáférni. Szerencsére amikor nekem állítani kellett (egy kiránduláson) a srác akinél voltunk kamionos, és neki volt ilyen hosszú szárú crowája.

Link to comment
Megosztás:

Viszont első körben egy állítást próbálnék

meg, amit a homlokfalnál kell elvégezni alulról, egy 13-as csavarral van a váltórúdra húzva a bilincs,

azt kell kilazítani, és beállítani rendesen. Két emberes meló :D

Hali.

Nekem is ez jött be.

Egyedül is meg lehet csinálni.

És csak 8-as a csavar, a kulcs 13-as :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, mi voltunk 3-an, de fél óra biztos volt. Hol 5. nem volt, hol meg hátramenet, jó játék...

Ja, és kell hozzá egy legalább fél méteres hosszúságú crowa, anélkül elég nehéz hozzáférni. Szerencsére amikor nekem állítani kellett (egy kiránduláson) a srác akinél voltunk kamionos, és neki volt ilyen hosszú szárú crowája.

Legközelebb már pár perc alatt menni fog :D

Nem kell hozzá krova... alulról kell támadni, és akkor elég egy sima 13-as kulcs, onnan kényelmesebben is lehet állítani :D

Link to comment
Megosztás:

Legközelebb már pár perc alatt menni fog :P

Nem kell hozzá krova... alulról kell támadni, és akkor elég egy sima 13-as kulcs, onnan kényelmesebben is lehet állítani ;)

Ja, ha valakinek van aknája vagy emelője. Nekünk az út szélén kellett megoldani a dolgot. De sikerült, hála a hosszúszárú T-kulcsnak :D

Ráadásul mindezt dieselen, aminek ott van a kipuffcsöve is... :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nincs tippetek arra mi a gond ha indulásnál 1-esbe kapcsoláskor néha(3ból egyszer) nehezebben megy a dolog az eddig megszokottnál, meg hátramenet kapcsolásnál is mostanság gyakrabban recseg? Érdemes olajatcserélni vagy szinkronkopás lehet a hibás? Ja egyébként Calibrám van c20NE motorral.

Köszi előre is a segítséget!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nincs tippetek arra mi a gond ha indulásnál 1-esbe kapcsoláskor néha(3ból egyszer) nehezebben megy a dolog az eddig megszokottnál, meg hátramenet kapcsolásnál is mostanság gyakrabban recseg? Érdemes olajatcserélni vagy szinkronkopás lehet a hibás? Ja egyébként Calibrám van c20NE motorral.

Köszi előre is a segítséget!

Üdv!

Lehet, hogy a kuplungoddal van gond, pl. nem emel ki eléggé.

Link to comment
Megosztás:

Hát erre is gondoltam :rolleyes:

És ezt után lehet állítani valahol (mondjuk a bowdennél) vagy akkor valami jól elkopott a kuplungban.

Jah egyébként köszi az észrevételt!

Lehet állítani,tekerj fentebb a csavaron.

Érdemes lenne még a váltó olajszintjét is ellenőrzini,esetleg az olajt cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Lehet állítani,tekerj fentebb a csavaron.

Érdemes lenne még a váltó olajszintjét is ellenőrzini,esetleg az olajt cserélni.

Kipróbálom az állítást szombaton a bowdenen, meg hátha sikerül az olajszintet is megnézni valahogy.

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is előfordul, hogy 5-ből 1x nehezen, recsegve veszi be a hátramenetet. Az 1-est, is, de azt a kikopott dolgok miatt. Tudjátok, jobbra, balra mozgatáskor. Amivel Ti is szenvedtek.

Nekem, nem olyan régen komplett kuplngot cseréltem, és sachs ment bele. Ha jól emlékszem. Amikor beleraktuk, akkor is kellett állítani a kuplung pedálon, de nem sokat javult a dolog. Nem tudja az autószerelőm sem, hogy miért lehet, pedig nem hülye, mivel a kárpát utcai mercedes szervízben dolgozott!! Nagyon jól, és pontosan dolgozik. Egyszerűen nem jövünk rá, mi lehet a baja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is előfordul, hogy 5-ből 1x nehezen, recsegve veszi be a hátramenetet. Az 1-est, is, de azt a kikopott dolgok miatt. Tudjátok, jobbra, balra mozgatáskor. Amivel Ti is szenvedtek.

Nekem, nem olyan régen komplett kuplngot cseréltem, és sachs ment bele. Ha jól emlékszem. Amikor beleraktuk, akkor is kellett állítani a kuplung pedálon, de nem sokat javult a dolog. Nem tudja az autószerelőm sem, hogy miért lehet, pedig nem hülye, mivel a kárpát utcai mercedes szervízben dolgozott!! Nagyon jól, és pontosan dolgozik. Egyszerűen nem jövünk rá, mi lehet a baja.

Rendbe kell rakni a váltórudazatot (stiftek + csillapító gumigyűrű cseréje), aztán ha még így se jó, akkor esetleg lehet a váltó tartóbakja is a hibás.

Link to comment
Megosztás:

Rendbe kell rakni a váltórudazatot (stiftek + csillapító gumigyűrű cseréje), aztán ha még így se jó, akkor esetleg lehet a váltó tartóbakja is a hibás.

Milyen árban lenne az szerinted?! Ha áll a kocsi, és jár a motor alapjáraton úgy kopog a váltókar, mintha szét akarna esni, de ez sem állandóan, csak ha olyan kedve van. Ennek is a csillapítóhoz van köze?! Tehát ha nem fogom meg a váltókart, akkor elég rondán szól.

Link to comment
Megosztás:

Milyen árban lenne az szerinted?! Ha áll a kocsi, és jár a motor alapjáraton úgy kopog a váltókar, mintha szét akarna esni, de ez sem állandóan, csak ha olyan kedve van. Ennek is a csillapítóhoz van köze?! Tehát ha nem fogom meg a váltókart, akkor elég rondán szól.

Ott a váltórudazat van komplettben szétkopva. Azt kéne felújítani.

Link to comment
Megosztás:

A két stift 1500Ft körül volt, ha jól rémlik, a gumigyűrű 1072Ft. Ezeket kicseréled, olyan lesz, mintha új lenne a rudazat :rolleyes:

Hol tudom beszerezni ezeket?! Opel szervízben, vagy esetleg máshol?! Tud esetleg valaki képet ezekről a stiftekről, és a gumigyűrűről, hogy hol kell kicserélni?! Nem volt még dolgom ilyenhez.

Köszönöm, eddig is a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.