Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó


Recommended Posts

  • Hozzászólások 434
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Mondjuk azért olykor tényleg jól jönne az egyes

pl. kicsi kanyar alacsony sebességnél, 2.ban elboldogul, de szinte 900-at pörög, vagy még lentebb esik esetleg fulladásig, gázt adok erre csak erőlködne, egyest meg nem tudom berakni, szóval megállok szinte nullára és úgy az egyest, na ekkor kanyarodhatok.

vagy kuplung kinyom, 2.ban hagy, felpörget -> kuplung eldob és kilő? bizonyos stílusban akár normális is lehet

van hogy tényleg hiányzik.

errefelé nincs dugóban araszolás, csak biciklis követése jobbkanyar előtt alacsonyan repülve, persze ez se természetes üzemi körülmény

Link to comment
Megosztás:

Az még 1 fiatal autó.

Szegényt szétütöd így.

Hát ez nézőpont kérdése.

Alapvetően azért vigyázok rá és igencsak törödök vele.

De ha nem használom ki, akkor minek.

Nekem megér ennyit egy váltó (ha egyáltalán lesz baja).

Egyébként én sem minden nap így használom. :oops:

Link to comment
Megosztás:

G Astra váltó hideg idöben 1-est nehezen veszi be - tulajdonképpen szinte csak álló helyzetben (kb. 5 km-h alatt) kapcsolható. Elindulni lehet vele, csak visszakapcsolni nem. Néha be lehet erőltetni de ezt nem nagyon akarom... se dupla kuplung se gázfröccs nem segít, és hoszabb úton sem változik a helyzet. Cserébe nyáron teljesen jól működik

Szerintem ez azért is lehet, mert a hideg olajnak nagyobb a viszkozitása és a szinkrongyűrű alól nehezebben szorúl ki és így az egyes fokozatnál lévő nagy erőkaron hajtott(nagy átmérőjű) fogaskereket télen már nem tudja megfogni a sűrű olaj miatt.(a többi fokozatnál nincs ilyen nagy erőkar külömbség)

(Persze ez csak agyalás a részemről, nem biztos hogy ezért van)

Egyébbként szerintem sem illik menet közben 1-est kapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

Ahany opelt eddig vezetem, mindegyikben pocsek volt a valto. Marmint a korulmenyekhez kepest. Opelem volt van lesz, szeretem is de hogy valtot nem tudnak csinalni az biztos.

A legujabbra is 60e Ftot kellet kolteni es meg mindig nem jo. Lehet sosem lesz az. Ujra valtorudazatot kellene cserelni.

Olyan konnyu megreccsenteni hogy na. A hatramenetrol nem is beszelve.

(5bol 2x nem lehet csak 2-3 kuplungolas utan betenni)

Az hogy gurulasbol hidegben 1est nem tudsz rakni itt normalis.

Igaz en sem rakok nagyon 1est gurulasbol csak ritkan, de attol meg az is ugyan olyan sebessegfokozoat mint barmelyik masik, csak mas attetellel. Egy "normalis" valtonak enni kell(ene) hiba nelkul.

(foleg egy 180 fokos forditoban 10% feletti emelkedon :twisted: :mrgreen: )

Link to comment
Megosztás:

Ahany opelt eddig vezetem, mindegyikben pocsek volt a valto. Marmint a korulmenyekhez kepest. Opelem volt van lesz, szeretem is de hogy valtot nem tudnak csinalni az biztos.

A legujabbra is 60e Ftot kellet kolteni es meg mindig nem jo. Lehet sosem lesz az. Ujra valtorudazatot kellene cserelni.

Olyan konnyu megreccsenteni hogy na. A hatramenetrol nem is beszelve.

(5bol 2x nem lehet csak 2-3 kuplungolas utan betenni)

Az hogy gurulasbol hidegben 1est nem tudsz rakni itt normalis.

Igaz en sem rakok nagyon 1est gurulasbol csak ritkan, de attol meg az is ugyan olyan sebessegfokozoat mint barmelyik masik, csak mas attetellel. Egy "normalis" valtonak enni kell(ene) hiba nelkul.

(foleg egy 180 fokos forditoban 10% feletti emelkedon :twisted: :mrgreen: )

Már ne is haragudj,de aki szerint az opel váltó a legroszabbak között van,annak mennie kéne pár kört egy UAZ-zal vagy valami régi francia kocsival!

Nem minden opelben rossz a váltó,sőt!Pl egy omegában nagyon jó a váltó szerintem,és egy astrában is lehet jó,ha a müanyag alkatrészek nincsenek már szarrá kopva!

Ettől függetlenül én is azt mondom,ha pontos,jól kapcsolható váltó kell japánokkal rakatnék össze egyet!

Link to comment
Megosztás:

Háát bevallom, én is szoktam kapcsolni az 1est, elég sűrűn :oops:

No de nem 30-40 nél, max olyan 10-20 nál (bár még sose néztem hol a mutató). dugóban,vagy amikor nagyon lelassítok,kikanyarodok..) vagy max ha racing van :twisted: 8)

És van hogy kicsit nehezebben veszi, de olyankor egy kis gázfröcs, vagy dupla kuplung-gázfröcs többnyire bejön.. :wink:

Link to comment
Megosztás:

a miami kék kupét(c14nz) még izomból is alig lehetett akár leheletnyi gurulásnál is 1esbe tenni...a casablanca fehér csapásmérő meg lazán veszi akár 30nál is....jó mondjuk ebben min. 4-5x annyi km van mint az 1.4ben :? :?

Gugu, ugy nem próbáltad ugy, hogy hátra kettőbe majd onnan rükibe?

Link to comment
Megosztás:

"Mentél te már tartósan japó géppel?Elég darabos váltójuk van.De legalább tartós. "

Nekem hosszabb távú tapasztalatom van több Honda típussal is, és mindegyikben pontos, könnyen kapcsolható, precíz váltó volt. De állításoddal ellentétben annyira azért nem megbízható, és karbantartásigényes (pl. Radóék a VTi-kben 3 váltót is cseréltek, míg a motorhoz hozzá sem kellett nyúlni). Mindegyik váltónak megvan a maga hátránya. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hatramenettel meg vagyok elegedve, kulonosebb macera nelkul beveszi telen-nyaron. Ha nem allok teljesen kicsit morog miatta, ennyi...

A makrancos 1-es miatt en is az olaj viszkozitasara gyanakszom, nem vagyok nagy velemennyel az Opel olajokrol; vegulis hidegben meg a hotagulas johet szoba, de ez elegge valoszinutlenul hangzik.

Esetleg probalt mar valaki masmilyen viszkozitasu valtoolajat tenni bele? Egyaltalan mi a gyari ajanlas?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Szevasztok!

Ugyan ez a probléma! Astra Caravanom van! Felpakolásnál veszi a 1-2-t de ha visszaváltok már nem megy be a kettes!

Szóval akkor ez váltó rudazat probléma?

Kösz.

Béla

A váltórudazat mechanikájának kopóalkatrészei kivannak.Ki kell cserélni őket, aztán belőni újra a fokozatokat ha szükséges, és mehet tovább.Lehet rá állítani, de ezzel csak elódázni lehet a cserét.Amúgy 7600ft-ból megvan, + rá kell szánni az időt.

Link to comment
Megosztás:

A váltórudazat mechanikájának kopóalkatrészei kivannak.Ki kell cserélni őket, aztán belőni újra a fokozatokat ha szükséges, és mehet tovább.Lehet rá állítani, de ezzel csak elódázni lehet a cserét.Amúgy 7600ft-ból megvan, + rá kell szánni az időt.

Köszi!

Akkor szett vásárlás meg nekiállok!

Béla

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.