Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hi all!

rég irtam...szóval egy érdekes kérdés: BC! Mostanság elég sürün kiirogatja hogy oelmangel(ha jol irom), mi a franctól lehet? néha a z oel stand is megjelenik...de joval ritkábban.. az olajszint a min és max között van félúton. (ugye jól tudom,h hideg motoron illik nézni) :oops:

Link to comment
Megosztás:

Az előző hozzászólásom elvesződött :lol:

Szóval a Mantás party most sajnos kimarad, mert mint már egy másik topicban is említettem szombaton sajnos Győrbe kell mennem.

Vasárnap viszont újult erővel vágunk neki egy péceli kiránduásnak :)

bye

ps.

Mennyi kell? darabbal-dobozzal-kartonnal-raklappal?

Link to comment
Megosztás:

re!

Háát olajcsere 2003.11.12.én volt,azóta"mégcsak" 5ezer km-er van benne. :oops: Viszont arra gondoltam hogy nem-é azért van,mert 5-40w es szinti van benne. :shock:

Elvileg gyári opel olaj. És ez idö alatt kb a annyit evett meg belöle, h amint irtam a min és max között van a szint. amugy az mennyinek felel meg? mármint a két jelzés közötti szint. 1lityó?

Gomba: hol van? illetve inkább az a kérdésem,h a BCnek és a müszerfal olajnyomás lámpájának külön érzékelöje van? csak mert az utóbbi indulás után elalszik, és legközelebb csak ha leállítom gyullad ki. csak a BC nyavajog hogy oelmangel. pontosan ez mit is jelent? nincs nyomás?

azon kivül rosszul irtam máskor a motoröl stand felirat szokot megjelenni.

asszem megpróbálom,h feltöltöm maxig, hogy mit csinál akkor... 8)

Jah: és egyenes szinten is csinálja...meredeken még érteném is.... :)

Link to comment
Megosztás:

Furcsa, én a gyári olajat legfeljebb motormosáshoz használnám :twisted:

Erről már egyszer beszéltünk, de sztem amit érdemes beletölteni, az pl. LiquiMoly - német márka, és csak a Unix importálja. A legtöbb itthon kapható olaj zsákbamacsaka - nem tudhatod, mi van a dobozban. Castrol olajokat pl. valahol Ócsa mellett palackozzák. Viszont ha összehasonlítasz egy flakon itthon ill. németországban vásárolt RS-t, már a színe-szaga-íze is más...

Link to comment
Megosztás:

Furcsa, én a gyári olajat legfeljebb motormosáshoz használnám :twisted:

Erről már egyszer beszéltünk, de sztem amit érdemes beletölteni, az pl. LiquiMoly - német márka, és csak a Unix importálja. A legtöbb itthon kapható olaj zsákbamacsaka - nem tudhatod, mi van a dobozban. Castrol olajokat pl. valahol Ócsa mellett palackozzák. Viszont ha összehasonlítasz egy flakon itthon ill. németországban vásárolt RS-t, már a színe-szaga-íze is más...

Hát igen ezen a gyári olajon el lehet vitatkozni, hogy milyen is. Bár nem hiszem, hogy az Opel adná a nevét egy ismeretlen szarhoz.

Ez majdnem olyan mint a műanyag palackos Tesco-s tej ami gyakorlatilag Parmalat, ugyan ott készítik, ugyan abba a palackba rakják, csak más a cimke rajta.

Link to comment
Megosztás:

Ne szidjátok a gyári olajat, szerintem jobb mint a nagybevásárlóközpotban kapható összes olaj, kivéve persze 1-2 kivételt. :lol:

Persze Én akkor is a Castrol RS mellett teszem le a voksom, Nekem az jött csak be (Liqui sem olyan jó, ugyanis viszkozitásra ugyanolyan, de a hőtűrése rosszabb). Egyébként tényleg van egy kis különbség a magyar és a német RS között, de ez úgy vettem észre, kimerül a szín és szag különbségben, mivel a magyar ugyanolyan jól bírja a gyűrődést Nálam. :)

Balázs!

Ahogy megbeszéltük, a patronért cserébe mondjuk egy 20 darabos olcsó pack jól jönne... :D

Link to comment
Megosztás:

Laci!

Ugyanaz a gomba, csak két kivezetése van. Egyik a kapcsolós része, ami a műszerfalra megy, másik a mérőfej része, ami a BC-re.

Redline!

"aki fel tud ajánlani egy kanál olajat? annyit párszáz km alatt megeszik egy tisztességes ecotec motor"

:) Nekem indításnál elmegy ennyi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég írtam a fórumba, hogy az 1.6-os 16v astram alapjáraton dadogott. Közben nagy-nehezen kiderült a hiba oka. (De persze csak a sokadik szerelő jött rá...) Az egyik szelep felragadt. Megcsinálták, most nagyon jól működik :) !

Viszont lenne egy nagy kérdésem, ugyanis ledugózták az "ERG" szelepet. Azt mondták így jobban fog menni, és kevesebbet fogyaszt és a motornak nem fog ártani. Ez mennyiben felel meg a valóságnak? Maradhat így, vagy vissza az egész? (Állítólag így kevésbé fogja a motort újra bepiszkozni.)

Köszi a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Viszont lenne egy nagy kérdésem, ugyanis ledugózták az "ERG" szelepet. Azt mondták így jobban fog menni, és kevesebbet fogyaszt és a motornak nem fog ártani. Ez mennyiben felel meg a valóságnak? Maradhat így, vagy vissza az egész? (Állítólag így kevésbé fogja a motort újra bepiszkozni.)

Köszi a segítséget előre is!

Tudod énnekem ilyenkor mindig vannak gondolataim, ha tényleg igaz mindaz amit állítanak akkor mia jó fenének tervezték bele???

Link to comment
Megosztás:

WF!

Igaz nagyrészt amit mondanak: tényleg jobb így a motornak, nem

piszkolja össze a szívóoldalt a kipufogógáz (főleg a savak és a korom

miatt gond). És tényleg szebben jár így a motor, sőt, az alsó fordulaton

meglepően szép lesz a motor karakterisztikája. Az viszont nem igaz,

hogy kevesebbet fog fogyasztani. Nem fog meglátszani a fogyasztásban.

Ez a szelep csakis a környezetvédelmi előírások miatt került bele.

Mit csinált a szelep? Felragadt? Ezt nem igazán értem... Nem az AGR

szelepre értették? Mert az tényleg be tud ragadni, és akkor rángatást

vagy leállást okoz.

Link to comment
Megosztás:

WF!

Igaz nagyrészt amit mondanak: tényleg jobb így a motornak, nem

piszkolja össze a szívóoldalt a kipufogógáz (főleg a savak és a korom

miatt gond). És tényleg szebben jár így a motor, sőt, az alsó fordulaton

meglepően szép lesz a motor karakterisztikája.

Sziasztok!!

Ezzel kapcsolatban kérdeznék valami!

C20xE-s motoroknál a szívóoldali részen van egy cső ami vissza vezeti a kartergázt közvetlen a szívófedélbe!! Ez ugyanolyan dolog mint ez az EGR-szelepes dolog???

Ezt is érdemesebb babrálni???

Mert ha valamit károsít meg bepiszkol rögtön fűrészelek!!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Elvághatod maximum nem megy majd az autó az ugyanis az az alapjárati motorhoz megy! A kartergáz cső egyedül elöl van a nívópálcánál!

Akkor lehet hogy rosszra gondoltam!!

No lássuk : ugye bár van a szívófedél(tudod a karbonos!),egyik oldalon beszív egy csomó-csomó hasznos levegőt, a násik oldalon meg van egy cső ami a motorból jön! Na akkor az mi??? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Future!

Itt több dolog is van, vigyázz, mit barkácsolsz meg:

- AGR szelep nincs a C20XE-ben, az ugye alapból kiesik.

- Van egy alapjárati motor, aminek a két csöve a szívóoldalon

csatlakozik, ezt könnyű összekeverni a kartergáz csövével

- Van a kartergázvisszavezetés, ami ugyancsak mocskolja a

szívórészt, még jobban mint az AGR szelep. Ennek kikötése viszont

nem egyszerű feladat: le kell kötni a kartergázcsövet a szívócsőről,

a helyét ledugózni rendesen a szívócsövön. A kartergázcsőre applikálni

kell egy olajlecsapatót és egy textilszűrőt.

Kapisch? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.