Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

10 órája, Frnc írta:

Klímafelújításkor a szerelő(de nem mester) vezérmű szíjat is cserélt. Ezt követően egyre gyakrabban lehetett hallani valami csörgést a motorból, ami végül állandósult. Szerinte ez normális, nincs semmi baj. Közben valami halk motor búgás társult a dologhoz. Elvittem más szerelőhöz, szétszedték a vezérlést, és kiderült, hogy az automata feszítőt rosszul állította be, és nem tudott rendesen dolgozni. A csörgést elhárították, a búgásról meg kiderült, hogy a kormányszervó az. A kettőnek lehet-e köze egymáshoz? Dél-Alföldön van valaki aki javít ilyet?

Nem hiszem hogy van köze, a kormány szervót egy másik szíj hajtja. 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
4 perce, pszilaj írta:

Ilyen kell oda... :-)

 

Na, itt meg akicijós....http://www.rs-shop.hu/OUTLET-STORE-50-80/TUNING-SHOP/FUTOMŰ-ALKATRESZEK/FEK-ALKATRESZEK/TUNING-SPORT-FEKTARCSAK/OPEL/ASTRA-G.html 4 darab féktárcsa egy százas, hozzá betétek, rögzítő, akkor már a fékcső is legyen új, új folyadék, simán kijön kéccázbó a sportfék. De ha ilyen jól fog kéne rá jó széles prémium gumi is. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Elnézést ha sz*rul fogalmaztam, igen a linkelt "sport fékekre" gondoltam, meg arra lettem volna kíváncsi hogy mennyire van értelme, jobb-e annyival mint "normális" társai hogy megvegye az ember. Köszönöm a sok hasznos infót...

Az autó egy ASTRA G Kombi (F35_) 1.6 16V , X 16 XEL  motorkóddal.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 
Nem sokára cserések a fékeim . (F-astra 1.6 Si ferdehátú ) 
Szóval a kocsit úgy vettem hogy adtak hozzá GSI első féknyergeket. Szóval előre raknék fel 256-os tárcsát. Én bremot nézegettem (bárdiból ). Na már most olvastam itt hogy pár embernek nincs velük szerencséje ,meg nem is kedvelik a márkát.  Ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban ? Ja igen és Brembo tárcsa és brembo betét. Én úgy vagyok vele hogy úgy illik cserélni hogy tárcsához a hozzá tartozó betét dukál. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Barret írta:

Sziasztok 
Nem sokára cserések a fékeim . (F-astra 1.6 Si ferdehátú ) 
Szóval a kocsit úgy vettem hogy adtak hozzá GSI első féknyergeket. Szóval előre raknék fel 256-os tárcsát. Én bremot nézegettem (bárdiból ). Na már most olvastam itt hogy pár embernek nincs velük szerencséje ,meg nem is kedvelik a márkát.  Ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban ? Ja igen és Brembo tárcsa és brembo betét. Én úgy vagyok vele hogy úgy illik cserélni hogy tárcsához a hozzá tartozó betét dukál. 

Szerintem jójaz ha most lesz nagyfék amúgy is harapni fog az előzőhöz képest. De csak 14coll felett fér be a felni alá a 13-as alá nem. Brembo, textár...jók ezek. 

Link to comment
Megosztás:

Just now, zotya975 írta:

Szerintem jójaz ha most lesz nagyfék amúgy is harapni fog az előzőhöz képest. De csak 14coll felett fér be a felni alá a 13-as alá nem. Brembo, textár...jók ezek. 

Akkor jó , 14 -es a téli kerék . A nyári 15 (alu). És nem vagyok a kicsi kerék híve . És olvastam itt hogy 14  még rá megy és az úgy nekem pont jó . 13 kerék közelébe nálam sose lesz :D 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Barret írta:

Akkor jó , 14 -es a téli kerék . A nyári 15 (alu). És nem vagyok a kicsi kerék híve . És olvastam itt hogy 14  még rá megy és az úgy nekem pont jó . 13 kerék közelébe nálam sose lesz :D 

Ha eddig kisféked volt akkor a porvédő lemezt is kellene cserélni azt szereztél hozzá? Mert ugye a nagy tárcsához nagyobb van. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, joecockroach írta:

Az F Astra topicokon belül miért van itt G Astrás topic? Csak kíváncsiságból kérdezem, van itt külön F Astrás fék topic is, de hogy került ide a G, vagy inkább miért? :confused:

Alapból nincs itt, csak a kolléga itt is meg ott is kérdezett aztán mindenhol válaszoltak neki. 

Link to comment
Megosztás:

30 perce, Barret írta:

Porvédő ? hmm ez nekem most új . Erre nem is gondoltam . Köszi 

Csak mert egyszer volt a kezemben nagyfékes gólyaláb, és azon mintha nagyobb lett volna a lemez is. De nem vagyok benne teljesen biztos, nem néztem össze az enyémmel, csak mintha nagynak tűnt volna ahhoz képest. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Csak mert egyszer volt a kezemben nagyfékes gólyaláb, és azon mintha nagyobb lett volna a lemez is. De nem vagyok benne teljesen biztos, nem néztem össze az enyémmel, csak mintha nagynak tűnt volna ahhoz képest. 

Nekem a 236-os lemeze van a 280-as tárcsán. :D 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.