Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fedélzeti computer, automenedzsment - épített megoldások, extrák


tgabika76

Recommended Posts

On 2020. 06. 07. at 11:32, twinport 1.47 írta:

Sziasztok!

Az Astras G II Classic műszeregységében van fordulatszámmérő. Ha jól tudom,akkor a műszeregység 27-es csatlakozó pontján kapja a mérendő jelet. Ez a pont miért nem használható fel a fedélzeti computerhez? (nem kellene az injektor kábelezést bolygatni...)

 

 

Szia. Azért kell az injektortól, mert a fordulatszám mérés általában a főtengely jeladótól méri az ecu. Az injektor befecskendezési idejéből számol a BC, azért kell onnan bekötni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok:)

Z16XE autóval szeretl astrám van kérdésem hogy az injector testét honnan tudom leszedni?? Milyen színű kábel és melyik gégecsőbe helyezkedik el?? 

Az üzemanyagjeladó kábel színe is érdekelne meg hogy hol fut végig??

Képel is kérhetnek nagyon megköszönném

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kriszrap írta:

Sziasztok:)

Z16XE autóval szeretl astrám van kérdésem hogy az injector testét honnan tudom leszedni?? Milyen színű kábel és melyik gégecsőbe helyezkedik el?? 

Az üzemanyagjeladó kábel színe is érdekelne meg hogy hol fut végig??

Képel is kérhetnek nagyon megköszönném

Előre is köszönöm a segítségeteket.

A Z 16XE -ben 4 injektor van egy injektor "hídban" a motorburkolat leszedése után a szélvédő felől látszik egy fekete hosszú műanyag idom abban futnak a kábelek a fedele lepattintható és látszik hogy hol vannak az adott injektorhoz haladó kábelek.  Az üzemanyag szintjelző össze van építve a benzinpumpával és hátsó ülőlap alól férni hozzá. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, kriszrap írta:

Milyen szint keressek Injektornál? 4 injektornál bármelyiket válaszhatom 4 böl?

Színt nem tudok mondani de a kábelcsatona fedelét leszedve látszik melyik kábelek " fordulnak le " az injektor csatijához. Lesz egy közös szál  a többi meg injektoronként más színkombináció , itt is az egyik szín ugyanaz mellette a másik különböző ( pölö barna-fehér, barna fekete..stb). Mihez kellene pontosan? 

Link to comment
Megosztás:

22 perce, kriszrap írta:

Amugy mennyire jo ez a fedelzeti cucc?? Vagy mar van jobb alternativaja ??

Én az enyémmel ( A Zafira) leginkább csak a külső hőmérsékletet nézem , alapból erre van állítva. 50 kilométer megtehető maradék távnál jelez, többnyire ekkor megyek tankolni. Néha ránézek az átlagfogyasztásra, illetve ha kiég egy izzó nekem azt is jelzi, nem kell körbejárni az autót indulás előtt. 

Link to comment
Megosztás:

Ezeket G astraba be lehet szerelni vagy mi kell hozzá??

"50 kilométer megtehető maradék távnál jelez, többnyire ekkor megyek tankolni. Néha ránézek az átlagfogyasztásra, illetve ha kiég egy izzó nekem azt is jelzi, nem kell körbejárni az autót indulás előtt. "

 

Szerk: Vagy menyire lehet használni egy MID kijelzőt mennyi funkció nem fog működni van e értelme?? 

Vagy ardunioval a diagnosztika lábat lehetne használni pl izzók tesztelésére hogy melyik éget ki stb??

Módosítva : kriszrap
Link to comment
Megosztás:

1 óra, kriszrap írta:

Ezeket G astraba be lehet szerelni vagy mi kell hozzá??

"50 kilométer megtehető maradék távnál jelez, többnyire ekkor megyek tankolni. Néha ránézek az átlagfogyasztásra, illetve ha kiég egy izzó nekem azt is jelzi, nem kell körbejárni az autót indulás előtt. "

 

Szerk: Vagy menyire lehet használni egy MID kijelzőt mennyi funkció nem fog működni van e értelme?? 

Vagy ardunioval a diagnosztika lábat lehetne használni pl izzók tesztelésére hogy melyik éget ki stb??

Hát erre nem tudok válaszolni. Még az F-ben akartam ilyen funkciót, be is szereztem a hozzávaló kijelzőt és van leírás itt a fórumon, de a beszerelésre már nem került sor, mert eladtam a kocsit a hozzávalók sincsenek már meg. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2020. 09. 20. at 12:53, kriszrap írta:

Ezeket G astraba be lehet szerelni vagy mi kell hozzá??

"50 kilométer megtehető maradék távnál jelez, többnyire ekkor megyek tankolni. Néha ránézek az átlagfogyasztásra, illetve ha kiég egy izzó nekem azt is jelzi, nem kell körbejárni az autót indulás előtt. "

 

Szerk: Vagy menyire lehet használni egy MID kijelzőt mennyi funkció nem fog működni van e értelme?? 

Vagy ardunioval a diagnosztika lábat lehetne használni pl izzók tesztelésére hogy melyik éget ki stb??

MID kijelző+ bulb test modul tudja. Arduinos megoldás nem lehetséges. (esetleg a bulb test-tel összekapcsolva, de még nem csinálta senki) 

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

sziasztok! 

egy 98-as g astraba akrom ezt megépíteni: https://ncseb.blog.hu/2017/09/15/diy_board_computer_keszitese_hazilag_opel_tid_kijelzore

kijelzésig el is jutottam, de a gombokat valahogy nem tudom be kötni, egyfolytában csak magától lépked a menük között, rendes astra bc karom van hozzá, 3 vezetékes, barna,fehér,piros kábel van

most a v5 úgy kössem be hogy a v5 megy a barna vezetékébe, és a másik 2 ami maradt a d10,d11-re?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Sikerült megcsinalni a bc t, egész jól működik, esetleg olyat lehet vele csinálni, hogy a 2 dines radio dolgait kiiratni a kijelzore, illetve az ajtókat hogy kell rákotni hogy azokat is ki tudja írni, valaki csinált már hasonlót vele, ezeken kívül miket lehet még vele csinálni? 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2020. 10. 29. at 14:13, gombika19 írta:

sziasztok! 

egy 98-as g astraba akrom ezt megépíteni: https://ncseb.blog.hu/2017/09/15/diy_board_computer_keszitese_hazilag_opel_tid_kijelzore

kijelzésig el is jutottam, de a gombokat valahogy nem tudom be kötni, egyfolytában csak magától lépked a menük között, rendes astra bc karom van hozzá, 3 vezetékes, barna,fehér,piros kábel van

most a v5 úgy kössem be hogy a v5 megy a barna vezetékébe, és a másik 2 ami maradt a d10,d11-re?

Szia. Hogy sikerült megoldanod? Én is hasonló problémával küszködök

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
2 órája, kriszrap írta:

Sziasztok.

Z16XE Motornál keresem az injector test színét és a benzin szint jelző kábel színét tudja valaki ?

 

Szerk.: Videó

2 láb jó lenne nekem??

 

Szerintem a videón a trafósort nézegetik. (19005212 Delphi) Az injektorok kábelkorbácsa  kissé hátrább van, látszik a műanyag fedél a szelepfedél mögött ahol a kábelek futnak. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2020. 11. 29. at 18:05, kriszrap írta:

Sziasztok.

Z16XE Motornál keresem az injector test színét és a benzin szint jelző kábel színét tudja valaki ?

 

Szerk.: Videó

2 láb jó lenne nekem??

 

ha még aktuális valamennyire, akkor szembe állva az autóval a motor jobboldalatól számítva 1. henger (nem a vezérléstől nézve) injektorát kell rákötni a BC-re a műanyagmotorburkolatot vedd le, az alatt kell lennie egy kábelsínnak, illetve a kábel be van szigetelve flexicsővel, na a sínről leszeded a borítást, és ott látod az injektor kábeleit, nekem asszem sárga-barna volt a test kábele(ami kell nekünk)x16xel-nél. más motorkódnál eltérő lehet a szín, lehet fekete-kék, vagy más, az a lényeg hogy csíkosra kell rákötni, utastérbe ha bowdenes a gáz akkor ott kell bevezetni a kábelt ahol a bowden kijön, úgy tudom elektromosnál is ugyan ez az eset

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A gombos dologra még nem találtam meg a megoldást (magától lapozgat össze-vissza a menü pontok között), de rajta vagyok az ügyön :D 

olyan elmebeteg ötletem támadt, hogy esetleg meg lehetne csináni azt hogy a kijelzőn megjelenjen a rádió adatai(rádióadó, zeneszám cím stb) , 2 dines kínai  fejegységel és valami arduino csodával meg lehetne ezt oldani? Ha valaki ezt migcsinálta megosztaná velem? :) :) :) 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, remélem jó helyre írok.
Adott egy G astra amit úgy vettem, hogy nem a gyári távirányítóval záródik a központi zár hanem van mellé 2db "univerzális" távirányító. Az a gondom, hogy az az egyik teljesen jó, ajtókat zárja, felvillannak az indexek, a másikban le volt merülve az elem, raktam bele másikat de nyilván most újra kéne tanítani. Fogalmam nincs milyen tipusú készülék lett beszerelve, meg annyira nem értek hozzá, hogy egyáltalán hová lehet elrejtve. 

Van valami szokásos hely ahová ezeket beszerelik?

Onnan meg tudnám nézni a pontos tipusát és akkor már biztos találok hozzá leírást is. Az is fura, hogy van a kormány mögött egy utólag beszerelt LED ami nem kezd villogni, szóval lehet nem is riasztós csak központi zár, bár akkor meg nem tudom minek a LED? 
Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

19 perce, goger83 írta:

Sziasztok, remélem jó helyre írok.
Adott egy G astra amit úgy vettem, hogy nem a gyári távirányítóval záródik a központi zár hanem van mellé 2db "univerzális" távirányító. Az a gondom, hogy az az egyik teljesen jó, ajtókat zárja, felvillannak az indexek, a másikban le volt merülve az elem, raktam bele másikat de nyilván most újra kéne tanítani. Fogalmam nincs milyen tipusú készülék lett beszerelve, meg annyira nem értek hozzá, hogy egyáltalán hová lehet elrejtve. 

Van valami szokásos hely ahová ezeket beszerelik?

Onnan meg tudnám nézni a pontos tipusát és akkor már biztos találok hozzá leírást is. Az is fura, hogy van a kormány mögött egy utólag beszerelt LED ami nem kezd villogni, szóval lehet nem is riasztós csak központi zár, bár akkor meg nem tudom minek a LED? 
Köszönöm!

A led vagy utólagos riasztó, vagy utánfutó index visszajelzés. Az utólagos távirányítók ritkán tanítósak. Gyanús hogy simán elromlott. Utólagos riasztó központi egysége a motortérben esélyes. Utólagos központi zár vezérlő kormány alatt, biztosíték tábla alatt/mögött, vezető bal lábánál lévő burkolat mögött, kesztyűtartó mögött, vagy utas jobb lábánál a zár vezérlő modul mellett szokott lenni.

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Stofl said:

A led vagy utólagos riasztó, vagy utánfutó index visszajelzés. Az utólagos távirányítók ritkán tanítósak. Gyanús hogy simán elromlott. Utólagos riasztó központi egysége a motortérben esélyes. Utólagos központi zár vezérlő kormány alatt, biztosíték tábla alatt/mögött, vezető bal lábánál lévő burkolat mögött, kesztyűtartó mögött, vagy utas jobb lábánál a zár vezérlő modul mellett szokott lenni.

Köszi a gyors választ, innen módosítok most:
elképzelhető, hogy még vagy 50 másikhoz ugyanez van, de így néz ki az én távirányítóm is csak feketében piros helyett. viszont erre is írja, hogy tanítható, úgyhogy mindenképp meg kell keresnem holnap a dobozkáját :)
https://hamoriautosbolt.hu/termek/smp-v09a-kozpontizar-vezerlo/ 

 ...és akkor riasztó valóban nincs (de nem is fontos), de led van a leírásban, majd annak a vezetékelését követem visszafelé. Utánfutóhoz nem tartozhat a led, mivel nincs vonóhorog és nem is volt, a JSZP lekérdezés alapján.

Ezt csak azért másolom hátha bárki másnak is érdekes/hasznos lehet még egyszer: 

"Kódtanítás: Helyezze áram alá, majd nyissa fel a központi egység fedelét! Nyomja meg egyszer az ott található mikrokapcsolót! Ekkor a rendszer belép a kódtanítási módba. Ezután nyomjon le bármilyen gombot a távadón. Az index felvillan, ami azt jelenti, hogy az első távadót sikeresen párosította. Ismételje meg ezt a műveletet a további távadó tanításához. Legfeljebb 4 távadó párosítható, az ötödik megkezdett tanítással törli a régebbit.
"

Módosítva : goger83
leírás update-elve
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok volt időm foglalkozni a témával.

Ha minden igaz megtaláltam az injektor testét. Másik injectoron is ez a kék piros kábel van. Szerintetek erről kell levennem az injector testét?

Ha igen aksi hoz közelebbi ről kell nem ?

képet linkeken. Kép

Mellékesen nektek is nehéz jött le a borítás sajnos nálam törtt a pöckök és a borítás is.:( Motor mellet használhatók gyors kötözött??

Segitsegetek előre köszönöm

Szerk.: Nézegettem a képet és látom olyat hogy barna zöld vagy az lehet ??

 

Módosítva : kriszrap
Link to comment
Megosztás:

3 órája, kriszrap írta:

Sziasztok volt időm foglalkozni a témával.

Ha minden igaz megtaláltam az injektor testét. Másik injectoron is ez a kék piros kábel van. Szerintetek erről kell levennem az injector testét?

Ha igen aksi hoz közelebbi ről kell nem ?

képet linkeken. Kép

Mellékesen nektek is nehéz jött le a borítás sajnos nálam törtt a pöckök és a borítás is.:( Motor mellet használhatók gyors kötözött??

Segitsegetek előre köszönöm

Szerk.: Nézegettem a képet és látom olyat hogy barna zöld vagy az lehet ??

 

Ő az injektor test kábele, kék-piros csíkos, ami az aksi felé van onnan a legelső injektortol kell venni, én megolvasztottam egy kis helyen a kábel boritasat, oda rá kötöttem és be vezettem az utasterbe 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.