Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Én elsőre üzemanyag csöveket nézném a tanktól az üzemanyagszűrőig, hogy valahol nem pisil e a cső! Motortérbe nem gondolom hogy eresztene a cső mert az azért lehetne érezni is belül is,bár ez sem lehetetlen!

Igaz nekem dugulás volt az egyik csövembe, de akkor is nagyon gyenge volt mert nem jött át elég üzemanyag a csövön. Volt hogy emelkedőn felfelé le is állt!

Majd ISI meg ADAM1 nyilatkozik! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem vagyok nagy autó szaki , ezért is írok , egy 1.7-es TD Astraról lenne szó , a gond hogy napok óta jóval gyengébbnek érzem mint előtte , valamint 112 km alatt evett meg lakott területen belül 12 litert.

Mi lehet a probléma? Az autóban 305.000 km van.

Rá lehet nézni a vezérlésre is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem elég a tömítőpaszta, de lehet venni tömítést hozzá. Tesóm nem rég cserélte, tömítette B vekin, arra kell figyelni, ha jól emlékszem van egy vagy két csavar belül is (kis teknőnél), nem csak körben. Amúgy kárt nem teszel benne.

Na erre voltam kíváncsi. Azt tudom, hogy a felső, alumínium karternek egypár rögzítőcsavarja csak úgy férhető hozzá, hogyha le van véve az alsó lemez teknő. Eddig oké. Esetleg nincs pár képetek a leszedett állapotról? Szóval nincs ott semmi, ami miatt jobban meg kell bontani valamit? Pl az olajszivattyú búvárcsöve?

A cromax nem hoz hozzú konkrét tömítést, csak pasztát. A Loctite 5910 szerintem tökéletes erre. Olajálló, hőálló.

Link to comment
Megosztás:

Ez a turbó nyomás emelés engem is érdekelne , nem is a mikéntje , hanem az hogy érdemes lehet egyáltalán ?

Illetve egy jó állapotú x17dtl mennyit megy végsebességre? Az enyém 120-125 körül már eléggé kínlódik.

Módosítva : desire
Link to comment
Megosztás:

175km/h tapostam már ki az x17dtl ből.

Az nem semmi , hát az enyém most szervízben van , első , hátsó futómű felújítás , most lett kész az adagoló , ha kész lesz az autó teljesen akkor megnézem hogy jó adagolóval feljebb tudom e vinni 125-ről... Az a baj hogy sokat megyek autópályán és nagyon idegesítő hogy 120-nál már üvölt a motor...

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1 éve lett az adagolo+Pórlasztó felújítva annyi hogy a blombát levettem az adagolóról és adtam még neki kaját! Különbség annyi generál óta ha dolgozik a bturbó nincs füst! DINAMIKUSABB a motor!

Hát egy porlasztócsúcs cserét most én is beiktatok , amíg szerelőnél van a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, nem tudja valaki hogy az 1.7-turbó diesel gólyalába ugyanolyan-e mint az 1.4-benziné? A rugó gondolom erősebb, de a féltengely ugyanolyan lehet? Cromax keresője ugyanúgy hozza.

szakalmetal szerint a féltengely csukló

Külső fogazás,kerékoldali:22 Belső fogazás,kerékoldali:22 tömítőgyűrű 52mm 1.4 tő 1.7 cm3 ig

Külső fogazás,kerékoldali:33 Belső fogazás,kerékoldali:25 tömítőgyűrű 52mm 1.7 től 2.0 cm3 ig

Link to comment
Megosztás:

szakalmetal szerint a féltengely csukló

Külső fogazás,kerékoldali:22 Belső fogazás,kerékoldali:22 tömítőgyűrű 52mm 1.4 tő 1.7 cm3 ig

Külső fogazás,kerékoldali:33 Belső fogazás,kerékoldali:25 tömítőgyűrű 52mm 1.7 től 2.0 cm3 ig

Hmm..akkor ezek szerint nem jó bele, kösz. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem vagyok nagy autó szaki , ezért is írok , egy 1.7-es TD Astraról lenne szó , a gond hogy napok óta jóval gyengébbnek érzem mint előtte , valamint 112 km alatt evett meg lakott területen belül 12 litert.

Mi lehet a probléma? Az autóban 305.000 km van.

A gyengeségre egyből gázolaj szűrőt mondanék, de mivel ilyen sokat evett (bár egy mérés nem mérés) ez esetben lehet adagoló vagy porlasztó is, sajna sok vari ezeknél nincs. Mennyire füstöl? Adagoló kopástól lehet több anyagot kap a motor, persze egyben az illesztés hibák miatt a nyomás is elvész, ezért lehet gyengébb is. Egy előtöltést is érdemes lenne megnézni, plusz vezérlést első körben.

Link to comment
Megosztás:

A gyengeségre egyből gázolaj szűrőt mondanék, de mivel ilyen sokat evett (bár egy mérés nem mérés) ez esetben lehet adagoló vagy porlasztó is, sajna sok vari ezeknél nincs. Mennyire füstöl? Adagoló kopástól lehet több anyagot kap a motor, persze egyben az illesztés hibák miatt a nyomás is elvész, ezért lehet gyengébb is. Egy előtöltést is érdemes lenne megnézni, plusz vezérlést első körben.

Ma hoztam vissza a szerelőtől futóművek felujítása valamint olajpumpa és olajcsere után. Az üzemanyagcső rossz állapotban volt és szivárgott belőle a gázolaj, emiatt evett sokat. Az adagoló jó állapotban van a szerelő szerint , a füst csavaron kellett picit visszavenni , valamint porlasztócsúcs csere volt és most tökéletesen működik , nem is füstöl már közelsem annyira. Mindenkinek köszönöm a segítő válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Ma hoztam vissza a szerelőtől futóművek felujítása valamint olajpumpa és olajcsere után. Az üzemanyagcső rossz állapotban volt és szivárgott belőle a gázolaj emiatt evett sokat. Az adagoló jó állapotban van a szerelő szerint , a füst csavaron kellett picit visszavenni , valamint porlasztócsúcs csere volt és most tökéletesen működik , nem is füstöl már közelsem annyira. Mindenkinek köszönöm a segítő válaszokat!

:D

Link to comment
Megosztás:

Ma hoztam vissza a szerelőtől futóművek felujítása valamint olajpumpa és olajcsere után. Az üzemanyagcső rossz állapotban volt és szivárgott belőle a gázolaj, emiatt evett sokat. Az adagoló jó állapotban van a szerelő szerint , a füst csavaron kellett picit visszavenni , valamint porlasztócsúcs csere volt és most tökéletesen működik , nem is füstöl már közelsem annyira. Mindenkinek köszönöm a segítő válaszokat!

Igen ez is lehet, ezt kihagytam :D Akkor a természetet etetted, nem a motort XD

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap reggel valahogyan lett egy repedés a kiegyenlítő tartályon és minden hűtővíz elfojt. Azonnal rendeltem is egy másikat , ami ma fog megérkezni , a kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne , hogy okozhat bármi problémát az autónak ez az 1 napig tartó hibás állapot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap reggel valahogyan lett egy repedés a kiegyenlítő tartályon és minden hűtővíz elfojt. Azonnal rendeltem is egy másikat , ami ma fog megérkezni , a kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne , hogy okozhat bármi problémát az autónak ez az 1 napig tartó hibás állapot?

Üdv....attól függ mennyit mentél vele így, mennyire van szerencséd.

Link to comment
Megosztás:

7 km-t... Milyen gond lehet belőle?

A hűtés nélkül túlmelegszik a motor, általában a hengerfej tömítés adja fel először, áttég, "hengerfejes" lesz. De hideg is van meg 7 kilóméter az nem sok, ( azt sem lehet tudni pontosan mikor repedt el gondolom) a kiegyenlítő tartály magasan van és igazából közvetlenül nem keringeti a vízpumpa itt a vizet valószinűleg marad hűtőfolyadék a motorban-vízhűtőben. Esélyes hogy semmi baja nem lett. Figyelni kell, hogy nem-eszi a vizet a víz nem lesz-e olajos a nívópálcát kihúzva nincs-e ott habos trutyi, a vízcsövek járó motornál öszenyomhatók-e vagy betonkemények.

Link to comment
Megosztás:

A hűtés nélkül túlmelegszik a motor, általában a hengerfej tömítés adja fel először, áttég, "hengerfejes" lesz. De hideg is van meg 7 kilóméter az nem sok, ( azt sem lehet tudni pontosan mikor repedt el gondolom) a kiegyenlítő tartály magasan van és igazából közvetlenül nem keringeti a vízpumpa itt a vizet valószinűleg marad hűtőfolyadék a motorban-vízhűtőben. Esélyes hogy semmi baja nem lett. Figyelni kell, hogy nem-eszi a vizet a víz nem lesz-e olajos a nívópálcát kihúzva nincs-e ott habos trutyi, a vízcsövek járó motornál öszenyomhatók-e vagy betonkemények.

Az enyém -6 °C ban kapu nyitás-zárásnyi ideig melegítve,8-9 Km és üzemin van.
Ha szerencséje van,nem "főzte" meg
Link to comment
Megosztás:

7 km-t... Milyen gond lehet belőle?

Túlmelegedett a motor, vagy sem, ez a kérdés. Ha nem, akkor semmi baja nem lett a motornak. Ha igen, akkor lehet.

A kiegyenlítő tartály a hűtőrendszer legfelső pontján van. Az összes víz nem folyhatott el, max lement a kiegyenlítő tartályban a repedés szintjéig. A motorban még maradt víz, ahogy melegeszik be a motor, úgy nő a nyomás a rendszerben, és elkezdi kinyomni a hűtővizet a rendszerből, de hideg motornál ez olyan 10-15 km szerintem, mire elkezdi kinyomni a vizet.

Link to comment
Megosztás:

A 7km két részletben volt leautózva , melóhely oda-vissza, az üzemi hőmérsékletet se nagyon érte el az autó , azt direkt néztem is hogy milyen tempóban melegszik.

Eddig semmi hibát nem vettem észre az autón , szóval lehet megúsztam. :)

Köszönöm a válaszokat!

Még egy kérdés: amióta fel lett újítva a futóművem , azóta tolatásnál 1-2 másodpercenkênt előjön egy hangos nyikorgó hang , előremenetben pedig kicsit lehúzott ablaknál halk súrlódó hangot lehet hallani , mint mikor fém súrlódik fémen. Ez mitől lehet? Én előszőr az új féktárcsákra illetve fékbetétekre gondoltam , de nem tudom hogy valóban az a ludas vagy sem.

Köszönöm előre a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

A 7km két részletben volt leautózva , melóhely oda-vissza, az üzemi hőmérsékletet se nagyon érte el az autó , azt direkt néztem is hogy milyen tempóban melegszik.

Eddig semmi hibát nem vettem észre az autón , szóval lehet megúsztam. :)

Köszönöm a válaszokat!

Még egy kérdés: amióta fel lett újítva a futóművem , azóta tolatásnál 1-2 másodpercenkênt előjön egy hangos nyikorgó hang , előremenetben pedig kicsit lehúzott ablaknál halk súrlódó hangot lehet hallani , mint mikor fém súrlódik fémen. Ez mitől lehet? Én előszőr az új féktárcsákra illetve fékbetétekre gondoltam , de nem tudom hogy valóban az a ludas vagy sem.

Köszönöm előre a válaszokat!

Lehet hogy a tárcsavédő lemez hozzáér a tárcsához.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.