Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Egy kis segítséget kérnék urak... adott egy B Corsa combo 98-as 1.7D , indításnál önindító teker de nem indul, ha behúzzuk az autót simán indul, leállítás után is simán pöcc röff, viszont ha áll mondjuk egy éjszakát reggel már megint nem indul... valakinek van erre ötlete mi lehet a bibi?

Link to comment
Megosztás:

Ha kell segítség szólj! ;)

:blush: Egyik bnőmé volt a kocsi, azt mondta, h ilyenkor mindig gurul egy kicsit, és akkor visszaugranak a fogaskerekek, és akkor nem akad. Aztán kölcsönkérte, és télleg nem volt olyan! De ma mentem vele és megint, gurulkázhattam én összevissza... Még mindig a bowden a tipp?? B)

Link to comment
Megosztás:

;) Egyik bnőmé volt a kocsi, azt mondta, h ilyenkor mindig gurul egy kicsit, és akkor visszaugranak a fogaskerekek, és akkor nem akad. Aztán kölcsönkérte, és télleg nem volt olyan! De ma mentem vele és megint, gurulkázhattam én összevissza... Még mindig a bowden a tipp?? B)

Tekertetek a bowden csavarján fentebb?

Mert ha utána sem ok a dolog,akkor a váltó rudazaton kellene állítani,az van már szétkopva és nem kapcsol pontosan.

Stifteket kellene benne cserélni és utána újra belőni a pozicióját!

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget kérnék urak... adott egy B Corsa combo 98-as 1.7D , indításnál önindító teker de nem indul, ha behúzzuk az autót simán indul, leállítás után is simán pöcc röff, viszont ha áll mondjuk egy éjszakát reggel már megint nem indul... valakinek van erre ötlete mi lehet a bibi?

Valszeg az önindító tele van lerakódott kosszal és összeáll a hidegben egy kis vizpárával és máris nem tud a bendix rendesen betolni a helyére.

Önindító ki és takarít! B)

Link to comment
Megosztás:

Valszeg az önindító tele van lerakódott kosszal és összeáll a hidegben egy kis vizpárával és máris nem tud a bendix rendesen betolni a helyére.

Önindító ki és takarít! ;)

Most lett komplett felújítva B) Tekeri az a mocit rendesen, olyan mintha nem kapna anyagot... viszont ha behúzzuk akkor miért indul el?! ez nem tiszta..

Link to comment
Megosztás:

Tekertetek a bowden csavarján fentebb?

Mert ha utána sem ok a dolog,akkor a váltó rudazaton kellene állítani,az van már szétkopva és nem kapcsol pontosan.

Stifteket kellene benne cserélni és utána újra belőni a pozicióját!

Aham... B) jó, majd beszámolok uramnak, h ez a kövi lépés:) köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Valszeg az önindító tele van lerakódott kosszal és összeáll a hidegben egy kis vizpárával és máris nem tud a bendix rendesen betolni a helyére.

Önindító ki és takarít! :blush:

Szal, csavarintott egyetkettőt, s mindjárt nem recseg:) Bár alig tudtam vezetni, mert furi, h föntebb fog a kuplung ;)

Node világít a motorvisszajelző lámpa. Namondom, egy baj elmúlik, jön a kövi, dejóóóóó. Erre úgy 1 órára rá kedves "parancsolóm" elgondolkodva közli, h lehet nem dugott vissza vmi zsinórt??? Így volt B)

Mégegyszer köszi a segítséget:)

Edit: majden arra válaszoltam, amire szerettem volna...

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Corsa Klub Tagok!

Egy olyan kéréssel fordulok hozzátok,hogy nekem van egy Hibrid Opelem ami egy Kadett és egy Corsa-ból készült. Problémám,hogy időnként egyre gyakrabban lefelé dobálja el az alapjáratot, leakar fulladni és újra indul. Menet közben rángatózik ki gyorsításoknál és nagyon lassan pörög fel. Helyi mesterek szét tárják a karjukat. Kérlek benneteket aki valamivel tudna segíteni az írjon egy e-mailt vagy keressen telefonon 06209490114 visszahívással:).

Köszönettel: Roncz Ernő "OpelBolond" Tatabánya

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Corsa Klub Tagok!

Egy olyan kéréssel fordulok hozzátok,hogy nekem van egy Hibrid Opelem ami egy Kadett és egy Corsa-ból készült. Problémám,hogy időnként egyre gyakrabban lefelé dobálja el az alapjáratot, leakar fulladni és újra indul. Menet közben rángatózik ki gyorsításoknál és nagyon lassan pörög fel. Helyi mesterek szét tárják a karjukat. Kérlek benneteket aki valamivel tudna segíteni az írjon egy e-mailt vagy keressen telefonon 06209490114 visszahívással:).

Köszönettel: Roncz Ernő "OpelBolond" Tatabánya

Nem csak párás, esős időben csinálja?

Mi a motorszám?

Link to comment
Megosztás:

új info :

"Tisztelt Biróur köszönöm a gyorsválaszát. Motortipus 1,3 s kadett blok 1,4nz A corsa hengerfej inyektoral kompleten. "

innentől én kiszálltam a közvetítésből :lol:

Ha csak párás időben csinálja, akkor a gyújtáselosztó fedél bepárásodására tippelnék!

Az enyémen levettem a fedelet és letömítettem vékonyan szilóval.

Kinek közvetítettél?

És ki a "Biróur" ? :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha csak párás időben csinálja, akkor a gyújtáselosztó fedél bepárásodására tippelnék!

Az enyémen levettem a fedelet és letömítettem vékonyan szilóval.

Kinek közvetítettél?

És ki a "Biróur" ? :D :lol:

polgári nevem Biró Gellért - ebből lett a Biró Úr

a közvetítés meg annyi volt h ez a kérdés az opeklub@opelklub.hu -ra jött amit én kezelek...

megadtam neki a linket hol olvasgathat tovább...

Link to comment
Megosztás:

akadt egy olyan problémám, hogy az ablakemelő elromlott! Az a gond, hogy eddig ha kicsit nyomvatartotam és elengedtem, akkor le - vagy felhúzta teljesen! Most ha teljesen le vagy fel akarom húzni, akkor végig nyomva kell tartani! Mind a 2 oldalon ugyan ez van! Mi lehet a gond vele? Valaki segítsen pls. G.

Link to comment
Megosztás:

akadt egy olyan problémám, hogy az ablakemelő elromlott! Az a gond, hogy eddig ha kicsit nyomvatartotam és elengedtem, akkor le - vagy felhúzta teljesen! Most ha teljesen le vagy fel akarom húzni, akkor végig nyomva kell tartani! Mind a 2 oldalon ugyan ez van! Mi lehet a gond vele? Valaki segítsen pls. G.

Gyári villanyablakod van? Mert akkor nem romlott el, csak programozni kell. Engedd teljesen le az ablakot úgy hogy végig nyomod a kapcsolót még egy pár másodpercig azután is hogy az ablak leért végállásba (elvileg hallani fogsz egy kis kattanást), aztán ugyanezt csináld meg ellenkező irányba is, és onnantól működni fog. Ezt mindig meg kell csinálni ha a villanyablak elveszti a tápellátását, például leveszed az akksisarut.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki nem tud véletlenül B Corsa-hoz szerelési könyvet! Akár letölthetőt, akár rendes könyvet!

Köszi! G.

B Corsa-s könyvet még mai napig lehet kapni, a Csináld magad, vagy Szerelési könyv néven, keress rá vhol!

Én a csömöri Norautoban láttam aszem!

Link to comment
Megosztás:

Gyári villanyablakod van? Mert akkor nem romlott el, csak programozni kell. Engedd teljesen le az ablakot úgy hogy végig nyomod a kapcsolót még egy pár másodpercig azután is hogy az ablak leért végállásba (elvileg hallani fogsz egy kis kattanást), aztán ugyanezt csináld meg ellenkező irányba is, és onnantól működni fog. Ezt mindig meg kell csinálni ha a villanyablak elveszti a tápellátását, például leveszed az akksisarut.

Megcsináltam, működik most már! Köszi még1x! G.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Féknyereg vezetőpersely generálozást csinálok a 92-es A corsámon!

Hol tudok beszerezni a vezetőoszlopra való gumi harangokat?

Komplett javítókittet nem akarok venni, mert a mostani oszlopokban sincsen több 3000km-nél, de a gumik már totál szakadozottak és csak azokat kéne cserélnem rajta.

A komplet szet valami 8000Ft lenne!

Link to comment
Megosztás:

Hello

Van egy 97-es 1.4i b corsám (x14sz). 140-et megy ami szerintem elég kevés az 1.4 es motorhoz képest.Lehet még menne egy kicsivl többet de arra nagyon hosszú egyenes út kéne és túl sokkal többet nem hiszem,h menne. Szeretném megtudni,h mi a véleményetek. Van itt sok hozzáértő:D

Előre is köszi a hozzászólásokat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.