Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Sziasztok!

Valaki segítene philips ccr-2006-os autórádió kiszerelésében? Az első elképzelésem az lenne, hogy az oldalán az imbuszos hernyócsavarok ki, majd mögötte kellene bedugni valamit. Speckó szerszám kell hozzá, vagy elég mondjuk a bicajküllő is?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki segítene philips ccr-2006-os autórádió kiszerelésében? Az első elképzelésem az lenne, hogy az oldalán az imbuszos hernyócsavarok ki, majd mögötte kellene bedugni valamit. Speckó szerszám kell hozzá, vagy elég mondjuk a bicajküllő is?

Az első 2 videón látható spéci kiszedő kell hozzá, mivel az első pár centin annak segítségével kell kihúzni a fejegységet...

https://www.youtube.com/watch?v=zfmgrp8Lq-0

https://www.youtube.com/watch?v=L16UfvBENmI

... de mint a harmadik videón látszik, megoldható "okosba" bicajküllővel is. :)

https://www.youtube.com/watch?v=eE-Sxyz3jQQ

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Segitséget kérnék. Van egy opel omega 2000-es 16-szelepes. Benzines automata váltòs. Motorkod:x20xev. Mikor hirtelen gázt adtunk neki meg torpant az autò. Elvittűk szerelőhőz rá rakta gépre ki irta hogy kopogás érzekelő a hiba. Na most ez a érzékelő hol találhatò? Légyszi segitsetek. Kőszőnöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segitséget kérnék. Van egy opel omega 2000-es 16-szelepes. Benzines automata váltòs. Motorkod:x20xev. Mikor hirtelen gázt adtunk neki meg torpant az autò. Elvittűk szerelőhőz rá rakta gépre ki irta hogy kopogás érzekelő a hiba. Na most ez a érzékelő hol találhatò? Légyszi segitsetek. Kőszőnöm

A szerelő nem tudta megmondani,hogy ez mi és hol is van pontosan???

Kopogás-érzékelő = Vezérműtengely helyzetérzékelő/jeladó

...

Link to comment
Megosztás:

A szerelő nem tudta megmondani,hogy ez mi és hol is van pontosan???

Kopogás-érzékelő = Vezérműtengely helyzetérzékelő/jeladó

...

Zsenális dolog ez a Google - beírtam a képkeresőbe, hogy X20XEV és a 6. képen épp azt mutatják, hol a kopogásérzékelő (ami természetesen nem egynelő a vezérműtengely jeladóval -> az is van benne külön :icon1:).

kopfsensor-beim-x20xev-55578.JPG

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Rádiómmal küzdök. Időnként eléggé vacakul szólnak az állomások. Városi rádió város mellett 2 km-rel már alig jön. Rádiót kihúztam, a hátulján a keretből félig ki volt esve az antenna csatlakozója. Visszapattintottam, félig már megjavult, de még néha elveszti így is a jelet. Van ennek valami tipushibája, vagy hol kellene még nézelődnöm? Talán a csomagtartó világításánál? (Caraván) Addig nem merek beruházni egy új rádióba, amíg az antenna nem tünetmentes.

A rádiónak a keretét hogyan lehet kivarázsolni a középkonzolból? A hátulján volt egy csavar azt kiszedtem, de meg se mozdul. A tetejét, alját próbáltam a közepe felé feszíteni, hátha összecsuklik és kijön, de úgy sem jött. Mögötte még az antenna pipacsatiját szeretném megnézni, hátha kh-s.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali mindenkinek!

Remélem van legalább egy valaki köztünk aki tud segíteni.

A kérdésem az lenne ,hogy motorvezérlő és motorvezérlő között mi a különbség?

Az enyémben JM-es van ami a 0 281 001 428 és nem találok pont ilyet csak JL-est ami a 0 281 001 427 ha jól emlékszem.

Köszönöm előre is a hasznos infókat!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ma kiszedtem a kesztyűtartót és a jobb láb melletti műanyag burkolat mögött találtam egy kábelköteget. Tudnátok segíteni, hogy ez minek az előkészítése, vagy mit szereltek ki az autóból amihez tartozott ez  köteg? A vezetékek a rádió irányába mennek a korbácsban, a jack dugó és az a talán koax meg fel a szélvédő melletti burkolatban a tető alá.

 

https://picasaweb.google.com/107630952701199995343/OpelOmega?authuser=0&feat=directlink

 

Utolsó képek.

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Néztem a képeket, és szerintem telefonkihangosító lehetett benne.

Ma kiszedtem a kesztyűtartót és a jobb láb melletti műanyag burkolat mögött találtam egy kábelköteget. Tudnátok segíteni, hogy ez minek az előkészítése, vagy mit szereltek ki az autóból amihez tartozott ez  köteg? A vezetékek a rádió irányába mennek a korbácsban, a jack dugó és az a talán koax meg fel a szélvédő melletti burkolatban a tető alá.

 

https://picasaweb.google.com/107630952701199995343/OpelOmega?authuser=0&feat=directlink

 

Utolsó képek.

 

Köszi!

 

Link to comment
Megosztás:

Néztem a képeket, és szerintem telefonkihangosító lehetett benne.

Közben én is keresgéltem, de csak az antennakábelt sikerült megfejtenem. GPS antenna pl NCDC 2015 hátulját nézve.

A kihangosítóra nem találtam semmit, csak előlapokat, de könnyen lehet.

 

Ha át alkarom alakítani navisra a kocsit akkor gps antenna, navis fej, és cid kijelző meg tech2-vel tanítás? Arra gondoltam nézek valami roncsot amiből ezeket kitermelhetném, de nem tudom mennyire kell figyelni az évjáratra, motorkódra a kijelzőnél. Esetleg nyelvi beállításaira, ha van ilyenje neki.

Link to comment
Megosztás:

Ha jó tudom, Omegánál nem kell letanítani az autóról a kijelzőt és a magnót. De fontos, hogy a két alkatrész egymásra legyen tanítva, különben sosem fog működni. Akkor jársz a legjobban, ha kompletten kábelköteggel együtt meg tudod venni. Ha jól tudom, b2-ben a gps antenna a tetőn van a mobilantenna talpában, tehát az is kelleni fog. A kihangosító mikrofonja pedig a belsőtér világítás házában van.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 94' 2.0 16v sedan b1 omegám. Pár napja azt vettem észre, hogy a belső világításom nem működik, és az ajtóban és kapaszkodókban lévő lámpák sem alszanak el ha becsukom az ajtókat. Nem világitanak teljes erővel.. épp, hogy csak pislákolnak, de sötétben nagyon zavaró. Volt már valakinél ilyen hibajelenség? Én valami testhibára gondolok. 

Köszönöm előre is.

 

Link to comment
Megosztás:

Szia. Szerintem a jobb első lábtérben, az A oszlop tövére csavarozott központizár vezérlő halt meg. Az vezérli a belső lámpákat.

Sziasztok!

Van egy 94' 2.0 16v sedan b1 omegám. Pár napja azt vettem észre, hogy a belső világításom nem működik, és az ajtóban és kapaszkodókban lévő lámpák sem alszanak el ha becsukom az ajtókat. Nem világitanak teljes erővel.. épp, hogy csak pislákolnak, de sötétben nagyon zavaró. Volt már valakinél ilyen hibajelenség? Én valami testhibára gondolok. 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A mostani üléseim nem fűthetőek, így szereztem egy fűthető szettet. 

Az üléseknél megvannak a csatlakozók, elől is, hátul is. Eddig tiszta.

Viszont, a kapcsolók helye, ahol ugye most "vakgomb" van, nincs bekábelezve, nincsenek besaruzva. (tegyük hozzá, relém sincs egyenlőre)

Valaki bűvészkedett már ezzel? Esetleg valakinek lenne egy kapcsolási rajza, mit merre, hogyan? Sajnos én nem értek, hozzá, de egy barátom betudná kötni.

Köszönöm előre is.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

sziasztok

én most(többek közt) épp egy  ilyen ülés fűtés átépítésben vagyok benne egy b2 kombiba, ha még aktuális a dolog és van kérdés szívesen segítek.

egy darabig ki van vezetékelve a hátsó ,de igen kell egy kis köteg is  amin lógnak a relék,a kapcsolóhoz  a kardánbox végéig ki van vezetékelve "csak" egy keret meg a 2 kapcsoló kell, természetesen a szivar gyújtó rögzítése is egy picit meg van variálva, hogy nehogy már egyszerű legyen ,de egy kis ügyességgel megoldható az is. 

ha4nz -nek is tudok infóval szolgálni, jobb A oszlop aljánál is kellett ,kell szerelgetni ,többek közt a motorosan behajtható tükör relé is oda van berejtve ...

Viszont megragadnám az alkalmat egy kérdés erejéig, a gyári riasztónak van külön szirénája? (ha igen hol?) vagy a kürtre van rákötve?

Köszönöm

Üdv

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

 ja ,de igazad volt a toronyra van felrögzítve ,csak a koszorú rács eltakarta, meg van!!

Egy más jellegű kérdésem lenne ,B2 omega (most már gyári riasztós) lehet valahogy programozni az elektromos ablakot hogy bezáráskor (riasztó élesítéskor) felhúzza az éppen nyitott ablakokat?

Üdv

Tisu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.