Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Most kicseréltem a rugókat meg az egyik kerékcsapágyat hátul, de járó motornál mindig felpuhul a fék. Pár nyomás után vissza keményedik egy kis időre, de hamar visszapuhul újra. Ez főfékhenger lehet ? Ha nem jár a motor akkor kemény ahogy lennie kell.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, Stevy írta:

Most kicseréltem a rugókat meg az egyik kerékcsapágyat hátul, de járó motornál mindig felpuhul a fék. Pár nyomás után vissza keményedik egy kis időre, de hamar visszapuhul újra. Ez főfékhenger lehet ? Ha nem jár a motor akkor kemény ahogy lennie kell.

Hát nekem a rásegítés mindíg is lehúzta szinte padlóig a fékpedált, ha nem jár a motor akkor szinte a felső harmadban betonkemény. De lehet főfék hiba is, fajtától függően van vagy nincs  hozzá karmantyúszett. 

Link to comment
Megosztás:

Nekem eddig viszonylag fent fogott.(kb ott mint rásegítő nélkül, csak puhábban) Aztán most ugye csak rugókat cseréltem meg a csapágyat. Állítani nem állítottam rajta, csak kicsit megnyomkodva lett ugye az összerakásnál. Meg mikor szedtem szét a csapágy csavarját kalapáccsal kellett küldeni, mert összerohadt már, de eltalálni nem találtam el csövet, meg nem is látszik sehol, hogy folyna, úgyhogy nem értem mitől lehet.

És neked nem keményedik fel, hanem ugyanott fog lett még kis pumpálás után is ?

Rásegítő Delco, főfékhengeren meg csak a gyári szám van 388098, gondolom akkor az is az lehet. A mérete mekkora lehet ? Cromax 22,2-es javító készletet ír a motorkódhoz, de így magára a főfékhengerre nem találtam sehol adatot.

 

Módosítva : Stevy
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Stevy írta:

Nekem eddig viszonylag fent fogott.(kb ott mint rásegítő nélkül, csak puhábban) Aztán most ugye csak rugókat cseréltem meg a csapágyat. Állítani nem állítottam rajta, csak kicsit megnyomkodva lett ugye az összerakásnál. Meg mikor szedtem szét a csapágy csavarját kalapáccsal kellett küldeni, mert összerohadt már, de eltalálni nem találtam el csövet, meg nem is látszik sehol, hogy folyna, úgyhogy nem értem mitől lehet.

És neked nem keményedik fel, hanem ugyanott fog lett még kis pumpálás után is ?

Rásegítő Delco, főfékhengeren meg csak a gyári szám van 388098, gondolom akkor az is az lehet. A mérete mekkora lehet ? Cromax 22,2-es javító készletet ír a motorkódhoz, de így magára a főfékhengerre nem találtam sehol adatot.

 

Járó motornál mindíg lent fog, nem keményedik fel a pumpálom. A főfékre keress rá kép alapján, mert eléggé máshogy néznek ki, a két fajta 20-as és a 22-es , de én jártam már úgy hogy megvettem a karmantyú szettet ami méret alapján passzolt, csak már volt cserélve és ebbe teljesen más karmantyúk voltak, így aztán cserélnem kellett az egészet. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

A főfékre keress rá kép alapján, mert eléggé máshogy néznek ki, a két fajta 20-as és a 22-es , de én jártam már úgy hogy megvettem a karmantyú szettet ami méret alapján passzolt, csak már volt cserélve és ebbe teljesen más karmantyúk voltak, így aztán cserélnem kellett az egészet. 

Hát így néz ki KÉP (korant épp szárad :hehe:)

Esélyesnek tartom, hogy 20,6 -os, de valahol van olyan 22,2-es is aminél ilyen kép van így fogalmam sincs. Rendeltem két méretben javító készletet aztán majd meglátom.

(Vízhőfok jeladó meg már leragadt aztán most menne folyamat a venti, úgyhogy lehúztam amíg nem jön meg az is.Szerencsére városban már nem nagyon kell kacsáznom, csak egy Keszthely-Győr távot letolnom ma.)

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Stevy írta:

Hát így néz ki KÉP (korant épp szárad :hehe:)

Esélyesnek tartom, hogy 20,6 -os, de valahol van olyan 22,2-es is aminél ilyen kép van így fogalmam sincs. Rendeltem két méretben javító készletet aztán majd meglátom.

(Vízhőfok jeladó meg már leragadt aztán most menne folyamat a venti, úgyhogy lehúztam amíg nem jön meg az is.Szerencsére városban már nem nagyon kell kacsáznom, csak egy Keszthely-Győr távot letolnom ma.)

Nekem is ilyen van ránézésre és az 20.6-os.  

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Elvileg valaki már átvette cégben a csomagom, csak mire pénteken visszaérten nem volt bent senki, így nem tudtam szétkapni még.

Ha leveszem a rásegítőről akkor mennyi folyadék folyhat ki ? Arra gondoltam, hogy tartályból valami nagyobb fecskendővel kiszívom, a fékcsövekből meg nem kezd el kifolyni, mert másik oldalt ugye fogja. Jól sejtem ?

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Stevy írta:

Elvileg valaki már átvette cégben a csomagom, csak mire pénteken visszaérten nem volt bent senki, így nem tudtam szétkapni még.

Ha leveszem a rásegítőről akkor mennyi folyadék folyhat ki ? Arra gondoltam, hogy tartályból valami nagyobb fecskendővel kiszívom, a fékcsövekből meg nem kezd el kifolyni, mert másik oldalt ugye fogja. Jól sejtem ?

Ez főfékhenger függő, mert benyúlik egy henger a főfékbe a dobból, itt is van karmantyú, és ha össze van rakva nem ereszt. De amikor kihúzod belőle ( tehát elhúzod a főféket a dobtól) van amelyik elkezd ereszteni van amelyik nem. Ha ereszt egyből le kell mosni meleg vízzel mert megmarja a fényezést. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Ez főfékhenger függő, mert benyúlik egy henger a főfékbe a dobból, itt is van karmantyú, és ha össze van rakva nem ereszt. De amikor kihúzod belőle ( tehát elhúzod a főféket a dobtól) van amelyik elkezd ereszteni van amelyik nem. Ha ereszt egyből le kell mosni meleg vízzel mert megmarja a fényezést. 

Jól van akkor leviszem a kis mosót :-) Egyébként ha nincs rajta csavar, vagy kis szegecs, akkor szopi és nem szétszedhető ?

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Stevy írta:

Jól van akkor leviszem a kis mosót :-) Egyébként ha nincs rajta csavar, vagy kis szegecs, akkor szopi és nem szétszedhető ?

Ha nincs rajta semmi "kapaszkodó" akkor befogsz rajta minden lyukat egy alsót kivéve, és mnegküldöd kompresszorral, persze érzéssel.

2919514-20180917-1S07Mq.jpg

De úgy rémlik ehhez nem passzoltak a javító karmantyúk, szóval lehetséges, hogy ami egyszerűen nem bontható az nem is felújítható. 

Link to comment
Megosztás:

38 perce, zotya975 írta:

Ha nincs rajta semmi "kapaszkodó" akkor befogsz rajta minden lyukat egy alsót kivéve, és mnegküldöd kompresszorral, persze érzéssel.

De úgy rémlik ehhez nem passzoltak a javító karmantyúk, szóval lehetséges, hogy ami egyszerűen nem bontható az nem is felújítható. 

Jól van köszi. Ahogy nézem te is 5 vagy 6-os csavarokat tettél bele, nekem is az jutott eszembe. 

Bár így akkor majd csak Keszthelyen állok neki, meg kútra el kell menni vele, mert kompresszorom nincs :icon9:

Link to comment
Megosztás:

Arra van valami ötletetek mit csináljak, ha a főfékhengerbe a roppantó gyűrűk úgy bele vannak állva, hogy a villás inkább csak elforogna rajtuk ? Ahogy nézem rézből vannak...:blink:

Na mondjuk most jövök rá, hogy van olyan, hogy fékcsőkulcs :-) Veszek egyet aztán meglátom.

Módosítva : Stevy
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Stevy írta:

Arra van valami ötletetek mit csináljak, ha a főfékhengerbe a roppantó gyűrűk úgy bele vannak állva, hogy a villás inkább csak elforogna rajtuk ? Ahogy nézem rézből vannak...:blink:

Na mondjuk most jövök rá, hogy van olyan, hogy fékcsőkulcs :-) Veszek egyet aztán meglátom.

 

3 órája, wookie írta:

Sok sok híg olaj, vagy wd40, melegítés gázceruzával, és fékcsőkulcs. Meg dolgozó lány sok türelem. 

Pedig ott fent még nem is szoktam annyira belerohadni. Amikor fékerő szabályzót akartam cserélni lent a hídnál, és a fékcsőkulcs is elforgott, akkor gondoltam olyanra hogy megoldom a főféknél, ráhúzom a kulcsot és végighúzom a fékcsövön. :hehe: Amúgy értelmetlenül vannak párosítva a hollandik,  amit cseréltem hátsó fékcsövön egyformák voltak a két végén, de a másiknál már felemás. 

Link to comment
Megosztás:

Végül kaptam kulcsot, és összeraktam a javító készlettel, viszont ugyan olyan.:omg:

Így nézett ki a belseje a főfékhengernek, és a javítókészletből azt a darabot nem tudtam hova tenni. Lehet, hogy ez akkor így nem felújítható, vagy valahol máshol kéne keresnem a hibát ? Továbbá, így hogy fent megbontottam körbe kellene légtelenítenem ?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Stevy írta:

Végül kaptam kulcsot, és összeraktam a javító készlettel, viszont ugyan olyan.:omg:

Így nézett ki a belseje a főfékhengernek, és a javítókészletből azt a darabot nem tudtam hova tenni. Lehet, hogy ez akkor így nem felújítható, vagy valahol máshol kéne keresnem a hibát ? Továbbá, így hogy fent megbontottam körbe kellene légtelenítenem ?

Ha a főféket bontod akkor mindenképpen légteleníteni kell mind a 4 keréknél. Azt nem tudom hogy pontosan neked hol lehet a hiba, de én is jártam már úgy hogy karmantyúzva sem lett jó, nem pumpálta a fékfolyadékot, légteleníteni sem lehetett. Nem volt más megoldás vennem kellett új főféket. 

Link to comment
Megosztás:

Ma lelégtelenítettem, most egész jó lett. Sajnos egyik hátsó munkahengerbe a légtelenítő csavart már beletörték, így ott nem tudtam. Ettől a holtponton maradt egy kis nyúlós érzés, de a padlólemezig nyomott állapotban csekély fékerőhöz képest satu lett :-)

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Stevy írta:

Ma lelégtelenítettem, most egész jó lett. Sajnos egyik hátsó munkahengerbe a légtelenítő csavart már beletörték, így ott nem tudtam. Ettől a holtponton maradt egy kis nyúlós érzés, de a padlólemezig nyomott állapotban csekély fékerőhöz képest satu lett :-)

Ha ki tudod szedni valahogyan a csavart,szerintem van itthon. 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, zotya975 írta:

Ha ki tudod szedni valahogyan a csavart,szerintem van itthon. 

Az a baj hogy tőben tört le. Először nézem hát mondom ezen nincs is légtelenítő vagy mi ?  :-) Aztán jobban behajoltam a kerékjáratba és akkor láttam, hogy azért ott a kis lyuk, csak letörték. Talán valami ilyen fúrós kihajtóval ki lehetne szedni, csak olyanom meg nincs. :huh:

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Stevy írta:

Az a baj hogy tőben tört le. Először nézem hát mondom ezen nincs is légtelenítő vagy mi ?  :-) Aztán jobban behajoltam a kerékjáratba és akkor láttam, hogy azért ott a kis lyuk, csak letörték. Talán valami ilyen fúrós kihajtóval ki lehetne szedni, csak olyanom meg nincs. :huh:

1700Ft-ért van fék munkahenger, mi értelme szarakodni a légtelenítő csavarral? Nekem is vmi barbár beletörte, inkább párban kicseréltem mind a kettőt és nincs probléma jó ideig. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.