Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Köszi a válaszokat. Nem is tudom, azt hiszem csináltatok egy veszteségmérést első nekifutásra. A motor még nem volt megbontva, 280 ezer km van benne és 10 ezer km alatt fogyaszt fél-1 liter olajat. Nem füstöl, és jól is megy. Csak az a fránya kartergáz ne lenne :) .
Én inkább motorcserén gondolkodnék. Persze olyat ugye nem szabad csinálni, ami illegális... :blink: Te se tedd. :) De lehet legálisan is motort cserélni ugyebár... 20 és 50 ezer között kapsz papíros motort, és ha olyat találsz, amit ki tudsz próbálni, akkor az egy fél nap alatt bent van a tiedben. (Ne feledd, neked csak egy csupasz motor kell, nem kell váltó, sem elektronika stb...) Utána már csak 1-2 nap szabira van szükséged a bürokráciához, és átírják. Szerintem 100 alatt ez is megáll. :lol:
Link to comment
Megosztás:

Én inkább motorcserén gondolkodnék. Persze olyat ugye nem szabad csinálni, ami illegális... :blink: Te se tedd. :) De lehet legálisan is motort cserélni ugyebár... 20 és 50 ezer között kapsz papíros motort, és ha olyat találsz, amit ki tudsz próbálni, akkor az egy fél nap alatt bent van a tiedben. (Ne feledd, neked csak egy csupasz motor kell, nem kell váltó, sem elektronika stb...) Utána már csak 1-2 nap szabira van szükséged a bürokráciához, és átírják. Szerintem 100 alatt ez is megáll. :)

Ez is egy alternatíva, valóban. Csak honnan tudhatom milyen állapotú a kiszemelt motor? Ráadásul ahogy nézegettem a c20xe motorok 90től indulnak. A motorcserét szervízben kell megcsináltatni ami megint nem 2 forint.

Igazából nem döntöttem el mit akarok az autótól hosszab távon. Marad-e vagy megy-e.

Külsőre elég jó állapotban van .

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk egy XE motort tényleg nehezebb találni, és drágább is. :) Viszont én már gyűrűztem meg motort, és miután kapott új olajlehúzó gyűrűt, nem füstölt, 2 évig jártam még vele. Persze az nem 16 szelepes volt, és nem opel. :blink: De egy klubtag is megtette egy opellel (8V) ugyanezt 3 éve és még ma is jól húz a gép, és nem is eszi az olajat. Szóval nem minden fekete-fehér. A kopottságtól függ. Egy ideig biztos jó lesz. Kérdés, hogy meddig. 2-3százezret rákölteni hülyeség. :)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk egy XE motort tényleg nehezebb találni, és drágább is. :) Viszont én már gyűrűztem meg motort, és miután kapott új olajlehúzó gyűrűt, nem füstölt, 2 évig jártam még vele. Persze az nem 16 szelepes volt, és nem opel. :blink: De egy klubtag is megtette egy opellel (8V) ugyanezt 3 éve és még ma is jól húz a gép, és nem is eszi az olajat. Szóval nem minden fekete-fehér. A kopottságtól függ. Egy ideig biztos jó lesz. Kérdés, hogy meddig. 2-3százezret rákölteni hülyeség. :)

Valahogy én is így kezdtem gondolkodni. Biztosat persze csak akkor lehet tudni, ha szétbontatnám a motort.

Link to comment
Megosztás:

Ha még sokáig szeretnéd használni, és rendben van a kaszni, meg az egyéb dolgok, akkor

szerintem érdemes két kilót rádobni, hogy új motorod legyen. Mert kb. ennyibe kerül az

alkatrész+munka, ha okosan csinálod. :blink:

Abban meg nem érdemes gondolkodni, hogy keresni másik C20XE mocit, mert nem igazán

fogsz jobb állapotút találni, mint a tied.

Link to comment
Megosztás:

Mellesleg én nem nagyon hiszek a fogyasztáscsökkenésben és teljesítmény növekedésben egyszerre. Ha meg mégis, akkor az élettartam csökkenéssel jár.

már hogy a túróba ne lehetne megoldani....a szoftver hatalmával!! csak olyan vezérlést kell csinálni, ami az ADOTT vasra ADOTT benzinminőség mellé a legjobb eredményt produkálja....persze ez nem fogja megérni, mert ehhez igen sokat kellene mérni, igen sok chipet kellene irni, de megoldható :)

mellesleg ha az nem generál amit a Sanyi irt akkor mi az? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Oké, én abból indultam ki, hogy teljesítménynövekedésnél azért minden nagyobb lökést kap minden ütemnél nem??? Ez elvileg csökkenti az élettartamot. Úgy is fogalmazhatunk, hogy ha jobban taposod, hamarabb szétesik. Akármilyen szoftvered van. De ti tudjátok. :blink:

mellesleg ha az nem generál amit a Sanyi irt akkor mi az? :)
A henger oválisra, illetve ívesre kopik. A dugattyú szintén kopik, bár ez a kisebb gond. Ezeknek a kopásoknak a megszüntetése nélkül csak a gyűrű új a hengerben. Ezért nem teljes generál amit Sanyi írt, mellesleg ezt maga Sanyi is így látja... ..asszem... :)
Link to comment
Megosztás:

Oké, én abból indultam ki, hogy teljesítménynövekedésnél azért minden nagyobb lökést kap minden ütemnél nem??? Ez elvileg csökkenti az élettartamot. Úgy is fogalmazhatunk, hogy ha jobban taposod, hamarabb szétesik. Akármilyen szoftvered van. De ti tudjátok. :blink:

nem a szétesésre gondoltam, hanem arra hogy megoldható sztem a fogyicsökkenés (vagy nem növekedés) és a teljesítménybooom....csak very nagyon hajszálpontosan optimalizált szoftverre van szükség...ami meg kicsit sokba lenne

A henger oválisra, illetve ívesre kopik. A dugattyú szintén kopik, bár ez a kisebb gond. Ezeknek a kopásoknak a megszüntetése nélkül csak a gyűrű új a hengerben. Ezért nem teljes generál amit Sanyi írt, mellesleg ezt maga Sanyi is így látja... ..asszem... :)

hogy tud "ivesre" kopni?? :) :lol: melyik része lesz íves??? nincserről egy kép?? annyira láma vagyok ehhez de tényleg érdekelne már

Link to comment
Megosztás:

nem a szétesésre gondoltam, hanem arra hogy megoldható sztem a fogyicsökkenés (vagy nem növekedés) és a teljesítménybooom....csak very nagyon hajszálpontosan optimalizált szoftverre van szükség...ami meg kicsit sokba lenne

hogy tud "ivesre" kopni?? :blink: :) melyik része lesz íves??? nincserről egy kép?? annyira láma vagyok ehhez de tényleg érdekelne már

A dugattyú nem csak föl le jár, hanem kicsit oldalra is (főleg nagyon alacsony fordulaton terhelés alatt) és egyébként is van valamennyi surlódás, ezért kopik ívesre. Olyan lesz, mint egy hordó. De ez az alak nem jó. :)

Link to comment
Megosztás:

nem a szétesésre gondoltam, hanem arra hogy megoldható sztem a fogyicsökkenés (vagy nem növekedés) és a teljesítménybooom....csak very nagyon hajszálpontosan optimalizált szoftverre van szükség...ami meg kicsit sokba lenne

hogy tud "ivesre" kopni?? :blink: :) melyik része lesz íves??? nincserről egy kép?? annyira láma vagyok ehhez de tényleg érdekelne már

Igen, Sanyi is így gondolja! :) Az ívesre kopásról: mivel a dugattyú alternáló mozgást végez, és a dugattyú és a hajtókar egy csappal van összekötve, ezért óhatatlan, hogy holtpontoknál az irányváltás közben picit ne billenjen át egyik oldalról a másikra. A gyűrű a hézagok miatt nem támaszt 100%-osan, viszont az meg kell a hőtágulás miatt. Képem nincs ugyan róla, csak az erőgépek tankönyvemben szakközépről, de higgy Greg mesternek, Használat közben oválisan kopik a hüvely.

Link to comment
Megosztás:

nem a szétesésre gondoltam, hanem arra hogy megoldható sztem a fogyicsökkenés (vagy nem növekedés) és a teljesítménybooom....csak very nagyon hajszálpontosan optimalizált szoftverre van szükség...ami meg kicsit sokba lenne
Ígen ezt nem kétlem, de ha kettő fönn is áll, a harmadik nem. Tehát nem nő a fogyi, van boom, de sajna az élettartam csökken. Erre gondoltam, de biztos van ellenpélda... Tényleg nem éri meg.

hogy tud "ivesre" kopni?? :blink: :) melyik része lesz íves??? nincserről egy kép?? annyira láma vagyok ehhez de tényleg érdekelne már

Ovális

Íves

Íves az oldala lesz, függőlegesen nézve. "Hasa" lesz az oldalának.

Itt pl van angol leírás. Érdemes átrágni.

És Ez kell a teljes generálhoz!!! :lol: :D :) :o

Link to comment
Megosztás:

Ahoj

Szerintetek mi okozhatja a hibát reggel beindult szinte pöcröfre mentem kb 1.5km-t majd motor leállit kb félóra mulva indit s nem akar beindulni . elötte jó egy hete gyertya csere (kétpolusú lett bele rakva egy hejett) gyertyapipák nem lettek cserélve .

Gyertya kiszed át pucol viszarak 2-3 henger gyertyái szinte feketék az 1-4 henger gyertyái még picit szürkék de már kezdtek feketedni a gyertyák "szagai" picit benzines s picit higitós igy keverve

igy majdnem elkapta a fordulatot

akkor szintén gyertya kiszed megpucol majd megcserél ami a 2-3-ba volt az ment az 1-4-be akkor szinte pöcröf ,vissza 1.5km majd leállit s egyböl újra proba megint nem indul .

üzem anyag van

szivjam le az üzem anyagot s öntsem ráa verdára majd gyüjtsam föl ? :blink: vagy menthetö a dolog ? :)

Link to comment
Megosztás:

Ahoj

Szerintetek mi okozhatja a hibát reggel beindult szinte pöcröfre mentem kb 1.5km-t majd motor leállit kb félóra mulva indit s nem akar beindulni . elötte jó egy hete gyertya csere (kétpolusú lett bele rakva egy hejett) gyertyapipák nem lettek cserélve .

Gyertya kiszed át pucol viszarak 2-3 henger gyertyái szinte feketék az 1-4 henger gyertyái még picit szürkék de már kezdtek feketedni a gyertyák "szagai" picit benzines s picit higitós igy keverve

igy majdnem elkapta a fordulatot

akkor szintén gyertya kiszed megpucol majd megcserél ami a 2-3-ba volt az ment az 1-4-be akkor szinte pöcröf ,vissza 1.5km majd leállit s egyböl újra proba megint nem indul .

üzem anyag van

szivjam le az üzem anyagot s öntsem ráa verdára majd gyüjtsam föl ? :blink: vagy menthetö a dolog ? :)

cseréld ki a kábeleket is!... de majd jön tőlem ügyesebb, és amit ő mond, az valszeg jobb lesz. De Én azokra gyankszom.

Link to comment
Megosztás:

Én már nagyon sok fajta gyertyát kipróbáltam (NGK, Bosch, Champion, gyári, Beru, Splitfire, Brisk tuning) és mindíg olyant amit a katalógus évjárat vagy motorszám szerint ajánlott.

Eddig a Brisk Platinum a nyerő szinte minden szempontból. A városi tötymörgést, dugózást ez bírja a legjobban nálam.

Gyertyakábelből viszont a gyári vált be leginkább. Némelyik motor nagyon érzékeny a kábelre.

Link to comment
Megosztás:

Lehet egyszerűen sz@r benzin is.

shell gempa van benne , igaz nem sok 4lityi de eddig molnál tankoltam ,de ebböl se volt sok kb 3lityi szóval akkor kábel ,gyertya csere s gyujtás átnézés aztán majd dobja a hibát? vagy ?

(elöre is köszi mkinek)

Link to comment
Megosztás:

shell gempa van benne , igaz nem sok 4lityi de eddig molnál tankoltam ,de ebböl se volt sok kb 3lityi szóval akkor kábel ,gyertya csere s gyujtás átnézés aztán majd dobja a hibát? vagy ?

(elöre is köszi mkinek)

Ptoma: azt figyeld meg, ha legközelebb nem akar indulni, hogy mikor a gyújtást ráadod, vagy indítózol, akkor világít-e a Check Control lámpa. Ha nem, arra lenne 1 tippem, hogy mi lehet :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.