Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

9 perce, akos153 írta:

1:

Mikor az autót beindítom a fordulatszámmérő nem megy fel 800-1000-ig hanem nullán marad, gázadásra megindul csak nulláról.

2:

Nem tudom reprodukálni. 1800 fordulatnál kapcsol a turbó ekkor jön elő a hiba, és az autó nem gyorsul. Érezhető hogy a turbó nem kapcsol be. Amint a hiba megszűnik a turbó kapcsol és vígan megmássza a dombokat. :)

Azt ertem, hogy 0, meg elindul, de akkor ezek szerint ez ugy ertendo, hogy utana normalisan mukodik...

A turbo mindig megy, csak a geometriaja valtozik, az ezt intezo kar latszik fentrol benezve, a (kosz alatt) narancssarga gumi harmonikajarol konnyu azonositani. Ezt a kart egy vakuumos szabalyzo szelep mozgatja, es ha nem ugy megy, ahogy kell neki, az okozhat ilyesmit. Lehet, hogy mechanikailag akad, vagy a vakuumrendszer es a vezerlo szolenoid korul is lehet hiba.

Link to comment
Megosztás:

Alap esetben a motor indítása után ugye a fordulatszám mérő mutatja a motor fordulatát, alapjáratát. Ez 800-1000 körüli érték. Gázadásra megnő a fordulat amit a műszer jelez. Ez az alapeset, normál működés. Az én hibajelenségem pont az, hogy a motor indítása után a fordulatszámmérő nem mutatja a motor alapjáratát így nullán marad, gázadásra a műszer nulláról kezd el felfelé menni.

Mechanikailag nem akad, kézzel könnyen mozgatható. Valószínű a vákuum rendszerrel lehet baj. De lehet teljesen más probléma is, ugyan is régebben (mint minden astran) nálam is a gázpedáljeladó hibát dobott akkor is a szervizkulcs világított plusz 1300 fordulatra állt be az alapjárat, gázadásra nem reagált. Sajnos hibakódot nem generált a mostani hibánál így nem igazán tudom merre induljak el, hol keressem a hibát. Van egy olyan érzésem, hogy a két hibajelenség összefügg egymással.

A fordulatszám értékét a műszer honnan kapja?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, akos153 írta:

1:

Mikor az autót beindítom a fordulatszámmérő nem megy fel 800-1000-ig hanem nullán marad, gázadásra megindul csak nulláról.

Nézd meg a titkos menüben, azt hiszem ott is van fordulatszám. Vajon ott is nulla ?

Vagy a főtengely vagy a vezérműtengely jeladóról kapja a jelet.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, akos153 írta:

Alap esetben a motor indítása után ugye a fordulatszám mérő mutatja a motor fordulatát, alapjáratát. Ez 800-1000 körüli érték. Gázadásra megnő a fordulat amit a műszer jelez. Ez az alapeset, normál működés. Az én hibajelenségem pont az, hogy a motor indítása után a fordulatszámmérő nem mutatja a motor alapjáratát így nullán marad, gázadásra a műszer nulláról kezd el felfelé menni.

Mechanikailag nem akad, kézzel könnyen mozgatható. Valószínű a vákuum rendszerrel lehet baj. De lehet teljesen más probléma is, ugyan is régebben (mint minden astran) nálam is a gázpedáljeladó hibát dobott akkor is a szervizkulcs világított plusz 1300 fordulatra állt be az alapjárat, gázadásra nem reagált. Sajnos hibakódot nem generált a mostani hibánál így nem igazán tudom merre induljak el, hol keressem a hibát. Van egy olyan érzésem, hogy a két hibajelenség összefügg egymással.

A fordulatszám értékét a műszer honnan kapja?

Ok, szoval akkor mindig egy alapjaratnyival kevesebbet mutat a fordulatszammero, ez meglehetosen erdekes tortenet... A muszer szerintem CAN buszon kapja a jelet a motorvezerlotol, ugyhogy valoszinuleg az utobbi hulyesegerol van szo. Egy tapfeszmentesitest mindenkeppen meger.

A gazpedal szokott hibakodot adni, es akkor maskor is elofordulna, nem csak emelkedon. Annyiban osszefugghet a ket hiba, hogy a vezerlo belezavarodhat, ha a valosagosnal kisebbnek hiszi a fordulatszamot.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítségetek szeretném kérni. Olyan problémám van, hogy indítás után 5-6 másodperc múlva leáll az autó és csak hosszabb indítózás után tudom beindítani, ezt egy napos állás után csinálta. Kitakarítottuk az üzemanyag tankot (tele volt dzsuvával) azóta még rosszabb a helyzet, mert most már pár óra állás után is leáll indításkor. Résolajvezetékek ki lettek cserélve, nagynyomású szivattyún a nyomásszabályzó szelep ki lett cserélve, nyilván új MANN gázolajszűrő van benne, még sem oldotta meg a problémát egyik sem. Mi lehet a baj vajon, mert már szétb....... az ideg.

Módosítva : Tibard
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Tibard írta:

Sziasztok. Segítségetek szeretném kérni. Olyan problémám van, hogy indítás után 5-6 másodperc múlva leáll az autó és csak hosszabb indítózás után tudom beindítani, ezt egy napos állás után csinálta. Kitakarítottuk az üzemanyag tankot (tele volt dzsuvával) azóta még rosszabb a helyzet, mert most már pár óra állás után is leáll indításkor. Résolajvezetékek ki lettek cserélve, nagynyomású szivattyún a nyomásszabályzó szelep ki lett cserélve, nyilván új MANN gázolajszűrő van benne, még sem oldotta meg a problémát egyik sem. Mi lehet a baj vajon, mert már szétb....... az ideg.

Es a hosszabb inditozas utan elindul, aztan megy gond nelkul? Ha igen, akkor a tank es a motorter kozott lesz a gond, levegot kap valahol, es allas kozben leurul a cso. Az 5-6 masodperc az, amit meg a pumpaban levo uzemanyaggal elmegy, aztan leall. A hosszu inditozas kell ahhoz, hogy teleszivja a csovet, aztan megy, amig nincs hosszabb leallas.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Zsolti25 írta:

Szia! Nem vagyok szerelő. Vita inditónak szánom: Lehet valamelyik érzékelő téves adatot ad és kevés üzemagyagot (és/vagy levegőt) kap a motor. Hidegen és melegen egyformán húz az autó ?

Egyformán, miután beindul semmi probléma. Hibakód nincs gondolom, hogy ezért nem lehet érzékelő gond.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, csaba66 írta:

Es a hosszabb inditozas utan elindul, aztan megy gond nelkul? Ha igen, akkor a tank es a motorter kozott lesz a gond, levegot kap valahol, es allas kozben leurul a cso. Az 5-6 masodperc az, amit meg a pumpaban levo uzemanyaggal elmegy, aztan leall. A hosszu inditozas kell ahhoz, hogy teleszivja a csovet, aztan megy, amig nincs hosszabb leallas.

Elindul és semmi gond vele, megy mint az ítélet, teljesítmény csökkenésem sincs, nem füstöl, fogyasztása tökéletes. Erre gondolok én is, hogy valahol belevegősödik, de hol a fenébe? Gázolaj folyást nem látni, nincs alatta nyoma, a tankba a nyomásszabályzó miatt szerintem nem ürülhet vissza. Egy szerelő azt mondta nekem, hogy injektor gond lesz, de én ezt azért kizárnám, mert szerintem akkor menet közben is probléma lenne vele.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, Tibard írta:

Elindul és semmi gond vele, megy mint az ítélet, teljesítmény csökkenésem sincs, nem füstöl, fogyasztása tökéletes. Erre gondolok én is, hogy valahol belevegősödik, de hol a fenébe? Gázolaj folyást nem látni, nincs alatta nyoma, a tankba a nyomásszabályzó miatt szerintem nem ürülhet vissza. Egy szerelő azt mondta nekem, hogy injektor gond lesz, de én ezt azért kizárnám, mert szerintem akkor menet közben is probléma lenne vele.

Akkor az injektor, vagy hasonlok hibaja kizart, kar is piszkalni oket.

Allitolag ket verzio van, az egyiknel a tankbol egy pupma nyomja ki a gazolajat, arra ez nyilvan nem vonatkozhat. De ha nincs a tankban pumpa, hanem a motor felol kap szivast, akkor hiaba van a csovon egy pici luk, azon nem fog gazolaj kijonni, allas kozben viszont bemehet annyi levego, amennyi mar megszakitja a folyadekoszlopot.

Teszt: gazolajszuro bemenetet lekotni, a helyere egy kis tartalyt bekotni, es megnezni, azzal is leall-e 5 masodperc utan.

A levett csovet ledugaszolva, es a tank felol megnyomva levegovel, vagy folyadekkal lehet lukat kerresni, de talan egyszerubb egybol lecserelni az egesz csovet, ha nem horror aron adjak. Vagy kiszerelni, es ugy keresni rajta a lukat.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, csaba66 írta:

Akkor az injektor, vagy hasonlok hibaja kizart, kar is piszkalni oket.

Allitolag ket verzio van, az egyiknel a tankbol egy pupma nyomja ki a gazolajat, arra ez nyilvan nem vonatkozhat. De ha nincs a tankban pumpa, hanem a motor felol kap szivast, akkor hiaba van a csovon egy pici luk, azon nem fog gazolaj kijonni, allas kozben viszont bemehet annyi levego, amennyi mar megszakitja a folyadekoszlopot.

Teszt: gazolajszuro bemenetet lekotni, a helyere egy kis tartalyt bekotni, es megnezni, azzal is leall-e 5 masodperc utan.

A levett csovet ledugaszolva, es a tank felol megnyomva levegovel, vagy folyadekkal lehet lukat kerresni, de talan egyszerubb egybol lecserelni az egesz csovet, ha nem horror aron adjak. Vagy kiszerelni, es ugy keresni rajta a lukat.

Nekem nincs a tankban pumpa a magasnyomású szivattyú szívja fel, tehát az első opció kilőve. Viszont a tesztek amiket írtál azt megcsinálom és remélem tényleg csak egy lyukadás lesz nem komolyabb.

Van a gázolaj szűrőnek az elmenő csöve ami a nagynyomású szivattyúra csatlakozik, ezen a csövön van egy lapos kör alakú kb. 3cm átmérőjű 5mm vastag fémházas lópikula amit nem tudom, hogy mi lehet, ezen átmegy az üzemanyag. Te nem tudod mi lehet az? Még lehet, hogy az is okozhatja a bibit.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Tibard írta:

Nekem nincs a tankban pumpa a magasnyomású szivattyú szívja fel, tehát az első opció kilőve. Viszont a tesztek amiket írtál azt megcsinálom és remélem tényleg csak egy lyukadás lesz nem komolyabb.

Van a gázolaj szűrőnek az elmenő csöve ami a nagynyomású szivattyúra csatlakozik, ezen a csövön van egy lapos kör alakú kb. 3cm átmérőjű 5mm vastag fémházas lópikula amit nem tudom, hogy mi lehet, ezen átmegy az üzemanyag. Te nem tudod mi lehet az? Még lehet, hogy az is okozhatja a bibit.

Erre gondolsz?

s-l1000.jpg

Nalam is van valami ott, de messze nem igy nez ki :)

Az ecat24 damper neven emlegeti, ami lehet akar egy visszacsapo szelep is, de talan inkabb csak valami rafinalt belso utvonallal csillapitja az aramlo gazolaj lengeseit.  Esetleg lehet benne szuro is, de azt nem igazan latom, hogy tudna ez eloidezni a leirt hibat, kiveve persze, ha ezen a szakaszon lukas.

Ha csak hosszabb allas utan van gond, akkor egyertelmu a lelevegosodes, csak az a kerdes, hol a luk. A korabban irt teszttel kideritheo, hogy a szuro es a motor kozott van-e, csak megfeleloen kell elhelyezni a pottartalyt. Atlatszo csovet hasznalva szemmel is lathato lesz, ha lelevegosodik.

A Saxoban atlatszo a cso a szuro utan, latszik, ha levegos :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Erre gondolsz?

s-l1000.jpg

Nalam is van valami ott, de messze nem igy nez ki :)

Az ecat24 damper neven emlegeti, ami lehet akar egy visszacsapo szelep is, de talan inkabb csak valami rafinalt belso utvonallal csillapitja az aramlo gazolaj lengeseit.  Esetleg lehet benne szuro is, de azt nem igazan latom, hogy tudna ez eloidezni a leirt hibat, kiveve persze, ha ezen a szakaszon lukas.

Ha csak hosszabb allas utan van gond, akkor egyertelmu a lelevegosodes, csak az a kerdes, hol a luk. A korabban irt teszttel kideritheo, hogy a szuro es a motor kozott van-e, csak megfeleloen kell elhelyezni a pottartalyt. Atlatszo csovet hasznalva szemmel is lathato lesz, ha lelevegosodik.

A Saxoban atlatszo a cso a szuro utan, latszik, ha levegos :)

Igen, pontosan erre gondoltam. Ha visszacsapó akkor letapadhat, vagy esetleg a csatlakozásoknál okozhat még problémát szerintem.

Ez a hosszabb állás ez úgy néz ki, hogy régebben így volt, 24 óra állás után jelentkezett a probléma, téli időszakban a legrosszabb, mert a hideg miatt még nehezebben indul és nem egyszer lemerült az aksim az indítózás miatt (garázs híján), de kb. 2 hete kitakarítottuk az üzemanyag tankot, rengeteg kosz volt benne, a tankban lévő szűrő igen csak el volt tömődve, na innentől rosszabbodott a helyzet, mert most már 3-4 óra állás után is leáll. 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Tibard írta:

Igen, pontosan erre gondoltam. Ha visszacsapó akkor letapadhat, vagy esetleg a csatlakozásoknál okozhat még problémát szerintem.

Ez a hosszabb állás ez úgy néz ki, hogy régebben így volt, 24 óra állás után jelentkezett a probléma, téli időszakban a legrosszabb, mert a hideg miatt még nehezebben indul és nem egyszer lemerült az aksim az indítózás miatt (garázs híján), de kb. 2 hete kitakarítottuk az üzemanyag tankot, rengeteg kosz volt benne, a tankban lévő szűrő igen csak el volt tömődve, na innentől rosszabbodott a helyzet, mert most már 3-4 óra állás után is leáll. 

Nem tul eletszeru, hogy orak alatt letapadjon egy gazolajban tocsogo valami, az meg plane nem, hogy a tank pucolasatol romoljon a helyzet...

Levego ez, hidd el, lukat kell keresni minel intenzivebben :) Vagy lehet a csatlakozasok meghuzasaval, gondos ujraillesztesevel is kezdeni, a tank pucolas utani romlast is nyilvan az okozza, hogy a kozben szetszedett csatlakozasok nem tokeletesen lettek visszateve.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, csaba66 írta:

Nem tul eletszeru, hogy orak alatt letapadjon egy gazolajban tocsogo valami, az meg plane nem, hogy a tank pucolasatol romoljon a helyzet...

Levego ez, hidd el, lukat kell keresni minel intenzivebben :) Vagy lehet a csatlakozasok meghuzasaval, gondos ujraillesztesevel is kezdeni, a tank pucolas utani romlast is nyilvan az okozza, hogy a kozben szetszedett csatlakozasok nem tokeletesen lettek visszateve.

Rajta leszek a dolgon és köszön a segítségedet, aztán ha meglesz a probléma majd azért szólok.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 28. at 19:33, csaba66 írta:

Nem tul eletszeru, hogy orak alatt letapadjon egy gazolajban tocsogo valami, az meg plane nem, hogy a tank pucolasatol romoljon a helyzet...

Levego ez, hidd el, lukat kell keresni minel intenzivebben :) Vagy lehet a csatlakozasok meghuzasaval, gondos ujraillesztesevel is kezdeni, a tank pucolas utani romlast is nyilvan az okozza, hogy a kozben szetszedett csatlakozasok nem tokeletesen lettek visszateve.

Csaó!

Na úgy néz ki meg lett a probléma. Az üzemanyag szűrőházat a bemenő gázolajcsonknál megnyomtuk levegővel és pillanatok alatt engedte el a nyomást, szemmel láthatóan csökkent. Fél óráig kerestük, hogy hol ereszthet és nagy nehezen de megtaláltuk. A szűrőház tetején van egy elektromos csatlakozó itt kapja a gázolaj a fűtést télen, hogy ne csapódjon ki a paraffin, na ennek a csatlakozónak a belsejében van két fém saru amire ugye a csatlakozót rátoljuk ez egybe van öntve a házzal és a sarunál fújta ki a levegőt (szappanos víz,buborék) és itt levegősödött be a rendszer, mert ugye normál esetben itt szívás van és itt tudott levegőt szívni. Mivel a gyárinak az ára elég horribilis így vettem bontóból egy komplett szűrőházat (még szűrő meg gázolaj is volt benne :-D) az enyémből átdobtam a szűrőt meg a tömítéseket, mert azok zsír újak és szépen indul ahogy kell, nem áll le. A kép csak illusztráció.

P0632830.JPG

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 18. at 9:01, Csaba71 írta:

Sziasztok!

A következő problémára keresek megoldást.

Az autó 2006 1.7cdti H Astra Z17DTH motorkódú 290.000 km-el. Kb egy hónapja vacakol. hosszab állás után, (min 10-12 óra)

Az autó izzítás után indul egyből és jár úgy 8-10 mp-ig. Utána leáll és csak hosszas indítózás után indul újra. Utánna egész nap O.K. annyi hogy nem 3 fordulatra indítja a motor hanem 5-6 fordulat. A gázolajszűrőt kicseréltem hiba ugyan úgy megvan.

Hibakód pedálteszt alapján 050074 és 050056. Gyújtáson a szivattyú egyfolytában megy, azt nem tudom hogy ez korábban így volt-e. Én a nyomástartó szelepre tippelek.

Ha valakinek volt hasonló problémája akkor kérem írja meg vagy leírás alapján megoldást tud az is segítség volna.

Visszaolvastam kb 60-65 oldalt nem találkoztam hasonló leírással

Köszi Csaba

 

Helló mindenkinek,


Egy hete én is szembesülök a problémával, meglett a hiba?

Üdv. Ádám

Link to comment
Megosztás:

8 perce, kisdeak írta:

Egy hete én is szembesülök a problémával, meglett a hiba?

Pont itt van leirva eggyel folotted :)

Amit ideztel, az tipikusan az, amikor allas kozben lelevegosodik az uzemanyagrendszer, persze a luk nyilvan nem mindig ugyanott van.

A 0500xx hibakodnak ehhez semmi koze.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opelesek, akik dizelben utaznak.

Megvettem, megszeretetm a Z19DTH-s autómat. A tipikus szivósor probléma előjött nekem is 135 e km van benne.

Javasolnak hozzá csak a mozgató mechanizmus cseréjét vagy szivósor cserét.

A kérdésem, elegendő a mozgató mechanizmu cseréje vagy inkább a teljes szívósor cseréje a javasolt?

Várom tapasztalatitokat.

Üdv Attila

Link to comment
Megosztás:

11 órája, trhouf írta:

Sziasztok Opelesek, akik dizelben utaznak.

Megvettem, megszeretetm a Z19DTH-s autómat. A tipikus szivósor probléma előjött nekem is 135 e km van benne.

Javasolnak hozzá csak a mozgató mechanizmus cseréjét vagy szivósor cserét.

A kérdésem, elegendő a mozgató mechanizmu cseréje vagy inkább a teljes szívósor cseréje a javasolt?

Várom tapasztalatitokat.

Üdv Attila

Felújítható, keress rá a google-ban: szívósor felújítás. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 24. at 18:48, kopoltyu írta:

Sziasztok!

Melo utan beinditottam a kocsit  az alapjarat nagyon magas volt (1000 felett) es magatol elkezdett emelkedni 2000-ig akkor leallitottam.  utana probalgattam parszor  ,egyszer indult el magatol felfele az alapjarat de minden esetben magas volt .szallasra  menet kozben  lejton  utan  motorfeknel  nem esett vissza (menet kozben leallit ujraindit es minden ok csak kicsit magas a fordulat ) viszont mire  elertem a szallasra (kb15-18 kilometer varosbol ki ) minden teljesen rendben volt az alapjarat 750 korul ahogy kell ....volt meg egy olyan  furcsa erzesem mintha kicsit "tolna " a kocsi amikor leleptem a gazpedalrol ..  Mi lehet a hiba oka? mert 1800km-re vagyok bp-tol es csak 1 honap mulva megyek haza (a francia barbarokat meg nem szeretnem a kocsi kozelebe engedni :) )

hazajottem, itthon megint produkalta a hibat ,betoltam a szakihoz ..latatlanba elmondas alapjan turbora tippelt ,lehuzta a csoveket talalt nemi olajat,gepre dugta :turbo a veget jarja es sebesseg jelado hiba.szetkapta talalt egy vizcsovet is amit csereerett ..kb  250-300k lesz a vege

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 13. at 14:12, kopoltyu írta:

hazajottem, itthon megint produkalta a hibat ,betoltam a szakihoz ..latatlanba elmondas alapjan turbora tippelt ,lehuzta a csoveket talalt nemi olajat,gepre dugta :turbo a veget jarja es sebesseg jelado hiba.szetkapta talalt egy vizcsovet is amit csereerett ..kb  250-300k lesz a vege

Ha a sebességjeladó hiba csak hibakódként (05000) szerepelt, azzal ne foglalkozz. A turbó felújítása kb. 100 ezerből megállhat (attól függ mennyire haldoklik). Ha vásárolsz új turbót, járj alaposan utána, mert a népi kína ide is betette a lábát, sok az olcsó, de felejthető minőségű. A vízcső meg nem olyan nagy tétel. Azt nem írtad, milyen motorról van szó. A másik, hogy nézesd meg, hogy mi miatt halt meg a turbó, mert sok esetben ez csak okozat, az ok a rossz kenés, vagy esetleg rossz használat miatt van. Vagyis, ha kap egy újat, vagy felújítottat, lehet, hogy rövid időn belül az is beadja a kulcsot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.