Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy Opel Astra F-em (1.6 16V X16XEL) kissé nehezen indul napi első indításnál, gyanítom hogy a benzin nyomás lehet kevés, mert napközbeni indításoknál szépen indul. Hogyan és hol tudok mérni benzin nyomást? Előre is köszönöm!

Ha hengerenkénti injektoros akkor az injektor hídon kellene lennie egy szelepnek.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, hengerenkénti befecskendezös, nincs róla véletlen valami képed? Mennyire kell megbontani a motort?

Hát szerintem ez lesz az, a műanyag burkolatot mindenképpen le kell venni, de utána nem tudom merre tovább az injektorokra megy ugye a 4 csati esetleg ezt lehet keresni a kábelköteg végén. Vagy a benzincsövet követni.

1593594-20140915-CYOPn1.jpg

Link to comment
Megosztás:

A műszeregység hátuljában van az út vagy sebesség jeladó, innen tudja a motorvezérlő hogy a jármű halad és magasan tartja a fordulatszámot. Ez a kinyomott kuplungnál leállás meg a motorféknél sárga lámpics elő szokott fordulni olyankor ha az útjeladó hibás, vagy a kilométer óra bowden szakadt, ugye ekkor értelem szerűen nem működik a jeladó sem. Valószínűbbnek tartom hogy nem a bowdennel volt baj hiszen az vagy el van szakadva vagy nincs inkább kontakthiba volt a csatiknál az óra hátuljába ami mozgatásra megszűnt.

Hello

Autósboltban kérdezték tőlem, de nem tudtam válaszolni, hogy 1 v. 2 részes a Km óra spirál benne?
Most már konkrétan nem tudom, hogy hol, de azt javasolták nekem, hogy menet közben be kell nyomni a középső kijelző 2 gombját és pár másodpercig úgy tartani.
Ma megcsináltam, az jött, ki hogy:
F12
F95
00 Km/h
Aztán egy kijelző ön-ellenőrzés, amikor kivilágítja az összes karaktert. - A kijelző jól működik.
Az az F95 az hibakód? Mert arra ezt találtam:
95 Melegindítás szelep - feszültség túl alacsony
Ez mit jelent?
Link to comment
Megosztás:

Hello

Autósboltban kérdezték tőlem, de nem tudtam válaszolni, hogy 1 v. 2 részes a Km óra spirál benne?
Most már konkrétan nem tudom, hogy hol, de azt javasolták nekem, hogy menet közben be kell nyomni a középső kijelző 2 gombját és pár másodpercig úgy tartani.
Ma megcsináltam, az jött, ki hogy:
F12
F95
00 Km/h
Aztán egy kijelző ön-ellenőrzés, amikor kivilágítja az összes karaktert. - A kijelző jól működik.
Az az F95 az hibakód? Mert arra ezt találtam:
95 Melegindítás szelep - feszültség túl alacsony
Ez mit jelent?

Hát szerinttem egy részes, de jobb lenne ha bontottat vennél, én most dobtam ki az újat, mert kattogot.. van akinek sikerül olajzással megszüntetni ezt a hibát de szerintem egyszerűbb a bontott az egyből jó. Amit talátál az csak a kijelzővel-gyári rádióval, stb...kapcsolatos hibakódok itt a lista:

TID ERROR CODES:

F12 – Autodiagnostic start

F81 – Low SDA signal

F82 - Low SCL signal

F83 - Low MRQ signal

F84 - High SDA signal

F85 - High SCL signal

F86 - High MRQ signal

F87 – Shortcircuit, signals SDA y SCL

F88 – Shortcircuit, signals SDA y MRQ

F89 – Shortcircuit, signals SCL y MRQ

F91 - Signals SDA and SCL exchanged

F92 - Signals MRQ and SCL exchanged

F93 – Radio headunit internal error

F94 – Uncapable to detect radio headunit

F95 – Communication failure: TID-Radio headunit

F96 - Signals MRQ and SDA exchanged

F169 – Outside temp sensor error: low signal

F171 – Outside temp sensor failure: high signal

Tehát: F95 - Kommunikációs hiba: -Radio fejegység, gondolom már nem a gyári rádió van bent.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem egy részes, de jobb lenne ha bontottat vennél, én most dobtam ki az újat, mert kattogott.. van akinek sikerül olajozással megszüntetni ezt a hibát de szerintem egyszerűbb a bontott az egyből jó. Amit találtál az csak a kijelzővel-gyári rádióval, stb...kapcsolatos hibakódok itt a lista:

...

Tehát: F95 - Kommunikációs hiba: -Radio fejegység, gondolom már nem a gyári rádió van bent.

Köszi.

Igen, miután megírtam neked ezt a kérdést, keresgéltem még itt a fórumban és rátaláltam a megoldására.

Igen, azóta már egy XXI.századi technika van benne.

A km óra spirál ki lesz szedve, az a biztos, ha látjuk, hogy valójában milyen.

Próbáltuk már mi is beolajozni, egy darabig jó volt, de utána olyan volt, mint előtte, ugyanúgy elkezdett kattogni.

Hello

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Lenne egy elég makacs problémám, remélem valaki találkozott már hasonlóval.

Kezdem az elején. Vezérlés csere után(skf szíj,görgő, Ruville vízpumpa + Wahler termosztát) jelentkezett a probléma. A hűtővíz a normál 93-94 fok helyett folyamatosan 98 fokon állapodott meg(üzem meleg motor), amennyiben járattam alapjáraton felkúszott 103 fokig, ahol bekapcsolt a ventillátor és lehűtötte 101-ig.

A szerelő aki cserélte a vezérlést, azt mondta, hogy valószínűleg a vízhőfok jeladó a hibás(hengerfejben van). Beletettünk egy cseredarabot egy másik astrából, azzal működött rendesen, így ma vettem bele egy újat, amivel viszont úgyanúgy jelentkezik a probléma.

Olyan lehet, hogy a jeladót túlhúztam/nem húztam meg eléggé és azért nem működik, vagy ez hülyeség? Vagy az is lehet, hogy más miatt nem jó a hűtés? Mondjuk akkor a cseredarabbal miért volt jó?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez így teljesen rendben van. Jönnek a hűvösebb idők, majd szépen visszább hűl. Az meg, hogy az óra mit mutat nem feltétlen tükrözi a valós hőfokot :)

Üdv!

Lenne egy elég makacs problémám, remélem valaki találkozott már hasonlóval.

Kezdem az elején. Vezérlés csere után(skf szíj,görgő, Ruville vízpumpa + Wahler termosztát) jelentkezett a probléma. A hűtővíz a normál 93-94 fok helyett folyamatosan 98 fokon állapodott meg(üzem meleg motor), amennyiben járattam alapjáraton felkúszott 103 fokig, ahol bekapcsolt a ventillátor és lehűtötte 101-ig.

A szerelő aki cserélte a vezérlést, azt mondta, hogy valószínűleg a vízhőfok jeladó a hibás(hengerfejben van). Beletettünk egy cseredarabot egy másik astrából, azzal működött rendesen, így ma vettem bele egy újat, amivel viszont úgyanúgy jelentkezik a probléma.

Olyan lehet, hogy a jeladót túlhúztam/nem húztam meg eléggé és azért nem működik, vagy ez hülyeség? Vagy az is lehet, hogy más miatt nem jó a hűtés? Mondjuk akkor a cseredarabbal miért volt jó?

Módosítva : Bundee
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Lenne egy elég makacs problémám, remélem valaki találkozott már hasonlóval.

Kezdem az elején. Vezérlés csere után(skf szíj,görgő, Ruville vízpumpa + Wahler termosztát) jelentkezett a probléma. A hűtővíz a normál 93-94 fok helyett folyamatosan 98 fokon állapodott meg(üzem meleg motor), amennyiben járattam alapjáraton felkúszott 103 fokig, ahol bekapcsolt a ventillátor és lehűtötte 101-ig.

A szerelő aki cserélte a vezérlést, azt mondta, hogy valószínűleg a vízhőfok jeladó a hibás(hengerfejben van). Beletettünk egy cseredarabot egy másik astrából, azzal működött rendesen, így ma vettem bele egy újat, amivel viszont úgyanúgy jelentkezik a probléma.

Olyan lehet, hogy a jeladót túlhúztam/nem húztam meg eléggé és azért nem működik, vagy ez hülyeség? Vagy az is lehet, hogy más miatt nem jó a hűtés? Mondjuk akkor a cseredarabbal miért volt jó?

Lett légtelenítve a rendszer a jeladónál?

Link to comment
Megosztás:

Nem a vezérléscsere a gond, hanem hogy az új termosztát máshogy nyit/zár (pl a Wahler tipikusan 98-nál nyit ki teljesen). De ez nemgond, mert nyomottvizes a rendszer (mint a paksi atomerőmű) és kb 120 foknál kezd csak forrni. Nemtudom hogy te 2 fokokat hogy detektálsz ezen a műszeren, de ha kapcsol a hűtő is rendesen, akkor nincs probléma.

Egy forró nyári autópályás veretés után simán felmegy eddig is :D
WP_000927_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Igen, természetesen légtelenítettem.

Bundee: Csak az a baj, hogy vezérlés csere előtt nem ment 95 fok fölé.

Módosítva : Bundee
Link to comment
Megosztás:

Nekem is cserélve lett a termosztát, de teljesen feleslegesen, így az eredeti gyári termosztát is jó még. De ezzel a cseredarabbal is ugyanazt mutatja a műszer, amiket megszoktam.

Viszont nekem pl ha klímázok, akkor mindig ennyi a vízhőfok. Persze ha megállok egy lámpánál, egyből elkezd felszaladni, ha nagyon meleg van:

klima.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet, hogy az előző termosztát is wahler volt, illetve, hogy a cseredarab jeladóval megállt 95 alatt, ezzel az újjal illetve a régivel 100 alatt(nagyjából 98-nál) stagnál.

Lehet a réginek el volt már gyengülve a rugója és korrábban nyitott meg gondolom a "viasz" is öregszik valamennyit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Olyan problémám lenne egy 1.6 x16xel 94-es autóval, hogy hirtelen gázadásra lehörög, emelkedőn gázadásra ,gyenge lesz lassul. Ha lassan adom a gázt álló helyzetben akkor veszi a fordulatot, de néha durrog. Cserélve lett, ac pumpa, holtponti jeladó, trafó, gyertya. Próbálva lett már majdnem minden, másik jol müködö kocsibol.Mi lehet a gond????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémám lenne egy 1.6 x16xel 94-es autóval, hogy hirtelen gázadásra lehörög, emelkedőn gázadásra ,gyenge lesz lassul. Ha lassan adom a gázt álló helyzetben akkor veszi a fordulatot, de néha durrog. Cserélve lett, ac pumpa, holtponti jeladó, trafó, gyertya. Próbálva lett már majdnem minden, másik jol müködö kocsibol.Mi lehet a gond????

Kösd le a leömlőnél és pörgesd meg úgy lehet valamelyik dob vagy a katalizátor roskadt össze. Egy kicsit hangos lesz. Pumpa milyen ment bele? Ebbe ha jól tudom nagynyomású kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az baj hogy volt..... Szoval szinte mindent átnéztem

Hát, ha a üzemanyag ellátási gondokat kizártad és a dugulást is a kipuf rendszerben, akkor csak a gyujtás vagy a keverékképzés marad. A gyertyák milyen színűek? Bár szerintem egy gyujtásprobléma független a fordulatszámtól vagy a motorterheléstől.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha a üzemanyag ellátási gondokat kizártad és a dugulást is a kipuf rendszerben, akkor csak a gyujtás vagy a keverékképzés marad. A gyertyák milyen színűek? Bár szerintem egy gyujtásprobléma független a fordulatszámtól vagy a motorterheléstől.

Még annyi hogy az alapjárat is olyan hullámzó, rángatja a kocsit. Alapjárati motor is cserélve.

Link to comment
Megosztás:

Még annyi hogy az alapjárat is olyan hullámzó, rángatja a kocsit. Alapjárati motor is cserélve.

Olyan dolgok, hogy EGR-szelep takarítás, vagy falazás, MAP-szenzor csövének ellenőrzése, tankszellőztető tűzfalon található "ufó" csöveinek átnézése (széndarabkák) megvolt már? Vezérlés jelen van-e, előgyujtás?

Link to comment
Megosztás:

Olyan dolgok, hogy EGR-szelep takarítás, vagy falazás, MAP-szenzor csövének ellenőrzése, tankszellőztető tűzfalon található "ufó" csöveinek átnézése (széndarabkák) megvolt már? Vezérlés jelen van-e, előgyujtás?

EGR már rég le van falazva. MAP szenzort is átcseréltem másik kocsiról. Vezérlés az 100% ok. A tnkszellőztető még hátravan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.