Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Semmiből. Nem tudom, azért írom feltételes módban :lol:

Vagy kizárt dolognak tartod, hogy olajfogyasztása legyen?

Mondjuk az előző F astrám 1,4 8v alig evett valamit 150.000km volt benne.

Itt írták sokan, hogy így eszi- úgy eszi. Nem értek hozzá. 32ezer km.-nél baromság ilyenre gondolni?

Ha arra gondolsz , hogy miért leszek muszáj 10w40-t tenni bele utána, akkor azért mert itt mki azt írta, hogy abból kevesebbet eszik.

32e km-nél ne legyen már téma az olajfogyasztás :lol:

kicsit mindegyik motor eszi az olajat, (ennek a miértjét már az okosabbak leírták) és szerintem igenis van amelyiket jobban van amelyiket kevésbé..

ha nagyon eszi (tehát mondjuk literjével döntöd bele 2 olajcsere között háromszor) akkor az már rég rossz és nem a 10w-40 fog segíteni!

én sem értek hozzá, és én is szeretném sokáig használni, épp ezért én a gyártói ajánlás alapján járok el, ami KONKRÉTAN EHHEZ a motorhoz azt írja hogy 5w-30 vagy 40 full szintetikus. Lehet hogy van olyan 1.4 amelyikbe jó a 10w-40, ebbe nem...

lehet bele tenni persze vastagabb olajat is, abból majd semmit nem fog enni, de nem is lesz megfelelő a kenése és 3 év után majd megint válthatsz eggyel sűrűbbre mert lesz egy szétkopott motorod... :huh:

Link to comment
Megosztás:

32e km-nél ne legyen már téma az olajfogyasztás :lol:

kicsit mindegyik motor eszi az olajat, (ennek a miértjét már az okosabbak leírták) és szerintem igenis van amelyiket jobban van amelyiket kevésbé..

ha nagyon eszi (tehát mondjuk literjével döntöd bele 2 olajcsere között háromszor) akkor az már rég rossz és nem a 10w-40 fog segíteni!

én sem értek hozzá, és én is szeretném sokáig használni, épp ezért én a gyártói ajánlás alapján járok el, ami KONKRÉTAN EHHEZ a motorhoz azt írja hogy 5w-30 vagy 40 full szintetikus. Lehet hogy van olyan 1.4 amelyikbe jó a 10w-40, ebbe nem...

lehet bele tenni persze vastagabb olajat is, abból majd semmit nem fog enni, de nem is lesz megfelelő a kenése és 3 év után majd megint válthatsz eggyel sűrűbbre mert lesz egy szétkopott motorod... :huh:

oké, de ez a gyártóművi csodaelőírás a tajgán is, meg esőerdőben is ugyanaz. Szóval szerintem nem kell azért a végletekig elmenni, itt a jó kis mediterrán országban és azon vitatkozni, hogy most -40 vagy -30 fokon fog megfagyni az olaj, mikor annak a közelében se vagyunk.

Link to comment
Megosztás:

oké, de ez a gyártóművi csodaelőírás a tajgán is, meg esőerdőben is ugyanaz. Szóval szerintem nem kell azért a végletekig elmenni, itt a jó kis mediterrán országban és azon vitatkozni, hogy most -40 vagy -30 fokon fog megfagyni az olaj, mikor annak a közelében se vagyunk.

azért ha jól sejtem nem csak a 10 fokos eltérésben különbözik a két olaj...

Link to comment
Megosztás:

32e km-nél ne legyen már téma az olajfogyasztás :lol:

kicsit mindegyik motor eszi az olajat, (ennek a miértjét már az okosabbak leírták) és szerintem igenis van amelyiket jobban van amelyiket kevésbé..

ha nagyon eszi (tehát mondjuk literjével döntöd bele 2 olajcsere között háromszor) akkor az már rég rossz és nem a 10w-40 fog segíteni!

én sem értek hozzá, és én is szeretném sokáig használni, épp ezért én a gyártói ajánlás alapján járok el, ami KONKRÉTAN EHHEZ a motorhoz azt írja hogy 5w-30 vagy 40 full szintetikus. Lehet hogy van olyan 1.4 amelyikbe jó a 10w-40, ebbe nem...

lehet bele tenni persze vastagabb olajat is, abból majd semmit nem fog enni, de nem is lesz megfelelő a kenése és 3 év után majd megint válthatsz eggyel sűrűbbre mert lesz egy szétkopott motorod... :huh:

érdekelne hogy honnan veszed ezt a 3 évet?

meg hogy 10W-től elkopik..

több mint 200e-t mentem a szidott szürkedobozossal, kicsiny rálátásom akad azért...

Link to comment
Megosztás:

érdekelne hogy honnan veszed ezt a 3 évet?

meg hogy 10W-től elkopik..

több mint 200e-t mentem a szidott szürkedobozossal, kicsiny rálátásom akad azért...

volt benne némi irónia..

amúgy neked is ilyen motor van az autódban?

igazából azt nem értem, miért kell bizonygatnom hogy azt az olajat töltse a szinte új autóba ami elő van írva hozzá...

Link to comment
Megosztás:

volt benne némi irónia..

amúgy neked is ilyen motor van az autódban?

igazából azt nem értem, miért kell bizonygatnom hogy azt az olajat töltse a szinte új autóba ami elő van írva hozzá...

Nem kell ezt bizonygatni, mindenki elmondta a véleményét és mindenki más csinál amit akar. Főleg olaj témában nem lehet itt még rész egyetértés sem.

Link to comment
Megosztás:

volt benne némi irónia..

amúgy neked is ilyen motor van az autódban?

igazából azt nem értem, miért kell bizonygatnom hogy azt az olajat töltse a szinte új autóba ami elő van írva hozzá...

Z14XE

15000-nél időszakos olajcsere

30000-nél 10W

170000-től nem követem, addig szinte nem volt olajfogyás 30000! alatt

Bár ha neked ez tönkrementet jelent...

Másik autónál dettó, de ott csak 120000 óta követem, most van benne 215000

Az életben nem döntök bele többet 5W olajat.

Link to comment
Megosztás:

érdekelne hogy honnan veszed ezt a 3 évet?

meg hogy 10W-től elkopik..

több mint 200e-t mentem a szidott szürkedobozossal, kicsiny rálátásom akad azért...

Tapasztalatom akad nékem is sz.dobozossal, azé védem nem máté, mert 90ezret már letekertem vele és más olaj szóba sem jöhet cserekor!

Az előző dízel Astrámba is csak ezt töltöttem míg nálam volt (150e) és 330-nál mikor eladtam még jó volt a motorja.

Link to comment
Megosztás:

Tapasztalatom akad nékem is sz.dobozossal, azé védem nem máté, mert 90ezret már letekertem vele és más olaj szóba sem jöhet cserekor!

Az előző dízel Astrámba is csak ezt töltöttem míg nálam volt (150e) és 330-nál mikor eladtam még jó volt a motorja.

neked ez való bele, benne van a könyvedben is :huh:

az övébe meg nemvaló, de beszéljétek csak rá :lol:

Link to comment
Megosztás:

neked ez való bele, benne van a könyvedben is :huh:

az övébe meg nemvaló, de beszéljétek csak rá :lol:

Na mégegyszer mondom, 5w 30-at fogok beletenni opel olajból a 4L-es kiszerelés ~6500ft.Egyenlőre ez biztos!!!

A 10w40-re senki nem tud rábeszélni, amíg nincs bajom az 5w30-al. Ennyi! :lol:

Kösz a segítséget mkinek!!!

Link to comment
Megosztás:

neked ez való bele, benne van a könyvedben is :lol:

az övébe meg nemvaló, de beszéljétek csak rá :D

ájj ájj ájj..

én tudom, h nekem ez való :lol: (csak akadtak akik itten fikázták ezt a jó kis olajat és ezért írtam eszmefuttatásomat)

Neki meg a 5W-s való, ez tiszta sor! :huh:

Link to comment
Megosztás:

ájj ájj ájj..

én tudom, h nekem ez való :lol: (csak akadtak akik itten fikázták ezt a jó kis olajat és ezért írtam eszmefuttatásomat)

Neki meg a 5W-s való, ez tiszta sor! :huh:

Azért használom a 10W-st.

Majd ha jól átmossák az agyam egyszer, akkor lehet beleteszek 5W-t.

Bár a lottóötösnek nagyobb az esélye :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, nemvoltam rest és beleolvastam a hozzákapott kezelési könyvbe, ezt írja:

Kifejezetten a következő Opel márkájú olajakat ajánljuk:

Benzin üzemű motorok

ACEA A3-98/B3-98 SAE 0W-30

vagy

ACEA A3-98/B3-98 SAE 5W-40

vagy

ACEA A3-98/B3-98 SAE 10W-40

Diesel üzemű motorok

ACEA A3-98/B3-98 SAE 0W-30

vagy

ACEA A3-98/B3-98 SAE 5W-40

vagy

ACEA A3-98/B3-98 SAE 10W-40

-15 C külső hőmérsékletig csak az ACEA A3-98/B3-98 SAE 10W-40 olajat használjon.

Nahát, ezek szerint mind hülye, nem ért hozzá és/vagy ele van sajtóhibával a hozzá kapott könyv (2003 évj., nem twinport).

Link to comment
Megosztás:

T panizzi!

Az ACEA 1998-as követelményrendszerét

-1998. március 1-én vezették be,

-2000. szeptembertől minden forgalomban levő olajnak meg kellett ennek felelnie,

-2002. március 1-én visszavonták.

forrás: acea.be

Hááát, akkor másra már nem tudok gondolni, csak arra, hogy mindenki előrelépett egyet :huh:

10W-s lett az 5W

5W-s lett a 0W :lol:

szerk: na majd jól beperelem az Opelt, mert a kézikönyv szerint ajánlott 10W-s olajjal járok, de ez a szabvány már régesrégen vissza van vonva...remélem a motor is elkopik hamarosan, hogy megmutahassam, mit okoz a kézikönyv hanyag vezetése :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hááát, akkor másra már nem tudok gondolni, csak arra, hogy mindenki előrelépett egyet :huh:

10W-s lett az 5W

5W-s lett a 0W :lol:

szerk: na majd jól beperelem az Opelt, mert a kézikönyv szerint ajánlott 10W-s olajjal járok, de ez a szabvány már régesrégen vissza van vonva...remélem a motor is elkopik hamarosan, hogy megmutahassam, mit okoz a kézikönyv hanyag vezetése :lol:

Ja, ja és ezért gar.-ban kárpótlásként kapunk egy Astra I-t! Dízelt, az sem baj ha "fapados"! :D

Link to comment
Megosztás:

T panizzi!

Az ACEA 1998-as követelményrendszerét

-1998. március 1-én vezették be,

-2000. szeptembertől minden forgalomban levő olajnak meg kellett ennek felelnie,

-2002. március 1-én visszavonták.

forrás: acea.be

Feltételezem a motor is 98-as konstrució, gondolom 2003-ban nem lett teljesen más a motor, amit beleraktak az astrákba, mint amit 98-ban beleterveztek. Akkor meg nem értem miért is kellene 2003-asokba más olaj, mint a 98-asokba. Az lenne gáz, ha a twinportokra is 98-as szabvány vonatkozna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy Astra GCC 1.6 16v 2000-es évjáratú autom van amiben egy Z16Xe típusú motor van!Most októberben vettem akkor megtörtént az olajcsere meg minden és Castrol Magnetic 5W40-es került bele.Azóta 3500 km mentem vele vegyes használattal és most nézte m hogy majdnem kopra kifogyott az olaj!!Átnéztük nem folyik sehol (olajszürő,olajtankdugó,szimeringek)!Akihez eddig vittem az azt mondta hogy megette!Ez létezik tényleg hogy csak igy ennyi idő alatt megegye??megint feltöltöttem ugyan azzal hogy legyen benne valami és szépen jár mint eddig!!Válaszokat és tanácsokat elöre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy Astra GCC 1.6 16v 2000-es évjáratú autom van amiben egy Z16Xe típusú motor van!Most októberben vettem akkor megtörtént az olajcsere meg minden és Castrol Magnetic 5W40-es került bele.Azóta 3500 km mentem vele vegyes használattal és most nézte m hogy majdnem kopra kifogyott az olaj!!Átnéztük nem folyik sehol (olajszürő,olajtankdugó,szimeringek)!Akihez eddig vittem az azt mondta hogy megette!Ez létezik tényleg hogy csak igy ennyi idő alatt megegye??megint feltöltöttem ugyan azzal hogy legyen benne valami és szépen jár mint eddig!!Válaszokat és tanácsokat elöre is köszönöm!

Enyém is ilyen Astra mint a Tied, csak az enyém X16XEL-es motrkódú, egébként mennyi a km a gépedbe? Mert lehet, hog a 5W-40 kevés már, én 10W-40 Castrol Magnetic-et használok és egy kicsit, eszi, szerintem a tied nagyon sok (asszem a gyári könyvben 10000km alatt 0,6l a megengedett, ez 3 rovás a nívó pálcán)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.