Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

34 perce, zotya975 írta:

Hát lehet, szerintem én még sosem fordítottam át.:confused:

Neked amúgyis mindegy, mert csak 91-95 közt tudod váltani, 95-nél rosszabb benzint meg egy ideje nem árulnak. Ha átállítod 91-re, max gyengébb lesz de kárt nem okoz a motorban (nem ad akkora előgyújtást) ;)

Korábban azzal trükköztem, hogy a 91-es jellegmezőt állítottam be a 95-ös benzin kopogáshatáráig és benzinen 91, gázon 95-ös állásban használtam, annak ugyanis jobb a kopogástűrése, érezhetően jobban ment.

NZ motorokon egyszerűen az alaplap forgatásán val is lehet ide-oda tologatni a az alapelőgyújtást, de strobi nélkül nem ajánlott!

Link to comment
Megosztás:

27 perce, Bundee írta:

Neked amúgyis mindegy, mert csak 91-95 közt tudod váltani, 95-nél rosszabb benzint meg egy ideje nem árulnak. Ha átállítod 91-re, max gyengébb lesz de kárt nem okoz a motorban (nem ad akkora előgyújtást) ;)

Korábban azzal trükköztem, hogy a 91-es jellegmezőt állítottam be a 95-ös benzin kopogáshatáráig és benzinen 91, gázon 95-ös állásban használtam, annak ugyanis jobb a kopogástűrése, érezhetően jobban ment.

NZ motorokon egyszerűen az alaplap forgatásán val is lehet ide-oda tologatni a az alapelőgyújtást, de strobi nélkül nem ajánlott!

Legutóbb belőttük stroboszkóppal a gyújtást, nem is forgatom, de érdekes hogy annak ellenére hogy a valóságban a c16se-n 95-98-as kóddugasz van a rajzon ott is 91-95-öset írnak. :huh:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Legutóbb belőttük stroboszkóppal a gyújtást, nem is forgatom, de érdekes hogy annak ellenére hogy a valóságban a c16se-n 95-98-as kóddugasz van a rajzon ott is 91-95-öset írnak. :huh:

Elírás szerintem. A nagyobb sűrítés miatt indokolt lehet a 98-as bele.

Link to comment
Megosztás:

Elindult kb 6 hét tespedés után. Az ecut fedő műanyagokat kibontottam előzőleg megrángattam , de akkor nem lett jobb. Most az elosztónál kicsit b*zeráltam, meg az előgyújtáson állítottam, ill 2 kábelt megcseréltem 1324,<->1342 sorrendekre. 

Erre beröffent és átvittem lábon a szerelőhöz. Igaz közben nem nagyon volt alapjárat.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, webshark írta:

Elindult kb 6 hét tespedés után. Az ecut fedő műanyagokat kibontottam előzőleg megrángattam , de akkor nem lett jobb. Most az elosztónál kicsit b*zeráltam, meg az előgyújtáson állítottam, ill 2 kábelt megcseréltem 1324,<->1342 sorrendekre. 

Erre beröffent és átvittem lábon a szerelőhöz. Igaz közben nem nagyon volt alapjárat.

Na kíváncsi leszek mi lesz az alapgond....

Link to comment
Megosztás:

A benzinellátás, mert utána megint nem indult. Lehetőségek:

Relé (cserélve)

Pumpa (kb 4 éves),előszűrő- dugulás?

Csövek dugulása, szürő megtelt,

Injektor (kiszedtem de nem láttam szennyezettnek, másikkal nem próbáltam)

+ ezernyi helyen lehet kontakt hiba. 

Módosítva : webshark
Apróság
Link to comment
Megosztás:

4 órája, webshark írta:

A benzinellátás, mert utána megint nem indult. Lehetőségek:

Relé (cserélve)

Pumpa (kb 4 éves),előszűrő- dugulás?

Csövek dugulása, szürő megtelt,

Injektor (kiszedtem de nem láttam szennyezettnek, másikkal nem próbáltam)

+ ezernyi helyen lehet kontakt hiba. 

Levett injektorház fedélnél látni kellene ahogy beporlaszt. Akkor ugye jár a pumpa a relé és az injektor is jó. Igaz ebből még nem tudni a nyomást. 

Link to comment
Megosztás:

Szombaton el akartam hozni, de sajnos neki sem indult akkor.

Pumpát cserélt és többször kipróbálta mindkettővel is, erre amikor mentem érte, megint nem volt meg a nyomás. 

Velem együtt felemelte,én meg adtam neki gyújtást indítást ő meg kocogtatta. Odáig jutottunk, hogy ő is  levette a fojtószelepház burkolatát, injektort kiszedte- aztán hol telenyomta a torkot benyával hol nem ( ami neki volt kéznél bontott, nem adott egy cseppet sem)

Ő is azt mondja, összetett.

Most az ecu" a levegőben lóg". ( mondjuk én bontottam le a a burkolatot róla)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, webshark írta:

Szombaton el akartam hozni, de sajnos neki sem indult akkor.

Pumpát cserélt és többször kipróbálta mindkettővel is, erre amikor mentem érte, megint nem volt meg a nyomás. 

Velem együtt felemelte,én meg adtam neki gyújtást indítást ő meg kocogtatta. Odáig jutottunk, hogy ő is  levette a fojtószelepház burkolatát, injektort kiszedte- aztán hol telenyomta a torkot benyával hol nem ( ami neki volt kéznél bontott, nem adott egy cseppet sem)

Ő is azt mondja, összetett.

Most az ecu" a levegőben lóg". ( mondjuk én bontottam le a a burkolatot róla)

Lehet nem is a pumpával injektorral van gond hanem a nyomásszabályzóval. Próbaképpen össze kéne nyomni érzéssel a visszafolyó ágat valahol, kicsit megemelni a nyomást. Ugye a nyomásszabályzó az injektor szelep után van ha az nem működik akkor fojtás nélkül jut vissza  benya a tankban nincs különösebb nyomása így nem is porlaszt be. 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, zotya975 írta:

Lehet nem is a pumpával injektorral van gond hanem a nyomásszabályzóval. Próbaképpen össze kéne nyomni érzéssel a visszafolyó ágat valahol, kicsit megemelni a nyomást. Ugye a nyomásszabályzó az injektor szelep után van ha az nem működik akkor fojtás nélkül jut vissza  benya a tankban nincs különösebb nyomása így nem is porlaszt be. 

Nem tudom. Nem értem. Van egy sematikus rajzod?

Az utolsó állás szerint a nyomásmérő rá volt kötve,  és nem volt benya

Na most ilyenkor sorba van kötve ? -  pumpa ->bejövő ág->mérőműszer -> folytószelepház->injektor

Vagy a csővégen a mérő, mint a keréknyomás mérő úgy van?

 

Link to comment
Megosztás:

50 perce, webshark írta:

Nem tudom. Nem értem. Van egy sematikus rajzod?

Az utolsó állás szerint a nyomásmérő rá volt kötve,  és nem volt benya

Na most ilyenkor sorba van kötve ? -  pumpa ->bejövő ág->mérőműszer -> folytószelepház->injektor

Vagy a csővégen a mérő, mint a keréknyomás mérő úgy van?

 

Hát ábrám nincs, de a benzin útja: tank-pumpa-szűrő-odafolyó ág-injektor -nyomásszabályzó-visszafolyó ág-tank. A nyomásszabályzó sima rugós-membrános mechanikus. Mintha egy egy csapra rákötött slagba beépítenék egy csapot amit részben elzárnál ezért a slagban nőne a nyomás és itt porlaszt be az injektor. Mivel nálunk nincs szelep amire dughatnád a műszert mint az injektor hídnál ezért egy T-idomot kell bekötni az odafolyó ágba és ott tudsz nyomást mérni.  http://img.index.hu/imgfrm/3/4/2/9/BIG_0002423429.jpg 

Ez annyira egyszerű motor, itt valami banális hiba lesz szerintem. Nem lettek lekötve az injektorról a csövek, ha igen jól lettek visszaszerelve?  Én jártam már úgy hogy elektromos tükör szerelés után próbaúton leállt a kocsi se kép se hang, aztán rájöttünk hogy nem húztuk meg az akkusaru csavarját és lerázkódott.:-)

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

 

On 2017. 09. 03. at 20:32, zotya975 írta:
13 órája, zotya975 írta:

Hát ábrám nincs, de a benzin útja: tank-pumpa-szűrő-odafolyó ág-injektor -nyomásszabályzó-visszafolyó ág-tank. A nyomásszabályzó sima rugós-membrános mechanikus. Mintha egy egy csapra rákötött slagba beépítenék egy csapot amit részben elzárnál ezért a slagban nőne a nyomás és itt porlaszt be az injektor. Mivel nálunk nincs szelep amire dughatnád a műszert mint az injektor hídnál ezért egy T-idomot kell bekötni az odafolyó ágba és ott tudsz nyomást mérni.  http://img.index.hu/imgfrm/3/4/2/9/BIG_0002423429.jpg 

Ez annyira egyszerű motor, itt valami banális hiba lesz szerintem. Nem lettek lekötve az injektorról a csövek, ha igen jól lettek visszaszerelve?  Én jártam már úgy hogy elektromos tükör szerelés után próbaúton leállt a kocsi se kép se hang, aztán rájöttünk hogy nem húztuk meg az akkusaru csavarját és lerázkódott.:-)

 

 

Nem tudom. Nem hinném hogy felcserélte volna őket. De nincs kizárva.

És a pumpánál nem lehet sorrendet téveszteni? Vagy máshol?

Annyit azért tudok, hogy az injektor tömítésre gyanakszik az öreg(alászorult  a fejnek/háznak), vagy magára a fejre.

 

Az akkusaru lerázódás nálam is volt párszor, de van 10 es kulcs kéznél

Link to comment
Megosztás:

 

6 órája, webshark írta:

 

 

Nem tudom. Nem hinném hogy felcserélte volna őket. De nincs kizárva.

És a pumpánál nem lehet sorrendet téveszteni? Vagy máshol?

Annyit azért tudok, hogy az injektor tömítésre gyanakszik az öreg(alászorult  a fejnek/háznak), vagy magára a fejre.

 

Az akkusaru lerázódás nálam is volt párszor, de van 10 es kulcs kéznél

Pumpánál szerintem nem, ott ugye alapból az odafolyó ágon van a szűrő a kerék előtt és az adja hogy melyik csövön van a pumpa. Injektor alsó tömítésnél nekem olyan volt hogy odacsíptem, és becsöpögött de annyira hogy fuldoklott a benzinben.  10-es kulcs ott van nekem középen a kardánboxnál, elektromos tűz esetére. Kicsit fóbiás vagyok. :-)

Az injektornál viszont szerintem simán felcserélhető a két cső, mert kábé egyforma hosszúak, két sárga pötty:

2660931-20171004-wlBPmJ.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.
Érdekes jelenséggel küzdök.
Adott egy 2001-es astra X14NZ motorral.  A probléma a belső világítással van. Hiába nyitom bármelyik ajtót nem mükszik.
A műszerfalon a fűtés állítójinál sem megy a világítás. A műszerfal többi részén viszont igen ( műszeregység, és a dátum idő hőfok kijelzőn)
Biztosítékok mind jó és nem is hiányzik. Most ideiglenesen van megoldva hogy a vezető ajtó legalább kapcsolja a lámpát.
A csomagtér világítás rendesen működik.
Mi lehet ezzel a probléma??   Valami vicceskedik velem.    Májusban vettük a kocsit de akkor nem vettük észre ezt a problémát.. Lebontva műanyag elemeket látszólag a vezetékekkel sincs gond.
Valakinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, gyuros írta:

Üdv mindenkinek.
Érdekes jelenséggel küzdök.
Adott egy 2001-es astra X14NZ motorral.  A probléma a belső világítással van. Hiába nyitom bármelyik ajtót nem mükszik.
A műszerfalon a fűtés állítójinál sem megy a világítás. A műszerfal többi részén viszont igen ( műszeregység, és a dátum idő hőfok kijelzőn)
Biztosítékok mind jó és nem is hiányzik. Most ideiglenesen van megoldva hogy a vezető ajtó legalább kapcsolja a lámpát.
A csomagtér világítás rendesen működik.
Mi lehet ezzel a probléma??   Valami vicceskedik velem.    Májusban vettük a kocsit de akkor nem vettük észre ezt a problémát.. Lebontva műanyag elemeket látszólag a vezetékekkel sincs gond.
Valakinek ötlete?

Nézd át még egyszer a biztiket, különösen az F7-eset. Van hogy első ránézésre nem látszik kiolvadtnak. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

 

Pumpánál szerintem nem, ott ugye alapból az odafolyó ágon van a szűrő a kerék előtt és az adja hogy melyik csövön van a pumpa. Injektor alsó tömítésnél nekem olyan volt hogy odacsíptem, és becsöpögött de annyira hogy fuldoklott a benzinben.  10-es kulcs ott van nekem középen a kardánboxnál, elektromos tűz esetére. Kicsit fóbiás vagyok. :-)

Az injektornál viszont szerintem simán felcserélhető a két cső, mert kábé egyforma hosszúak, két sárga pötty:

2660931-20171004-wlBPmJ.jpg

Neked is kell egy poroltó (a matizomban ott figyel két kicsi 1 vagy 2 kgos)

A balabbik az a bemenő, a tűzfal felé néző az pedig a visszamenő ág?

A nyilak mit jelölnek?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, webshark írta:

Neked is kell egy poroltó (a matizomban ott figyel két kicsi 1 vagy 2 kgos)

A balabbik az a bemenő, a tűzfal felé néző az pedig a visszamenő ág?

A nyilak mit jelölnek?

Van poroltó, egy kilós a csomitartóban. Hát most meg nem mondom innen melyik ág melyik, ha végig követem a kocsi alján akkor már tudom. A nyilak......valakinek a vákumcsöveket mutogattam régebben.

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.