Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Írtam valamit, de ki moderéltam magam. Én a pici /hangos/ motorommal, nem akarok a nagyok dolgába bele szólni.

Jaj aga!!! Mérges leszek rád! Ne viccelj már! Többször írtuk, hogy egyáltalán nem nézzük le az 1.2-est!!! Tudjuk, hogy viszi a 170-et is a tied. És attól, hogy számomra picit hangosabb kívülről, attól még sokkal jobb a láncos moci, mint a szíjas! Úgyhogy itten csak ne moderálgasd ki magadat, jó? :wink:

off: ma elindulok SuperBlue izzót vadászni, hátha találok :)

Link to comment
Megosztás:

off: ma elindulok SuperBlue izzót vadászni, hátha találok :)

A héten felhívtam a Király utcai Tungsram mintaboltot, ott van Superblue, illetve egy még jobb, az Euroblue. Ennek 1900 darabja. Megnézheted a www.tungsram.hu-n.

Sőt most van egy Megablue nevű 50%-al nagyobb fényárammal, párban árulják 4000 Ft-ért.

Mindegyik Tungsram gyártmány.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, nekem is ez a méret, csak Dunlop 2020S. De jelentősen alacsonyabbak a fordulataim az adott sebességnél. Nem tudom, Uhuhu tudja-e, mi alapján számol sebességet a comp? Kerékfordulatszámot figyel? Van-e valami olyan beállítási lehetőség Tech-2-vel vagy mással, ahol az abroncsméretet lehet beállítani? Mert mintha pár éve hallottam volna vmi ilyet. (Lehet, hogy nem Opi volt!)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, nekem is ez a méret, csak Dunlop 2020S. De jelentősen alacsonyabbak a fordulataim az adott sebességnél. Nem tudom, Uhuhu tudja-e, mi alapján számol sebességet a comp? Kerékfordulatszámot figyel? Van-e valami olyan beállítási lehetőség Tech-2-vel vagy mással, ahol az abroncsméretet lehet beállítani? Mert mintha pár éve hallottam volna vmi ilyet. (Lehet, hogy nem Opi volt!)

Mennyivel alacsonyabbak neked, mint Keef-éi? Egyszer írtad, hogy 100-nál neked 2750-2800 körül van (Keef-nél 3000 alatt vmivel, ez még közel is lehet akár). Ezek alapján 3900-4000 körül lehet nálad is a 140. Mekkorák pontosan nálad a fordulatok? Mit jelent a "jelentősen alacsonyabb" fordulatszám nálad?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, nekem is ez a méret, csak Dunlop 2020S. De jelentősen alacsonyabbak a fordulataim az adott sebességnél. Nem tudom, Uhuhu tudja-e, mi alapján számol sebességet a comp? Kerékfordulatszámot figyel? Van-e valami olyan beállítási lehetőség Tech-2-vel vagy mással, ahol az abroncsméretet lehet beállítani? Mert mintha pár éve hallottam volna vmi ilyet. (Lehet, hogy nem Opi volt!)

kerékfordulat alapján mér.

szerintem programozható a gumiméret az asztra G nél. az ujabbaknál biztosan........

de mivel az Astra G 1 gumival jött ki, igy nem biztos, de lehet.

Link to comment
Megosztás:

Mennyivel alacsonyabbak neked, mint Keef-éi? Egyszer írtad, hogy 100-nál neked 2750-2800 körül van (Keef-nél 3000 alatt vmivel, ez még közel is lehet akár). Ezek alapján 3900-4000 körül lehet nálad is a 140. Mekkorák pontosan nálad a fordulatok? Mit jelent a "jelentősen alacsonyabb" fordulatszám nálad?

100 km/h-nál éppen a 2750-s fordulatvonal fölött, 140-nél olyan 3900.

Régebben olvastam egy német honlapon az 1000 f/p-hez tartozó sebességet 5.-ben, az 35.9 km/h volt. Így ez nagyjából stimmel is.

Viszont ha az Astratech.pdf-ből a kerékátmérőből és az áttételekből kiszámolom, akkor 34.8 km/h jön ki. Ez viszont Keef értékéhez közelebb van már.

Na majd lemérem a konkrét abroncs átmérőmet is. Elvileg 1931 mm.

Link to comment
Megosztás:

ez már szerintem túlzás...Te nem tudod, hogy minden műszernek van pontatlansága illetve tűrése? nem csoda ha van egy kis szórás így nem ugyanazt látod...a következő számításod légyszíves legyen a kerék térfogata különböző sebességeken :) ....segítségűl még leírom, hogy függ a kerék átmérője a gumi nyomástól, a sebességedtől, és a kocsi épp aktuális súllyától, a tank és olajtöltet nagyságától, a külső hőmérséklettől is, szóval akkor jó számolást :wink: :smt075 :smt098

De ha mérni akarod, akkor ezt tedd különböző sebességeknél :twisted:

Link to comment
Megosztás:

ez már szerintem túlzás...Te nem tudod, hogy minden műszernek van pontatlansága illetve tűrése? nem csoda ha van egy kis szórás így nem ugyanazt látod...a következő számításod légyszíves legyen a kerék térfogata különböző sebességeken :) ....segítségűl még leírom, hogy függ a kerék átmérője a gumi nyomástól, a sebességedtől, és a kocsi épp aktuális súllyától, a tank és olajtöltet nagyságától, a külső hőmérséklettől is, szóval akkor jó számolást :wink: :smt075 :smt098

De ha mérni akarod, akkor ezt tedd különböző sebességeknél :twisted:

Sztem sem kell ennyire pontosan számolgatni. Kb-ra egyforma a fordulatotok Keef-el, lehet, hogy neki is 3900 140-nél csak épp nem nézte olyan pontosan. Sztem nincs meg az a "jelentős" különbség, amit írtál. Ha mindenképp pontos adatot akarsz, akkor szöszölhetsz még a kerékátmérő beállításával, de sztem jó így ahogy van (ha gyári méretű kereked van sztem ne állítgass)...

Link to comment
Megosztás:

Sztem sem kell ennyire pontosan számolgatni. Kb-ra egyforma a fordulatotok Keef-el, lehet, hogy neki is 3900 140-nél csak épp nem nézte olyan pontosan. Sztem nincs meg az a "jelentős" különbség, amit írtál. Ha mindenképp pontos adatot akarsz, akkor szöszölhetsz még a kerékátmérő beállításával, de sztem jó így ahogy van (ha gyári méretű kereked van sztem ne állítgass)...

Link to comment
Megosztás:

140-nel csontra a 4000-en all a mutato. ha megcsinalom a "ketgombmegnyomostrukkot" a kijelzon akkor 140-nel (szemre pontosan ;-)) 131-et ir ki sebessegre...

lehet talalgatni, hogy akkor az most mit is jelent.

Na jó, akkor lehet, hogy 140 környékén 3-4 km/h eltérés van a két óra (npasi-é és Keef-é) között. Na bummm. Sztem belefér a tűréshatárba.

Egyébként KeeF, neked mikori az autód?

Link to comment
Megosztás:

Na jó, akkor lehet, hogy 140 környékén 3-4 km/h eltérés van a két óra (npasi-é és Keef-é) között. Na bummm. Sztem belefér a tűréshatárba.

Egyébként KeeF, neked mikori az autód?

2004.12.28-an hoztam el a kereskedesbol (egy nappal a szulinapom elott :-)) azota mentem vele ~3900 km-t :)

es _nagyon_tetszik.

ha mar itt tartunk akkor kicsit bovebben:

Astra Classic II, 5 ajtos, 1.6 16v z16xe.

klima, elektromos ablak-tukor , kozponti zar, allithato kormany, allithato magassagu ules,

forgalmi alapjan 1205 kg. (csakhogy ebbe isz beleszoljak :-))

Link to comment
Megosztás:

2004.12.28-an hoztam el a kereskedesbol (egy nappal a szulinapom elott :-)) azota mentem vele ~3900 km-t :)

es _nagyon_tetszik.

ha mar itt tartunk akkor kicsit bovebben:

Astra Classic II, 5 ajtos, 1.6 16v z16xe.

klima, elektromos ablak-tukor , kozponti zar, allithato kormany, allithato magassagu ules,

forgalmi alapjan 1205 kg. (csakhogy ebbe isz beleszoljak :-))

Na! Friss tulaj? Ezt nem is tudtuk idáig! Miért titkolóztál vele? :)

Gratulálok neked is! Egyre több friss G asztrás van itt a fórumon... :)

1205? Hmmm... Most így nem tudok rá mit mondani, 1.6-os tömegadatokat hirtelen nem tudok fejből...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.