Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Köszönöm a szivargyújtós hozzászólásaitokat.

Én azért gondoltam a fix 12-re mert nem lenne baj, ha 10 perc bolt miatt nem kellene leállnia a hűtésnek. Úgy gondoltam, hogy egy fesz határkapcsoló áramkörrel védeném az akkut, de a gyújtás ne kavarjon bele. Akkor marad a biztitábla kiborítása...

Az ajtónyitás témához: Lehet én gondolom egyszerűen, de ott csak a testet kapcsoljuk tovább egy elmenő vezetékre, nem? Legalábbis nekem a laza csavarok miatt volt ebből érdekes világítási problémám anno. Akkor mind a 4 ajtóban ugyanolyan lesz ez a kapcsoló. Inkább ami fogadja ezt a testet, az az egység figyeli, hogy melyik bemenetén van test és ezzel tudja hogy a bal1 vagy a többi van-e nyitva. Sajnos azt nem tudom, hogy mi csinálja a belső világítást, főleg hogy elhalványodva aludjon el. Talán multitimer?

Igen a testet.

Jól mondod, a multitimer vezérli azt is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

az normális, hogy a 4 izzós beltér világítás csak 2 izzója ég?

vettem egyet amiben van az ultrahang meg ilyenek, de itthon ráadtam a 12v-ot és csak 2 izzó ég.

kicserélgettem őket, mind jó. kapcsolgattam is, de semmi hatása a kapcsolásnak sem, égve marad...

ha beszerelem a kocsiba akkor mind a 4 világítani fog?

a szürke és piros kábeleket használtam, persze helyes polaritással.

vagy valamelyik kábelt még rá kell kötni, hogy mind a 4 égjen?

köszi a segítséget,

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Ezt miért kell? :angry:

Egyetértek. A következő ilyen megnyilvánulást törölni fogom, kedves szili0709! Az ilyesmi nem való a fórumra. Legyen ez intő jel.

Üdv: tgabika

Szerintem az ilyen , KULTURÁLT, ÚRI embert nem figyelmeztetni, hanem KITÍLTANI KELL az oldalról!

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

az normális, hogy a 4 izzós beltér világítás csak 2 izzója ég?

vettem egyet amiben van az ultrahang meg ilyenek, de itthon ráadtam a 12v-ot és csak 2 izzó ég.

kicserélgettem őket, mind jó. kapcsolgattam is, de semmi hatása a kapcsolásnak sem, égve marad...

ha beszerelem a kocsiba akkor mind a 4 világítani fog?

a szürke és piros kábeleket használtam, persze helyes polaritással.

vagy valamelyik kábelt még rá kell kötni, hogy mind a 4 égjen?

köszi a segítséget,

Balázs

Na erre én is kíváncsi lennék, mert az olvasólámpáim (a kapcsolhatóak) nekem sem működnek. Ugyanilyen lámpatestem van.

Sziasztok!

Nekem az olvasólámpák csak akkor világítanak,ha be van csukva minden ajtó.

Amint kinyitom valamelyik ajtót,kikapcsolnak,és a két belső világít.

Nyitott ajtónál nyomhatom Én a kapcsolót,mint sü..t a csengőt,akkor sem világítanak.

Ha jól emlékszem csukott ajtóknál,ha be van kapcsolva az olvasólámpa,és felkapcsolom a belsőket a világításkapcsoló kihúzásával,akkor is kialszik az olvasó,de ebben nem vagyok biztos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem az olvasólámpák csak akkor világítanak,ha be van csukva minden ajtó.

Amint kinyitom valamelyik ajtót,kikapcsolnak,és a két belső világít.

Nyitott ajtónál nyomhatom Én a kapcsolót,mint sü..t a csengőt,akkor sem világítanak.

Ha jól emlékszem csukott ajtóknál,ha be van kapcsolva az olvasólámpa,és felkapcsolom a belsőket a világításkapcsoló kihúzásával,akkor is kialszik az olvasó,de ebben nem vagyok biztos.

Üdv.

A kérdés hogy Te milyen vezetéket milyennel kötöttél össze?

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

az normális, hogy a 4 izzós beltér világítás csak 2 izzója ég?

vettem egyet amiben van az ultrahang meg ilyenek, de itthon ráadtam a 12v-ot és csak 2 izzó ég.

kicserélgettem őket, mind jó. kapcsolgattam is, de semmi hatása a kapcsolásnak sem, égve marad...

ha beszerelem a kocsiba akkor mind a 4 világítani fog?

a szürke és piros kábeleket használtam, persze helyes polaritással.

vagy valamelyik kábelt még rá kell kötni, hogy mind a 4 égjen?

köszi a segítséget,

Balázs

üdv!

ha erre gondolsz ,a nagy úr oldalán meg található a részletes bekötés.

https://557442e0-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com/site/opelccled/ledezes/c-mennyezeti-lampa/P2294489.JPG?attachauth=ANoY7cq4RlkrmTglv1BhOaxAGbjxjzrd8TiGyYh9Tyk6PB1B1wnABlfmgLNG_QT4gC6cbcwuAzwlrR195APoBZ2PV9XzG3sXFdUCGXWF3qET3gxFooJLicz-hJ-L1q43gOKGdf2e2rp9lhivbuJR9p70Gge5h_wAVT1008ZPIGlqyHg7oi8KlhgZP8bcsvs2EfgTLo3Q7DVwFw1xcPBYlI1h_j2tET75x6pBNP1TpLuD5ls8qAuUYdl48NzLWkSGeNs2zCbwcFNX&attredirects=0

http://kepfeltoltes.hu/140804/10305111601_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv.

nem teljesen erre gondoltam, olyan rendszert szeretnék, hogy ajtónyitásra mind a négy égjen,

ha felkapcsolom a világítás kapcsolóval, mind a négy égjen, de a két saját kapcsolójával mindentől függetlenül tudjam ki

és bekapcsolni a 2 izzót. persze csak gyújtás ráadása után.

am.már konzultáltam a Nagyúrral és megkértem, hogy csináljon nekem egy leddel felspécizett változatot :D

köszönöm, a segítőkész hsz-t!

Üdv,

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

A kérdés hogy Te milyen vezetéket milyennel kötöttél össze?

Szia!

Nekem gyárilag van benne ez a fajta pilács,már így vettem az autót.

Nem tudom ,hogy melyik hova megy.

Ha esetleg valaki kiokosít,hogyan kell szakszerűen kiszerelni ezt a pillácsot,hétvégén kiszerelem,és lefényképezem a bekötéseket. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. egy hete ár az én kicsikémben is ott a tempomat :) Szeged környékén szerelték be, bagatel összegért. A kérdésem az volna hozzátok, foglalkozik-e valaki a CCLED beszerelésével (azért a visszajelzés ugye nem lenne rossz...) meg LED-ezéssel úgy általában? S egy utolsó kérdés: TID->MID cserével, illetve az ehhez szükséges különféle érzékelők beszerzésével+beépítésével foglalkozik-e itt valaki? Megcsinálnám én is szívesen ezeket, de forrasztáshoz szükséges kézügyesség hiányában inkább nem kókányolnék...

Előre is köszi a választ / válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Azért írj privátot mert nem olvasom mindig a fórumot :)

Sajnos lóf*sz van kaporral, a srác el van havazva alig tudok vele telefonon beszélni. Elvileg 1 nap alatt bedobja majd nekem, de hogy mikor az teljesen láthatatlan.

Továbbra is két szett mechanikám van, ebből egy eladó.

Kedves Lacee van már valami a tempomat beszerelésről ??????????????????????????

Módosítva : Lacee
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. egy hete ár az én kicsikémben is ott a tempomat :) Szeged környékén szerelték be, bagatel összegért. A kérdésem az volna hozzátok, foglalkozik-e valaki a CCLED beszerelésével (azért a visszajelzés ugye nem lenne rossz...) meg LED-ezéssel úgy általában? S egy utolsó kérdés: TID->MID cserével, illetve az ehhez szükséges különféle érzékelők beszerzésével+beépítésével foglalkozik-e itt valaki? Megcsinálnám én is szívesen ezeket, de forrasztáshoz szükséges kézügyesség hiányában inkább nem kókányolnék...

Előre is köszi a választ / válaszokat!

Midet beepitesre tudok adni, kapcsoloval, csatival stb. :)
Link to comment
Megosztás:

http://www.opeltempomat.hu/

Ők 25e-t beteszik GARANCIÁVAL a tempomatot ha elektromos pedálos vagy. Picit tenyeres-talpas brigád de egy nap alatt megcsinálják, értenek hozzá, ennyiért adják a tempomat kart is, ÚJAT!

Aki bowdenes a gázpedál annak is ennyiért teszik be csak ott neked kell vinni a mechanikát mert nekik nincs. Így picit már drágább a dolog de ugye 37e össz költségen van tempomat az autóban kb. Míg ha megkérdezünk egy OFF Hondást ON neki utolagos van csak elérhető 100-120e forintért.

Szerintem én is ide viszem majd inkább, mert ők elérhetően Budapesten és Gyálon is. Plusz a másik srác akit korábban ajánlottak nekem, egyszerűen nem érhető el/nem ér rá soha.

Link to comment
Megosztás:

http://www.opeltempomat.hu/

Ők 25e-t beteszik GARANCIÁVAL a tempomatot ha elektromos pedálos vagy. Picit tenyeres-talpas brigád de egy nap alatt megcsinálják, értenek hozzá, ennyiért adják a tempomat kart is, ÚJAT!

Aki bowdenes a gázpedál annak is ennyiért teszik be csak ott neked kell vinni a mechanikát mert nekik nincs. Így picit már drágább a dolog de ugye 37e össz költségen van tempomat az autóban kb. Míg ha megkérdezünk egy OFF Hondást ON neki utolagos van csak elérhető 100-120e forintért.

Szerintem én is ide viszem majd inkább, mert ők elérhetően Budapesten és Gyálon is. Plusz a másik srác akit korábban ajánlottak nekem, egyszerűen nem érhető el/nem ér rá soha.

Szerintem a 25 nem sok. Én magamnak csináltam, olcsóbban jött ki (kb. fele), de rá ment 6 hónapom mire minden infót PONTOSAN!!! beszereztem. Ha most csinálnám akkor lehet, hogy kiadnám ezt az összeget.

Bármilyen autóm lesz ezután a tempomat alap lesz benne!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.