Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Igen. 270x10es Cali és A Omi tárcsa is, csak A Omiban a betét nagyobb még 5 mmel. A Omiban van 38as és 40es hátsó nyereg is.

Az omega nyereg az ezekszerint nagyobb mint a vectra/calibráé? De ugyanarra a tárcsára megy fel?

Az a 25-ös főfék meg gondolom csak abs-esben van.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, hogy haverom Saab 900-asában, ami ugye elég nagy százalékban Vectra, meglepően jó fék van az Opelhez képest. Bár azon szerintem 280-as van elől. Ahhoz képest az enyémen a 256-os sem akkora brutál fékerő, viszont legalább nem melegszik el :)

Link to comment
Megosztás:

Igen. 270x10es Cali és A Omi tárcsa is, csak A Omiban a betét nagyobb még 5 mmel. A Omiban van 38as és 40es hátsó nyereg is.

Jahogy az 270-es! Nekem a vecin 261 a hátsó. De közben rájöttem, hogy a cali az független hátul, tök más az egész fék, max a nyereg ugyanaz. Bár ha az én tárcsámhoz felmegy a nagyobb munkahengeres fék, az se rossz, sőt, bőven elég.

Érdekes, pedig csak 15"-ös kereke van. Wookinak a 280-as nál is reszelni kellett :D

Mert Vuki ua a 288as nyeregtartóval rakta fel a 280ast amivel a 288ast lehetne. Valamint a sünfelni belső kiképzése más, mint a sima lemezé.

Igen, igen, ott a pont. Nekem B vectráról van a fék, ahhoz meg 284-es tárcsa van eredetileg. De nem is ez volt a fő probléma, hanem a sün felni, mert a kialakítása is más, no meg ez csak et 46, a b vectrának meg valami et 35-ös felnije van. Tök vicces ahogy a betét vége vállasodik, nem pedig a tárcsa. :P

Link to comment
Megosztás:

Jahogy az 270-es! Nekem a vecin 261 a hátsó. De közben rájöttem, hogy a cali az független hátul, tök más az egész fék, max a nyereg ugyanaz. Bár ha az én tárcsámhoz felmegy a nagyobb munkahengeres fék, az se rossz, sőt, bőven elég.

Igen, igen, ott a pont. Nekem B vectráról van a fék, ahhoz meg 284-es tárcsa van eredetileg. De nem is ez volt a fő probléma, hanem a sün felni, mert a kialakítása is más, no meg ez csak et 46, a b vectrának meg valami et 35-ös felnije van. Tök vicces ahogy a betét vége vállasodik, nem pedig a tárcsa. :P

288 van a B vectranak. A-n volt 284. Ill a bvectra lemezfelnije 6x15 et43/49
Link to comment
Megosztás:

Igen Cali 270es, de a 38as nyeregbe a nagyobb betét kell már, nem tudom, hogy a 260as tárcsához tartozó betéttel mit mutat.

Jahogy az 270-es! Nekem a vecin 261 a hátsó. De közben rájöttem, hogy a cali az független hátul, tök más az egész fék, max a nyereg ugyanaz. Bár ha az én tárcsámhoz felmegy a nagyobb munkahengeres fék, az se rossz, sőt, bőven elég.

Igen, igen, ott a pont. Nekem B vectráról van a fék, ahhoz meg 284-es tárcsa van eredetileg. De nem is ez volt a fő probléma, hanem a sün felni, mert a kialakítása is más, no meg ez csak et 46, a b vectrának meg valami et 35-ös felnije van. Tök vicces ahogy a betét vége vállasodik, nem pedig a tárcsa. :P

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Olyan cartárs, aki csinált már hatsó tárcsásítást ferdehatún tudna segíteni abban a kérdésben, hogy a jelenlegi (fékdobba) menő fékcsövek maradhatnak-e a tárcsafékhez, tehát (esetleges hajlításokkal) elérnek-e a féknyeregig? Előre is köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan cartárs, aki csinált már hatsó tárcsásítást ferdehatún tudna segíteni abban a kérdésben, hogy a jelenlegi (fékdobba) menő fékcsövek maradhatnak-e a tárcsafékhez, tehát (esetleges hajlításokkal) elérnek-e a féknyeregig? Előre is köszönöm a választ!

Nem. A dobféknél a féklemez kb közepére megy a cső, a tárcsánál meg a nyereg tetején, jóval hátrébb csatlakozik. Szóval legalább 5-10 centi hiányzik. A legegyszerűbb elhozni a többi cuccal együtt a csöveket is, és akkor tuti úgy áll ahogy kell.

Link to comment
Megosztás:

Nem. A dobféknél a féklemez kb közepére megy a cső, a tárcsánál meg a nyereg tetején, jóval hátrébb csatlakozik. Szóval legalább 5-10 centi hiányzik. A legegyszerűbb elhozni a többi cuccal együtt a csöveket is, és akkor tuti úgy áll ahogy kell.

Cvannál elég volt a dobos cső...
Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat! A fékcsöveket elhoztam mintának (kukák), közvetlenül a hollanderek előtt lettek elvágva. Akkor csináltatok újakat, nem vészes az ára. Viszont a híd felőli hollander az eladónál maradt (a hidat nem hoztam el), ezért abból nincs mintám. Valaki nem tudja véletlen, hogy annak a hollandernek a menetszáma megegyezik-e a féknyeregbe csatlakozó hollanderével?

Link to comment
Megosztás:

Cvannál elég volt a dobos cső...

Na azt nem tudom, caravnom nem van. :) Én összenéztem a dobossal, és láthatóan rövid volt. De meg se próbáltam áthajtogatni, átraktam egyben ami a tárcsáshoz volt. (mondjuk mira azokat fellazítottam... műszerolaj napokig, meg sok sok melegítés :) )

Köszi a válaszokat! A fékcsöveket elhoztam mintának (kukák), közvetlenül a hollanderek előtt lettek elvágva. Akkor csináltatok újakat, nem vészes az ára. Viszont a híd felőli hollander az eladónál maradt (a hidat nem hoztam el), ezért abból nincs mintám. Valaki nem tudja véletlen, hogy annak a hollandernek a menetszáma megegyezik-e a féknyeregbe csatlakozó hollanderével?

Mindegyik hollander egyforma. Egyébként ezt a barbár bontási módszert sosem értettem. Mi csak a gumicsöveket vagdaltuk el, mert az amúgy is fogyóeszköz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fura volt ez a vágásos "technika", de az eladó meg se próbálta meglazítani, láthatóan be volt rohadva a hollander. Engem meg nem zavart, mert azokat a fékcsöveket úgyse raktam volna már fel. Tehát ha a fékcső mindkét végére a nyeregben lévő méretű hollandert rakatok, akkor jó lesz a gumicsőnél lévő csatlakozásomba (ferdehatú, 2000 évj, X16SZR)?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat! A fékcsöveket elhoztam mintának (kukák), közvetlenül a hollanderek előtt lettek elvágva. Akkor csináltatok újakat, nem vészes az ára. Viszont a híd felőli hollander az eladónál maradt (a hidat nem hoztam el), ezért abból nincs mintám. Valaki nem tudja véletlen, hogy annak a hollandernek a menetszáma megegyezik-e a féknyeregbe csatlakozó hollanderével?

kézifék bowden távtartóját remélem levetted a hìdról. Nélküle a rugón keresztül fog menni a madzag.
Link to comment
Megosztás:

Sok helyen azt olvastam, hogy kizárólag GSi Kadettben létezett gyárilag 22-es nem ABS-es ffh, de kideritettem, hogy ez nem igaz, mert 1.6 16V F Astrába is raktak, gondolom az elől 256-os fék miatt. Ezeket hátul dobbal szerelték, de információim szerint semmit nem befolyásol az, ha én úgy használom hogy hátul tárcsák vannak. Úgyhogy szerintem ilyen donort keress.

Ez volt ma az 5. hozzászólásom, jövőre tényleg be fogok lépni az egyesületbe! :-D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fura volt ez a vágásos "technika", de az eladó meg se próbálta meglazítani, láthatóan be volt rohadva a hollander. Engem meg nem zavart, mert azokat a fékcsöveket úgyse raktam volna már fel. Tehát ha a fékcső mindkét végére a nyeregben lévő méretű hollandert rakatok, akkor jó lesz a gumicsőnél lévő csatlakozásomba (ferdehatú, 2000 évj, X16SZR)?

Úgy rémlik az unixban vettem készre szerelt réz fékcsöveket ezer forint körüli áron hátra.

Link to comment
Megosztás:

Sok helyen azt olvastam, hogy kizárólag GSi Kadettben létezett gyárilag 22-es nem ABS-es ffh, de kideritettem, hogy ez nem igaz, mert 1.6 16V F Astrába is raktak, gondolom az elől 256-os fék miatt. Ezeket hátul dobbal szerelték, de információim szerint semmit nem befolyásol az, ha én úgy használom hogy hátul tárcsák vannak. Úgyhogy szerintem ilyen donort keress.

Ez volt ma az 5. hozzászólásom, jövőre tényleg be fogok lépni az egyesületbe! :-D

Helyes! Végre valaki utánaolvasott és felkészült.

Szerintem úgy érdemes megcsinál(tat)nod, hogy egyszerre megy fel előre a nagy fék, hátra a tárcsa és a nagy ffh. A fékcsöveket meg nyugodtan újra lehet húzatni. Nekem is vágva volt mind, de amúgy sem bíznék egy bontott cső tömítettségében.

Hátsó fékerő-szabályozód is van? Az még nem ártana, bár annak a rugóját is a hídon kell beakasztani. Alapból pedig nincs rajta a hídon a "kampó".

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.