Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok! A kézifék beállítással kapcsolatban lenne egy kis problémám. Van egy 92-es f astrám ami hamarosan műszakis lesz. Elvittem egy előzetes átvizsgálásra ahol kiderült hogy a jobb hátsó kézifék sokkal gyengébb mint a bal. Otthon szétszedtem a dobot és kiderült hogy az egyik pofa nem mozog.Elég rozsdás volt a dob belseje, Meg drótkeféztem amennyire tudtam,  a rugókat  meg kicseréltem. Az új rugókkal már mozgott mindkét pofa de a fékhatás még nem volt jó. Próbáltam állítani az állító csavarján de nem igazán volt jó. Mert összerakás után súrlódott a dob.Kézifék kar 3 kattanásig való felhúzás után a bal oldalit nagyon nehezen lehet elforgatni, a jobb oldalit meg könnyebben.Egyébként a 2 évvel ezelőtti  müszakira felszabályozták a dobot, meg a bowdeneket is kicserélték. A fékpofák nem kopottak. Ja még annyi hogy mikor megforgatom a dobot olyan mintha deformált lenne mert egy darabig könnyen megy de aztán már kicsit nehezebben forog.Erre kérnék tippeket.Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, endi29 írta:

Sziasztok! A kézifék beállítással kapcsolatban lenne egy kis problémám. Van egy 92-es f astrám ami hamarosan műszakis lesz. Elvittem egy előzetes átvizsgálásra ahol kiderült hogy a jobb hátsó kézifék sokkal gyengébb mint a bal. Otthon szétszedtem a dobot és kiderült hogy az egyik pofa nem mozog.Elég rozsdás volt a dob belseje, Meg drótkeféztem amennyire tudtam,  a rugókat  meg kicseréltem. Az új rugókkal már mozgott mindkét pofa de a fékhatás még nem volt jó. Próbáltam állítani az állító csavarján de nem igazán volt jó. Mert összerakás után súrlódott a dob.Kézifék kar 3 kattanásig való felhúzás után a bal oldalit nagyon nehezen lehet elforgatni, a jobb oldalit meg könnyebben.Egyébként a 2 évvel ezelőtti  müszakira felszabályozták a dobot, meg a bowdeneket is kicserélték. A fékpofák nem kopottak. Ja még annyi hogy mikor megforgatom a dobot olyan mintha deformált lenne mert egy darabig könnyen megy de aztán már kicsit nehezebben forog.Erre kérnék tippeket.Előre is köszönöm.

Amikor nekem felemás a kézifékem az üzemi ( láb) fék meg egyforma nem tudok mást csinálni mint bowdent cserélek. Állítani a tekerővel nem tudom hiszen akkor elszúrom a jó üzemi egyforma fékhatást. A kézifékar alatti közösítést nem lehet állítani oldalanként. Vagy az egyik oldali gégecsővében jobban súrlódik a bowden, vagy mert asszimetrikus az egyik oldal jobban nyúlik mivel hosszabb. Más tippem nincs. Gondoltam már rá, hogy levágom a közösítésnél a préselt fejeket menetet vágok rá, és akkor tudom csavarral állítani külön-külön a két oldalt, de aztán legutóbb jó volt, nem foglalkoztam vele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Amikor nekem felemás a kézifékem az üzemi ( láb) fék meg egyforma nem tudok mást csinálni mint bowdent cserélek. Állítani a tekerővel nem tudom hiszen akkor elszúrom a jó üzemi egyforma fékhatást. A kézifékar alatti közösítést nem lehet állítani oldalanként. Vagy az egyik oldali gégecsővében jobban súrlódik a bowden, vagy mert asszimetrikus az egyik oldal jobban nyúlik mivel hosszabb. Más tippem nincs. 

A bowdenre gondoltam én is  hogy esetleg még azt kicserélem. Köszönöm a választ.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 03. 21. at 21:22, endi29 írta:

A bowdenre gondoltam én is  hogy esetleg még azt kicserélem. Köszönöm a választ.

 

Bowden csere is megvolt, kissé mintha jobb lenne de nem az igazi   A jobb hátsó kézifék még mindig nem fog úgy mint a bal hátsó.A kézifékkar 3 kattanásnyira való felhúzása után a bal oldalt már nagyon fog, kézzel már nem tudom a dobot elforgatni.De a jobb oldalit még el tudom forgatni..A végső megoldásként a fékdob cseréjén gondolkodok.Mert a jelenlegit 2 éve felszabályozták már egyszer. Esetleg ha valakinek van még más tippje, tanácsa szívesen veszem.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, endi29 írta:

Bowden csere is megvolt, kissé mintha jobb lenne de nem az igazi   A jobb hátsó kézifék még mindig nem fog úgy mint a bal hátsó.A kézifékkar 3 kattanásnyira való felhúzása után a bal oldalt már nagyon fog, kézzel már nem tudom a dobot elforgatni.De a jobb oldalit még el tudom forgatni..A végső megoldásként a fékdob cseréjén gondolkodok.Mert a jelenlegit 2 éve felszabályozták már egyszer. Esetleg ha valakinek van még más tippje, tanácsa szívesen veszem.

Én az automata utánálítót szoktam addig tekergetni, amig még pont fel lehet tenni a dobokat, és még meg lehet pörgetni a kereket különösebb "kosztatás" nélkül. Fékhatás mérés nélkül nehéz pontosan belőni, de egy idő után úgyis egyformára kopik. Amúgy elég nagy eltérést enged meg a rögzítőfékre ha jól emlékszem 50%-ot ( elől 20 hátul 30 az üzemi féknél) mert ugye alapból az autó rögzítésére szolgál és nem menet közbeni fékezésre, arra csak vész esetén használható. 

Link to comment
Megosztás:

Nem sok az az 50%  egy kicsit? Kb.1 hónapja volt előműszakin, ott a hapsi felírta hogy a jobb kézifék gyengébb (48%) Elvittem egy másik helyre is fék hatást mérni, ott 47 % volt az eltérés a jobb és a bal között. Itt már a bal első üzemi fék is szar volt, 23% volt az eltérés a jobbhoz képest. Ez a probléma már orvosolva lett tárcsa és betét cserével. A hátsó üzemi fék is necces mert 30% .Most már nagyon azon vagyok hogy kicserélem a dobokat is meg pofákat is. Azért köszönöm a válaszodat.

Módosítva : endi29
Link to comment
Megosztás:

2 órája, endi29 írta:

Nem sok az az 50%  egy kicsit? Kb.1 hónapja volt előműszakin, ott a hapsi felírta hogy a jobb kézifék gyengébb (48%) Elvittem egy másik helyre is fék hatást mérni, ott 47 % volt az eltérés a jobb és a bal között. Itt már a bal első üzemi fék is szar volt, 23% volt az eltérés a jobbhoz képest. Ez a probléma már orvosolva lett tárcsa és betét cserével. A hátsó üzemi fék is necces mert 30% .Most már nagyon azon vagyok hogy kicserélem a dobokat is meg pofákat is. Azért köszönöm a válaszodat.

Hát mivel rögzítőfék, nincs jelentősége hogy mekkora az eltérés gyakorlatilag, megállsz, behúzod, ne guruljon el az autó ez a cél. Nincs most kéznél nekem mennyi volt legutóbb, de mindegyik jó volt. Előtte ( az előző műszakin)volt a gond a kézifékkel, ezt bowden cserével orvosoltam. 

Link to comment
Megosztás:

53 perce, zotya975 írta:

Hát mivel rögzítőfék, nincs jelentősége hogy mekkora az eltérés gyakorlatilag, megállsz, behúzod, ne guruljon el az autó ez a cél. Nincs most kéznél nekem mennyi volt legutóbb, de mindegyik jó volt. Előtte ( az előző műszakin)volt a gond a kézifékkel, ezt bowden cserével orvosoltam. 

Van jelentősége. Ugyanis nem csak rögzítő, de másodlagos üzemi fék is. (ha az elsődleges meghibásodna)

Link to comment
Megosztás:

1 perc, wookie írta:

Van jelentősége. Ugyanis nem csak rögzítő, de másodlagos üzemi fék is. (ha az elsődleges meghibásodna)

Igen, ezt az előző hsz-ben írtam, de akkor is 50% itt a megengedett fékeltérés. Mondjuk megnézném azt aki fékezéskor rájön hogy beesik a pedál, eszébe jut a kézifék és meg is tudja állítani vele időben az autót. Lassításra jó, vészfékezése harmatgyenge még ha blokkolja is a kereket, amitől meg szépen megpördülsz. 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

Igen, ezt az előző hsz-ben írtam, de akkor is 50% itt a megengedett fékeltérés. Mondjuk megnézném azt aki fékezéskor rájön hogy beesik a pedál, eszébe jut a kézifék és meg is tudja állítani vele időben az autót. Lassításra jó, vészfékezése harmatgyenge még ha blokkolja is a kereket, amitől meg szépen megpördülsz. 

Nyilván üzemi fék hiba esetén nem úgy kell megállni a kézivel, hogy koppra rárántod 90-nél. :D

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, astrabandi írta:

Namost a főfék munka henger kompatibilis mondjuk a gsi ével ??? Mert az már van új .

A becsatlakozások számát kell megnézni ( ABS-es vagy sem, 4 vagy 2) illetve alapból nálunk ha jól tudom két hollandi 8 milis kettő meg 10 ugye ennek is passzolni kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

A becsatlakozások számát kell megnézni ( ABS-es vagy sem, 4 vagy 2) illetve alapból nálunk ha jól tudom két hollandi 8 milis kettő meg 10 ugye ennek is passzolni kell.

A nem ABS-esbe is be lehet épilíteni az ABS-es főféket, csak egy fékcső elosztó szükséges. (Létezik gyári gm... ) Még kell hozzá két kb 20centis cső (egyik 10es, másik 8as hollanderrel)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, aholy írta:

A nem ABS-esbe is be lehet épilíteni az ABS-es főféket, csak egy fékcső elosztó szükséges. (Létezik gyári gm... ) Még kell hozzá két kb 20centis cső (egyik 10es, másik 8as hollanderrel)

Igen ez így van, Wookie csinált is ilyet ha jól rémlik. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv márkatársak!
Van egy opel astra f 1.8 16v autóm elöl hátul tárcsafékes! 
Problémám az hogy multkor összevasaltam a fékeket mert csúszkák nem úgy mozogtak ahogy annak kell ezért meg lett tisztítva , kapott rézpasztet is mostmár sokkal jobb a fékem mint azelőtt. És összevasalásnál arra lettem figyelmes hogy az első fékek messziről is nyomták magukból a meleget míg a hátsókat simán meg tudtam fogni kézzel, pedig parszor rásatuztam, abs dolgozott! 
Tesómégnak az 1.6 8v autón sokkal jobban fog a fék pedig azon elöl hátul kisebbek a fékek, hatul dobos nekik de viszont nincs a hátsó hídnál nekik fékerőszabályzó hanem fékerőszabályzó patron van berakva.
Nekem viszont van.
Na egy szó mint száz azt akarom kérdezni hogy a nagyobb fékhatás elérése érdekében a hátsó hídon lévő fékerőelosztót ki lehet e herélni hogy folyamatosan átengedjen, vagy ki kell iktatni és fékerő szabályzó patronnal kell helyettesíteni hogy hátul is fogjon a fék rendesen ?
Értelmes, hozzáértők válaszát várom. 
Köszönöm előre is 1f642.png:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.