Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok, 

 

Tudnátok tanácsot adni merre induljak el? 

Kis corsam-ba, a reflektor működik, viszont, ha hátra húzva csak villantani akarok nem csinál semmit. 

Mitől lehet ez? Mit érdemes és tudok ellenőrizni? 

 

Köszi

 

A bajuszkapcsoló (kormánykapcsoló) érintkezői valószínűleg elkoptak.

Ha van némi szerszámod/türelmed és egy kis ügyességed hozzá akkor ki lehet venni és szétszedés után kiderül melyik érintkező kopott el bent, esetleg kicsúszott a helyéről.

Ha nem akarsz vele játszadozni cserélni kell, nekem van hozzá ha érdekel...

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi, megnézem szombaton és jelentkezem az eredménnyel. :) Ha nagyon rossz az állapota akkor lehet érdekelne egy csere majd.

 

 

A bajuszkapcsoló (kormánykapcsoló) érintkezői valószínűleg elkoptak.

Ha van némi szerszámod/türelmed és egy kis ügyességed hozzá akkor ki lehet venni és szétszedés után kiderül melyik érintkező kopott el bent, esetleg kicsúszott a helyéről.

Ha nem akarsz vele játszadozni cserélni kell, nekem van hozzá ha érdekel...
 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok.

Azt szeretném kérdezni hogy egy opel corsa b típusú 1.5-ös dízelnek mennyi idő után érdemes cserélni a vezérlését? az enyémnek 6 éve volt cserélve és 27 ezer km-t ment. Szerintetek érdemes lenne már cserélni?

5 év vagy 60 ezer km ha jól emlékszem (az év tuti), mivel neked már 6 éves és cserélném a helyedben, nem éri meg megvárni amíg elszakad...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

Azt szeretném kérdezni hogy egy opel corsa b típusú 1.5-ös dízelnek mennyi idő után érdemes cserélni a vezérlését? az enyémnek 6 éve volt cserélve és 27 ezer km-t ment. Szerintetek érdemes lenne már cserélni?

Az 1,7-es Isuzu motoroknál 120 ezer km, vagy 8 év a csere periódus. Mivel a hajítás, a görgők és a szíj megegyezik valószínűsítem az 1,5-ösre is ugyanez igaz.

Megerősítés képpen érdemes lenne utánna nézni, hogy valóban így van-e.

Szerintem amúgy még felesleges cserélni, ha el is éred vele a 8 évet, ilyen kevés futás után csak a szíjat érdemes cserélni, a görgőket felesleges. Az idő megkötés amúgy is csak a szíj miatt van, mert az öregszik, nem a görgők.

A vízpumpa meg ugye nem a vezérlésben van, szóval annak cseréje külön sztori.

Utángyártott szíj, nem gyári állapotú fogaskerekek (ugye azok is kopnak valamelyest) esetén én magamnak csökkentettem 90 ezerre azt a bizonyos 120 ezret.

 

Link to comment
Megosztás:

 

Én annak idején a fordulatszámmérős műszeregységbe tettem ilyet, volt felül az autómata váltó visszajelzője, az úgy sem kellett, kivettem a lapot alóla, letisztítottam a jelet, zöld fóliára nyomtattam helyzetjelző ikon fordítottját, mivel mindennek feketének kell lennie, kivéve az ikonnak, aztán az került be mögé, utána már csak a háttérvilágítás szálait kellett átkötni az izzó foglalatra, meg persze a gyárit elvágni a fólián, utána ha kapcsoltam a világítást ott volt az ikon hozzá, mint pl most a H Astra-mban.

 

Ez már a második volt, itt nem került elé plusz fólia, meg másik nyomtató volt, itt zöld egy kicsit az egész, a korábbi jobban sikerült ott csak az ikon látszott, de arról nincs fotóm:

 

4llaei6etgkqn2bfq47ghwyqbxa66b.jpg

Üdv opel corsa b1.0 a benzinszint visszajelzőjén villogni vagy égni kel ha kevés benne a benzin vagy csak a piros mező van?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem! C12NZ motoros corsa b- ről van szó. Indítás után vagy leáll, vagy gázadás után alacsony alapjáratra áll be. Gázadásra jól reagál, de menet közben, kuplung kinyomására vagy leáll, vagy dadog. Megpucoltam az alapjárati állító szelepet. Utána jól indult, egy ideig, aztán most megint nem jól. Amit megfigyeltem, hogy sokkal gyorsabban leesik a fordulat gázadás után, mint korábban. Mi lehet? AC pumpa? Volt már valakinek hasonló hibajelensége? Mit nézzek még meg? 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is volt hasonló problémám, igaz, hogy nem ez volt a fő probléma, de ez is közrejátszott.

A benzintank szellőzővezetéke belemegy egy szénszűrő tartályba, ami szűrve engedi a szabadba az esetleges benzingőzt, ami a hőtágulással keletkezik.

Ha ez a szénszűrő átszakad, akkor a levegőrendszerbe juthatnak széndarabkák, amik eltömítik a rendszert, és okozhatnak hasonló gondot.

Esetleg a szellőzőcső is eldugulhat, azt is érdemes átfújatni, mert akkor sem tud normálisan dolgozni a rendszer.

Érdemes az összes levegőcső épségét is leellenőrizni, mert a dadogás tömítetlenségre is utalhat.

Én a szénszűrő után tettem például egy kis benzinszűrőt, hogy az esetleges szénszemcsék ne tudjanak bejutni a rendszerbe többet.

szénszűrő.jpeg

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is volt hasonló problémám, igaz, hogy nem ez volt a fő probléma, de ez is közrejátszott.

A benzintank szellőzővezetéke belemegy egy szénszűrő tartályba, ami szűrve engedi a szabadba az esetleges benzingőzt, ami a hőtágulással keletkezik.

Ha ez a szénszűrő átszakad, akkor a levegőrendszerbe juthatnak széndarabkák, amik eltömítik a rendszert, és okozhatnak hasonló gondot.

Esetleg a szellőzőcső is eldugulhat, azt is érdemes átfújatni, mert akkor sem tud normálisan dolgozni a rendszer.

Érdemes az összes levegőcső épségét is leellenőrizni, mert a dadogás tömítetlenségre is utalhat.

Én a szénszűrő után tettem például egy kis benzinszűrőt, hogy az esetleges szénszemcsék ne tudjanak bejutni a rendszerbe többet.

szénszűrő.jpeg

Szia Corsica! Ezt nekem írtad? Ha igen, köszi, de kérnék kicsivel részletesebb leírást. A képen mi látható? Mi az a fekete doboz? Mik azok a csövek? Ez a jobb első kerék? Hozzáférek ehhez a kerék levétele nélkül? Köszi.

update: közben rájöttem. ez az aktív szénszűrő. ennek a dugulásától akar leállni a verda?

Módosítva : orsiluca
Link to comment
Megosztás:

közben rájöttem. ez az aktív szénszűrő. ennek a dugulásától akar leállni a verda?

Igen, előfordulhat, nekem is tele volt anno a Calibrám fojtószelepháza apró kokszdarabokkal, de én simán kiiktattam (kivettem a francba) ezt a szénszűrőt, bár az nem túl környezetbarát megoldás. De legalább a közvetlen probléma megszűnt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen, előfordulhat, nekem is tele volt anno a Calibrám fojtószelepháza apró kokszdarabokkal, de én simán kiiktattam (kivettem a francba) ezt a szénszűrőt, bár az nem túl környezetbarát megoldás. De legalább a közvetlen probléma megszűnt. ;)

Szia Tgabika! És neked is ejtette a fordulatot, le akart állni?

Link to comment
Megosztás:

Uraim! Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik, hogy a szénszűrő koromtalanítása megoldotta az alapjárat problémát. Ahogy elnéztem az injektorház tetején a csavarokat, el van nyalva a kereszthorony, sztem néhányszor már pucolva volt, de a szűrő soha. Érdemes azt is megejteni. Mindenkinek köszönöm, Corsicának, tgabikának külön is! 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Adott egy 2000 évjáratú b corsa z12xe motorkódú. Olaj van a kiegyenlít tartályban. A kérdés annyi volna hogy mindenképpen hengerfejes az autó vagy van valami egyébb hiba is ami okozhat hasonló tünetet???

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 10. 26., rolandgyorgy said:

Sziasztok!

Mostanában azt tapasztalom, hogy irányjelzésnél bekapcsolódik a távolsági, sőt van olyan is hogy egyszerűen magától, csak úgy poénból..Más is tapasztalta már ezt, vagy volt már ilyen gondja? Köszi előre is

Szia!

Igen, nekem az elmúlt 7 évben 2x kellett cserélni a bajuszkapcsolót. A második alkalommal a távolságit le sem tudtam kapcsolni, rögtön bekapcsolt, amikor a tompitottat bekapcsoltam.

4-5e-ért lehet venni új kapcsolót, le kell szedni a kormány mögötti műanyag boritást (3 csavar), fél óra az egész.

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 09. 29., feel2006 írta:

Sziasztok, 

 

Tudnátok tanácsot adni merre induljak el? 

Kis corsam-ba, a reflektor működik, viszont, ha hátra húzva csak villantani akarok nem csinál semmit. 

Mitől lehet ez? Mit érdemes és tudok ellenőrizni? 

 

Köszi

Szia!

 

Nekem 97-es Corsa B-m van.

Hasonló problémám volt, de nekem még pluszban néha a tompított fényszóró is kialudt, indexelés után.

Éppen ezért kiszedtem a kapcsolót és darabokra szedtem.

 

Belül kis részlemezecskékből áll a kapcsoló. Egészen pontosan 3 rézlemez valósítja meg a reflektor, tompított és villantás funkciót.

Anno lerajzoltam magamnak, hogy mi mivel van összekötve belül.

(Akkor a fotót nem ezért készítettem, hanem egy kis fogpiszkálós alátámasztás miatt, tudom, gányolás, de saját autó, és működik)

A kis rézlemezkék végén van egy kis érintkező dombocska, na ez az ami az évek során elkopott, nekem ezért nem működött rendesen.

Végül úgy oldottam meg, hogy kb. fél millimétert hajlítottam a lemezkén és máris működik, érintkezik normálisan.

 

P_20150514_234631.jpg

lampa.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt, és sajnos egy probléma miatt találtam rá erre a fórumra. Barátnőmnek van egy 1999-es évjáratú 1.0 12v X10XE motoros B Corsája. A probléma az autóval a következő:

Az autó probléma nélkül indul hidegen, melegen, stabil az alapjárat, a hozzá való ereje is megvan. Először azt vettük észre, hogy ha például előzni szeretnénk és nyomunk egy padló gázt, akkor az autó megtorpan és nem indul meg egyből. Később kitapasztaltam, hogy nem kell padlóig nyomni a gáz pedált hogy a probléma előjöjjön, hanem van egy pont kb 80%-ig benyomott gázpedálnál ahol ez előjön. Ha nem engedem vissza ilyenkor a pedált akkor egy pár másodperc után kigyullad a "check engine" lámpa.

Kérdésem az lenne, találkozott-e már valaki ezzel a problémával? Illetve van e valami ötletetek arra vonatkozóan hogy merre indulva kezdjük a hiba keresését? Esetleg légtömeg mérő, lambda szonda, fojtó szelep, EGR szelep?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Ádám
 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 18., adamsz írta:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt, és sajnos egy probléma miatt találtam rá erre a fórumra. Barátnőmnek van egy 1999-es évjáratú 1.0 12v X10XE motoros B Corsája. A probléma az autóval a következő:

Az autó probléma nélkül indul hidegen, melegen, stabil az alapjárat, a hozzá való ereje is megvan. Először azt vettük észre, hogy ha például előzni szeretnénk és nyomunk egy padló gázt, akkor az autó megtorpan és nem indul meg egyből. Később kitapasztaltam, hogy nem kell padlóig nyomni a gáz pedált hogy a probléma előjöjjön, hanem van egy pont kb 80%-ig benyomott gázpedálnál ahol ez előjön. Ha nem engedem vissza ilyenkor a pedált akkor egy pár másodperc után kigyullad a "check engine" lámpa.

Kérdésem az lenne, találkozott-e már valaki ezzel a problémával? Illetve van e valami ötletetek arra vonatkozóan hogy merre indulva kezdjük a hiba keresését? Esetleg légtömeg mérő, lambda szonda, fojtó szelep, EGR szelep?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Ádám
 

Szia Ádám!

Több minden lehet a hiba, szinte bármi ami szabályozza a levegő-üzemanyag arányt. Ha időnként villan fel a check lámpa és csak erőteljes gázadásnál, akkor valószínű légtömegmérő. Tesztelheted, ha üresben álló helyzetben lepadlózod és fulladozik, míg lassú óvatos gázadásra normálisan felpörög, akkor légtömegmérő lesz.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Sajnos fűtőradiátort kell cserélnem,beadta a kulcsot. Csinált már itt valaki hasonlót? Mennyire kell lebontani a műszerfalat? Milyen kritikus pontok vannak ahol nem látom ,hogy ohh ez fogja még.. Ahogy eddig nézegettem, próbálkoztam kicsit is hozzáférni,nagyon úgy nézki számomra,nem úszom meg a műszerfal bontást. Bármilyen tippet szívesen fogadok!!! 

Köszönöm :icon1:

 

szerk: most olvastam jobban vissza. hát megszívtam, de remény lett újra,hogy ki lehet játszani műszerfal kibontás nélkül. 

Módosítva : Eximer
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémával fordulnék hozzátok hogy néha a kocsim alapjárata fent marad 2000 körül.
Teljesen változó hogy mikor és hogyan jön elő. Hideg és meleg motornál is tapasztaltam.
Ma jöttem haza és bent a városban nem is kellett a gázt nyomnom mert végig 50-el ment.Lényegtelen hogy hanyas sebességbe van a kocsi, 2000 körül van a fordulat. Ha a kuplungot benyomom akkor 2500-ra felugrik a fordulat.
94-es C12NZ-s B corsa-ról van szó.
Mi lehet a gond szerintetek ?
Alapjárati motor,koszos pillangószelep,
pillangószelep potenciométer hiba lehetséges ? Vagy teljesen más út ? 

Hibalámpa nincs.

Módosítva : Directors
Link to comment
Megosztás:

 

12 hours ago, Directors írta:

Sziasztok!

Olyan problémával fordulnék hozzátok hogy néha a kocsim alapjárata fent marad 2000 körül.
Teljesen változó hogy mikor és hogyan jön elő. Hideg és meleg motornál is tapasztaltam.
Ma jöttem haza és bent a városban nem is kellett a gázt nyomnom mert végig 50-el ment.Lényegtelen hogy hanyas sebességbe van a kocsi, 2000 körül van a fordulat. Ha a kuplungot benyomom akkor 2500-ra felugrik a fordulat.
94-es C12NZ-s B corsa-ról van szó.
Mi lehet a gond szerintetek ?
Alapjárati motor,koszos pillangószelep,
pillangószelep potenciométer hiba lehetséges ? Vagy teljesen más út ? 

Hibalámpa nincs.

Szia!

Hát nekem is volt hasonló gondom, magas volt az alapjárat, de csak melegen.

A hiba oka a fojtószelep talptömítés szakadása.

Ebben az esetben szerintem a pillangószelepet, az alapjárati motort meg a vákuumcsövek épségét kellene elsősorban ellenőrizni.

Ha sikerül valami javulást elérni, kíváncsi lennék a megoldásra....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.