Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Hidd el, a hangnemeddel kárt okozol! Biztosan vannak más értékeid is td, találd meg őket és azokkal domboríts! Azok alapján is értékelnek majd a fórumozók és a fórum színvonala is nagyban megváltozik majd! Vedd észre, hogy a rossz hangulatot a rosszul megválasztott hangnem kelti, nem pedig az x vagy y fórumozó. Sok sikert cimbi! :icon13:

Az ál-identitásokhoz nem szólok hozzá. Méltatlan a fórumhoz a létezésük.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem volt ez olyan rossz vicc,néha hogy felpezsdüljön a fórum kicsit kel ez is. TD,Malter Fapad hali. :sneaky:

Találós kérdés IP mi?? na ki lehetek elég sokat beszéltünk régebben persze eleinte csipkelődés volt(részedről) de mivel részben megértelek TD és azt is nagyjából hogy mit hogyan értesz,nem lehet rád haragudni.Minden tiszteletem a tiéd.

Látom a csata nem ért véget,így tovább Omegások. :D

Többi omegás kartárs szanaszét szóródtak.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem volt ez olyan rossz vicc,néha hogy felpezsdüljön a fórum kicsit kel ez is. TD,Malter Fapad hali. :sneaky:

Találós kérdés IP mi?? na ki lehetek elég sokat beszéltünk régebben persze eleinte csipkelődés volt(részedről) de mivel részben megértelek TD és azt is nagyjából hogy mit hogyan értesz,nem lehet rád haragudni.Minden tiszteletem a tiéd.

Látom a csata nem ért véget,így tovább Omegások. :D

Többi omegás kartárs szanaszét szóródtak.

Nincs itt csata, nincs kivel. Különben mi van az Asconáddal?

Link to comment
Megosztás:

Üdv szaktárs,

jelentem a vas még mindig szuperál ! :icon13:

Hali

örülök neki.

Most megint nézegetek omegákat,elég jó áron vannak bár nem kell nagy motor vagy egy 2.0 s vagy 2.5 td lehet.Azóta is emlegetem,bár télen itt használhatatlan de maga az érzés az más.

Használd egészséggel

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Tiszteletem, Urak!

Visszaolvastam. Bennem is felmerült az a kérdés, hogy a B2 Omegámba be lehet-e építeni a B1 projektoros halogén fényszóróit. Egyetlen választ olvastam ezzel kapcsolatban, ami ennyi volt: "Nem."

Azért én kíváncsi lennék a miértre is... Írtak már itt olyat is, hogy a lámpa nem szétszedhető, aztán néhány hozzászólással később már azt olvastam, hogy de. Aztán ezen felbuzdulva én is szétszedtem az enyémet (volt inspiráció, ugye...). Szóval, miért nem? Mások a felfogatási pontok? Más a formája, az íve, a kialakítása?

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem, Urak!

Visszaolvastam. Bennem is felmerült az a kérdés, hogy a B2 Omegámba be lehet-e építeni a B1 projektoros halogén fényszóróit. Egyetlen választ olvastam ezzel kapcsolatban, ami ennyi volt: "Nem."

Azért én kíváncsi lennék a miértre is... Írtak már itt olyat is, hogy a lámpa nem szétszedhető, aztán néhány hozzászólással később már azt olvastam, hogy de. Aztán ezen felbuzdulva én is szétszedtem az enyémet (volt inspiráció, ugye...). Szóval, miért nem? Mások a felfogatási pontok? Más a formája, az íve, a kialakítása?

A B2-ben ami Neked van eleve projektoros nem? Minek bele a B1 belseje? Egyébként belét tekintve megkockáztatom ua.a 2 lámpa..a plexi más max.

Sütőben szétszedhető és összerakható, a halogén projektorháza talán fém, a xenoné biztos műanyag.A xenon és halogén esetében biztos van felfogatási különbség.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell hozzá sütő, hogy szétszedd. A halogén projektorának háza valóban fém, a xenoné műanyag, ami szuperül meg is mattul. A projektorok, simán cserélhetők egymással. Sőt, B1-nél még a ház is ugyan az, egyedül a plexiben van kis különbség. A B1 és B2 között a különbség a hűtőrács mellet lévő alsó sarok formája, és a plexi íve.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, az enyém projektoros, de nem a belsejét akarom cserélni, hanem kompletten mindkét lámpát, és megtetszett ez: http://racing-bazar.hu/alkatresz/lampa-xenon/opel_omega_tuning_lampa . Az enyém már úgy szétpergett, hogy a jobb oldali már mindenhova világít, csak az útra nem... Egyszer már políroztam is, tavalyelőtt, mostanra már eléggé bemattult megint. Márciusban vizsgázik a gépsárkány, addigra szeretném megoldani, meg persze jó lenne látni is valamit sötétben vezetés közben. B) B1-hez elég sok lámpát kínálnak, viszonylag jó áron, én meg nem mertem megvenni még,

csak lestem, mert nem láttam különbséget B1-B2 között.

Amúgy én hajszárítóval szedtem szét.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Van nekem egy 95-os, V6-os, 2.5-os lepcsoshatu Omegam es nem igazan vilagit valami jol.

Atlapozgatva az elozo oldalakat latom, hogy nem egyszeru a temakor...

Jelenleg az eredeti "sok csikos" Hella van.

Kerdeseim:

- jol ertem, ha azt irjak egy lampahoz, hogy: Omega B 94-99, attol meg nem biztos, hogy jo nekem (B1 vs. B2)?

- jo az automhoz pl. ez?

Opel Omega B Bj. 94-99 Hella DE-Licht H1+H7:

http://www.crw-autoteile.de/ebay/parts/cars/777_set/44888273.jpg

- illetve ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata:

Scheinwerfer LED Opel Omega B 94-99 2 Angel Eyes chrome:

http://www.crw-autoteile.de/ebay/parts/cars/333/swo09a_ani.gif

Veszek mondjuk egy ilyen szetet, odaadom a szerelonek, beszereli, oszt kesz?

Vagy kell meghozza allitomotor, stb?

- milyen a relacio az egyes lapatipusok vilagitasi teljesitmenye kozott?

Xenon > Projektoros (DE) > FF (ez volna a jelenlegi "sok csikos" ?)

Hova rakhato a LED-es?

Illetve ugy altalaban mit javasoltok a helyzet javitasa erdekeben?

Kesz megoldasok erdekelnek, nem szeretnek lampat sutogetni :D

Elore is koszi a segitseget a sotetseg felszamolasahoz! :D

Udv!

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Ahogy írják 94-99 az jó az autódhoz. 99-2003 között volt B2.

Az első linken szereplő lámpa biztos jó a tiedhez.

Sosem volt még ilyen lámpám,, de sajnos az utángyártott lámpák elmaradnak a gyáriaktól.

Az állítómotor jó a régi lámpádból, a szerelő pedig fél óra alatt kicseréli őket.

Nagyon megoszlanak a vélemények hogy a hagyományos vagy a projektoros lámpa jobb-e.

Az igazi megoldás a xenon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van nekem egy 95-os, V6-os, 2.5-os lepcsoshatu Omegam es nem igazan vilagit valami jol.

Atlapozgatva az elozo oldalakat latom, hogy nem egyszeru a temakor...

Jelenleg az eredeti "sok csikos" Hella van.

Kerdeseim:

- jol ertem, ha azt irjak egy lampahoz, hogy: Omega B 94-99, attol meg nem biztos, hogy jo nekem (B1 vs. B2)?

- jo az automhoz pl. ez?

Opel Omega B Bj. 94-99 Hella DE-Licht H1+H7:

http://www.crw-autoteile.de/ebay/parts/cars/777_set/44888273.jpg

- illetve ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata:

Scheinwerfer LED Opel Omega B 94-99 2 Angel Eyes chrome:

http://www.crw-autoteile.de/ebay/parts/cars/333/swo09a_ani.gif

Veszek mondjuk egy ilyen szetet, odaadom a szerelonek, beszereli, oszt kesz?

Vagy kell meghozza allitomotor, stb?

- milyen a relacio az egyes lapatipusok vilagitasi teljesitmenye kozott?

Xenon > Projektoros (DE) > FF (ez volna a jelenlegi "sok csikos" ?)

Hova rakhato a LED-es?

Illetve ugy altalaban mit javasoltok a helyzet javitasa erdekeben?

Kesz megoldasok erdekelnek, nem szeretnek lampat sutogetni :D

Elore is koszi a segitseget a sotetseg felszamolasahoz! :D

Udv!

Szia!

Nekem az előző Omega-ban is a hagyományos lámpa volt és semmit nem láttam vele. Csere erre -> http://www.crw-autoteile.de/ebay/parts/cars/777_set/44888273.jpg + utólagos H1 xenon (6000K) és lőn világosság. Persze szervizben lámpa beállítás és nem vakít szembe. Mondjuk nálam az alap 0-ról mindig 1-re volt levéve, így tuti nem zavarta a szembe jövőt (sose villogtak rám) és én is megfelelően láttam mindent, nedves aszfaltnál, sötétben is.

A mostani is hagyományos, így tuti a csere, csak annyiban gondolkodom, hogy normál vagy fekete belsős legyen. Az angel eye tetszik, de annyit nem adok érte.

Csere nem vészes, házilag Te is meg tudod csinálni. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy elképzelésem, leírnám Nektek h szerintetek mennyire megvalósítható "kókányolás" nélkül, és a Rend éber Őrei mennyire fognak érte harapni :-)


Adott az Omega, és azt találtam ki h a gyári index búrába rakok szélességjelzőt, ami a helyzetjelzővel kapcsol mint ahogyan az Amerikai autóknál is.

A lámpát kiveszem az index izzó mellé fúrok egy akkora lyukat h a foglalatot betudjam forgatni és tömítsen.
Ilyen LED-et gondoltam bele, természetesen narancssárgát A vezetékelés részről pedig lepárhuzamosítom a helyzetjelző kábelével, helyzetjelzőnek is fehér LED van bent.

Szerintetek ez mennyire járható, illetve a rendőrök ezért szólhatnak?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy elképzelésem, leírnám Nektek h szerintetek mennyire megvalósítható "kókányolás" nélkül, és a Rend éber Őrei mennyire fognak érte harapni :-)

Adott az Omega, és azt találtam ki h a gyári index búrába rakok szélességjelzőt, ami a helyzetjelzővel kapcsol mint ahogyan az Amerikai autóknál is.

A lámpát kiveszem az index izzó mellé fúrok egy akkora lyukat h a foglalatot betudjam forgatni és tömítsen.

Ilyen LED-et gondoltam bele, természetesen narancssárgát A vezetékelés részről pedig lepárhuzamosítom a helyzetjelző kábelével, helyzetjelzőnek is fehér LED van bent.

Szerintetek ez mennyire járható, illetve a rendőrök ezért szólhatnak?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.

"60. § Méretjelző lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

(1) Két első és két hátsó méretjelző lámpával fel szabad szerelni minden 2,10 méternél szélesebb gépjárművet, mezőgazdasági vontatót, lassú járművet és pótkocsit. Az első méretjelző lámpák által kibocsátott fény csak fehér, a hátsó méretjelző lámpák által kibocsátott fény csak piros színű lehet."

...ez alapján tehát már eleve a méret is gond,hisz' az Omega kinyitott visszapillantókkal is

csak 2,02 méter.

A narancs szín is buktás,mint látod... :(

(...azt pedig már csak mellékesen jegyzem meg,hogy a rend derék magyar őreit tuti nem hatja majd meg,hogy ez milyen "király" dolog: rosszabb esetben a rendszámod is bánhatja...)

Link to comment
Megosztás:

Rendőre válogatja, de én biztos nem rizikóznék vele. Miért nem fehér ledet raksz bele? Amúgy eléggé megtévesztő, hogy ha világít a helyzetjelző az irányjelzőben. Nekem régen Ladában volt elöl duplaszálas égő, de párszor kifordultak elém, mert azt hitték irányjelzek. Utána inkább visszaalakítottam.

Sziasztok!

Lenne egy elképzelésem, leírnám Nektek h szerintetek mennyire megvalósítható "kókányolás" nélkül, és a Rend éber Őrei mennyire fognak érte harapni :-)


Adott az Omega, és azt találtam ki h a gyári index búrába rakok szélességjelzőt, ami a helyzetjelzővel kapcsol mint ahogyan az Amerikai autóknál is.

A lámpát kiveszem az index izzó mellé fúrok egy akkora lyukat h a foglalatot betudjam forgatni és tömítsen.
Ilyen LED-et gondoltam bele, természetesen narancssárgát A vezetékelés részről pedig lepárhuzamosítom a helyzetjelző kábelével, helyzetjelzőnek is fehér LED van bent.

Szerintetek ez mennyire járható, illetve a rendőrök ezért szólhatnak?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

vnonoo és kori, köszönöm szépen a válaszokat! :-)

És akkor tegyük fel mi van az S40-es Volvoval kép ott ugye gyárilag Sárgaszínű a fény. Ezzel én nem a vnonoo által belinkelt adatokat akarom kritizálni csak akkor ez hogy van? :-) ha gyári akkor maradhat? :-) meg mondjuk a Volvonak nem az index világít az tény, hanem egy külön lámpatest.

A fehér fény az olyan snassz... :-P Nekem pont a narancssárga tetszett volna,mint az amerikai autókon vagy pl a Caterán. :-)

De akkor ez a projekt valszeg csak elképzelés marad, pedig jó lett volna de se a rendszámot nem szeretném h elvegyék, se azt nem szeretném h kiforduljanak elém.

Jó hétvégét mindenkinek! :-)


Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdvözlet mindenkinek!

Kérdésem lenne ködlámpával kapcsolatosan! 2002 es omega b 2.5 dti a vas első ködlámpám nem világít. Kapcsoló működik visszajelző működik izzók rendben. Első relét nem találtam benne csak hátsót. Esetleg a kapcsolóban van?

Segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.