Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

A normál (nem gyári xenonos) projektoros lámpa foglalata:

Tompított: H1

Reflektor: H7

Ha tudsz olcsón jó xenon szettet, az engem is érdekel :cry:

Írj árat!

Azt hittem forditva van :( Megeri amugy projectorba rakni? H1es szettet egyebkent valtozo aron tudok, tok alap, verzio 1 ev garival olyan 20korul lehet, de lehet csak 15. viszon van belole pro, ami mar nagyonextra az meg ilyen 40korul szoval eleg vegyes :P

Link to comment
Megosztás:

Azt hittem forditva van :( Megeri amugy projectorba rakni? H1es szettet egyebkent valtozo aron tudok, tok alap, verzio 1 ev garival olyan 20korul lehet, de lehet csak 15. viszon van belole pro, ami mar nagyonextra az meg ilyen 40korul szoval eleg vegyes :P

szerk: megvan a h1es szett, hazaerek es beszerelem :cry:

Link to comment
Megosztás:

Az a biztos, ha megnézed milyen égő van a lámpában. De a tompitott H1 a refi H7, legalábbis a gyári lámpában. Én kivágtam a gumidugót, és kívülről toltam rá a csatit. A bekötés pedig egyértelmű. A jobb oldali trafót fel tudtam fogatni a lámpa mellé balra, de a bal oldalon nem fért el sehol az akksi miatt, ezért az elektromos doboz, és a kasztni közé lett beszorítva.

Link to comment
Megosztás:

na akkor kérnék rá egy pontosabb árat, mert érdekelne engem is :cry:

Az amit én vettem szett, H1 6000k, 18hónap garival, mindenféle szerelékel kerül 24ezerbe.

Olcsóbb 21ezer, drágább pedig 38 vagy 39. (standart-basic-pro)

Basicet éri meg megvenni, főleg ennyiért, ez nagyker bruttó ár. A pro esetleg annyiból jobb hogy gyorsabban hangolódik be, de sztem nem ér meg +14ezret az a 3-4mp :(. H7esek is ennyibe kerülnek, H4Bi viszont már jelentősebben drágább.

Csak budapesten, 10. kerületben lehet átvenni.

Ha érdekel, akkor pmben küldöm a számom vagy msn címet és megbeszéljük :P

Link to comment
Megosztás:

Az a biztos, ha megnézed milyen égő van a lámpában. De a tompitott H1 a refi H7, legalábbis a gyári lámpában. Én kivágtam a gumidugót, és kívülről toltam rá a csatit. A bekötés pedig egyértelmű. A jobb oldali trafót fel tudtam fogatni a lámpa mellé balra, de a bal oldalon nem fért el sehol az akksi miatt, ezért az elektromos doboz, és a kasztni közé lett beszorítva.

Remélem zökkenőmentes lesz a szerelés, csak este 9fele állunk neki, havernak is szereljük, 3as bmwbe :(

apropó opel16v, a bmwbe egy drágább h1es szetett rakunk(bár az 8000k-s), lefotózom majd mindkettőt és te is megnézheted hogy megéri-e :P

Link to comment
Megosztás:

Két év garral nekem mindegy... szart biztos nem adnak ennyi garral :(

Asszem maradok a 25ezres 50W-osnál :D

Egy idevágó leírás a xenon vásárlásról :P

"Fontos Információ Xenon szett vásárlása előtt!!

A különböző Xenon készletek első ránézésre és darabszámra nem nagyon különböznek egymástól. Érdemes azonban jobban tájékozódni a döntés előtt!!

Gagyi Xenon okozta károsodás az autóban!!

Sokszor felelőtlenül cselekedve vásároljuk meg a legolcsóbb xenon készletet, ami az utunkba kerül. Majd azt mondogatjuk magunkba, hogy nem is volt sok, így ha elromlik, sincs gond, nem nagy veszteség. Igen ám de ha kiég vagy meggyullad akkor bizony már komoly akár több száz ezres károk is keletkezhetnek az autóban. Ez viszont már nem játék!! Egyértelműen érdemes tehát odafigyelni a minőségre.

A No name gyártók termékei általában árban az alsó szegmensben helyezkednek el, de ha lehet mondani akkor minőségben és tartóságban még lejjebb.

Hamisítvány xenon készletek vagy a betűjátékkal becsapó Xenon készletek:

Általában valami neves gyártó neve lógója van ráírva ráadásul a cég betűtípusával, egy betű elírásával, mint pl: Adidas helyett Adidos a Magyar Xenon piacon a legismertebb ilyen xenon szett a:

Siemenshid !! a Siemens –t helyesen és eredetiben magában írjuk le, és nem írjuk egybe a hid szóval. Helyesen igy kellene írni Siemens Hid , na de ilyen meg nem létezik, mert a siemens nem gyárt utólagos Xenon kitet !!! De ha külön lenne írva a címke a dobozra akkor az hamisítás lenne még Kínában is. De mivel egybe van írva így már gyártható, és rá lehet sózni a tisztelt vásárlóra!! De ha nem figyelünk, akkor könnyen bedőlhetünk ennek a kis szójátéknak. Vagy más hasonló szójátéknak, mint pl: boschhid.

No name készlet. Ismeretlen már papírjában is gagyi doboz márka és típusjelzés nélkül. Általában sima fehér doboz vagy valami vagány épp fénycsóvát lövellő autó van az elején.

Nekem van a legnagyobb fényerejű Xenon szettem, mert ez már 5000 lumen fényerő felett világít. Ez kb az Óvodás szint ahol mindenki dicsekszik, és nagyobbat akar mondani, hogy az Én apukám meg bezzeg bi bi bi…. ! A valóságban a Xenon készletek fényerejének is van egy felső fizikai határa így mókás olyat ráírni, amit a fizika törvényeiből adódóan eleve nem tud teljesíteni.

A forgalmazónak valós elérhetősége nincs csak egy mobil telefonszám vagy egy 5 perc alatt összerakható weboldal. Mennyi a valós garancia esélye hogy akár fél év múlva is kicseréli valaki a hibás Xenon készletünket, amit valamelyik multi áruház parkolójában a csomagtartóból sózott ránk ?

Feltűnően Nagyon olcsó Xenon készlet. Ebben az iparágban, is mint mindenben van egy adott előállítási költsége a minőségi Xenon készleteknek. A piaci árnál jóval olcsóbban kínált Xenon, szinte már a kínai piaci ár alatti áron már minőségi és tartós alkatrészt egyszerűen nem tartalmazhat. Mivel ingyen a gyárak sem jutnak hozzá az alapanyagokhoz!!!"

Apróság ugyan, de ha valóban 50Wos akkor ott vmi bibi lehet vagy csak elírás :cry: 35-55Wos van.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez a kigyullad dolog kicsit rémisztgetés szerintem, még senkitől sem hallottam ilyesmit, pedig nagyon

sok ismerősömnek van olcsó kategóriás xenonja. :P

Amúgy én üzletből veszem az 50W (vagy 55W) szettet, így könnyű lesz érvényesíteni a garanciát. :cry:

És ezekben semmi ördöngős alkatrész nincs, párszáz ft ennek a sorozatgyártási ára (köteg+trafó),

az égő meg mindegyik szettben ugyanaz :(

Link to comment
Megosztás:

Hát ez a kigyullad dolog kicsit rémisztgetés szerintem, még senkitől sem hallottam ilyesmit, pedig nagyon

sok ismerősömnek van olcsó kategóriás xenonja. :cry:

Amúgy én üzletből veszem az 50W (vagy 55W) szettet, így könnyű lesz érvényesíteni a garanciát. :D

És ezekben semmi ördöngős alkatrész nincs, párszáz ft ennek a sorozatgyártási ára (köteg+trafó),

az égő meg mindegyik szettben ugyanaz :(

Hozzánk elég sok kereskedés jön hogy inkább a HD termékeket vásárolná, mert a korábban vásárolt és eladott szetteket nagyon sokan visszaviszik hogy vagy sokszor kiég vagy rengeteg gond van vele(nem kapcsol néha, villog, a 8000k-nak eladott szett szinte sárgás, stb).

Üzletben is láttam már boschhid xenont, ránézésre tényleg nincs sok különbség :P

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
sziasztok olyan problémám van hogy van egy digit klimás omegám és nem világitanak a kis kijelzök (izzók jók)de viszont a gombok meg igen és olyat szertnék kérdezni hogy a stekker melyik lába feleős a világitásért vagy hol tudnám áthidalni ??

csak szám nincs rajta és háttérvill van vagy teljesen fekete?

Ha teljesen fekete akkor izzó. Legalábbis a B Vectraba nekem ilyen volt.

Külön izzó fényvezetőkkel világítja a gombokat és egy-egy izzó az LCD ért felel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.