Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

A Denso az USÁ-ban és Ausztráliában már elkezdte forgalmazni a legújabb gyújtógyertyáját ( IK16TT ), ami Európában még nem kapható.

Ha valaki jár arra :icon1: vagy csak rendel valamit ottani webshopból csapjon hozzá 4 db-ot, vevő lennék rá.

Kerül, amibe kerül - csak olcsó legyen... :evilgrin:

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

Értem.

Elég lehet OP-COM is hozzá?

Ezt a régió állítást hol kell keresni, tudja valaki?

Code-Indexet akkor nem kell változtatni, csak ezt a régiót?

Na, ez engem is érdekelne! :)

Nem rémlik, hogy láttam volna ilyet a menüben.

Minden trükköt nem lehet elmondani......nem élne meg a szerviz...:D

Ha jól emlékszem, akkor a GID/CID vezérlőjében kell keresni(talán DIS?)....de ha tudtok holnapig várni, megkeresem, és pontos infót adok....

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Hello!

A DIS-nek a Variant kódolásában lehet állítani!

Így van, ott az "ország kód"-ot kell átállítani Németország-ra, és már ott is van az automatikus óra frissítés. Tapasztalataim alapján nem mindig áll át automatikusan, pl. a téli-nyári átállást nem csinálja meg.... :( van a "test mode"-ban az erre vonatkozó oldal, ott van az RDS-Max-Diff:3min, ez valószínű arra utal, hogy csak a 3 perces intervallumon belül állítja be az RDS sugárzás alapján. Tehát ha a rádió állomás küld erre vonatkozó adatot, akkor hozzá igazítja. Ha több, mint 3 perc a difi, nem csinálja meg...legalábbis nekem nem csinálta....ekkor be kell manuálisan állítani egy viszonylag pontos időt, és ezt állítja utána át......de ha valakinek van ideje ezzel "játszani", írja meg pontosan hogy van....ha átáll automatikusan, akkor ezt jelzi is, és az átállás ideje marad benn fixen, a következő kulcs ki-be-indításig.....

P1140841_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Van egy komplett DOC-om is a Test mode oldalainak magyarázatáról...saját tapasztalat, kis magyarázattal, szerintem jó lett..... ha valakit érdekel, írjon PÜ-t....

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

Így van, ott az "ország kód"-ot kell átállítani Németország-ra, és már ott is van az automatikus óra frissítés. Tapasztalataim alapján nem mindig áll át automatikusan, pl. a téli-nyári átállást nem csinálja meg.... :( van a "test mode"-ban az erre vonatkozó oldal, ott van az RDS-Max-Diff:3min, ez valószínű arra utal, hogy csak a 3 perces intervallumon belül állítja be az RDS sugárzás alapján. Tehát ha a rádió állomás küld erre vonatkozó adatot, akkor hozzá igazítja. Ha több, mint 3 perc a difi, nem csinálja meg...legalábbis nekem nem csinálta....ekkor be kell manuálisan állítani egy viszonylag pontos időt, és ezt állítja utána át......de ha valakinek van ideje ezzel "játszani", írja meg pontosan hogy van....ha átáll automatikusan, akkor ezt jelzi is, és az átállás ideje marad benn fixen, a következő kulcs ki-be-indításig.....

P1140841_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Van egy komplett DOC-om is a Test mode oldalainak magyarázatáról...saját tapasztalat, kis magyarázattal, szerintem jó lett..... ha valakit érdekel, írjon PÜ-t....

Ez a funkció TID kijelzővel is működik?

Link to comment
Megosztás:

Na csak beállítottam én is így! :)

Nekem ország kódnak gyárilag ez volt beállítva: "más ország, vagy nem rádió". Most beállítottam Németországra és valóban meg is jelent az opció a menüben.

A kijelzőn a "range" mundjuk ettől resetelődött. Bő 3/4 tankra valami 400km-t ír most ki megtehető távolságnak. Ami kicsit vicces lenne, mert több mint 10 litert kéne 100-on fogyasztania hogy így legyen. De annyi baj legyen, majd visszatanul... :)

Ha valaki más is átállítja Op-commal és netán automata klímája van, attól ne ijedjetek meg, hogy a programozás után eltűnnek a kijelzőről a klíma dolgai. Olyan negyed óra múlva magától visszajön minden.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Helò mindenginek kelene nekem egy kis segicsèg van nekem egy opel omega b mv6 3.0 autom de az a problèmàm hogy a fegèlzeti kompjuter mindig telitankot ir de az üzemanyag szintmèrom az jol müködik de mindèg telit ir a monitoron nem irja a megtehetö kilomèter. Eben nekem tudna valaki segiteni elöre is köszönöm mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Helò mindenginek kelene nekem egy kis segicsèg van nekem egy opel omega b mv6 3.0 autom de az a problèmàm hogy a fegèlzeti kompjuter mindig telitankot ir de az üzemanyag szintmèrom az jol müködik de mindèg telit ir a monitoron nem irja a megtehetö kilomèter. Eben nekem tudna valaki segiteni elöre is köszönöm mindenkinek.

Próbáld meg nullázni a BC-t, esetleg akku saru le és vissza pár perc múlva.

Amúgy ez nem Omega topic... :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Feltűnt hogy ha kinyitom a csomagteret akkor vibrál,villog a belső lámpa a csomagtérben illetve a rendszámvilágítás is,van hogy el is alszik.viszont nem mindig.nincs összefüggésben azzal hogy milyen állásban van a csomagtérajtó.csatlakozót fent nyomogattam meg a nyitógombot a csomagtérajtón is.

Esetleg valaki tud valamit hogy mi lehet,merre induljak el?

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Feltűnt hogy ha kinyitom a csomagteret akkor vibrál,villog a belső lámpa a csomagtérben illetve a rendszámvilágítás is,van hogy el is alszik.viszont nem mindig.nincs összefüggésben azzal hogy milyen állásban van a csomagtérajtó.csatlakozót fent nyomogattam meg a nyitógombot a csomagtérajtón is.

Esetleg valaki tud valamit hogy mi lehet,merre induljak el?

Szia!

Én is ezzel küzdök, nálam a csomagtér zár elektromos csatlakozójába dugható csatlakozóban oxidálódott el teljesen a három érintkező közül az egyik. Mozgatás és kontakt spray időlegesen orvosolta, de mostanában megint kezdi. Ahogy néztem ebben a csatlakozóban mini iso csatlakozó van, nemrég rendeltem meg az érintkezőt. Remélem sikerül majd az új érintkezőkkel orvosolni a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Esetleg tudna nekem Valaki segítene kormány kapcsolók beszerelésében? Az érdekelne, hogy mit kell a kormányról lebontani (lehetőleg törés mentesen) illetve a CIM modulon hová kell csatlakoztatni a vezetékeket? Ha esetleg lenne képes ilusztráció vagy videó azt megköszöném.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.