Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

6 perce, Astra555 írta:

Ez tök jó, mert nekem a dízel télen a tesztmenüben nézve 11 V körüli értékkel is beindult.

A fentiek üresjárási feszültségek, saru nélkül több óra pihenő után. Ha megméred úgy is, meglesz a 12+

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎03‎.‎22‎. at 7:32, kezdőkabriós írta:

Köszi.

Holnap lemegyek Pestre (Örs vezér tér), próbáltam privát üzenetben elküldeni a telefonszámomat, de azt írja ki, hogy nem fogadsz privát üzenetet. Mikor érnél rá a dologra?

Tegnap sikerült életre kelteni a tempomatot, hála Sominak. Ha tudtam volna, hogy ez ennyire egyszerű (próbaúttal együtt 5 perc) már rég megcsináltam volna. Okulásul a recept:

Szükséges input: tempomatos indexkar (pl. Bárdiból ERA440560), beszerelt és működő kupplung pedál kapcsoló, érvényes CARPASS kód

Szoftveres aktiválás 3 lépésben: body IPC ECU cruise control --> present , body CIM cruise control--> present, Engine cruise control --> present (OP-COM-mal). Alternatív aktiválási lehetőség: kinyomott kuplunggal tedd 1-esfokozatba a váltót, adj gázt és menj el a kocsival Somihoz... :-)

Egyébként felhívtam korábban a tatabányai Opelt, hogy ők mennyiért aktiválnának egy már beszerelt tempomatot, az ügyintéző szerint kb. 1 óra alatt megvan (13.000 Ft). Ebből számomra az jött le, hogy az OP-COM sokkal fejlettebb szoftver mint a TECH2. :-)

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kezdőkabriós írta:

Egyébként felhívtam korábban a tatabányai Opelt, hogy ők mennyiért aktiválnának egy már beszerelt tempomatot, az ügyintéző szerint kb. 1 óra alatt megvan (13.000 Ft). Ebből számomra az jött le, hogy az OP-COM sokkal fejlettebb szoftver mint a TECH2. :-)

Ez nem így van. A Tech2 többet tud.

Gondolom azért mondtak egy órát mert ez beszereléssel együtt értendő. Mondthattak volna 18 percet is, de ha odaviszed a kocsit és nem tudnak azonnal hozzálátni, kell várni egy kicsit, akár a munkafelvételen, akár a műhelyben, akár utána a pénztárnál akkor meg azzal kürtölhetnéd tele a netet, hogy ott milyen balfarkak, mert 18 percet mondta és ehelyett 22 volt.

Egyébként a pécsi Opelben ha már jártál náluk és ismernek nem kérnek egy fillért se a Tech2 használatért. A beszerelésért is szerintem max egy ezrest. Úgyhogy van ilyen is. A másik véglet Bp-en a T. utca és gondolom vannk még hasonlók: beviszed problémával a kocsit, hibakód kiolvasás 5000Ft, javítás nem kevés pénzért, javítás után ismételten hibakód kiolvasás, újabb 5000Ft. No comment...

Egyébként igen, egy programozás kb néhány perces művelet. Nem tudom mit gondoltál? :) Hasonló időigénye van például egy menetfény, egy automata ajtózárás, vagy egy távirányítóval történő ablakmozgatás programozásának is.

Link to comment
Megosztás:

46 perce, kisp113 írta:

Sőt, a menetfényhez op-com/tech2 sem kell. Képesek ezért valahol pénzt kérni?

 

Anélkül hogy állítod be, hogy jelen legyen? Ha jól emlékszem a REC-ben és az UEC-ben is van vezérlője.

Ha már egyszer fel lett programozva, akkor persze manuálisan ki/be tudod kapcsolni. De ezen az alapon akkor az automata ajtózáráshoz se kell diagnosztika. Csak feltétel, hogy előtte már valaki felprogramozta Op-commal vagy Tech2-vel.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

8 órája, kezdőkabriós írta:

Tegnap sikerült életre kelteni a tempomatot, hála Sominak. Ha tudtam volna, hogy ez ennyire egyszerű (próbaúttal együtt 5 perc) már rég megcsináltam volna. Okulásul a recept:

Szükséges input: tempomatos indexkar (pl. Bárdiból ERA440560), beszerelt és működő kupplung pedál kapcsoló, érvényes CARPASS kód

Szoftveres aktiválás 3 lépésben: body IPC ECU cruise control --> present , body CIM cruise control--> present, Engine cruise control --> present (OP-COM-mal). Alternatív aktiválási lehetőség: kinyomott kuplunggal tedd 1-esfokozatba a váltót, adj gázt és menj el a kocsival Somihoz... :-)

Egyébként felhívtam korábban a tatabányai Opelt, hogy ők mennyiért aktiválnának egy már beszerelt tempomatot, az ügyintéző szerint kb. 1 óra alatt megvan (13.000 Ft). Ebből számomra az jött le, hogy az OP-COM sokkal fejlettebb szoftver mint a TECH2. :-)

Nagyon Szívesen! :-)

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 24. at 6:59, kezdőkabriós írta:

Egyébként felhívtam korábban a tatabányai Opelt, hogy ők mennyiért aktiválnának egy már beszerelt tempomatot, az ügyintéző szerint kb. 1 óra alatt megvan (13.000 Ft). Ebből számomra az jött le, hogy az OP-COM sokkal fejlettebb szoftver mint a TECH2. :-)

Ebből az derül ki, hogy egy Tech2 nem 8 ezer Ft-ba kerül, így valahogy be kell hozni az árát.

Az 1 óra meg azért van, mert ehhez a művelethez ennyi idő kell az Ő szoftverük szerint. Mindennek megvan a maga munkaórája és az alapján számláznak. Hiába csinálják meg 5 perc alatt, ha beüti, hogy tempomat szerelés, aktiválás, akkor a rendszer 1 órát fog kiszámlázni, akár haver vagy, akár idegen.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, gabo75 írta:

Ha nincs hátul elektromos ablak attól még beszerelhető olyan autóba ahol tekerős ablak van.

Hát ha ez kérdés akar lenni akkor igen, beszerelhető, de az ajtókárpitot cserélni kell, mert a tekerősnél a könyöklő részen nincs meg a kapcsoló helye.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gabo75 írta:

Igen kérdés lett volna mert a tekerősnél kiáll a vas amin  a tekerő van így nem tudtam

5 ajtós elektromos része ugyan az mint a combié szerkezetre gondolok befér e vagy külön combora kell vennem

5 ajtós és kombi szerkezete megegyezik tudtommal, de a kárpit már nem abból 5 ajtós kell.

Link to comment
Megosztás:

Tudtok ajánlani autóvillamossági szakit Budapesten?

Meg kéne mérni hová tűnik az az állandó 80mA, illetve a generátorra is rá kéne mérni. Van egy olyan sejtésem hogy ezzel összefügg a töltésem viselkedése. (Néha órákig 14.2-4V a következő indításnál meg 13.5V vagy alatta ...)

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Kess írta:

Sziasztok,

Egy "kis" kihagyás után újra itt :-)

BID-es H astránál Op-Comm-al bekapcsolható a BC? Ha igen, akkor mennyire nehéz? Bár youtube-n láttam videót róla, de azért gondoltam tutira megyek.

Üdv,

Kess

Bekapcsolható, nem nehéz, meg kell nézni, hogy a BC jelen van-e a kijelző menüjében ha nem akkor jelenre kell állítani, majd a CodeIndex-et kell még átállítani.

Attól függően, hogy Lineáris ellenállásos, vagy Lineáris feszültséges tank szenzorod van a következők a Code Indexek:

Lineáris ellenállásos szenzor esetén: 006

Lineáris feszültségű szenzor esetén: 010

Ha 2006 előtti az autód akkor Lineráis ellenállásos, ha utáni akkor lineáris feszültségű.

(A kódok nem 100%-osak lehet hogy nem az kell, autó és felszereltség függő is, azzal kell hagyni amivel rendesen megy).

Módosítva : Davee
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, Davee írta:

Bekapcsolható, nem nehéz, meg kell nézni, hogy a BC jelen van-e a kijelző menüjében ha nem akkor jelenre kell állítani, majd a CodeIndex-et kell még átállítani.

Köszi! És mit tudok még bekapcsolni HW átalakítások nélkül (mert pl. ha jól tudom a tempomathoz pl kell másik bajusz meg még valami)?

Sebességre záródó központizár, automata fényszórófelkapcsolás vagy bármi?

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Kess írta:

Köszi! És mit tudok még bekapcsolni HW átalakítások nélkül (mert pl. ha jól tudom a tempomathoz pl kell másik bajusz meg még valami)?

Sebességre záródó központizár, automata fényszórófelkapcsolás vagy bármi?

a sebességfüggő ajtózár REC modul függő, ha van akkor be tudod állítani, vagy esetleg amit szoktak még kérni, a komfort zárása az ablakoknak, az is REC modulban van!

 

Link to comment
Megosztás:

46 perce, Kess írta:

Köszi! És mit tudok még bekapcsolni HW átalakítások nélkül (mert pl. ha jól tudom a tempomathoz pl kell másik bajusz meg még valami)?

Sebességre záródó központizár, automata fényszórófelkapcsolás vagy bármi?

Tempomathoz kar kell igen, 3 helyen programozni és megy.

REC modul kell a többihez ahogy Somi is írta.

Megelőzvén a következő kérdésed a REC modult, ha van a csomagtérben találod bal oldalt a kárpit mögött és így néz ki:


IMG_1701.jpg

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, kisp113 said:

Tudtok ajánlani autóvillamossági szakit Budapesten?

Meg kéne mérni hová tűnik az az állandó 80mA, illetve a generátorra is rá kéne mérni. Van egy olyan sejtésem hogy ezzel összefügg a töltésem viselkedése. (Néha órákig 14.2-4V a következő indításnál meg 13.5V vagy alatta ...)

Es mi a hiba? Ha jol mukodik, en nem rohangalnek szerelohoz...

Orakig mesz, es a titkos menuben vegig 14.x voltot latsz, maskor pedig ugyanilyen korulmenyek kozott 13.x-et?

Ha a 80mA izgat annyira, akkor tedd be a muszert, aztan huzogasd ki sorban a biztositekokat.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

Es mi a hiba? Ha jol mukodik, en nem rohangalnek szerelohoz...

A gond az hogy használat mellett is 2 hét után már 12volt alá esik a bc szerint nézve(12.6-12.7 töltés után 1 nappal)

1 óra, csaba66 írta:

Orakig mesz, es a titkos menuben vegig 14.x voltot latsz, maskor pedig ugyanilyen korulmenyek kozott 13.x-et?

Pontosan. Töltés után inkább több, de akkor sem fix 14+. Aztán leállít beindit és már csak 13.5-13.6 de van hogy 13.0-ig is lemegy(nem kormanytekeresre. Majd a következő indítás után megint végig 14+.

1 óra, csaba66 írta:

Ha a 80mA izgat annyira, akkor tedd be a muszert, aztan huzogasd ki sorban a biztositekokat.

Az a tippem hogy a valahol a generátor fele megy el az áram, és egyazon hiba okozza mindkét jelenséget .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Zafirám, easytronic váltós a kérdés az, lehet e állítani sebességi fokozatokat? Konkrétan,  3.-ig gyorsan felvált ez kb 30km/h utána 4-et kb 55-60km/h de én azt szeretném ha már 40km/h körül váltana 4-be! Manuálisan megy, sőt még 30nál is, de ha vissza dobom D-be már dobja is 3-ba.Tehát a lényeg az, hogy 40-50km/h körül ne pörgesse 3-ba hanem rakja 4-be!  Fel rakom ide is hátha!

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, kisp113 said:

A gond az hogy használat mellett is 2 hét után már 12volt alá esik a bc szerint nézve(12.6-12.7 töltés után 1 nappal)

Pontosan. Töltés után inkább több, de akkor sem fix 14+. Aztán leállít beindit és már csak 13.5-13.6 de van hogy 13.0-ig is lemegy(nem kormanytekeresre. Majd a következő indítás után megint végig 14+.

Az a tippem hogy a valahol a generátor fele megy el az áram, és egyazon hiba okozza mindkét jelenséget .

Ha idonkent kap 14-et is, akkor nem kene lemennie... Jobb hijan marad a generator + feszultsegszabalyzo, mint gyanusitott, de a 80 mA-nek nem hiszem, hogy koze lenne a dologhoz. Nem tudom, hogy a generatorhoz meno kabelt egyszeruen le lehet-e kotni, de ugy elvileg tesztelheted.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.