Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok. Uj vagyok itt. Segitenetek?

1.3 cdtdi astra motor csek lampa sarga vilagit. Fek gaz benyomva 12 hibakodot ir. Mehetek a kocsival? Mit jelentenek a hibakodok. Hol tudom megnezni? Elore is koszi.

Hibakodok: ecn068304 ecn010807. Ecn161300. Ecn065070. Ecn210870. Ecn213970. Ecn161450. Ecn224408. Ecn013001. Ecn011005. Ecn162502. Ecn119103

Módosítva : Jocitaxi
Link to comment
Megosztás:

iasztok. Uj vagyok itt. Segitenetek?

1.3 cdtdi astra motor csek lampa sarga vilagit. Fek gaz benyomva 12 hibakodot ir. Mehetek a kocsival? Mit jelentenek a hibakodok. Hol tudom megnezni? Elore is koszi.

Hibakodok: ecn068304 ecn010807. Ecn161300. Ecn065070. Ecn210870. Ecn213970. Ecn161450. Ecn224408. Ecn013001. Ecn011005. Ecn162502. Ecn119103

Szerkesztve Jocitaxi által: Ma, 06:12

Link to comment
Megosztás:

iasztok. Uj vagyok itt. Segitenetek?

1.3 cdtdi astra motor csek lampa sarga vilagit. Fek gaz benyomva 12 hibakodot ir. Mehetek a kocsival? Mit jelentenek a hibakodok. Hol tudom megnezni? Elore is koszi.

Hibakodok: ecn068304 ecn010807. Ecn161300. Ecn065070. Ecn210870. Ecn213970. Ecn161450. Ecn224408. Ecn013001. Ecn011005. Ecn162502. Ecn119103

Szerkesztve Jocitaxi által: Ma, 06:12

Én azt mondanám, hogy első körben mérd meg az akksidat, lehet merülőben van.

Mikor nagyon lemerül, több elektronikai egység is hibát dob, én már jártam úgy.

(Akksi feltöltés után, hibakódokat töröltem és nem jöttek vissza.)

HIBAKÓDOK MAGYARUL

Megj.:

Egy kérdést, egy helyen tegyél fel! Szerintem sokan úgy vagyunk, hogy hozzászólásnál kapunk e-mail értesítést a legtöbb témából.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy olyan problémában kérném a segítségeteket hogy Astra H világításkapcsolón csak akkor van háttérvilágítás ha gyújtáson van az autó vagy ha elindítom az autót. Viszont központi zár feloldásánál vagy csak simán müszerfalvilágitás felkapcsolásakor nem világít.....a többi kezelőszerv megvilágítása meg igen pl (klima vezérlő,elektromos ablak gombok,beltér világítás gombjai) Vagy ez normális hogy a világításkapcsoló nem világít mint a többi? Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy olyan problémában kérném a segítségeteket hogy Astra H világításkapcsolón csak akkor van háttérvilágítás ha gyújtáson van az autó vagy ha elindítom az autót. Viszont központi zár feloldásánál vagy csak simán müszerfalvilágitás felkapcsolásakor nem világít.....a többi kezelőszerv megvilágítása meg igen pl (klima vezérlő,elektromos ablak gombok,beltér világítás gombjai) Vagy ez normális hogy a világításkapcsoló nem világít mint a többi? Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem meg pont fordítva van, a klíma, fűtés kapcsolóknál egyálltalán nincs világítás és nem értem miért.Segíteni nem tudok, már én is érdeklődtem itt, de sajna nem látok válszt, segíteni én sem tudok, mert nem értem én sem.

Üdv

Szia!

Lett szétszedve valamiért a klima panelod? Melyik fajta van neked?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem olyan régen valaki ajánlott egy francia oldalt itt valakinek,ha jól emlékszem,ahol alvázszám alapján szinte mindent meg lehet tudni az autó kivitelével,felszereltségével,technikai felépítésével kapcsolatban.

Olyan kérdés kapcsán merült fel akkor valakinél,hogy milyen típusú generátor van az autójában.

Nekem pusztán érdeklődés és kíváncsiság miatt lenne szükségem a linkre.

Akár mennyire keresem,nem találom azt a bejegyzést.

Tudtok segíteni?

Köszönöm szépen.

Módosítva : jszabi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem olyan régen valaki ajánlott egy francia oldalt itt valakinek,ha jól emlékszem,ahol alvázszám alapján szinte mindent meg lehet tudni az autó kivitelével,felszereltségével,technikai felépítésével kapcsolatban.

Olyan kérdés kapcsán merült fel akkor valakinél,hogy milyen típusú generátor van az autójában.

Nekem pusztán érdeklődés és kíváncsiság miatt lenne szükségem a linkre.

Akár mennyire keresem,nem találom azt a bejegyzést.

Tudtok segíteni?

Köszönöm szépen.

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Lett szétszedve valamiért a klima panelod? Melyik fajta van neked?

szia!

Nem volt szétszedve, de most én szétszettem, de semmi hiba nincs, valahogy nem kap áramot, a tipusát nem tudom valami ps2 talaá, de lehet hülyeség, mert visszaraktam mérgemben. Szia

Link to comment
Megosztás:

Udv!

Tudja valaki mit jelent az hogy a km számláló helyén azt irja ki a gyújtást ráadva, ill. járo motornál is, nyomvatartom hosszan a km nullázó gombját és ezt kapom:
1.7
001 05

itt egy kép róla

astra_fault_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : Robee
Link to comment
Megosztás:

Igen az nem hiba, hogy a rádió lámpái csak akkor vílágítanak, ha be van kapcsolva, de az hogy az én fűtés, légkondi konzolomon csa az világít, ami a funkció gomb mellett van, pl a légkondi bekapcs az világít, de a többi nem. Mikor szétszettem tele van leddekkel amiknek kellene hogy sötétben a kapcsolók állást világítsa, sötétben már volt gondom, hogy 90-nél le kell néznem erősen és dokat hogy tudjam mit is csinálok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Meg tudja mondani nekem valaki,hogy mi a különbség a SAC és az ECC klímabeállítás között?

Rátaláltam erre a két opcióra az OPCOM CID konfigurációs menüjében,de nem egyértelmű számomra,hogy melyik kell felprogramozva legyen?

Köszönöm szépen válaszaitokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Meg tudja mondani nekem valaki,hogy mi a különbség a SAC és az ECC klímabeállítás között?

Rátaláltam erre a két opcióra az OPCOM CID konfigurációs menüjében,de nem egyértelmű számomra,hogy melyik kell felprogramozva legyen?

Köszönöm szépen válaszaitokat.

Attól függ milyen klíma vezérlőd van, ha félautomata akkor kell SAC, ha digitális automata akkor kell az ECC.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2004.12. havi kombi H Astra-m, 1.7CDTI Z17DTH.

Két kérdésem volna:
1. Az utóbbi időben nem látom a gyujtás ráadásakor az izzítás visszajelzését, holott régebben emlékszem rá, hogy kb. 1másodperce csak, de felvillant!!!? Pedig volt kint -6 -8fok is... Ez normális?

2. Utólag szereltem első ködlámpát az autóba. Ködlámpákat beszereltem, csatlakozóját rádugtam, beszereztem egy olyan világításkapcsolót amin van első ködlámpa kapcsoló is, és tud mindent amit az autóm is(az enyém automata is), beszereltem, biztosíték bent a motortérnél a "13"-as helyen, ami elméletileg a ködfényszóróé. DE mégsem kapcsolja fel...(motor jár, tompított rajt, és ami eddig is volt az minden működik, de az első ködlámpa nem)
Lehetséges, hogy szoftveresen is aktiválni kell?

Aki hozzá tud esetleg szólni vmit, e két probléma megoldásához megköszönném! :)

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2004.12. havi kombi H Astra-m, 1.7CDTI Z17DTH.

Két kérdésem volna:

1. Az utóbbi időben nem látom a gyujtás ráadásakor az izzítás visszajelzését, holott régebben emlékszem rá, hogy kb. 1másodperce csak, de felvillant!!!? Pedig volt kint -6 -8fok is... Ez normális?

2. Utólag szereltem első ködlámpát az autóba. Ködlámpákat beszereltem, csatlakozóját rádugtam, beszereztem egy olyan világításkapcsolót amin van első ködlámpa kapcsoló is, és tud mindent amit az autóm is(az enyém automata is), beszereltem, biztosíték bent a motortérnél a "13"-as helyen, ami elméletileg a ködfényszóróé. DE mégsem kapcsolja fel...(motor jár, tompított rajt, és ami eddig is volt az minden működik, de az első ködlámpa nem)

Lehetséges, hogy szoftveresen is aktiválni kell?

Aki hozzá tud esetleg szólni vmit, e két probléma megoldásához megköszönném! :)

Üdv!

1. Tegyétek rá gépre és nézzétek meg működik-e az izzítás visszajelzés.

2. Úgy emlékszem, hogy fel kell tanítani a ködlámpát, mert így nem tudja kezelni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2004.12. havi kombi H Astra-m, 1.7CDTI Z17DTH.

Két kérdésem volna:

1. Az utóbbi időben nem látom a gyujtás ráadásakor az izzítás visszajelzését, holott régebben emlékszem rá, hogy kb. 1másodperce csak, de felvillant!!!? Pedig volt kint -6 -8fok is... Ez normális?

2. Utólag szereltem első ködlámpát az autóba. Ködlámpákat beszereltem, csatlakozóját rádugtam, beszereztem egy olyan világításkapcsolót amin van első ködlámpa kapcsoló is, és tud mindent amit az autóm is(az enyém automata is), beszereltem, biztosíték bent a motortérnél a "13"-as helyen, ami elméletileg a ködfényszóróé. DE mégsem kapcsolja fel...(motor jár, tompított rajt, és ami eddig is volt az minden működik, de az első ködlámpa nem)

Lehetséges, hogy szoftveresen is aktiválni kell?

Aki hozzá tud esetleg szólni vmit, e két probléma megoldásához megköszönném! :)

Üdv!

Ez a típus van nekem is.

Az izzítás visszajelzés eléggé rapszodikus... Nem tudom előre, hogy fogom látni arra az 1-2 mp-re, vagy nem.

A ködlámpákat az op-commal tudod engedélyezni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2004.12. havi kombi H Astra-m, 1.7CDTI Z17DTH.

Két kérdésem volna:

1. Az utóbbi időben nem látom a gyujtás ráadásakor az izzítás visszajelzését, holott régebben emlékszem rá, hogy kb. 1másodperce csak, de felvillant!!!? Pedig volt kint -6 -8fok is... Ez normális?

2. Utólag szereltem első ködlámpát az autóba. Ködlámpákat beszereltem, csatlakozóját rádugtam, beszereztem egy olyan világításkapcsolót amin van első ködlámpa kapcsoló is, és tud mindent amit az autóm is(az enyém automata is), beszereltem, biztosíték bent a motortérnél a "13"-as helyen, ami elméletileg a ködfényszóróé. DE mégsem kapcsolja fel...(motor jár, tompított rajt, és ami eddig is volt az minden működik, de az első ködlámpa nem)

Lehetséges, hogy szoftveresen is aktiválni kell?

Aki hozzá tud esetleg szólni vmit, e két probléma megoldásához megköszönném! :)

Üdv!

Szia. Fel kell tanítani.....OP-COM-mal is megy...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.