Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

szeretnék kérni egy kis segítséget!

Opel Astra G kombi 2001

Hátsó helyzetjelzőm kiégett(bal)

ma ki akartam cserélni, mikor új izzót raktam bele akkor a pótféklámpa folyamatosan kezdett világítani és a

motorhibajelző folyamatosan villogott...

Valaki találkozott már hasonlóval?

Mikor kivettem az izzót a hiba megszűnt...

Másra sajna nem volt időm....

Köszönet!

Link to comment
Megosztás:

pont az ilyen építő jellegű hozzászólásokra vártam... :D

Hozzászólsz valamihez, amit épp írom, hogy ne kelljen....köszike...

Jól van na, nekem kicsit lustaság szagú volt a dolog, ennyire erővel be kellene programozni az autóba, ha közel érsz nyissa ki neked az ajtót. Legalább automata váltós a kocsid? :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok remelem tud vki segiteni elore is megkoszonnem olyan problámaval kuszkodok hogy nem indul a kocsim es eleg sok hiba kodot kihozott az op com

es nem tudom hol keydjek hozza remelem vki tud segiteni el is kezdenem a felsorolast :(

b3840-00

U2100-00

U2108-00

P0070-71

P0500-74

U2105-00 Can bus No communication with ECM IGAZABOL EZZEL A KETTOVEL LENNE PROBLEMAM

U2141-71 invalid Data from REC

B0158-05

B2996-05

Bocs de csak angol menus op comom van

Link to comment
Megosztás:

Hát én pont ezzel a kettővel nem foglalkoznék....

Ott az a p0500 (Járműsebesség érzékelő A) ez inkább komolyabb hiba, mint az hogy épp abban a pillanatban nem kommunikáltak....

legalábbis ez az oldal szerint.... http://budavill.hu/pages/OBD-k%C3%B3dok-magyarul!.html

P0070 Környezeti levegő hőmérséklet érzékelő áramkör

Azoktól az "U"-s hibáktól még menne az autó....

Bár jobb lenne, ha leírnád ide, még ha angolul is vannak, milyen hibákat ír rá.

Nézz rá az akksira, a lemerülő akksinál szed össze sok olyan hibakódot, amely rendszer nem is rossz....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Par napja jelentkezett a jelenseg...

OP-COM ezeket a hibakat adja,

hiba.jpg

Tudnatok segiteni hogy hol keressem a probelmat, esetleg mi a megoldas ra ( mint amator szerelo :) ) ?

Sajnos a kontakt spray nem oldotta meg a probemam...

Ha meghibasodasrol van szo, melyik csere alkatreszre lesz szuksegem

http://www.ebay.de/itm/OPEL-ASTRA-H-1-x-RADNABE-1-x-RADLAGERSATZ-MIT-ABS-VORN-VORNE-VORDERACHSE-/380787769393?pt=DE_Autoteile&hash=item58a8b84031

http://www.ebay.de/itm/Kabelsatz-ABS-Sensor-Opel-Astra-H-Zafira-B-6292694-13118565-/281592831211?pt=DE_Autoteile&hash=item41903d9ceb

Vagy ha mas tudtok segiteni ?

Link to comment
Megosztás:

Guest kétütemű tomi

Sajnos javítani kell a motor vezérlő elektronikát / z14xep

Találtam egy bontás alatt álló ugyanilyen motort, amiről megvehetném a vezérlő elektronikát "kicsipénzért"

Arra vagyok kiváncsi, egy valószínüleg jol működő elektronikát miként lehet összeházasítani egy idegen motorral. pl az indítás gátlót becsapni egy próba erejéig.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül, hogy azt programban engedélyezni kell e , hogy ha kiég egy égő pl az mutassa a kijelző???

2007 H Astra Cosmo felszereltség!

Hát azt nem tom hogy külön kellene e programozni, de nekem csak Enjoy felsz. és kiirja ha egy izzó kiégett, InSP 2 azt kell kiírnia a km oránál ha ki van égve valamelyik

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül, hogy azt programban engedélyezni kell e , hogy ha kiég egy égő pl az mutassa a kijelző???

2007 H Astra Cosmo felszereltség!

Szia. Igen, a kijelző moduljában OP-COM-mal, vagy Tech2-vel engedélyeztetni kell, ha eddig nem jelezte....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül, hogy azt programban engedélyezni kell e , hogy ha kiég egy égő pl az mutassa a kijelző???

2007 H Astra Cosmo felszereltség!

Szia,

Igen,ahogy Maybal írta külön engedélyezni-programozni kell.A kijelző programozása menüben, a CAN BUS konfigurálásánál (nem emlékszem pontosan,hogy a kis-,közepes- vagy nagy sebességű CAN BUS kommunikáció opció) az ellenőrző elektronika (check control) lehetőséget kell arra állítani,hogy jelen.

Ebben az esetben a kiégett izzóra,gyenge távirányító elemre,alacsony akkufeszültségre,hűtőfolyadék és ablakmosó folyadék szintre figyelmeztet a kijelzőn megjelenő üzenet és ikon formájában.

Bár nem vagyok benne biztos,de bizonyos moduloknak jelen kell lenni az autóban,tehát alapból nem minden felszereltségnél működik a dolog.

Viszont nekem is tudja az autó,mégsem kapcsolták be Opelék,pedig szerintem nagyon hasznos tud lenni ez a kis apróság.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen!

Te hol és kivel csináltattad? És azt honnan tudom hogy van e benne olyan modul ami ezt tudja?

Szia,

Igen,ahogy Maybal írta külön engedélyezni-programozni kell.A kijelző programozása menüben, a CAN BUS konfigurálásánál (nem emlékszem pontosan,hogy a kis-,közepes- vagy nagy sebességű CAN BUS kommunikáció opció) az ellenőrző elektronika (check control) lehetőséget kell arra állítani,hogy jelen.

Ebben az esetben a kiégett izzóra,gyenge távirányító elemre,alacsony akkufeszültségre,hűtőfolyadék és ablakmosó folyadék szintre figyelmeztet a kijelzőn megjelenő üzenet és ikon formájában.

Bár nem vagyok benne biztos,de bizonyos moduloknak jelen kell lenni az autóban,tehát alapból nem minden felszereltségnél működik a dolog.

Viszont nekem is tudja az autó,mégsem kapcsolták be Opelék,pedig szerintem nagyon hasznos tud lenni ez a kis apróság.

Köszönöm szépen!

Te hol és kivel csináltattad?

Módosítva : Titó
Link to comment
Megosztás:

Én saját magamnak oldottam meg a dolgot.

Ha gondolod tudok adni kontaktokat privatban,akik programozással foglakoznak.

Én győri vagyok ha itt tudnál valakit azt megköszönném, de ha elmondanád hogyan kell megoldani akkor lehet megtudnám csinálni, (ha pontosan leírnád)!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2010-es OPEL ASTRA H 1,4 benzines autóm van.

Tudja-e valaki, hogy a gyári riasztója riaszt-e mozdításra, rázkódásra vagy megemelésre?

Az utasteret belül figyelő ultrahangos riasztás jól működik.

A segítségeteket előre is köszönöm: Erci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2010-es OPEL ASTRA H 1,4 benzines autóm van.

Tudja-e valaki, hogy a gyári riasztója riaszt-e mozdításra, rázkódásra vagy megemelésre?

Az utasteret belül figyelő ultrahangos riasztás jól működik.

A segítségeteket előre is köszönöm: Erci

Mozdítás alatt mit értesz? Az ultrahangos egység tulajdonképen mozgásérzékelő. Tehát mozgásra raiszt.

Rázódásnál megint nem tudom mire gondolsz... Ha csak kézzel kissé meglengeted a kasznit, arra szerintem nem. De ezt még konkréten nem próbáltam.

Emelésre igen.

Ajtónyitásra szintén, beleértve a motorháztetőt is.

Link to comment
Megosztás:

Mozdítás alatt mit értesz? Az ultrahangos egység tulajdonképen mozgásérzékelő. Tehát mozgásra raiszt.

Rázódásnál megint nem tudom mire gondolsz... Ha csak kézzel kissé meglengeted a kasznit, arra szerintem nem. De ezt még konkréten nem próbáltam.

Emelésre igen.

Ajtónyitásra szintén, beleértve a motorháztetőt is.

Szia!

Lezárt autónál és bekapcsolt riasztónál ha megmozgattam a karosszériát (kissé billegett az autó) nem történt semmilyen riasztás.

Ha lehúzott hátsó ablakkal zártam le az autót és bekapcsoltam a riasztót, az élesedés után benyúlva az utastérbe, azonnal riasztott az ultrahangos belső érzékelő.

A megemelést (pl. emelővel) még nem próbáltam, de a billegtetés igen. Arra nem riasztott.

Lehet, hogy nem volt elég intenzív a billegés?

Az ajtó és motorháztető nyitásnál rendben lenne a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Lezárt autónál és bekapcsolt riasztónál ha megmozgattam a karosszériát (kissé billegett az autó) nem történt semmilyen riasztás.

Ha lehúzott hátsó ablakkal zártam le az autót és bekapcsoltam a riasztót, az élesedés után benyúlva az utastérbe, azonnal riasztott az ultrahangos belső érzékelő.

A megemelést (pl. emelővel) még nem próbáltam, de a billegtetés igen. Arra nem riasztott.

Lehet, hogy nem volt elég intenzív a billegés?

Az ajtó és motorháztető nyitásnál rendben lenne a dolog.

Billegtetésre szerintem nem is kell neki. Az emelésérzékelő a kerekek "lógását" érzékeli ha jól tudom. A billegtetés kevés ehhez.

Nálam olyan is volt, hogy nyáron melegben beálltam az udvarra árnyékba. Gondoltam had szellőzzön egy kicsit, ezért nem húztam fel az ablakokat. De megszokásból azért bezártam a kocsit. Kis idő múlva elég volt, hogy elsétáljak a nyitott ablak előtt és máris riasztott. Az üvegről hiába átlátszó visszaverődnek az ultrahang hullámai.

Link to comment
Megosztás:

hello ezek lennenek

B3840 Wrong stalk swich configuration

U2111-00 Can bus no comunication with EPS

U2016-00 can bus no comunication with TCM

U2141-71 Invalid data from REC

U2140-71 InValid data from Uec

B2996-05 Rear left Door switch open or high voltage

Hát én pont ezzel a kettővel nem foglalkoznék....

Ott az a p0500 (Járműsebesség érzékelő A) ez inkább komolyabb hiba, mint az hogy épp abban a pillanatban nem kommunikáltak....

legalábbis ez az oldal szerint.... http://budavill.hu/pages/OBD-k%C3%B3dok-magyarul!.html

P0070 Környezeti levegő hőmérséklet érzékelő áramkör

Azoktól az "U"-s hibáktól még menne az autó....

Bár jobb lenne, ha leírnád ide, még ha angolul is vannak, milyen hibákat ír rá.

Nézz rá az akksira, a lemerülő akksinál szed össze sok olyan hibakódot, amely rendszer nem is rossz....

Link to comment
Megosztás:

Billegtetésre szerintem nem is kell neki. Az emelésérzékelő a kerekek "lógását" érzékeli ha jól tudom. A billegtetés kevés ehhez.

Nálam olyan is volt, hogy nyáron melegben beálltam az udvarra árnyékba. Gondoltam had szellőzzön egy kicsit, ezért nem húztam fel az ablakokat. De megszokásból azért bezártam a kocsit. Kis idő múlva elég volt, hogy elsétáljak a nyitott ablak előtt és máris riasztott. Az üvegről hiába átlátszó visszaverődnek az ultrahang hullámai.

Kedves Cserenkov!

Azért jó tudni, hogy a megemelésre valóban riaszt és a billegtetésre nem is kell működnie.

Az üvegről valóban visszaverődik az ultrahang, mert ugyanolyan mechanikus rezgés mint a normál hang,

csak az emberi fül nem érzékeli, mert a halható tartomány felső határa (kb. 180000-20000 Hz ) fölötti.

A nyitott ablakon kijött a hang és amikor elmentél előtte megváltoztak a visszaverdési viszonyok, így riasztott.

Köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Cserenkov!

Azért jó tudni, hogy a megemelésre valóban riaszt és a billegtetésre nem is kell működnie.

Az üvegről valóban visszaverődik az ultrahang, mert ugyanolyan mechanikus rezgés mint a normál hang,

csak az emberi fül nem érzékeli, mert a halható tartomány felső határa (kb. 180000-20000 Hz ) fölötti.

A nyitott ablakon kijött a hang és amikor elmentél előtte megváltoztak a visszaverdési viszonyok, így riasztott.

Köszi a választ.

Ha beteszel az utastérbe egy olyan eszközt (pl. egy bólogatós fejű kutyát vagy egy Wunderbaum illatosítót a tetőkárpitról belógatva) ami mozgásba jön, ha billeg a karosszéria az tutira beindítja az ultrahangos érzékelőt.

Egyébként a billegtetés az ultrahang visszaverődését zárt utastérben nem befolyásolja.

A Spal gyárt és forgalmaz külön emelésérzékelőt, ami szerintem egy higanykapcsoló, de hogy azt hogyan tudod beilleszteni egy meglévő riasztórendszerbe azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.