Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni! Biztos volt már itt hasonló kérdés, de nincs sajna időm az összes hsz-t végigolvasni. Tehát bocsi, ha már szerepelt a kérdés! Az Astrám (14xep) alap 2 soros kijelzővel rendelkezik, de jó lenne, ha lenne bc-m. Igazából érdekelnének a fogyasztási adatok, megtehető távolság stb. Simán ki lehet cserélni a kijelzőmet az erre alkalmasra (BID?), vagy macerás (gondolok itt a csatlakozó kompatibilitására, ill. a kijelző méretére, felfogatására)? Ha megoldahtó, hol és mennyiért tudnék ilyen kijelzőt venni? A BC csak a gyári rádióról kezelhető? Mert bár multikormányom van, a gyári CD30-as fejegységet kicseréltem egy Pio-ra, mert a gyári nem játszott mp3-at, és hangzásba is elég nagy különbség van. Ha csak a gyári rádióval működik, mennyiért tudnék venni cd30 mp3-ast?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv, Gábor

Link to comment
Megosztás:

Kormányról lehet kezelni a BC-t nem kell venned cd30mp3-at...

Gond nincs a cserével minden kompatibilis...

Bontóban, neten keresgélj:)

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni! Biztos volt már itt hasonló kérdés, de nincs sajna időm az összes hsz-t végigolvasni. Tehát bocsi, ha már szerepelt a kérdés! Az Astrám (14xep) alap 2 soros kijelzővel rendelkezik, de jó lenne, ha lenne bc-m. Igazából érdekelnének a fogyasztási adatok, megtehető távolság stb. Simán ki lehet cserélni a kijelzőmet az erre alkalmasra (BID?), vagy macerás (gondolok itt a csatlakozó kompatibilitására, ill. a kijelző méretére, felfogatására)? Ha megoldahtó, hol és mennyiért tudnék ilyen kijelzőt venni? A BC csak a gyári rádióról kezelhető? Mert bár multikormányom van, a gyári CD30-as fejegységet kicseréltem egy Pio-ra, mert a gyári nem játszott mp3-at, és hangzásba is elég nagy különbség van. Ha csak a gyári rádióval működik, mennyiért tudnék venni cd30 mp3-ast?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv, Gábor

Link to comment
Megosztás:

Kormányról lehet kezelni a BC-t nem kell venned cd30mp3-at...

Gond nincs a cserével minden kompatibilis...

Bontóban, neten keresgélj:)

Köszi a gyors választ! Annyit még kérdeznék, hogy van-e valami buktatója a kijelzőnek? Gondolok itt kódolásra, vagy bármi másra( olvastam, hogy a rádiókat pl. nem olyan egyszerű cserélgetni). Tehát ami működőképes, azt minden gond nélkül be tudom rakatni a régi helyére, és fel tudom programoztatni és ennyi?

Köszi!

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ! Annyit még kérdeznék, hogy van-e valami buktatója a kijelzőnek? Gondolok itt kódolásra, vagy bármi másra( olvastam, hogy a rádiókat pl. nem olyan egyszerű cserélgetni). Tehát ami működőképes, azt minden gond nélkül be tudom rakatni a régi helyére, és fel tudom programoztatni és ennyi?

Köszi!

Gábor

Szerintem három dologra érdemes odafigyelni a kijelzővásárlásnál:

1. Rendesen le legyen választva az előző autóról. Ezeket a cuccokat a fizikai kiszerelés előtt Tech2-vel le kell "tanítani" az autó megfelelő vezérlőegységéről (deaktiválni kell), és csak ezután használhatók másik, hasonló autóban - gondolom, a lopásvédelem miatt van így. Ugyanezt fordítva is végig kell csinálni, tehát amikor beszereled a kijelzőt, fel kell tanítani az új hardvert az autód vezérlőegységére. Ehhez szükséged lesz majd az autód négyjegyű Car Pass kódjára (kis kártyán szerepel, vagy plusz pénzért bármelyik Opel szalonban lekérik).

2. Valahol olvastam, hogy az Opel BID kijelzők hajlamosak a pixelhibásodásra, ezért vásárlás előtt nem árt egy teszt, vagy valami visszavételi garancia elintézése (bár ezek nehezen kivitelezhetők, főleg ha neten sikerül hozzájutni)

3. Nem biztos, de elképzelhető, hogy a BID kijelzőhöz nem lesz jó a kétsoros TID műanyag kerete. Ebben nem vagyok biztos, de nem árt utánanézni. Az ebay-en sokszor kerettel együtt adják a kijelzőt, tehát ha ilyet sikerül vadásznod, akkor nincs gond.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

szia.z16xer enjoy+ban csak a kart kellett cserélni.2007.02.havi.nekem 25000ft anyag+ munkadíjba fájt szalonba,de volt bc is meg ablakhuzigálás gombbal bekapcsolása.de 31-32 körül fizettem.de akkor nem találtam kart sehol.ezért vettem újat

ja és az indexkart a régit úgy kellett elkérni mert "elfelejtették" visszaadni.na nem mintha kellene még na de hát akkor is.enyém.

Szia nekem 2 éve rakták bele(Z16LET) az opel szervízbe 25.000,-ért ők adták a irányjelzőkart és csak programozni kellett.Megérte mert amúgy 60-75 e az ára hivatalosan.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Itt leírják, hogy mi micsoda.

Teszt Üzemmód

Ezt keresd: Elektronika- Fedélzeti Számítógép- teszt-üzemmódban

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 3,5 éves Astra H Caravanom van, Enjoy felszereltséggel. (sajnos túl vagyok a garanciás időszakon.) 87000 km van az autóban.

A következőkben kérném a segítségeteket. A műszerfalon menet közben egy pillanatra felvillant az összes lámpa, majd kialudt, mindegyik mutató utána lement nullára (fordulatszám, km/h, üzemanyag), mintha megállt volna az autó. A rádió is kikapcsolt. Utána minden visszajött, de a lámpát már nem lehetett kikapcsolni. Ha pont ablaktörlés közben történt, akkor folyamatosan ment tovább az ablaktörlő. Ha éppen akkor indexeltem volna mikor ez a hiba történt nem működött az index. (nyílván azért, mert olyan mintha ki lenne kapcsolva minden). Ezt többször csinálta. Voltam szerelőnél, aki kicserélte azt a panelt, ami a biztosítéktáblát is tartalmazza, azonban a hiba újra jelentkezett, de "enyhébb" formában. Felvillan a töltéslámpa, meg a motorcsekk egy pillanatra, a mutatók szintén leszaladnak, de más nem történik.

Szerintetek mi lehet a hiba oka. Volt már valakinek ilyen problémája az autójával?

Előre is köszi a válaszokat.

üdv.

dontotti

Szia. Nem akarlak elkeseríteni, de nekem is volt ilyen gondom, mondjuk egyszer villant fel, de utána nemsokkal égve maradt a motor elektronika lámpa, meg az ABS visszajelző. Tech-2 - aztán kiderült hogy az ABS vezérlő adta meg magát. (4 éves 1.4 benzin, szintén enjoy)

Csere, azóta hibátlanul működik minden...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

z16xer 62000km.két hét alatt másodszor nyomta ki az ablakspriccoló biztosítékát.

kicserélem és semmi zugás majd 2-3 perc múlva megindul a szivattyú hangja és jön a folyadék.lehet nem tiszta téli van benne.szerintetek miért lehet hogy kinyomja a 10es biztosítékot?lehet kásás a folyadék és küzd vele a szívattyú?

ötlet??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

z16xer 62000km.két hét alatt másodszor nyomta ki az ablakspriccoló biztosítékát.

kicserélem és semmi zugás majd 2-3 perc múlva megindul a szivattyú hangja és jön a folyadék.lehet nem tiszta téli van benne.szerintetek miért lehet hogy kinyomja a 10es biztosítékot?lehet kásás a folyadék és küzd vele a szívattyú?

ötlet??

A kérdésedre meg is adtad a választ! Én is ma cseréltem biztit emiatt.

Link to comment
Megosztás:

Hello uhuhu!

Köszönöm a korábbi tanácsod motor termosztát ügyben!

Bízom benne, hogy most is segítségemre tudsz lenni: nem rég 4 évesen vett kombim csomagtér ajtó nyitásakor korábban halk kattanást hallottam-ez feltehetőleg egy mágneses működésű zárat jelent. Egy ideje a halk kattanást nem hallom nyitásnál és egyre többet kell próbálkoznom az ajtó emelésével, amíg végre kinyílik ( a kattanást ekkor sem hallom). Meggondolatlanul elkezdtem lebontani az ajtó kárpitot, hogy a mágneszárhoz hozzáférjek, de ez nem olyan egyszerű mint reméltem, ráadásul közben jöttem rá, hogy talán nem is rögtön a mechanikus hibára kellene gyanakodnom: a CÍM modul feltehetőleg újraprogramozásra szorulna. Időnként vezető oldali ajtó csukás után sokáig világít a belső világítás, vagy előfordult hátsó utas ajtó nyitásra nem gyulladt ki, a távirányítós zárásnál a riasztó élesedett, de a zárak nem zártak.

A leírt csomagtér mágneszár hibát okozhatja-e a szoftver hibája, vagy ha már elkezdtem szereljem ki a zárat és az ajtóemelő kilincs-kapcsolót, ami úgy tűnik nem működteti a zárat.

Mindenki tanácsát előre köszönöm!

sbela

Link to comment
Megosztás:

szia! megkaptam ám a PÜ det is, de kicsit elfelejtettem válaszolni, még jó hogy ide is írtál ... ( mindig az az ártalmatlan első sör... :lol: )

szerintem a csomagtér nyitó mikrokapcsolója körül kereswendő a bibi, bár hogy nem gyullad fel a belső világitás az kicsit bezavar...

az is lehet hogy valahol a kábelköteg kidörzsölődött, vagy letestel...

nem hiszem hogy ez mechanikus gond lenne.

amugy mikrokapcsolót már cseréltünk egy párat, akár az is lehet.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.