Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

1 saru le. meg az ablaklehúzás nem lesz automata.de lehúzod az ablakot és felhúzod nyomva tartott gombbal és vársz 1 katt szerű kis hangot és kész is

Kipróbáltam. Sajnos, semmi hatása nem lett! Abban a REC modulban nem lehet egy olyan alkatrész kicserélni, ami ezért felel? Csak egy kérdés!

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam. Sajnos, semmi hatása nem lett! Abban a REC modulban nem lehet egy olyan alkatrész kicserélni, ami ezért felel? Csak egy kérdés!

Azt meg nem irtad, hogy kozos-e a helyzetjelzo es a feklampa izzoja, es ha igen, megkapja-e fekezesnel a 12 voltot.

Ami az akku lekoteset illeti, lehet, hogy 1-2 perc nem eleg, mert az alvo allapotban levo mikrokontrollerek elkepesztoen keveset fogyasztanak, igy egy kondenzatorrol siman kibirnak par perc aramszunetet.

Jobb hijan kosd le az akkut, amilyen hosszu ideig csak megoldhato.

Link to comment
Megosztás:

Azt meg nem irtad, hogy kozos-e a helyzetjelzo es a feklampa izzoja, es ha igen, megkapja-e fekezesnel a 12 voltot.

Ami az akku lekoteset illeti, lehet, hogy 1-2 perc nem eleg, mert az alvo allapotban levo mikrokontrollerek elkepesztoen keveset fogyasztanak, igy egy kondenzatorrol siman kibirnak par perc aramszunetet.

Jobb hijan kosd le az akkut, amilyen hosszu ideig csak megoldhato.

Külön izzói vannak a féklámpáknak és az rendesen világit. Fékezéskor sem kerül több feszültség a helyzetjelzőkre.

Megpróbálom hosszabb időre levenni a sarut.

Köszönöm válaszaid!!!!

Link to comment
Megosztás:

Külön izzói vannak a féklámpáknak és az rendesen világit. Fékezéskor sem kerül több feszültség a helyzetjelzőkre.

Megpróbálom hosszabb időre levenni a sarut.

Köszönöm válaszaid!!!!

Ok, akkor sok lehetoseg mar nincs... A kapcsolast valamilyen felvezeto elem intezi, feltehetoen a rendszamtabla vilagitassal egyutt (azt megneztem, hogy nalam a REC-ben levo harom rele egyike sem a helyzetjelzokhoz tartozik).

Ha a hosszabb akku lekotes sem segit, akkor az a legvaloszinubb, hogy ez a felvezeto halt meg, amit elvileg akar ki is lehetne cserelni, csak kene hozza egy kapcsolasi rajz a REC-rol. Ilyet viszont eddig sehol sem lattam sajnos...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék felprogramoztatni egy-két dolgot egy 2004-es H Astrára. Kijelzőt is cserélni kellene, mivel 2 csak soros van benne.. Valaki tudna segíteni?

Előre is köszi. ;)

Ezek engem is érdekelnének, meg még az is hogy itt Budapesten valaki foglakozik-e utólagos tempomat beszereléssel (kábelezni kell !!!!!)?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Gyári akkumulátor hány évet bír kb? tudom függ sok mindentől de kb?

most 4 éves 9 hónapos az enyém

Az enyém 4 éves és 7 hónapos, de még működik, mondjuk elég nehezen indul mostanában az autó!

Ideje lenne lecserélnem, de szerintem nem a hidegtől van, mert fűtött a garázsom!

Vagy egy töltés segíthet rajta??

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 4 éves és 7 hónapos, de még működik, mondjuk elég nehezen indul mostanában az autó!

Ideje lenne lecserélnem, de szerintem nem a hidegtől van, mert fűtött a garázsom!

Vagy egy töltés segíthet rajta??

Nekem egész pontosan 5,5 évet (145.000 km-t) bírt a gyári akksim (új korától garázsban állt az autó).

Gyenge indítással kezdődött januárban, aztán kb. 2 hét múlva egy párszor elment menet közben a kormányszervo és a műszerfal-világítás, majd egy újabb hét múlva indítani sem volt hajlandó.

Szerintem derék kor ez egy akkumulátortól, a legtöbb akksi 3-4 évnél nem húzza tovább (nyilván használatfüggő - a rövid távok = gyakori indítózás hamarabb kinyírja őket).

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 4 éves és 7 hónapos, de még működik, mondjuk elég nehezen indul mostanában az autó!

Ideje lenne lecserélnem, de szerintem nem a hidegtől van, mert fűtött a garázsom!

Vagy egy töltés segíthet rajta??

Egy ilyen idos akkunal mar minden nap ajandek, es egy hideg ejjel utan nem lehet meglepodni semmin. Ha garazsod van, akkor lehet meg hasznalni; erdemes a folyadekszintjet is megnezni, es szukseg eseten desztillalt vizzel utantolteni. Idonkent egy kis kulso toltes is jot tesz, 1-2A arammal, max. 14.4 Volton.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretnék feldobni egy kérdést a kilómétertekergetésről. Sajnos én is szomorú részese vagyok ennek... Anno mikor 3 évvel ezelőtt vettem a H astrám, több esetben volt, hogy a computert kiolvasva látszott, hogy visszatekerték az órát. Én azt hallottam, hogy a computerben nem lehet, vagy nagyon nehéz a kilómétert módosítani.

A napokban, egy ismerősőmnek keresve autót, tapasztaltuk, hogy a computer megközlítőleg azonos mennyiséget mutatott, viszont alváz szám alapján lekérve derült ki, hogy 2-3 szoros km-et futott néhány. Most akkor, hogy is van ez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretnék feldobni egy kérdést a kilómétertekergetésről. Sajnos én is szomorú részese vagyok ennek... Anno mikor 3 évvel ezelőtt vettem a H astrám, több esetben volt, hogy a computert kiolvasva látszott, hogy visszatekerték az órát. Én azt hallottam, hogy a computerben nem lehet, vagy nagyon nehéz a kilómétert módosítani.

A napokban, egy ismerősőmnek keresve autót, tapasztaltuk, hogy a computer megközlítőleg azonos mennyiséget mutatott, viszont alváz szám alapján lekérve derült ki, hogy 2-3 szoros km-et futott néhány. Most akkor, hogy is van ez?

az a helyzet., hogy régen 2-3 évvel ezelött nem nagyon tudták a motorvezérlőt tekerni.

de azóta eltelt 3 év. már tudják, és ráadásul megmondhatatlanul jól csinálják....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretnék feldobni egy kérdést a kilómétertekergetésről. Sajnos én is szomorú részese vagyok ennek... Anno mikor 3 évvel ezelőtt vettem a H astrám, több esetben volt, hogy a computert kiolvasva látszott, hogy visszatekerték az órát. Én azt hallottam, hogy a computerben nem lehet, vagy nagyon nehéz a kilómétert módosítani.

A napokban, egy ismerősőmnek keresve autót, tapasztaltuk, hogy a computer megközlítőleg azonos mennyiséget mutatott, viszont alváz szám alapján lekérve derült ki, hogy 2-3 szoros km-et futott néhány. Most akkor, hogy is van ez?

Lehet, csak plusz macera, es felkeszuletlen vevonek folosleges... De ha Nemetorszagban megvolt mar a 300ezres szerviz, akkor hiaba van a vezerloben 100ezer ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tegnap este cseréltem ki párommal együtt (kis kéz előny) az első kettő helyzetjelzőt 5 led-es, canbusosra. Kb. 25 perc kellett.... Félelmetes, hogy mennyire szűk a hely mindkét oldalon. (Vagy még csak nem szoktam hozzá, mivel ez volt az első izzócserém az astra-ban)

DE a végeredmény elérte a célját. Nagyon tetszik ez a ledes megoldás. Főleg akkor látni az óriási különbséget, amikor az egyik oldalon még a hagyományos izzó van bent, és felkapcsolod a helyzetjelzőt. Gyönyörű :lol:

Üdv, Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tegnap este cseréltem ki párommal együtt (kis kéz előny) az első kettő helyzetjelzőt 5 led-es, canbusosra. Kb. 25 perc kellett.... Félelmetes, hogy mennyire szűk a hely mindkét oldalon. (Vagy még csak nem szoktam hozzá, mivel ez volt az első izzócserém az astra-ban)

DE a végeredmény elérte a célját. Nagyon tetszik ez a ledes megoldás. Főleg akkor látni az óriási különbséget, amikor az egyik oldalon még a hagyományos izzó van bent, és felkapcsolod a helyzetjelzőt. Gyönyörű :lol:

Üdv, Norbi

Szia!

Képet kérhetünk róla?

Köszi! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.