Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

nincs a kormányon gomb...de az a furcsa, hogy egyáltalán semmit se jelez ki, csak mintha most dugtam volna vissza a sarut az akkura... tuti a rádió döglött be? nem lehetne valamit működni vele?

Nem tuti, de valoszinu... Elvileg lehetne a kijelzo is, a mukodes pedig az, hogy vagy a radiodat teszed at egy masik kocsiba, vagy egy masik radiot teszel be. Illetve Tech2-vel vagy Opcommal meg lehet nezni, melyik nem reagal; ha pesti vagy, akkor az utobbiban a jovo heten tudok segiteni.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem vagyok pesti...de ha nem kommunikál a rádióval attól még valamit kéne, hogy kijelezzen, mivel BID kijelző van a kocsiba, vagy nem? nagyon nem vágom ezt a témát, most vettem a gépet :D úgyhogy bocs ha hülyeségeket mondok

Valamit jelez, nem? :) Egyebkent szinte mindent a radiotol kap, kiveve, ha olyan klima van benne, amelyik oda irkal (BID mellett azt hiszem ilyen nincs), illetve ha BC van benne (gondolom az sincs).

Kicsit tovabb toprengve a dolgon, ha a kijelzovel nem menne a CAN kommunikacio, akkor be sem kapcsolna, tehat ezek szerint az jo, igy 99%, hogy a radio a hunyo. Ez pedig annyiban bonyolitja a helyzetet, hogy le sem lehet tanitani a radiot, a kijelzo pedig nem tudom, mit szol ahhoz, ha egy masikat akarsz igy ratanitani... Szoval sajnos jatszadozni kell vele, olyan helyen, ahol vannak kiprobalhato cseredarabok...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Szerintem amikor próbálkoztak akkor csak engedélyezni akarták és nem újra feltölteni. Az biztos, hogy az volt a Tech2 válasza, hogy "rögzítve van a funkció" és nem lehet engedélyezni. Tudnál adni egy telefonszámot ahhoz a szervízhez ahol Neked megoldották ezt? Én is márkaszervizben voltam, de ott ezt nem próbálták meg.

Előre is köszönöm!

Szia! Nem tudom hogy segít neked vagy sem, de Nagykanizsán a Kis-Gelencsér márkaszrevízben oldották meg! Interneten fent van a telefonszámuk, fejből nem tudom. keress rájuk!

Link to comment
Megosztás:

Valamit jelez, nem? :) Egyebkent szinte mindent a radiotol kap, kiveve, ha olyan klima van benne, amelyik oda irkal (BID mellett azt hiszem ilyen nincs), illetve ha BC van benne (gondolom az sincs).

Kicsit tovabb toprengve a dolgon, ha a kijelzovel nem menne a CAN kommunikacio, akkor be sem kapcsolna, tehat ezek szerint az jo, igy 99%, hogy a radio a hunyo. Ez pedig annyiban bonyolitja a helyzetet, hogy le sem lehet tanitani a radiot, a kijelzo pedig nem tudom, mit szol ahhoz, ha egy masikat akarsz igy ratanitani... Szoval sajnos jatszadozni kell vele, olyan helyen, ahol vannak kiprobalhato cseredarabok...

Kérdés még, hogy a gyújtáslogika működik-e. Ezek a rádiók a canbus-on kapják a gyújtásjelet, és lehet, hogy csak a canbus kábel van megtörve/kicsúszva/elszakadva a rádiónál. A kijelzőn megy az óra/dátum? Azt tudom, hogy nem lehet beállítani, de megy, vagy mindig 0:00-t mutat?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget kérnék egy hibakóddal kapcsolatba, ecn213971, most jelentkezett és még hallok a motor térból egy fura kattogást nem folyamatosan, de jól halható(10-20 perc után nem halható). A motor 1.9 dth 150 le....

Előre is köszönöm a segítségeket!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Astra H Caravan 1,3 boldog tulaja vagyok. Kérdezném, hogy a hátsó oldalajtókon milyen nyitásérzékelés van, mert először a bal hátsó nem kapcsolta a belső villanyt (így vettem január végén) mostmár a jobb oldali sem működik. Természetesen a műszerfal visszajelzése sem világít("ajtók nyitva" piros) ha a hátsó ajtók nyitva vannak. Elsőkkel minden OK. Műszerész vagyok, gondoltam nekiugrok, nem megyek azonnal szervízbe mindennel, de előtte kikérném a véleményeteket, mi szokott esetleg a gond lenni? Köszi a segítséget előre is! Tomi

Link to comment
Megosztás:

A központizárral a hátsó ajtók is bezáródnak/kinyílnak? Ugyanis az ajtó átvezetőkben előfordulhat vezeték szakadás. Ezekben az autókban a nyitott ajtó jelet is az ajtózár adja, nincs a régebben megszokott, az ajtó belső élében lévő kapcsoló (amit könnyen lehetett is javítani).

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

A központizárral a hátsó ajtók is bezáródnak/kinyílnak? Ugyanis az ajtó átvezetőkben előfordulhat vezeték szakadás. Ezekben az autókban a nyitott ajtó jelet is az ajtózár adja, nincs a régebben megszokott, az ajtó belső élében lévő kapcsoló (amit könnyen lehetett is javítani).

Üdv: Laci

Igen, bezár mind gond nélkül! Ezzel nincs baj!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Astra H Caravan 1,3 boldog tulaja vagyok. Kérdezném, hogy a hátsó oldalajtókon milyen nyitásérzékelés van, mert először a bal hátsó nem kapcsolta a belső villanyt (így vettem január végén) mostmár a jobb oldali sem működik. Természetesen a műszerfal visszajelzése sem világít("ajtók nyitva" piros) ha a hátsó ajtók nyitva vannak. Elsőkkel minden OK. Műszerész vagyok, gondoltam nekiugrok, nem megyek azonnal szervízbe mindennel, de előtte kikérném a véleményeteket, mi szokott esetleg a gond lenni? Köszi a segítséget előre is! Tomi

Ezt a zarban levo mikrokapcsoloval szoktak megoldani... Jo esetben ki lehet cserelni a mikrokapcsolot, de Astra H-nal meg nem volt szerncsem hozza, igy nem tudom, mi a pontos helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a zarban levo mikrokapcsoloval szoktak megoldani... Jo esetben ki lehet cserelni a mikrokapcsolot, de Astra H-nal meg nem volt szerncsem hozza, igy nem tudom, mi a pontos helyzet.

Tehát akkor ha jól értelmezem, a kilincs emelésére, kihúzására éled fel a beltérvilágítás?

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor ha jól értelmezem, a kilincs emelésére, kihúzására éled fel a beltérvilágítás?

99% hogy a kábeled tört meg az ajtó és a b oszlop között az átvezető gumicsőben, nyitástól-zárástól teljesen független (külön kábelen megy) a visszajelzés (műszerfal+beltérlámpa)!:)

Én is 3 hete forrasztottam össze (a másik ajtónál már korábban előjött), azóta jó!:)

Az ajtóban lévő csatlakozót, úgy tudod kivenni, hogy a kék keretet benyomod így kijön a szürke közepe (a kábelköteggel együtt húzni kell), utána leveszed, ezt a szürke részt (ami egy bilincs a gumicső körül) így ott lesznek a kábelek, ami elszakadt összeforrasztod (lehet pl. a hangszóróé is) esetleg megtoldod, zsugorcső + miegymás!:) Ha a későbbiekben bármi gond van a hátsó ajtóval, az mindig innen ered (nem szól a zene, nem zár, nem érzékel), ha nem tudod kinyitni az ajtót, mert zárva maradt akkor az első ajtók felöl is szűken, de hozzá lehet férni, (csak azért mondom, mert hallottam olyan okos szerelőről, aki szétkalapálta ezért a zárat:)!!)

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor ha jól értelmezem, a kilincs emelésére, kihúzására éled fel a beltérvilágítás?

Nem a kilincs, hanem a zarszerkezet, amelyik rogziti az ajtot... Igy erzi azt is, ha be van ugyan csukva, de nem teljesen. Persze ha a kabel szokott eltorni, akkor lehet, hogy nem ez a resz a hunyo.

Link to comment
Megosztás:

99% hogy a kábeled tört meg az ajtó és a b oszlop között az átvezető gumicsőben, nyitástól-zárástól teljesen független (külön kábelen megy) a visszajelzés (műszerfal+beltérlámpa)! :)

Én is 3 hete forrasztottam össze (a másik ajtónál már korábban előjött), azóta jó! :)

Az ajtóban lévő csatlakozót, úgy tudod kivenni, hogy a kék keretet benyomod így kijön a szürke közepe (a kábelköteggel együtt húzni kell), utána leveszed, ezt a szürke részt (ami egy bilincs a gumicső körül) így ott lesznek a kábelek, ami elszakadt összeforrasztod (lehet pl. a hangszóróé is) esetleg megtoldod, zsugorcső + miegymás! :) Ha a későbbiekben bármi gond van a hátsó ajtóval, az mindig innen ered (nem szól a zene, nem zár, nem érzékel), ha nem tudod kinyitni az ajtót, mert zárva maradt akkor az első ajtók felöl is szűken, de hozzá lehet férni, (csak azért mondom, mert hallottam olyan okos szerelőről, aki szétkalapálta ezért a zárat:)!!)

Sok sikert!

Igen, igazad volt, a szürke kábel volt a hunyó. Már hasít a fény...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a bal féklámpám nem működik. Valszeg izzót kell cserélnem. Ehhez ki kell szednem a hátsó lámpát? Hogyan? üdv

A kombiban a műanyag csomagtér-kárpiton van egy-egy kis ajtó. Ezt ki kell pattintani.

Mögötte két (v. három?) csavar fogja a lámpát hátulról a karosszériához. Kioldásukhoz nem kell szerszám, mert a csavarfejeken műanyag gombok vannak, kézzel kitekerhetők.

A csavarok kioldása és az elektromos csatlakozó lehúzása után a teljes lámpatest (izzóstól, foglalatostól együtt) kifelé kiemelhető.

Link to comment
Megosztás:

A kombiban a műanyag csomagtér-kárpiton van egy-egy kis ajtó. Ezt ki kell pattintani.

Mögötte két (v. három?) csavar fogja a lámpát hátulról a karosszériához. Kioldásukhoz nem kell szerszám, mert a csavarfejeken műanyag gombok vannak, kézzel kitekerhetők.

A csavarok kioldása és az elektromos csatlakozó lehúzása után a teljes lámpatest (izzóstól, foglalatostól együtt) kifelé kiemelhető.

Az 5 ajtós is ilyen, mint ahogy hg001 is említi. Ezeket a fehér csavarokat kicsavarod ( http://kepfeltoltes.hu/view/120423/F_nyk_p0371_www.kepfeltoltes.hu_.jpg )

Még annyi, hogy a kivétel után a búrát szét kell szedni(van pár csavar, meg pattintós fül ha jól emléxem) és hozzáférsz az izzókhoz.

Link to comment
Megosztás:

és hogy tudom kikapni a rádiót? egy drótot beledugram mind a 4 kis lyukba ami van a négy sarokba, de meg se mozdult a rádió a helyéről... az óra állandó 00:00át mutat, meg se moccan semerre se, az rádió viszont szépen bekapcsol, szól szépen

4db nyolcvanas vagy százas szöget dugj bele, és a hegyét befele feszítsd közben húzzad is, így benyomod a rádió oldalán lévő fém pöcköket és kijön a rádió, erősen és határozottan kell!:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.