Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Hali evribadi!

Az autó menürendszerét lehet valahogy magyarítani? (BC, SETTINGS, stb.)

Tudtommal nem igazán.

A kijelző EPROM-járól kellene egy dump szoftvert lehúzni valami eeprom olvasóval, abban a szöveges tartalmat átírni, aztán az új szoftvert valahogy visszatölteni, de ez minimum a kijelző szétszedésével, forrasztással jár... és akkor még csak egy bizonyos típusú és szoftverű kijelzőről beszéltünk (pl. GID Delta).

Nemzetközi fórumokon sem találni ilyen témájú mesterkedést, mert a nagy nyelveket alapból tudja...

A CD70/DVD90 Navi fejegységeket azért magyarították, mert ott a szoftverfrissítés egy CD behelyezésével megoldható.

Link to comment
Megosztás:

.

A CD70/DVD90 Navi fejegységeket azért magyarították, mert ott a szoftverfrissítés egy CD behelyezésével megoldható.

Nekem DVD90 navi van...akkor ezt lehet lemezzel magyarítani???Azt tudom,hogy a navi részét lehet,de a BC többi funkvócióit is???

Valaki tud-e esetleg eladót hozzá vagy letölthetem valahonnan???

Link to comment
Megosztás:

Nekem DVD90 navi van...akkor ezt lehet lemezzel magyarítani???Azt tudom,hogy a navi részét lehet,de a BC többi funkvócióit is??? Valaki tud-e esetleg eladót hozzá vagy letölthetem valahonnan???

Hello!

itt megtalálod a megoldást: http://elektronika.vatera.hu/navigacio_es_adovevo/navigacios_szoftver/opel_cd70_dvd90_navi_magyaritas_magyar_menu_hang_1580381597.html

Link to comment
Megosztás:

Ezeket én is ismerem....én azt szeretném tudni,h a navi részén kívül a BC többi menüjét(audio,bluetooth,fogyasztás)lehet-e magyarosítani....????

Elvileg lehet, de latszolag meg senki nem allt neki, mert nagy macera... Egyebkent mi az, ami nem ertheto benne, es okvetlenul magyarul kene?

Link to comment
Megosztás:

Itt a fórumon (Zafira részben) thotzoltan kolléga csináltatott magyarítást a kijelzőjén. Ha jól emlékszem 10000 Ft/menü (rádió, telefon, BC) volt a tarifa. Valahol nekem is van elásva egy telefonszám meg email cím, ha nagyon kell előásom.

Link to comment
Megosztás:

Itt a fórumon (Zafira részben) thotzoltan kolléga csináltatott magyarítást a kijelzőjén. Ha jól emlékszem 10000 Ft/menü (rádió, telefon, BC) volt a tarifa. Valahol nekem is van elásva egy telefonszám meg email cím, ha nagyon kell előásom.

Még mindig keresek CID kijelzőt és cd70es fejegységet, aki tud olcsón, vagy van valami infója, azt is megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Hát, szerintem az, ha már egyszer ebben az országban vagyunk kénytelenek élni, akkor legyen már magyar!

Van telefonod? Azt is angolul, németül, stb idegen nyelven használod?

Igen, mert a (keves maradek) hajam is egnek all, amikor nem ertem, mi akar lenni egy rosszul forditott menupont. Egyebkent erdekes modon a programozasi nyelveket sem magyaritjak, tehat pl. egy for vagy while ciklus nem is tudom, mi magyarul...

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nem tudom hogy segít neked vagy sem, de Nagykanizsán a Kis-Gelencsér márkaszrevízben oldották meg! Interneten fent van a telefonszámuk, fejből nem tudom. keress rájuk!

Köszönöm! Sikerült! Most már mutatja a fogyasztást.

A code index-et kellett átírni 09-ről 10-re. Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt csaba66!

Idejét sem tudom, mikor használtam utoljára a for vagy while ciklust....igaz, ez sosem volt lefordítva. DE valljuk be férfiasan, simogatná a lelkünket, ha az autónk magyarul kommunikálna! és a nyelv menüpontban a sok környékbeli nyelv között ott virítana a magyar.....;) amúgy engem nem zavar az angol, remekül elvagyok vele.

Link to comment
Megosztás:

Idejét sem tudom, mikor használtam utoljára a for vagy while ciklust....igaz, ez sosem volt lefordítva. DE valljuk be férfiasan, simogatná a lelkünket, ha az autónk magyarul kommunikálna! és a nyelv menüpontban a sok környékbeli nyelv között ott virítana a magyar..... ;) amúgy engem nem zavar az angol, remekül elvagyok vele.

Az en lelkemet jobban simogatna, ha a magyaritast kereso kollega nem "Hali evribadi!"-val inditana erdeklodeset :)

Link to comment
Megosztás:

Hoppá!

Valóban. Talán az ékezeteket sem ártana használni. :)

Artani persze, hogy nem artana, csak ugy haromszor lassabban gepelek... (anno, amikor eloszor talalkoztam szamitogeppel, meg magyar billentyuzet sem letezett, es meg ma is van, ahol a kulonfele kodolasok keveredese oriasi katyvaszt gyart az ekezetes betukbol). Ami pedig a magyaritast illeti, szerintem van egy hatar, ami utan mar nem erdemes; pl. a BC feliratu gombot is le lehetne cserelni FSZ feliratura :)

Link to comment
Megosztás:

Ok, megadom magam....El lehet menni a legvégső határokig (veszel magyar billentyűzetet :) ) már sokat beszéltünk a BC magyarításáról. Ejtsük a témát.

De azért csatolok egy képet, ami egy magyarosított menüről készült.

A srácot megkerestem, akié a kocsi, sajna már nem foglalkoznak magyarítással.

Amúgy nem egyszerű, kiforraszt, átír, visszatölt, visszaforraszt....áááá, inkább marad az angol.

Talán az övé az egyetlen MO-on, akié magyar.

http://img.carstylin..._1241274353.jpg

A kocsi többi jellemzője: http://www.carstylin...er.php?id=22542

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Hetvegen lesz vezermüszij es görgö csere, ami 50.000be äll meg, munkadijjal együtt!

DE most nem is ezert kereslek titeket ismet!

Hol talälom a centralzar "erzekelö egyseget"?

Ilyet meg nem ba..am.......nem tudom lezärni a kocsit, csak a vezetö felöli oldalt....persze azt is kulcsal, amiben jo az elem!!!

:blink:

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Hetvegen lesz vezermüszij es görgö csere, ami 50.000be äll meg, munkadijjal együtt!

DE most nem is ezert kereslek titeket ismet!

Hol talälom a centralzar "erzekelö egyseget"?

Ilyet meg nem ba..am.......nem tudom lezärni a kocsit, csak a vezetö felöli oldalt....persze azt is kulcsal, amiben jo az elem!!!

:blink:

Nem zárja a távirányító az autót?

Az anyósülés felől beszállsz ajtót nyitva hagyod, műszerfali gombbal bezárod, majd szimplán becsukod az anyós ajtót és az autó zárva, a többiben sajnos nem tudok segíteni, de így legalább nem kell nyitva otthagynod amíg megoldódik a probléma:)!

Link to comment
Megosztás:

Nem zárja a távirányító az autót?

Az anyósülés felől beszállsz ajtót nyitva hagyod, műszerfali gombbal bezárod, majd szimplán becsukod az anyós ajtót és az autó zárva, a többiben sajnos nem tudok segíteni, de így legalább nem kell nyitva otthagynod amíg megoldódik a probléma:)!

:D Ok!

Köszi addig is......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.