Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

köszi szépen már értem.esetleg tudnál segiteni hogy mi lehet az hogy elinditás után 1 másodpercig jár a motor majd leáll,és villog a sárga lámpa nem inditozik.ha kiveszem a kulcsot és ujra probálom indul rendesen.már elég sürün csinálja mind a 2 kulcsal.mi lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

szeretném én is felprogramoztatni az astrámat hogy zárás után felhúzza az ablakokat. azt honnan tudom hogy van-e REC modul, és ha van a megfelelő-e?

Hali,

A csomagtérben a bal oldali kárpiton van egy "ablak", két hornyolt műanyag zár elfordításával nyílik.

Nyisd ki, és nézz be mögé. Ha látsz egy kb. 20 x 15 cm-es elektromos kapcsolótáblát biztosítékokkal, relékkel, csatlakozókkal, akkor az a REC modul.

A komfortzár Op-Com szoftverrel is felprogramozható.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 2004.12. -i Astra h 1.6-os sw-m (combi) van.

A kézikönyv szerint az autósziluettes sárga lámpának a gyújtás ráadása után pár másodperccel el kellene aludnia, nálam csak a motor beindítása után alszik el. A szerelő szerint ez így is jó! Szerintetek?

A másik gondom, hogy nagyon meleg időben az autósziluettes sárga lámpa menet közben sem alszik el. Elvittem szervizbe, ahol kiolvasták a "vízgomba" hibájának hibakódját, kicserélték. De most hogy megint meleg van, megint világít a lámpa menet közben. Mi lehet a gond?

A harmadik gond, hogy 1-2 napos eső után a kocsi elsőre nem akar indulni. Elfordítom a kulcsot aztán el kezd villogni a sárga autós lámpa. Kiveszem a kulcsot, újra ráadom a gyújtást és minden gond nélkül indul.

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy z19dth 2005-s astram van, és a mai napon egy ecn04005A hibakóddal jelentkezett.

Sajnos semmit nem találok róla, és a kocsin semmi változást nem veszek észre.

Ha valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a probléma(mennyire súlyos), azt elóre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 2004.12. -i Astra h 1.6-os sw-m (combi) van.

A kézikönyv szerint az autósziluettes sárga lámpának a gyújtás ráadása után pár másodperccel el kellene aludnia, nálam csak a motor beindítása után alszik el. A szerelő szerint ez így is jó! Szerintetek?

A másik gondom, hogy nagyon meleg időben az autósziluettes sárga lámpa menet közben sem alszik el. Elvittem szervizbe, ahol kiolvasták a "vízgomba" hibájának hibakódját, kicserélték. De most hogy megint meleg van, megint világít a lámpa menet közben. Mi lehet a gond?

A harmadik gond, hogy 1-2 napos eső után a kocsi elsőre nem akar indulni. Elfordítom a kulcsot aztán el kezd villogni a sárga autós lámpa. Kiveszem a kulcsot, újra ráadom a gyújtást és minden gond nélkül indul.

A segítséget előre is köszönöm!

Szia! A kulcsos kisautónak gyújás ráadása után pár másodpercel ki kell aludnia, ha nem így van az azt jelenti, hogy eltárolt hibakódod van. Ha ezt kiolvastatod, vagy kivillogtatod, akkor talán kiderül az is, hogy miért világít néha menet közben is.

Nem ismeri fel az autó indításgátlója a kulcsodat, azért villog indítózás közben. CIM modul hibája okozza ezt a gondot. Van szervizes visszahívás rá, mert kontakthibás a csatlakozója, ezt egy tartó lemez felszerelésével oldják meg ingyen. Ha ez nem segít, van rá frissebb szoftver a CIM modulra (nekem ez oldotta meg a problémát 2 éve), vagy CIM modul csere, ami kb 40ezer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy z19dth 2005-s astram van, és a mai napon egy ecn04005A hibakóddal jelentkezett.

Sajnos semmit nem találok róla, és a kocsin semmi változást nem veszek észre.

Ha valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a probléma(mennyire súlyos), azt elóre is köszönöm.

EGR hiba! Mostanában nem volt túl sok város, dugó, stb?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm a gyors választ! Megnéztem, hogy az autó milyen hibakódokat ír ki, a következőket írta ki sorrendben: 111601, 161450, 161600, 000000. Próbáltam megnézni az interneten, de nem találtam. Esetleg nem tudnád megmondani, hogy mik lehetnek?

Előre is köszönöm!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni... Egy 2005-ös Astra H (1.7 cdti) autóm van, és a következő a hibajelenség: amint ráteszem a gyújtást, folyamatosan világít a féklámpa. Gyújtás nélkül normálisan működik. A fékpedál kapcsoló frissen cserélve,és beállítva...

Ha van ötletetek légyszi írjatok... Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2006.04. havi Astra 1,4-es autóm újabban elindítás után leáll, hibaüzenetet ad (ságra kulcs), majd nem fogadja el a következő indítási kísérletet kb. 5-10 mp-ig, maajd gond nélkül indul másodikra.

Elektronika/indításgátló/CIM modul?

A hozzászólásokat ill. véleményeket előre is köszönöm.

Gyuszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nekem egy 2009 10 havi 1.7 Cdti H Astrám van ami VAN ;-) Szóval a kérdésem a következő lenne ,hogy van benne egy BID kíjelző és szeretnék bele CID kíjelzőt. Lehetséges ez a csere és fel lehet programozni az autóhoz ? Előre is köszi a válaszolkat ! ;-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nekem egy 2009 10 havi 1.7 Cdti H Astrám van ami VAN ;-) Szóval a kérdésem a következő lenne ,hogy van benne egy BID kíjelző és szeretnék bele CID kíjelzőt. Lehetséges ez a csere és fel lehet programozni az autóhoz ? Előre is köszi a válaszolkat ! ;-)

Hali,

A válasz igen.

Ha nem tévedek, a folyamat a következő:

- Jelenlegi fejegység a BID-ről letanít

- BID és keret kiszerel

- CID és új keret beszerel

- Fejegység vissza

- Fejegység CID-re feltanít

- CID kód index beállít

Ja, és ha gyári navis fejegységgel használnád a CID-et, és szeretnél rajta térképet nézni, akkor szükség lesz egy RGB-kábelre is a fejegység és a kijelző között (kb. 100 EUR).

Link to comment
Megosztás:

Hali,

A csomagtérben a bal oldali kárpiton van egy "ablak", két hornyolt műanyag zár elfordításával nyílik.

Nyisd ki, és nézz be mögé. Ha látsz egy kb. 20 x 15 cm-es elektromos kapcsolótáblát biztosítékokkal, relékkel, csatlakozókkal, akkor az a REC modul.

A komfortzár Op-Com szoftverrel is felprogramozható.

köszi a választ!

megnéztem és van REC modul. egy ilyennel akkor fel lehet rá programozni? vagy ez csak valami gagyi?

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/autodiagnosztika/opel_auto_diagnosztika_legujabb_2012_1608296123.html

Link to comment
Megosztás:

Hali,

A válasz igen.

Ha nem tévedek, a folyamat a következő:

- Jelenlegi fejegység a BID-ről letanít

- BID és keret kiszerel

- CID és új keret beszerel

- Fejegység vissza

- Fejegység CID-re feltanít

- CID kód index beállít

Ja, és ha gyári navis fejegységgel használnád a CID-et, és szeretnél rajta térképet nézni, akkor szükség lesz egy RGB-kábelre is a fejegység és a kijelző között (kb. 100 EUR).

Szia és köszi a választ akkor elkezdek kutatni a neten egy CID kíjelőért remélem szakembert is találok aki nekem le és fel programozza még 1x köszi a segítséget ;-)

Link to comment
Megosztás:

Ez a 2442 hibakód akar lenni?

Ha az, akkor

P2442:másodlagos levegő-befecskendező rendszer kapcsoló szelep beragadt nyitott bank2 (gugli fordítás)

P2442:secondary air injection system switching valve stuck open bank2

Üdv,

nem, ez a hozzászólásom száma :) (jobb felső sarokban van)

Link to comment
Megosztás:

Aha. Engem is érdekel az a motyó, amit belinkeltél. Elvileg azzal fel lehet programozni, ha nem csak diagnosztikára jó. Azt írja, lehet a vezérlőkkel is kommunikálni...Ha vettél, oszd meg a tapasztalatokat. ;)

Üdv,

UI: Válaszolt a vaterás fickó: "Opcom programmal működik ami magyar nyelvű. Tech2-eshez nagyon hasonló, ez talán 306 műveletet tud míg a tech2 330 körül, otthoni felhasználásra azonban nincs olyan ami ennél többet tudna."

Úgyhogy rendelek én is egyet...;)

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.