Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Légyszi privátba küldjön már valaki egy "szerelői" telefonszámot, aki ért is a tech2-höz és beállítana egy-két dolgot az autómon.

Hívtam egyet, de látatlanba azt mondta, hogy egyáltalában nem lehetséges az astraba felprogramozni a speedlock-ot.

(itt azt írta valaki, hogy lehet)

Előre is köszi

Tech2-vel nem lehet. Kivették belőle. OP-COM-mal lehet aktiválni a speedlockot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, kéne egy kis segítség Bord Computer témában. Átlagfogyasztást vagy pillanatnyi fogyasztást szeretnék belőle előszedni.

2007-es H astra caravan 1.9 cdti 100 lovas, Graphic Info Displayes kijelzője van, de hiába lépek be a menüjébe, csak a Timer látszik és működik, a többi hiányzik baloldalt a menüből.

A kézikönyvében még ott lennie kellene BC1 és BC2 menüpontoknak is többek között.

Szerintem kéne a Timeren kívül egyebeket is tudnia, egyrészt a kijelző miatt, másrészt tud bluetooth kihangosítást is. Settings menüben sem találtam semmi idetartozót.

Esetleg van valami rejtett menüje mint pl. a D corsáknál a kormánykapcsolókkal előszedhető, ahol lehetne a többi menüpontot aktiválni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, kéne egy kis segítség Bord Computer témában. Átlagfogyasztást vagy pillanatnyi fogyasztást szeretnék belőle előszedni.

2007-es H astra caravan 1.9 cdti 100 lovas, Graphic Info Displayes kijelzője van, de hiába lépek be a menüjébe, csak a Timer látszik és működik, a többi hiányzik baloldalt a menüből.

A kézikönyvében még ott lennie kellene BC1 és BC2 menüpontoknak is többek között.

Szerintem kéne a Timeren kívül egyebeket is tudnia, egyrészt a kijelző miatt, másrészt tud bluetooth kihangosítást is. Settings menüben sem találtam semmi idetartozót.

Esetleg van valami rejtett menüje mint pl. a D corsáknál a kormánykapcsolókkal előszedhető, ahol lehetne a többi menüpontot aktiválni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Aktiválni kell a BC funkciót, Tech2-vel. Legegyszerűbb, ha beviszed egy márkaszervizbe, párezer Ft-ért megcsinálják.

Lesz pillanatnyi- és átlagfogyasztásod (BC1, BC2), hatótávolság-kijelzésed, megtett út, elfogyasztott üzemanyag mennyisége.

Ha már ott vagy, kérd a Check control aktiválását is, ha még nem lenne bekapcsolva (figyelmeztetés a kiégő izzókra, gyengülő távirányító-elemre, stb.)

Link to comment
Megosztás:

Aktiválni kell a BC funkciót, Tech2-vel. Legegyszerűbb, ha beviszed egy márkaszervizbe, párezer Ft-ért megcsinálják.

Lesz pillanatnyi- és átlagfogyasztásod (BC1, BC2), hatótávolság-kijelzésed, megtett út, elfogyasztott üzemanyag mennyisége.

Ha már ott vagy, kérd a Check control aktiválását is, ha még nem lenne bekapcsolva (figyelmeztetés a kiégő izzókra, gyengülő távirányító-elemre, stb.)

Köszönöm a válaszod. Reménykedtem hogy itthon is megoldható a dolog, de akkor elviszem opelékhez ha ez így megy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tempomat beszerléséhez keresek beszerelőműhelyt, 2004-es Astra H 1.7 CDTI-m van ,lehetőleg bajuszkapcsolóval együtt,

korábban már olvastam egy pest környéki címet, de most sehol sem találom! Budapest - Kalocsa vonzáskörzete.

Illetve ha tudtok egy megbízható műhelyt, ami elfogadható áron dolgozik, és nem nézi hülyének az embert, akkor annak is örülnék!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tempomat beszerléséhez keresek beszerelőműhelyt, 2004-es Astra H 1.7 CDTI-m van ,lehetőleg bajuszkapcsolóval együtt,

korábban már olvastam egy pest környéki címet, de most sehol sem találom! Budapest - Kalocsa vonzáskörzete.

Illetve ha tudtok egy megbízható műhelyt, ami elfogadható áron dolgozik, és nem nézi hülyének az embert, akkor annak is örülnék!

Előre is köszönöm!

Szia!

Én az érdi bosch car service-ben szereltettem be, kb fél óra volt az egész programozással, próbakörrel együtt. Az indexkart a csergőtől rendeltem meg, csak ez kellett hozzá nekem, mert a kuplungkapcsoló benne volt az autóban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tempomat beszerléséhez keresek beszerelőműhelyt, 2004-es Astra H 1.7 CDTI-m van ,lehetőleg bajuszkapcsolóval együtt,

korábban már olvastam egy pest környéki címet, de most sehol sem találom! Budapest - Kalocsa vonzáskörzete.

Illetve ha tudtok egy megbízható műhelyt, ami elfogadható áron dolgozik, és nem nézi hülyének az embert, akkor annak is örülnék!

Előre is köszönöm!

Szia!

Én az érdi bosch car service-ben szereltettem be, kb fél óra volt az egész programozással, próbakörrel együtt. Az indexkart a csergőtől rendeltem meg, csak ez kellett hozzá nekem, mert a kuplungkapcsoló benne volt az autóban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma jelentkezett az autón egy hiba, vagyis több de gondolom össze függésbe lehet! (2005. 1,7cdti)

Elöszőr is elkezd akadozni a rádió adás,a kijelzőről eltűnik a hőfok és egy f betű jelenik meg a helyén, az üzemanyagszint jelzőn a mutató lemegy a nulláig, és a két elektromos ablakot nem lehet feltekerni! Az autó eközben rendesen megy semmi gond nincs azzal!

Van amikor észheztér és vissza áll minden jó állapotba és müködik minden de van amikor csak újra inditás után lesz jó!

Tudna valaki segiteni hogy mi lehet a gond,esetleg másnál is előfordult már ilyen?

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy van egy bontott nagy kijelzőm, aminek megvan a kódja. Szerettem volna beszerelni az autómba, de a beszereléskor tudtam meg, hogy mivel nem lett nullázva a régi autóban, ezért nem fog működni az enyémben. Tényleg így van ez? Van esetleg megoldás rá, hogy mégis működjön? Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy van egy bontott nagy kijelzőm, aminek megvan a kódja. Szerettem volna beszerelni az autómba, de a beszereléskor tudtam meg, hogy mivel nem lett nullázva a régi autóban, ezért nem fog működni az enyémben. Tényleg így van ez? Van esetleg megoldás rá, hogy mégis működjön? Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:

Úgy van ahogy írtad, Budapesten utólag is ki tudják nullázni 10.000 ft-ért!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is szeretnék gratulálni a fórumközösségnek, jó kis csapat ez!

Kérdésem egy Astra H Caravánnal (1.7 CDTI) kapcsolatban lenne.

A fűtő- hűtőventillátorom 6. és 7. fokozaton beremegteti a műszerfalat a jobb oldalon.

Kisebb fokozaton nem jelentkezik a jelenség.

Találkozott már valaki ilyen problémával?

Kell-e ventillátort vagy valamit cserélni, vagy csak jól meg kell húzni a csavarokat?

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy OP-COM interfészt, és egy-két programozható lehetőségről nem tudom, mit programozok fel, ha a "jelen van" opciót választom.

Az egyik ilyen a PEPS(passzív belépés passzív indítás); a következő a "nyugvó áram optimizáció" (ez micsoda?); a harmadik a "korporáció típus".

Ugyan nem mertem piszkálni, nehogy valami baj legyen, de érdekelne mit lehet velük programozni, és mit állítok át/be.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy OP-COM interfészt, és egy-két programozható lehetőségről nem tudom, mit programozok fel, ha a "jelen van" opciót választom.

Az egyik ilyen a PEPS(passzív belépés passzív indítás); a következő a "nyugvó áram optimizáció" (ez micsoda?); a harmadik a "korporáció típus".

Ugyan nem mertem piszkálni, nehogy valami baj legyen, de érdekelne mit lehet velük programozni, és mit állítok át/be.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv,

A PEPS a kulcs nélküli ajtónyitás és motorindítás.

Ha van slusszkulcsod, inkább ne programozd fel : ).

Link to comment
Megosztás:

Attól függ, van-e benne Rec modul, ha van akkor csak fel kell szerelni, és programozni:)!

http://www.opelbonto...bshop/de/rec-lh

így néz ki mint a linken a kép, a csomagtartóban lévő ajtó mögött találod!

Ha nincs, (akkor így néz ki a helyén lévő egység http://www.google.hu...=1t:429,r:0,s:0 ) mint ezen a képen,

akkor kell a CANBUS szett de szerintem nézz szét, biztosan van olyan vonóhorog is amihez nem kell a szett!

Srácok!

Nekem akkor most van, vagy nincs REC modulom (?), mert nem egy nagy panel van ott, de nem

is úgy néz ki, mint a 2. képen, hanem több biztosíték lényegében sorban.

A másik kérdésem, hogy ha akarok bele rakatni egy REC mudolt, akkor a kábelezés rendben lesz vajon, vagy fel kell csatizni a végeit, stb?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.