Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Akiknek ez volt a problémája, a gázpedál cseréje nem oldotta meg a gondot. Nem tudom fejből a vezeték színeket, de egy ügyes villanyszerelő kiméri neked egyből, hogy melyik vezetékekről van szó. Ha mégis kéne, akkor szólj, csak elő kell halésznom a kapcsolási rajzot.

Először is köszönöm a gyors választ!

A kóddal pedig az a baj, hogy nekem nem írja ki a kijelző hanem a kis motor ikon kivillogja a kódot! Így jöttek ki a kódok!

És ezen az oldalon nézelődtem :

http://www.astraowne...ad.php?t=250554

Link to comment
Megosztás:

Először is köszönöm a gyors választ!

A kóddal pedig az a baj, hogy nekem nem írja ki a kijelző hanem a kis motor ikon kivillogja a kódot! Így jöttek ki a kódok!

És ezen az oldalon nézelődtem :

http://www.astraowne...ad.php?t=250554

Próbáld meg még1szer kivillogtatni, hátha valamit elszámoltál. A 1120-as, 1122-es hibakódok a gézpedál 1-es és 2-es szenzorának hibakódjai.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég voltam ellenőrizetetni a kocsimat (Opel Astra H) és ma kijelzett egy olyat hogy insp ami az inspekciót kijelzi nekem és úgy látszik elfejtették ezt kiszedni belőle. Hogy tudnám ezt kiszedni belle ezt az inspekciót?

Nekem is volt ilyen és én úgy oldottam meg, hogy levettem az aksiról az egyik sarut egy pár percre, és utána már eltűnt, de ha jól tudom valahogy a pedálokkal is ki lehet ütni !

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt ilyen és én úgy oldottam meg, hogy levettem az aksiról az egyik sarut egy pár percre, és utána már eltűnt, de ha jól tudom valahogy a pedálokkal is ki lehet ütni !

Igen régebben is volt ilyen csak elfelejtettük hogy kell de biztos van benne a fékpedál a többit nem tudom

Link to comment
Megosztás:

Igen régebben is volt ilyen csak elfelejtettük hogy kell de biztos van benne a fékpedál a többit nem tudom

Ha minden igaz akkor ez lesz az :

gyújtás ki: "0" kulcsállás -> kilométernullázó benyom és nyomva tart -> gyújtás ráad, közben gomb még mindig nyomvatart amíg villog az InSP felirat (kb 2 mp) és meg nem jelenik a "----" felirat -> gombot elenged ->készforum_icon_kacsint.gif

Link to comment
Megosztás:

Igen régebben is volt ilyen csak elfelejtettük hogy kell de biztos van benne a fékpedál a többit nem tudom

Gyújtást kikapcsolni, megnyomod a napi km. számláló nullázó gombot és nyomva tartod + megnyomod a fékpedált. Ráadod a gyújtást, még mindig nyomva tartod mindkettőt egészen addig amíg az INSP---- villog, amjd átvált a következő szervizig megtehető útra, kb 10sec.

Link to comment
Megosztás:

Ha minden igaz akkor ez lesz az :

gyújtás ki: "0" kulcsállás -> kilométernullázó benyom és nyomva tart -> gyújtás ráad, közben gomb még mindig nyomvatart amíg villog az InSP felirat (kb 2 mp) és meg nem jelenik a "----" felirat -> gombot elenged ->készforum_icon_kacsint.gif

Gyújtást kikapcsolni, megnyomod a napi km. számláló nullázó gombot és nyomva tartod + megnyomod a fékpedált. Ráadod a gyújtást, még mindig nyomva tartod mindkettőt egészen addig amíg az INSP---- villog, amjd átvált a következő szervizig megtehető útra, kb 10sec.

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat holnap reggel meg is próbálom de azért felírom a km állást :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Akiknek ez volt a problémája, a gázpedál cseréje nem oldotta meg a gondot. Nem tudom fejből a vezeték színeket, de egy ügyes villanyszerelő kiméri neked egyből, hogy melyik vezetékekről van szó. Ha mégis kéne, akkor szólj, csak elő kell halásznom a kapcsolási rajzot.

Szia!

Nagyon hálás lennék érte, ha meg tudnád nézni. :)

Azt hogy érted, hogy át kell hidalni? Csak annyi hogy vesessem a biztosítéktáblán kívül?

A másik, meg hogy ez a vezeték hol található pontosan? Tegnap levettem a biztosítéktábla fedelét. Alatta csak egy lap van, amire be vannak rakva a biztoítékok meg egy-két más aktatrész. De látom ezt az egész lapot le lehet csavarozni és alatta is van valami.

Nagyon köszönöm ha segítesz, benned van minden bizodalmam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! szeretnék vonóhorgot szereltetni az autómra, a Bosal horgot már megis vásároltam, ahol vásároltam azt mondták kellesz neki Can bus szett, vagy bekell relézni, de nekem van Rec modulom, szerintetek is kellesz még+ valami modul?

Szerintetek fellehet programozni ugy az autót ha kinyitom a kocsit akkor felkapcsoljon az autón körbe a tompitott fény? most csak a rendszámigvilágitás kapcsol fel.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nagyon hálás lennék érte, ha meg tudnád nézni. :)

Azt hogy érted, hogy át kell hidalni? Csak annyi hogy vesessem a biztosítéktáblán kívül?

A másik, meg hogy ez a vezeték hol található pontosan? Tegnap levettem a biztosítéktábla fedelét. Alatta csak egy lap van, amire be vannak rakva a biztoítékok meg egy-két más aktatrész. De látom ezt az egész lapot le lehet csavarozni és alatta is van valami.

Nagyon köszönöm ha segítesz, benned van minden bizodalmam.

Szia! Így néz ki a gázpedál csatlakozója:

csatlakoz_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt található, a B22-es csatlakozó a gázpedálé:

csatlakoz__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az XE2 a motortéri biztosítéktábla, ezen megy keresztül a gázpedál vezetéke:

kapcs_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És az utolsó képen látni a vezeték színeket, és hogy az ECU melyik lábához megy a gázpedál vezetékei:

ecu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha valami kell még, akkor szólj!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! szeretnék vonóhorgot szereltetni az autómra, a Bosal horgot már megis vásároltam, ahol vásároltam azt mondták kellesz neki Can bus szett, vagy bekell relézni, de nekem van Rec modulom, szerintetek is kellesz még+ valami modul?

Szerintetek fellehet programozni ugy az autót ha kinyitom a kocsit akkor felkapcsoljon az autón körbe a tompitott fény? most csak a rendszámigvilágitás kapcsol fel.

Szia! Vagy CAN BUS visszajelző elektronika kell ami kb. 20ezer, vagy van hozzá gyári elektronika, amit a REC-be kell bedugni, ennek a gyári árát nem tudom, de nemrég láttam a vaterán 8ezerért, de most nem találom. Ezek bekötése nélkül nem fog működni az utánfutón a világítás és a visszajelzés, ami a műszakin kötelező!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Így néz ki a gázpedál csatlakozója:

csatlakoz_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt található, a B22-es csatlakozó a gázpedálé:

csatlakoz__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az XE2 a motortéri biztosítéktábla, ezen megy keresztül a gázpedál vezetéke:

kapcs_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És az utolsó képen látni a vezeték színeket, és hogy az ECU melyik lábához megy a gázpedál vezetékei:

ecu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha valami kell még, akkor szólj!

Nagyon köszönöm!

Egyelőre ez nekem nem mond sokat. Holnap megnézem élőben hogy néz ki. Vagy ha más nem legalább a szerelőmnek biztos mondanak valamit ezek az ábrák.

A színt honnan tudom?

És a lényeg: ha sikerül beazonosítanom a csatlakozásokat és a vazatéket, mit kell vele csinálnom?

Link to comment
Megosztás:

Szia! Vagy CAN BUS visszajelző elektronika kell ami kb. 20ezer, vagy van hozzá gyári elektronika, amit a REC-be kell bedugni, ennek a gyári árát nem tudom, de nemrég láttam a vaterán 8ezerért, de most nem találom. Ezek bekötése nélkül nem fog működni az utánfutón a világítás és a visszajelzés, ami a műszakin kötelező!

Értem, és ha bereléztetem?

Link to comment
Megosztás:

Értem, és ha bereléztetem?

Elég szarul nézne ki annyi relé a az elektronika környékén és lehet, hogy nem is tetszene neki! A visszajelzés még akkor sem lenne megoldva! Jobban jársz, ha veszel egy elektronikát, az megvédi az elektromos rendszert a zárlattól, visszajelez, ha rá van dugva a futó lekapcsolja az autó hátsó ködlámpáját és kikapcsolja a PDC-t, valamint minden utánfutó csatlakoztatásakor leellenőrzi a futón a világításokat.

Link to comment
Megosztás:

Elég szarul nézne ki annyi relé a az elektronika környékén és lehet, hogy nem is tetszene neki! A visszajelzés még akkor sem lenne megoldva! Jobban jársz, ha veszel egy elektronikát, az megvédi az elektromos rendszert a zárlattól, visszajelez, ha rá van dugva a futó lekapcsolja az autó hátsó ködlámpáját és kikapcsolja a PDC-t, valamint minden utánfutó csatlakoztatásakor leellenőrzi a futón a világításokat.

Elvittem az Opelhez ott 25.000Ft ot mondtak Szerelés+bekötés. azt nem tudom hogy oldják meg, de remélem csak jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sokat boncolgattátok már a szoftver témát, két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

1, hányas számú szoftververzió a legújabb?

2, azt lehet-e tudni hogy a legfrissebb verzió mivel tud többet, vagy miben jobb az elődeinél?

Előre is köszi a válasz(oka)t!

V

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok szivargyujtó világitás kipipálva, kiszedtem a kesztyűtartót! és ha állitom a belső légkeringetést akkor mozog benne a lapát zár/nyit jól, a zörgést az álltió motor adja, ez természetes? és ha nyitott állapotba egyszerüen lehuzom róla a vezetéket és nyitva marad, az baj lenne?

Link to comment
Megosztás:

A szivargyujtón a világitásnak, nem akkor kéne világitania ha kinyiton az ajtóját? mert most ugy van hogy ráadom a gyujtást és ég mindig, mig gyujtás van rajta, szerintetek ennek igy kell müködnie? nektek is igy van?

nekem is így van, nyugodj meg. :) ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.