Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Szia!

Az nem lenne megoldás, ha valami olyan fejegységet tennél bele, ami mindent tud?

Pl. ilyen: http://www.opelforum...em&item_id=1083

Ugyan ez már tárgytalan, mert eladták, bár azt nem tudom, hogy ez a fejegység kiírja-e a BC adatait, de van olyan is.

Pl.: http://www.aliexpres.../538618414.html

video:

Ez egy picit drága:

Zenec NC-5010MS

Igaz, ez egy Vectrába lett belerakva, de belemegy a H Astrába is.

Ár: http://autohifioutle...zenec-ze-nc5010

Üdv,

2 din-es fejet akartam venni, de lebeszéltek róla, mivel "komoly" zenét rakattam az autóba. Azt mondták, ha 2 dinesből akarom megvenni ugyan azt a minőséget, akkor 300-400.000ft lenne.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akarod átszerelni másik autóba a gyári fejegységed, akkor nem kell letanítani.

A kijelződ "nem fogja keresni" a régi fejet.

Egyszerűen nem fognak rajta megjelenni az EHU információi, csak a BC (ha van).

Így bármikor vissza tudod tenni a régi rádiódat az autódba.

Köszönöm a segítséget, szóval akkor csak kiszedem és kész nem kell opcomozni. Ha nem kell multikormány akkor gondolom elég ez az átalakító és kész.

Link to comment
Megosztás:

Srácok az, hogy a kijelzőn (GID) az átlagfogyasztás is megjelenjen a pillanatnyi fogyasztás és a megtehető táv. mellett az mitől függ?

Úgy értem, szoftver verzió, kódindex, vagy csak elfelejtették kitenni nekem, mikor felprogramozták a BC-t?

Hali!

Ha jól tudom léteznek különböző változatok, úgy mint pl. 2 soros vagy 3 soros, vagy olyan is amin a felső részen pl. fülek vannak ...

Nemsokára lesz egy hibátlan 3 soros kijelzőm baráti áron, én lépnék majd feljebb a navi miatt! Mellesleg a GID is tud navit megjeleníteni, legalábbis ami az enyémben van, annak megy.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha jól tudom léteznek különböző változatok, úgy mint pl. 2 soros vagy 3 soros, vagy olyan is amin a felső részen pl. fülek vannak ...

Nemsokára lesz egy hibátlan 3 soros kijelzőm baráti áron, én lépnék majd feljebb a navi miatt! Mellesleg a GID is tud navit megjeleníteni, legalábbis ami az enyémben van, annak megy.

A GID tud navit? Nem a CID-re gondolsz?

Ha a GID tud navit, milyen fejegység kell hozzá?

Link to comment
Megosztás:

A GID tud navit? Nem a CID-re gondolsz?

Ha a GID tud navit, milyen fejegység kell hozzá?

A GID is tud, de csak butított megjelenítéssel. Ha jól tudom csak nyilakat ír ki, hogy merre kell menned, illetve természetesen a hangutasítások is megvannak.

Nekem CID van, az már rendesen térképen is mutatja az információkat.

Link to comment
Megosztás:

A GID tud navit? Nem a CID-re gondolsz?

Ha a GID tud navit, milyen fejegység kell hozzá?

Alapból ha jól tudom a CD70 szériában GID-del jött, extra volt hozzá a CID, ha DVD90-et rendelt valaki akkor ahhoz már azonnal adták a nagy színes kijelzőt.

Én ugyebár utólag raktam be mindent az autóba, első körben a CD30MP3 mellé bekerült egy 3 soros GID, később a fejegység lett cserélve DVD90-re és a kijelző működik ezzel is. Tehát mindkét gyári navis fejegység működik a GID és a CID kijelzővel is.

Link to comment
Megosztás:

Alapból ha jól tudom a CD70 szériában GID-del jött, extra volt hozzá a CID, ha DVD90-et rendelt valaki akkor ahhoz már azonnal adták a nagy színes kijelzőt.

Én ugyebár utólag raktam be mindent az autóba, első körben a CD30MP3 mellé bekerült egy 3 soros GID, később a fejegység lett cserélve DVD90-re és a kijelző működik ezzel is. Tehát mindkét gyári navis fejegység működik a GID és a CID kijelzővel is.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Hol keresgéltél kijelző, fejegység után?

Nézegettem már aukciós oldalakon, de fejegységeket, CD70, DVD90 nem találtam.

Illetve miért Insignia ablakmosó fúvókák vannak a kocsidon?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Hol keresgéltél kijelző, fejegység után?

Nézegettem már aukciós oldalakon, de fejegységeket, CD70, DVD90 nem találtam.

Illetve miért Insignia ablakmosó fúvókák vannak a kocsidon?

Kint dolgozom német és francia területeken, innen szereztem meg a cuccokat a saját autómhoz.

Az Insignia ablakmosó fúvóka porlasztja a vizet, tehát permet kerül az üvegre, így sokkal hatékonyabb és takarékosabb mint az eredeti.

Link to comment
Megosztás:

Kint dolgozom német és francia területeken, innen szereztem meg a cuccokat a saját autómhoz.

Az Insignia ablakmosó fúvóka porlasztja a vizet, tehát permet kerül az üvegre, így sokkal hatékonyabb és takarékosabb mint az eredeti.

Értem, köszi.

Erről van amúgy szó?

http://opelcentrum.hu/aruhaz/ablaktorlo/fuvokak/ablakmoso-fuvoka-jobb-oldal-insignia?keyword=ablakmos%C3%B3

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

A csere ugye csak annyi, hogy lehúzom a régit, az újat pedig fel?

Elfér simán a motorháztető alatt?

Kicsit bonyolultabb a dolog. Nem sokkal.

Le kell húzni az ablaktörlő karokat. Ez a neheze. Utána kivenni a motorháztető és a szélvédő közötti műanyagot, mert abban ül a két fúvóka. A régieket kivenni, az újat bepattintani, csöveket rákötni, műanyag és ablaktörlő karok visszaszerelése.

Én pénteken fogom ezt a műveletet elvégezni. Pont tegnap szóltak, hogy megérkeztek az Insigniás fúvókák amit múlt héten rendeltem. Egy másik Opelos webáruházban vettem, ott pár száz forinttal olcsóbb volt.

Méretre ugyan az a kettő, elfér.

Link to comment
Megosztás:

Helló

Érdeklődök,hogy akinek van hátsó ködlápája annak ég-e mind kettő, mert nekem nem.

Azt hittem kivanégve cserélem az égőket csak nem ég mondom csak nem vagyok ilyen hülye, hogy nem tudok egy égőt bele rakni.

Aztán nézem, hogy a jobb oldali lámpába 5 szál vezeték megy a balba meg 6.

Az a kérdsem szerintetek direkt van kihagyva vagy csak egy lusta soridolgozó nem pozítcionált egy szál vezetéket.

Arra gondoltam lehet csak egy hátsó ködlámpás és nem akarták módositani a búrát.

Link to comment
Megosztás:

Direkt van így kialakítva, csak a vezetőoldali ég, mert ha mindkettő oldalon égne, balesetveszélyes lenne, később venné észre a mögötted haladó, hogy fékezel, mert hozzá van szokva az erősebb fényhez.

Köszi a választ akkor legalább volt benne egy tartalék égő , úgy is kifogytam belőle. :-)

Link to comment
Megosztás:

Kép kell, vagy mi a gond?

az faja lenne, csak ahhoz ki kell szedni a légszűroházat. valszeg felcseréltem két görgőt, vagy a szíjjat raktam fel rosszul. Ha esetleg a szerviz manualból valaki eltudná küldeni mailben, az is királyság lenne. nandor.nemeth90@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

Egy ilyet találtam(én rajzoltam bele) http://s9.postimage....uxbeltroute.jpg

De ha ez alapján rakom össze, akkor a vezetőgörgö, ami ugy bordázott is, akkor a szíj bordázatlan oldala fut rajta.

Igen, mert a felső görgőnél nem alul, hanem felül fut. Legalábbis nekem (Z19DT).

Ugyanis a 3 görgőből kettő sima, az egyik az AC felöli, a másik pedig a generátor közeli (a képen T). A felső G-vel jelölt pedig a bordázott görgő, azon felül fut a szíj. Nézd meg, hogy így jó e.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.