Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Helló

Érdeklődnék, hogy tudna valaki segíteni ,hogy a belső vilígításnak melyik a biztosítéka ,mert Can- bus ledekre akartam cserélni és hiába cseréltem vissza nem ég a belsőből eggyik sem még a kesztyűtartó-é sem.

Választ előre is köszönöm.

Nálam motortérben a 13-as, 5A.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy kollégámnak az Astrájában a 3 soros kijelző (talán BID?) van. A BC-t hogy lehet aktiválni? A DIS vezérlőben néztük, de ott nem engedi.

OP-COMmal nem megy, esetleg Tech2-vel lehet csak? Vagy abszolút nem lehetséges?

Szia, nekem GID van, TECH2-vel 5000 Ft volt az aktiválás, szerintem csak TECH2-vel lehet...

Ha kell, küldök priviben címet, sokáig keresgéltem, ennél csak drágábban találtam...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mivel senki nem jelentkezett Csongrád megyéből...: kinéz egy pénteki budapesti munka, esetleg valaki, aki vállalná az autómat?

Emlékeztetőül, ezeket kellene beprogramozni:

- ablak felhúzás kulccsal

- központi zár bekapcsolása 12km/h fölött

- meg kellene próbálni, hogy a kiégett izzókra figyelmeztet-e (nagy kijelzőm van, de nem grafikus)

- vészfékezésnél villogó féklámpa

+ ha emberi áron meg tudjuk oldani, akkor foglalkoznánk a tempomattal.

Köszönöm,

Mihály

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy kollégámnak az Astrájában a 3 soros kijelző (talán BID?) van. A BC-t hogy lehet aktiválni? A DIS vezérlőben néztük, de ott nem engedi.

OP-COMmal nem megy, esetleg Tech2-vel lehet csak? Vagy abszolút nem lehetséges?

Hello

Lehetséges OP-COM segítségével aktíválni,én is most csináltam az enyémet. DIS-ben a code indexet kell megváltoztatni (http://www.diagnostics.org.uk/help/showthread.php/2-Astra-H-BID-Board-info-Display ) az üzemanyag szivattyúnak megfelelőre.

Üdv.: Peti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mivel senki nem jelentkezett Csongrád megyéből...: kinéz egy pénteki budapesti munka, esetleg valaki, aki vállalná az autómat?

Emlékeztetőül, ezeket kellene beprogramozni:

- ablak felhúzás kulccsal

- központi zár bekapcsolása 12km/h fölött

- meg kellene próbálni, hogy a kiégett izzókra figyelmeztet-e (nagy kijelzőm van, de nem grafikus)

- vészfékezésnél villogó féklámpa

+ ha emberi áron meg tudjuk oldani, akkor foglalkoznánk a tempomattal.

Köszönöm,

Mihály

Szia!

Az ablakfelhúzáshoz BC-modul kell, a többiről nem hallottam még Astra esetében (persze ez nem jelent semmit :) )

A tempomat pedig szintén hardveres probléma is, nem csak programozás kérdése.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hozzá kellene férnem a motortér biztosíték tábla alatti XE1, XE2 csatlakozókhoz.

Ez alatt:

http://s108.photobucket.com/user/trace1_2006/media/washersensor005.jpg.html

vannak ezek:

http://i108.photobucket.com/albums/n26/trace1_2006/washersensor001.jpg

Szedte már valamelyikőtök szét?

A biztosíték tábla szorosan rajta ül?

A 3 torx csavart kiszedtem, de nem találom a "earth nut"-ot, amit még le kell venni.

Segítséget előre is köszönöm!

Innen indultam:

http://www.astraownersnetwork.co.uk/archive/index.php/t-59596.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne, 2006-os B Zafira 1.6 benzines, valószínű a CIM modulos problémám van.

A duda nem mindig szól, sőt ha megnyomom elkezd hangosodni a rádió, az index balra nem mindig "marad ott", a rádió hangosítás és a BC funkciógombok a kormányon nem működnek ilyenkor.

Aztán egyszer csak működnek minden rendesenrendesen.

Ez a hiba az emlgetett visszahívásos CIM modul csatlakozó hiba vagy valami más??

Kérdeztem szervízben, állítólag már ezt a visszahívást megcsinálták egy az ország másik felében lévő szervízben.

Lehet ezt valahogy házilag orvosolni??

ha valaki tudja a megoldást segítsen, mert lassan műszaki vizsga, ott meg a duda hiány gond lesz!!

Köszönöm előre is!

Üdv

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne, 2006-os B Zafira 1.6 benzines, valószínű a CIM modulos problémám van.

A duda nem mindig szól, sőt ha megnyomom elkezd hangosodni a rádió, az index balra nem mindig "marad ott", a rádió hangosítás és a BC funkciógombok a kormányon nem működnek ilyenkor.

Aztán egyszer csak működnek minden rendesenrendesen.

Ez a hiba az emlgetett visszahívásos CIM modul csatlakozó hiba vagy valami más??

Kérdeztem szervízben, állítólag már ezt a visszahívást megcsinálták egy az ország másik felében lévő szervízben.

Lehet ezt valahogy házilag orvosolni??

ha valaki tudja a megoldást segítsen, mert lassan műszaki vizsga, ott meg a duda hiány gond lesz!!

Köszönöm előre is!

Üdv

Zoli

Hali,

Ha leszeded a kormány alsó burkolatot, akkor látod azt a csatlakozót, amin van egy fém fül, ami a 2 csatlakozó felet összefogja.

Hasonló gondom volt nekem is (duda csak ritkán szólt, tempomat szintén véletlenszerűen kapcsolt be csak) és a visszahíváson ennek az összeszorító fémlemezkének az előfeszítésén állítottak. Próbáld meg ezt te is.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Ha leszeded a kormány alsó burkolatot, akkor látod azt a csatlakozót, amin van egy fém fül, ami a 2 csatlakozó felet összefogja.

Hasonló gondom volt nekem is (duda csak ritkán szólt, tempomat szintén véletlenszerűen kapcsolt be csak) és a visszahíváson ennek az összeszorító fémlemezkének az előfeszítésén állítottak. Próbáld meg ezt te is.

Köszi!

Megnézem, megpróbálom!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hozzá kellene férnem a motortér biztosíték tábla alatti XE1, XE2 csatlakozókhoz.

Ez alatt:

http://s108.photobucket.com/user/trace1_2006/media/washersensor005.jpg.html

vannak ezek:

http://i108.photobucket.com/albums/n26/trace1_2006/washersensor001.jpg

Szedte már valamelyikőtök szét?

A biztosíték tábla szorosan rajta ül?

A 3 torx csavart kiszedtem, de nem találom a "earth nut"-ot, amit még le kell venni.

Segítséget előre is köszönöm!

Innen indultam:

http://www.astraownersnetwork.co.uk/archive/index.php/t-59596.html

Sziasztok!

No sikerült szétszednem és megvizsgálnom.

Mind a hűtőfolyadék szintérzékelő, mind a szélvédőmosó szintérzékelő be van vezetékelve.

De a hűtőfolyadék érzékelő csatlakozóját nem találom. Tudom, hogy hol kellene lennie, de nincs.

Amit szeretnék:

- Hűtőfolyadék szintérzékelő beüzemelése. Tartály tudja, érzékelő folyamatban.

- Ablakmosóét nem akarom, mert azt macerásabb megoldani, de

- az ablakmosóét rövidre kell zárnom, hogy ne dobjon hibát, mert csak együtt lehet ezt a két

érzékelést aktiválni.

Szerintetek, vágjam el a vezetékéket ott, ahol még hozzáférek és az

- ablakmosót zárjam rövidre

- a hűtőf. érzékelőt meg kössem be

- és aktiváltassam a check controlt?

Köszi a tippeket!

Link to comment
Megosztás:

Mind a hűtőfolyadék szintérzékelő, mind a szélvédőmosó szintérzékelő be van vezetékelve.

De a hűtőfolyadék érzékelő csatlakozóját nem találom. Tudom, hogy hol kellene lennie, de nincs.

Szerintetek, vágjam el a vezetékéket ott, ahol még hozzáférek és az

- ablakmosót zárjam rövidre

- a hűtőf. érzékelőt meg kössem be

- és aktiváltassam a check controlt?

Nem tudod kovetni a vezeteket? Valahol kell legyen vege, vagy csatlakozoval, vagy nelkule :)

Az ablakmoso tartaly kornyeken sem talalsz csatlakozot? Azt hiszem, azonos a hutofolyadekeval, igy vegso esetben akar at is teheted.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem tudod kovetni a vezeteket? Valahol kell legyen vege, vagy csatlakozoval, vagy nelkule :)

Az ablakmoso tartaly kornyeken sem talalsz csatlakozot? Azt hiszem, azonos a hutofolyadekeval, igy vegso esetben akar at is teheted.

Az a baj, hogy szövetszalaggal ba van tekerve a kábelkorbács, még ha le is tekerem, vissza már bajos. :-(

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy szövetszalaggal ba van tekerve a kábelkorbács, még ha le is tekerem, vissza már bajos. :-(

A bemeno szineket latod, vagy meg tudod nezni egy rovid reszen felszedve a boritast. A korbacsot kell kovetni, es az elagazasait, aztan valahol lenni kell valaminek... ...kiveve, ha valaki levagta a csatlakozot, a drotveget pedig szigszalaggal rafogta a korbacsra.

Earth nut ugyben mi volt a megoldas?

Link to comment
Megosztás:

A bemeno szineket latod, vagy meg tudod nezni egy rovid reszen felszedve a boritast. A korbacsot kell kovetni, es az elagazasait, aztan valahol lenni kell valaminek... ...kiveve, ha valaki levagta a csatlakozot, a drotveget pedig szigszalaggal rafogta a korbacsra.

Earth nut ugyben mi volt a megoldas?

Earth nut, egy 10es anya, a képen bal alsó sarokban van.

Figyelni kell még a másik két bekarikázott részen a műanyag karmokra.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22271072/astra/biztositek.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szivargyújtó problémámra keresek megoldást. Minden olyan töltő aminek kisebb feje van állandóan kicsúszik belőle, nagyon zavaró. Segít ezen valamit a szivargyújtó cseréje?

itt neki milyen szivargyújtója van nem tudjátok?

köszi

M.

Link to comment
Megosztás:

A szivargyujto körül vilàgìt neked?

Ott van egy kis izzò, annak a fényét vezeti el a kis àtlàtszò müanyag a hamutartoba. A fedél nem kapcsol vilàgìtàst. Tudtommal.

Igen rájöttem, hogy nem a fedél kapcsolja, hanem a fényszóró be/ki kapcsolásával gerjeszthető be :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem kapcsol be a hűtőventilátorom 90fok körül.

Eddig kapcsolt.

Még 96foknal sem.

Ha bekapcsolom a klìmát, akkor elindul mindkét ventilàtor.

Ha jòl tudom höfok alapjan kapcsolja. Azelektronika és nem termosztat van benne.

Mi lehet a gond?

Tudtok segìteni?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szivargyújtó problémámra keresek megoldást. Minden olyan töltő aminek kisebb feje van állandóan kicsúszik belőle, nagyon zavaró. Segít ezen valamit a szivargyújtó cseréje?

itt neki milyen szivargyújtója van nem tudjátok?

köszi

M.

Ha arra a kisfedeles kis pakolós hamus helyetti dologra gondolsz akkor a Classic némelyikében előfordul.nem felfelé nyilik hanem ha jól tudom oldalra a vezető felé.igaz cserélhető a régebbi fajtával de huszonezret mondtak rá opeléknál tavaly

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Milyen motorod van? Nekem 107-108 fok körül kapcsol be. Mintha lett volna valami ilyen típushiba, hogy csak klímával kapcsol a venti Z16XEP motoroknál.

Z17DTH.

Akkor lehet nekem is bekapcsol, 100 fok felett valahol?

Eddig még nem làttam, h 100 fok felett lenne a vizhőfok.

Jelzi a kocsi, és ha igen mikor, ha màr magas nagyon a hőfok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.