Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Szia!

Fotót tegyél fel légyszi, de valószínű, nem az autó gyári tartozéka.

Üdv,

Köszi,itt van két kép róla,de érdekes módon a ma délelőtti induláskor nem produkálta a jelenséget. Délelőtt napon állt vagy két órát.

http://kepfeltoltes.hu/view/130617/20130617_095158_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130617/20130617_095215_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszi,itt van két kép róla,de érdekes módon a ma délelőtti induláskor nem produkálta a jelenséget. Délelőtt napon állt vagy két órát.

http://kepfeltoltes.hu/view/130617/20130617_095158_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130617/20130617_095215_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi

Ez valami utólagosan beszerelt világítás égve hagyására figyelmeztető visszajelző.

Bár nem tudom minek, mert ezt alapból tudja az Astra.

Szerintem bontsd le a kárpitot, nézd meg mire volt kötve és szedd ki nyugodtan.

Link to comment
Megosztás:

Ez valami utólagosan beszerelt világítás égve hagyására figyelmeztető visszajelző.

Bár nem tudom minek, mert ezt alapból tudja az Astra.

Szerintem bontsd le a kárpitot, nézd meg mire volt kötve és szedd ki nyugodtan.

Köszi,de a hármas csipogás csak járó motornál jelentkezik attól függetlenül,hogy világítás on/off. Mindenesetre köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 2006-os Astra H GTC-m és olyan probléma merült fel,hogy ha kisebb összegekért tankolok (2-3000 Ft) akkor nem mindig érzékeli az üzemanyagot se a szintjelző, se pedig a computer (úgy teszek meg 100km-t , hogy folyamatosan Range 0-t mutat). Mivel lehetne orvosolni a problémát?

Nekem is ilyen, így nagy valószínűséggel tervezési hiba. Tudod Németországban nem gyakori, hogy valaki 4-5 litert tankoljon, lehet, hogy ezért nem is foglalkoztak vele ennyire. Ez olyan mint a 17-es felni, ami alapfelszereltség néhány modellnél. Na ott meg a magyar utakkal nem számoltak. :-)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen, így nagy valószínűséggel tervezési hiba. Tudod Németországban nem gyakori, hogy valaki 4-5 litert tankoljon, lehet, hogy ezért nem is foglalkoztak vele ennyire. Ez olyan mint a 17-es felni, ami alapfelszereltség néhány modellnél. Na ott meg a magyar utakkal nem számoltak.

Ezekszerint nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Tankold tele! :) Viccet félretéve gondolom van valamennyi tehetetlensége a szintjelzőnek. Hacsak nem hibás és akkor csere. Én általában mindig tele tankolom. Úgy szoktam 130-140 km-t megtenni, hogy meg se mozdul a mutató az 1/1-ről. Renge-nek is 1200 km körüli értéket ír ki. Aztán 140 km múlva elkezd csökkenni.

Na igen az sem egy rossz dolog ha tele tankolom :D amúgy tele tanknál nekem is hasonlóképpen viselkedik az üzemanyag szint mérő és a computer is. bár nekem az leglaább nem csal sokat. 1150 Km et már elmentem egy tankból szerencsére

Link to comment
Megosztás:

Na igen az sem egy rossz dolog ha tele tankolom :D amúgy tele tanknál nekem is hasonlóképpen viselkedik az üzemanyag szint mérő és a computer is. bár nekem az leglaább nem csal sokat. 1150 Km et már elmentem egy tankból szerencsére

Milyen motorod van?

Nekem csal sajnos. 900-1000 km körül lehet a valós range, de még teljesen szárazra nem ürítettem a tankot. :)

Astra555, a 17-es felni sem olyan vészes szerintem. Igaz mondjuk némelyik budapesti utcán csak lépésben merek vele közlekedni, de pályán meg nagyon jó.

Link to comment
Megosztás:

Milyen motorod van?

Nekem csal sajnos. 900-1000 km körül lehet a valós range, de még teljesen szárazra nem ürítettem a tankot. :)

Astra555, a 17-es felni sem olyan vészes szerintem. Igaz mondjuk némelyik budapesti utcán csak lépésben merek vele közlekedni, de pályán meg nagyon jó.

z14xep 16-os felnivel használom. de mondjuk nagyon ügyesen sikerül vezetni. hosszútávon 4-4.5 liter általában vagy még kevesebb városba 5-6 között. (bár nem egy Budapestről van szó)

Link to comment
Megosztás:

Én múlt héten teljesen "kiürítettem" a tankot, azt hittem leáll az autópályán az autó...:)

(nem számítottam rá, hogy csak 100 km-ként van kút)

Sikerült 889 km-t elmenni vele, de a mutató meg sem mozdult a nulla állásról mikor beindítottam.

Nem tudom mennyi lehetett még benne :D

Link to comment
Megosztás:

Én múlt héten teljesen "kiürítettem" a tankot, azt hittem leáll az autópályán az autó... :)

(nem számítottam rá, hogy csak 100 km-ként van kút)

Sikerült 889 km-t elmenni vele, de a mutató meg sem mozdult a nulla állásról mikor beindítottam.

Nem tudom mennyi lehetett még benne :D

:D Akkor nem kicsit röföghetett az a bizonyos malac :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyszer sikerült ilyen motorral 16 l-es átlagot hozni :D Rossz volt a lambdaszonda. Egyébként kb. 6 literrel eljártam vele.

Nekem is ilyen a computer, van, hogy 4.000 körül tankolok, és úgy sem áll át. Néha idegesítő, de már megszoktam.

Foooooooooooo :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok

Asztra H. 1,7CDTI (DTH)kocsim van a fogyasztása több Kb 05l-rel mint amit amit a kopjuter kiir,OP-Commal szeretnénk állitani rajta de nemtudom menyire állitsam most 00-át mutat.Ha valaki már csinált ijet,vagy tudja hogy kel segitsen már.A segitséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aktiváltattam a Check Control opciót TECH-2-vel ezen leírás szerint

Két helyen lehet ezt aktiválni.

1: a DIS vezérlőben és
2: az UEC vezérlőben.

1. eset, ha mindent akarsz figyeltetni (folyadékszintek és izzók-vezetékek-biztosítékok-stb).

Ilyenkor CSAK a DIS-ben kell aktiválni;

2 .eset, ha csak az izzókat-stb. akkor MINDKETTŐ helyen kell aktiválni, tehát a DIS és UEC vezérlőben is.

A DIS-ben aktiváltuk.

Egy listát kért a szaki, amiben írta, hogy Mosószint bekapcsolva, keréknyomás érzékelő kikapcsolva, és egyéb sok minden be- és kikapcsolva.

Így az izzókra figyelmeztet is.

De nem szólt hogy alacsony lenne valamelyik szint.

Ugye, ha nincs érzékelő, de aktiválva van, akkor jelezne, ezért kell rövidre zárni?

Mi lehet még, amiért nem jelez, azon kívül, hogy rövidre zárta az előző tulaj?

Még nincs bent a 2 folyadékszint érzékelő (ablakmosó, hűtőfolyadék)

A hűtőfolyadék szintérzékelő csatlakozóját hiába kerestem nem találtam meg.

Levettem a biztosíték táblát, ellenőriztem X2-ben be van vezetékelve.

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő dologban kérnék segítséget.

Fantasztikus módon beléptem a teszt menübe,de úgy tűnik nem tűnik el.Hogy kell belőle kilépni?Ha az FM gombbal átváltok,szól a rádió.Ha Kétszer megnyomom a BC gombot,újra bejön a rejtett teszt menü.

A baj az,hogy valószínűleg emiatt(vagy ebből eredően) egyáltalán nem működik tegnap óta a központi záram.A belső reteszelő gomb sem.(tegnap léptem be először ebbe a menübe)

Kulccsal mechanikusan nyitható/zárható a vezető oldali ajtó,de kinyitni csak belülről lehet a többit.Viszont azok örökre nyitva maradnak,mert nincs pöcök amit lenyomjak:)

Van ötlete, tapasztalata valakinek?

Link to comment
Megosztás:

Ja és nem lehet kinyitni a csomagtartót,mert nincs rajta kívülről egy nyühes gomb sem.Ha meg szeretném nézni a bizti dobozt,az utastérből kell zseblámpával bemászni.Most már csak ilyen "modern" kocsikat fognak csinálni?

Apám Kalosának kzárja megvétel után(8 évesen vettük) 2 hétre úgy elromlott,hogy ha (nem távirányítós) kulccsal lezárta,kinyitotta mechanikusan maga a forgó zárhenger(!) a vezető oldali ajtót.Vagyis a kulcs elfordítása azonnali ajtó kipattintást okozott.Komoly,nem?Azt a zárszerkezet tisztításával orvosoltam,de azóta az a központi zár is megszűnt létezni.Ott a zármotorban lévő érintkező lehet szar?

Pali

Link to comment
Megosztás:

Fantasztikus módon beléptem a teszt menübe,de úgy tűnik nem tűnik el.Hogy kell belőle kilépni?

Hosszan nyomd a Settings gombot, amíg hangot nem ad, akkor kilép a teszt menüből! De sokszor van hogy ki sem lépek, mert gyújtás levételével és ismételt ráadásával már ki is vagyok lépve.

Központi zárat még soha nem figyeltem, hogy ez alatt mit csinál...

Szerk.: Időközben javítottam, a Settings gombra gondoltam, nem a BC-re!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő dologban kérnék segítséget.

Fantasztikus módon beléptem a teszt menübe,de úgy tűnik nem tűnik el.Hogy kell belőle kilépni?Ha az FM gombbal átváltok,szól a rádió.Ha Kétszer megnyomom a BC gombot,újra bejön a rejtett teszt menü.

A baj az,hogy valószínűleg emiatt(vagy ebből eredően) egyáltalán nem működik tegnap óta a központi záram.A belső reteszelő gomb sem.(tegnap léptem be először ebbe a menübe)

Kulccsal mechanikusan nyitható/zárható a vezető oldali ajtó,de kinyitni csak belülről lehet a többit.Viszont azok örökre nyitva maradnak,mert nincs pöcök amit lenyomjak:)

Van ötlete, tapasztalata valakinek?

A teszt menüből kilép, ha a gyújtáskulcsot kiveszed, vagy gyújtás mellett (ha él a teszt menü) 9-10 sec-ig nyomod a Settings gombot (ugyanúgy, mint a belépésnél).

A központi zárnak és a teszt menünek semmi köze egymáshoz.

Bezárni úgy tudod (ha nem működik a központi zár), hogy a jobb oldali ajtót nyitva hagyva (a többi becsukva) benyomod a műszerfalon az ajtó záró gombot, majd becsukod a jobb oldali ajtót (a kézikönyvben le van írva, el kéne olvasni).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hosszan nyomd a BC gombot, amíg hangot nem ad, akkor kilép a teszt menüből! De sokszor van hogy ki sem lépek, mert gyújtás levételével és ismételt ráadásával már ki is vagyok lépve.

Központi zárat még soha nem figyeltem, hogy ez alatt mit csinál...

Ok,megpróbálom. Köszi!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.