Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Szerintem neked kellene utánaolvasni.

A bi-xenon azt jelenti, hogy a távolsági és a reflektor is xenon.

Ez lehet külön xenon "izzó", vagyis 2 külön xenon, vagy egy darab xenon "izzó", ami mozog). Tudomásom szerint az opel bi-xenon ez utóbbi, azaz a reflektor bekapcsolásakor hátrahúzza az "izzót" a reflektor üzzemmódhoz és bekapcsolja mellé a h7-es (vagy h1-es, ez passz)-t is, ami elvileg a fénykürt miatt van benne. De majd akinek van xenonja ls tudja is, hogy mi az a bi-xenon, az majd kijavít. ;)

H7 van mellette. A többi információ is stimmel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A telefonomat (Nokia 2730) szeretnem osszehozni aaz Astra H audio rendszerevel. Van CD 70 Navi, monokrom kijelzo, BC, multikormany, beepitett mikrofon, a kijelzon megjelenik egy mappa, hogy telefon ( ott ahol a navi es BC is valaszthato). A kezifek mogott van egy hely a telefon csatlakozasnak, valamilyen telefonspecifikus csatlakozo kellen, vagy mi a fene. Hol talalok ilyent, vagy esetleg mas megoldas mi lehetne?

Én csak találgatok. Ha megjelenik a kijelzőn a telefon lehetősége, akkor gondolom bent van az autóban a telefon modul.

Bluetooth-al próbáltad?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A telefonomat (Nokia 2730) szeretnem osszehozni aaz Astra H audio rendszerevel. Van CD 70 Navi, monokrom kijelzo, BC, multikormany, beepitett mikrofon, a kijelzon megjelenik egy mappa, hogy telefon ( ott ahol a navi es BC is valaszthato). A kezifek mogott van egy hely a telefon csatlakozasnak, valamilyen telefonspecifikus csatlakozo kellen, vagy mi a fene. Hol talalok ilyent, vagy esetleg mas megoldas mi lehetne?

Bluetooth-szal menni fog. A telefonspecifikus tartó nagyon drága, kényelmetlen (mindig rátenni, levenni), és plusz egy kontakthiba forrás. Nézd meg, hogy a menüben a BT aktív és látható legyen, párosítsd a telefonod, és pár perc alatt átmegy a híváslista és a telefonkönyv (legalábbis a legtöbb telefonnál átmegy, a 2013 szeptemberi kompatibilitási listában csak a 2720-as van benne, annál minden működik, a csengőhang is átmegy, néhány különleges karakter megjelenítésében, illetve a nevek rendezésében lehet hiba).

Utána már nincs semmi dolgod, csak a telefonon bekapcsolva tartani a BT-t, a kulcs elfordításra már keresi a kihangosító a telefont.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem neked kellene utánaolvasni.

A bi-xenon azt jelenti, hogy a távolsági és a reflektor is xenon.

Ez lehet külön xenon "izzó", vagyis 2 külön xenon, vagy egy darab xenon "izzó", ami mozog). Tudomásom szerint az opel bi-xenon ez utóbbi, azaz a reflektor bekapcsolásakor hátrahúzza az "izzót" a reflektor üzzemmódhoz és bekapcsolja mellé a h7-es (vagy h1-es, ez passz)-t is, ami elvileg a fénykürt miatt van benne. De majd akinek van xenonja ls tudja is, hogy mi az a bi-xenon, az majd kijavít. ;)

Az érdekes mert Astra h bi-xenon- os autója a városba 3 om haveromnak van és egyiknek se xenon a reflektoros h7 es égője!

Nah most akkor?

pedig kanyarkövetős bi-xenon ként szerepel az autó könyvébe,és nem csak az enyémbe!

Nah most akkor mi a válasz erre? :D

Link to comment
Megosztás:

Az érdekes mert Astra h bi-xenon- os autója a városba 3 om haveromnak van és egyiknek se xenon a reflektoros h7 es égője!

Nah most akkor?

pedig kanyarkövetős bi-xenon ként szerepel az autó könyvébe,és nem csak az enyémbe!

Nah most akkor mi a válasz erre? :D

A xenon (belső) lámpa mellett ott van a (külső) H7-es halogén valóban. Tompítottkor csak a xenon és a másik lámpa helyzetjelzője világít. Amikor ráhúzod a reflektort, akkor kapcsol a H7-es. De nem csak ennyi történik. Nézd meg jobban a xenont! Az is átvált távolsági funkcióra. Legalábbis gyárilag így kell működnie. Tehát van egy bixenon rendszeresd és mellé még pluszban egy halogén segédreflektorod.

Amúgy annak milyen könyvben kell benne lennie, hogy kanyarkövető bi-xenonnal szerelt az autó? És ha már neked is ilyen van - pont kapóra jössz nekem :) - a Te fényszóród mozog álló helyzetben kormány tekerésre vagy nem? Illetve gyújtás ráadásakor a sebességmérő műszer óráján melyik ikononk világítanak? Ugyebár a kanyarkövetésnek két visszajelzője van...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A xenon (belső) lámpa mellett ott van a (külső) H7-es halogén valóban. Tompítottkor csak a xenon és a másik lámpa helyzetjelzője világít. Amikor ráhúzod a reflektort, akkor kapcsol a H7-es. De nem csak ennyi történik. Nézd meg jobban a xenont! Az is átvált távolsági funkcióra. Legalábbis gyárilag így kell működnie. Tehát van egy bixenon rendszeresd és mellé még pluszban egy halogén segédreflektorod.

Amúgy annak milyen könyvben kell benne lennie, hogy kanyarkövető bi-xenonnal szerelt az autó? És ha már neked is ilyen van - pont kapóra jössz nekem :) - a Te fényszóród mozog álló helyzetben kormány tekerésre vagy nem? Illetve gyújtás ráadásakor a sebességmérő műszer óráján melyik ikononk világítanak? Ugyebár a kanyarkövetésnek két visszajelzője van...

Álló helyzetbe nem mozog hiába tekered a kormányt.

ha tolatsz vagy meg állsz kanyarodáskor, vissza áll alap helyzetbe.

hogy milyen ikonok világítanak holnap lefényképezem nem tudom így nekem van egy olyan ahol lámpa ikonja van és egy balra ill jobbra nyíl van mellette,

másikról így most nem tudok,de lehet :D

holnap megnézem a xeonos dolgot.

DE ha már te is ennyire jó vagy ebbe akkor a h7 izzó helyett lehet h7 led izzót tenni? :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Bluetooth-szal menni fog. A telefonspecifikus tartó nagyon drága, kényelmetlen (mindig rátenni, levenni), és plusz egy kontakthiba forrás. Nézd meg, hogy a menüben a BT aktív és látható legyen, párosítsd a telefonod, és pár perc alatt átmegy a híváslista és a telefonkönyv (legalábbis a legtöbb telefonnál átmegy, a 2013 szeptemberi kompatibilitási listában csak a 2720-as van benne, annál minden működik, a csengőhang is átmegy, néhány különleges karakter megjelenítésében, illetve a nevek rendezésében lehet hiba).

Utána már nincs semmi dolgod, csak a telefonon bekapcsolva tartani a BT-t, a kulcs elfordításra már keresi a kihangosító a telefont.

Sajnos Bluetotth nincs az autoban ( 2006 evjarat) ha probalnek bemenni a telefon menujebe, nem enged, mivel nincs csatlakoztatva telefon. a beallitasokban sehon nincs opcio a BT bekapcsolasara. A telefonnal kerestettem de nem talallt semmit. Ugy nez ki hogy csak a telefonspecifikus tarto maradt, de ha draga nekem nem eri meg, nem autozok tul sokat es keveset telefonalok.

Link to comment
Megosztás:

Álló helyzetbe nem mozog hiába tekered a kormányt.

ha tolatsz vagy meg állsz kanyarodáskor, vissza áll alap helyzetbe.

hogy milyen ikonok világítanak holnap lefényképezem nem tudom így nekem van egy olyan ahol lámpa ikonja van és egy balra ill jobbra nyíl van mellette,

másikról így most nem tudok,de lehet :D

holnap megnézem a xeonos dolgot.

DE ha már te is ennyire jó vagy ebbe akkor a h7 izzó helyett lehet h7 led izzót tenni? :D

Köszi, két dologban is megerősítettél:

- Nekem még a régi fonyszórómmal, fényszórócsere előtt (majd' egy éve már) mozgott a fényszóró álló helyzetben tekerve kormányt. És akkor, vagy akár lassú tempónál végállásba fordítva a kormányt sem pár fokot mozdult a xenon lencséje, hanem az is teljesen végállásba fordult, olyan mértékben mint amikor felkapcsoláskor megcsinálja a diagnosztikát. De ezek szerint is ez abnormális működés volt.

- Ikon csak egy világít elvileg normális esetben. A másik a fényszóró ikon föl-le nyíllal. De valószínű akkoriban nekem a hiba miatt világított. Most nekem is csak egy világít.

Hogy ledeset jogszerűen lehet-e használni azt nem tudom... Gyanítom hogy nem (de ez nem 100%), mert a fényszórót nem ledes fényforrásra tervezték. Na meg a nem kínai Vaterás ledek, hanem valami márkásabb E-jeles pl Osram, arany árban van.

Amúgy én teljesen elégedett vagyok a sima halogénnel is. Abból esetleg érdemes valami jobb fajtát pl GE Megalight Ultra rakni bele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az érdekes mert Astra h bi-xenon- os autója a városba 3 om haveromnak van és egyiknek se xenon a reflektoros h7 es égője!

Nah most akkor?

pedig kanyarkövetős bi-xenon ként szerepel az autó könyvébe,és nem csak az enyémbe!

Nah most akkor mi a válasz erre? :D

Cserenkov már leírta.

A H7-es izzó nem a reflektor. Az a fénykürt miatt van, mivel xenon-nal nem lehet fénykürtözni, mert lassan "gyullad" be. Fénykürt meg kell az autóba, előírás.

Alapesetben a xenon a reflektor is, mégpedig úgy, hogy mikor bekapcsolod a reflektort, akkor az annyit jelent, hogy a xenon "izzót" hátrahuzza, hogy távolra világítson.

Az csak egy extra, hogy a fénykürt h7-esét is bekapcsolja mellé, de alapesetben nem az a távolsági!

De ha utána olvasnál és nem nekem ajánlgatnád, hogy olvassak utána, akkor te is tisztában lennél ezekkel a dolgokkal. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikeresen rossz helyre tettem fel a kérdésemet(Zene topik), tehát javítanék, ha nem gond.

Az lenne a kérdésem, hogy van egy CD-30-val ellátott ótó, és azt szeretném megtudakolni, hogy egy NOKIA CK-100-as bluetooth kihangosítóval tudnék-e rá telefonról zenét varázsolni?

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikeresen rossz helyre tettem fel a kérdésemet(Zene topik), tehát javítanék, ha nem gond.

Az lenne a kérdésem, hogy van egy CD-30-val ellátott ótó, és azt szeretném megtudakolni, hogy egy NOKIA CK-100-as bluetooth kihangosítóval tudnék-e rá telefonról zenét varázsolni?

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,

zsambek`

Szia!

Elvileg működik, ha a telefonod tudja az A2DP-t.

De azzal számolj, hogy nem lesz sztereó.

Üdv, Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikeresen rossz helyre tettem fel a kérdésemet(Zene topik), tehát javítanék, ha nem gond.

Az lenne a kérdésem, hogy van egy CD-30-val ellátott ótó, és azt szeretném megtudakolni, hogy egy NOKIA CK-100-as bluetooth kihangosítóval tudnék-e rá telefonról zenét varázsolni?

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,

zsambek`

Nekem az a tapasztalatom, hogy a Nokia telefonokról minden további nélkül tudsz zenét hallgatni, másról nem....legalábbis nekem Nokia CK-7W kihangosítóm van, a Nokiákról megy a zene(persze kib.....tt szar a minőség), de a Samsungok, Sony Xperia Z egyik sem "szólaltalja" meg....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Elvileg működik, ha a telefonod tudja az A2DP-t.

De azzal számolj, hogy nem lesz sztereó.

Üdv, Zoli

Sziasztok,

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! A holnapi nap folyamán letesztelem, és írok, hogy mi is akkor az igazság :)

Kellemes estét,

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Nekem CK-100-am van, CD-30-as lejátszóval. Én valamiért nem tudok rajta zenét lejátszani, a hívás tökéletesen működik, de a zene valamiért nem. A2DP-s telefonokkal próbáltam, de semmi. Neked működik? Kell valamit beállítani rajta, vagy rögtön látja, ha elindítasz valamilyen zenét a telefonodon?

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, és gratulálok a CK-200-hoz, nagyon jó kis ketyere!:)

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Hogy szuperál? :)

A műszerfalon hogyan rögzítetted?

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Hogy szuperál? :)

A műszerfalon hogyan rögzítetted?

Zenét nem próbáltam vele lejátszatni. A telefonkönyvet simán átvitte tehát gyorshívást, tárcsázást telefonkönyvből hívni tudok. Sms sajnos tényleg csak komolyabb Nokia telefonnal működik vagyis azoknál jeleníti meg a kijelzőn. Amúgy minden tökéletesen működik.

Opel szevízben lett beszereltetve, annyira nem is néztem de szerintem a gyárilag hozzá adott öntapadós kis ragasztóval tehát könnyen eltüntethető ha úgy van. Viszont elég stabilan áll.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Nekem CK-100-am van, CD-30-as lejátszóval. Én valamiért nem tudok rajta zenét lejátszani, a hívás tökéletesen működik, de a zene valamiért nem. A2DP-s telefonokkal próbáltam, de semmi. Neked működik? Kell valamit beállítani rajta, vagy rögtön látja, ha elindítasz valamilyen zenét a telefonodon?

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, és gratulálok a CK-200-hoz, nagyon jó kis ketyere! :)

zsambek`

Szia!

Az is lehet, hogy a telefon kihangosító módban van párosítva a CK100-hoz. Nézd meg a telefonban a párosítás módját.

Bár akkor nem tudom, hogy kihangosítóként működni fog-e...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az is lehet, hogy a telefon kihangosító módban van párosítva a CK100-hoz. Nézd meg a telefonban a párosítás módját.

Bár akkor nem tudom, hogy kihangosítóként működni fog-e...

Szia,

Az a helyzet, hogy be lehet állítani a telefonomon, hogy honnan szóljon a zene. Beállítottam, hogy a NOKIA CK-100-ról, de semmi. A telefonom kijelzőjén látom, hogy megy a szám, de a kocsiban megy tovább a rádió, semmi válasz. Ha hívnak, vagy én hívok, akkor pedig rögtön átvált, nem tudom mi lehet a baja :( Ötlet esetleg, valami gond a kábelezéssel?

Köszi szépen,

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Az a helyzet, hogy be lehet állítani a telefonomon, hogy honnan szóljon a zene. Beállítottam, hogy a NOKIA CK-100-ról, de semmi. A telefonom kijelzőjén látom, hogy megy a szám, de a kocsiban megy tovább a rádió, semmi válasz. Ha hívnak, vagy én hívok, akkor pedig rögtön átvált, nem tudom mi lehet a baja :( Ötlet esetleg, valami gond a kábelezéssel?

Köszi szépen,

zsambek`

Szia!

Megnéztem a CK100 leírását és azt találtam, hogy a rádió aux bemenetére is rá kell kötni a CK100-at, hogy zenét lehessen hallgatni vele.

A 20. oldaltól van a bekötés.

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_CarKit_CK-100_UG_and_IG_hu.pdf

A CD30-as rádión viszont nincs aux bemenet.

Valószínűleg ezért nem hallod a zenét.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Az a helyzet, hogy be lehet állítani a telefonomon, hogy honnan szóljon a zene. Beállítottam, hogy a NOKIA CK-100-ról, de semmi. A telefonom kijelzőjén látom, hogy megy a szám, de a kocsiban megy tovább a rádió, semmi válasz. Ha hívnak, vagy én hívok, akkor pedig rögtön átvált, nem tudom mi lehet a baja :( Ötlet esetleg, valami gond a kábelezéssel?

Köszi szépen,

zsambek`

Próbáld azt ki, hogy a zene számot küldöd bluetooth-on át a kihangosítóra.....csak így megy

Mintha másik telefonnak küldenéd.....Nokia telefonod van?

Ha nem Nokiád van, esélytelen....

Link to comment
Megosztás:

Próbáld azt ki, hogy a zene számot küldöd bluetooth-on át a kihangosítóra.....csak így megy

Mintha másik telefonnak küldenéd.....Nokia telefonod van?

Ha nem Nokiád van, esélytelen....

Szia,

Kipróbáltam Nokia-val, és iPhone-val, illetve iPad-vel is. Egyikkel se működött. A kihangosítás persze tökéletes az első két készüléken, de a zenelejátszás esélytelen. :(

Szia!

Megnéztem a CK100 leírását és azt találtam, hogy a rádió aux bemenetére is rá kell kötni a CK100-at, hogy zenét lehessen hallgatni vele.

A 20. oldaltól van a bekötés.

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_CarKit_CK-100_UG_and_IG_hu.pdf

A CD30-as rádión viszont nincs aux bemenet.

Valószínűleg ezért nem hallod a zenét.

Szia,

Ahogy olvasom, tényleg. :(

Valami ötlet esetleg a zene hallgatáshoz? :) eBay-ről valami jó BLUETOOTH-os FM transmitter?

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.