Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Tidna valaki segíteni, hogy lehet konkrét KM állásra programozni a "INSP" felirat megjelenését ? Van OP-Com-om, de nem találtam benne sehol.

A korábbi hozzászólásokban csak ezt találtam:

"Gyújtást kikapcsolni, megnyomod a napi km. számláló nullázó gombot és nyomva tartod + megnyomod a fékpedált. Ráadod a gyújtást, még mindig nyomva tartod mindkettőt egészen addig amíg az INSP---- villog, amjd átvált a következő szervizig megtehető útra, kb 10sec."

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tidna valaki segíteni, hogy lehet konkrét KM állásra programozni a "INSP" felirat megjelenését ? Van OP-Com-om, de nem találtam benne sehol.

A korábbi hozzászólásokban csak ezt találtam:

"Gyújtást kikapcsolni, megnyomod a napi km. számláló nullázó gombot és nyomva tartod + megnyomod a fékpedált. Ráadod a gyújtást, még mindig nyomva tartod mindkettőt egészen addig amíg az INSP---- villog, amjd átvált a következő szervizig megtehető útra, kb 10sec."

Szia!

Ez engem is érdekelne, mert én sem találtam ilyet op-com-ban. Pedig akartam. :) Csak nullázni tudom (ill. resetelni)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával kapcsoaltban érdeklődnék:

Adott egy 2007-es H Astra. A tavalyi évben (napra pontosan ma 1 éve) produkált egy hibát. Az elektronika teljesen megzavarodott, a kijelző összevissza villogott, néha a vészvillogó is villantott. Indítózni nem lehetett, amint megpróbáltam, egy kattanás és mintha nem is lenne akku a kocsiban. Akkor azt állapították meg, hogy a 6 éves akkuban az ólomkötések minden előjel nélkül szétmentek, megpusztult az akksi. Ma 1 évre rá, teljesen megyegyezően ugyanazaokat a tüneteket produkálja. Elképzelhető, hogy az új akku 1 évet bírt ki? Nekem gyanús, hogy az elektronikában van valami hiba, de akkor miért nem derült ki a szervizben? Valakinek volt hasonló tapasztalata, esetleg tudomása valami típushibáról?

Ja, az akku feszültsége, bekötve, minden kikapcsolt állapotában 12,5V, kikötve üredben még nem mértem.

Előre is köszönöm a válaszokat!

üdv,

cinke

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki szerelt már be tempomathoz pedálkacsolót?

Tegnap beraktuk, ma lett volna időm felprogramozni, de nem működött. Aztán felfedeztem, hogy a kuplung nem nyomja be eléggé a kapcsolót, ezért mindig azt hiszi hogy kuplungolok azért nem megy. Ha kézzel rányomok érzékeli minden oké ...

Aztán kezdett gyanús lenni a kis zöld műanyag izéami látszólag sehova sem kell, de szerencsére nem dobtam ki amikor kiesett a dobozból. Most pedig ezt a képet találtam. A zöld kis bigyó mikéntje érdekelne. Azt még kint oda kell ékelni? Vagy méretre kéne netán farigcsálni? ...

71208-0.jpg

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki szerelt már be tempomathoz pedálkacsolót?

Tegnap beraktuk, ma lett volna időm felprogramozni, de nem működött. Aztán felfedeztem, hogy a kuplung nem nyomja be eléggé a kapcsolót, ezért mindig azt hiszi hogy kuplungolok azért nem megy. Ha kézzel rányomok érzékeli minden oké ...

Aztán kezdett gyanús lenni a kis zöld műanyag izéami látszólag sehova sem kell, de szerencsére nem dobtam ki amikor kiesett a dobozból. Most pedig ezt a képet találtam. A zöld kis bigyó mikéntje érdekelne. Azt még kint oda kell ékelni? Vagy méretre kéne netán farigcsálni? ...

71208-0.jpg

Köszi!

Én is a 7 végén fogom beszerelni ha minden jól megy. De nem értem amit mondasz... ha a kuplung nem nyomja be eléggé a kapcsolót, akkor hogy hiszi azt, hogy kuplungolsz? Merthogy elvileg ez akkor zár vagy nyit, amikor be van nyomva a pedál és akkor van benyomva a kapcsoló is nem? A zöld biszbasz nem tudom mi, de érdekel, mert akkor én már talán nem szívok vele ha tudom, hogy van ez. :) De közben nézem, ez ugye nem H astra? Mert máshogy néz ki.

Módosítva : Rorybreaker
Link to comment
Megosztás:

Én is a 7 végén fogom beszerelni ha minden jól megy. De nem értem amit mondasz... ha a kuplung nem nyomja be eléggé a kapcsolót, akkor hogy hiszi azt, hogy kuplungolsz? Merthogy elvileg ez akkor zár vagy nyit, amikor be van nyomva a pedál és akkor van benyomva a kapcsoló is nem? A zöld biszbasz nem tudom mi, de érdekel, mert akkor én már talán nem szívok vele ha tudom, hogy van ez. :) De közben nézem, ez ugye nem H astra? Mert máshogy néz ki.

De, astra H. Többféle kapcsoló van, a képen éppen egy facet van.

A kapcsolót a felengedett kuplung tartja benyomva és kiengedi ha lenyomod. Az önbeálló dologgal lesz nálam baj. Lehet hogy nem voltam elég bátor amikor koppig kihúztam, erre ma rápróbálok.

Közben jó lenne ha valaki előkerülne aki biztosan tudja.

Link to comment
Megosztás:

De, astra H. Többféle kapcsoló van, a képen éppen egy facet van.

A kapcsolót a felengedett kuplung tartja benyomva és kiengedi ha lenyomod. Az önbeálló dologgal lesz nálam baj. Lehet hogy nem voltam elég bátor amikor koppig kihúztam, erre ma rápróbálok.

Közben jó lenne ha valaki előkerülne aki biztosan tudja.

Ja értem. Csak azért volt fura, mert én nem ilyen kapcsolót rendeltem. A kart könnyű volt kicserélni? Van aki azt mondja, csak ki kett tépni erősen, van aki gem kapoccsal, meg kis csavarhúzóval matat. :)

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ja értem. Csak azért volt fura, mert én nem ilyen kapcsolót rendeltem. A kart könnyű volt kicserélni? Van aki azt mondja, csak ki kett tépni erősen, van aki gem kapoccsal, meg kis csavarhúzóval matat. :)

köszi!

A kapcsolót ne tépd ki, az alsó részen van egy horony, dugj bele egy 2-es imbuszkulcsot, dugd be ütközésig, majd a karral összefogva húzd ki. Könnyen kell, hogy jöjjön.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki szerelt már be tempomathoz pedálkacsolót?

Tegnap beraktuk, ma lett volna időm felprogramozni, de nem működött. Aztán felfedeztem, hogy a kuplung nem nyomja be eléggé a kapcsolót, ezért mindig azt hiszi hogy kuplungolok azért nem megy. Ha kézzel rányomok érzékeli minden oké ...

Aztán kezdett gyanús lenni a kis zöld műanyag izéami látszólag sehova sem kell, de szerencsére nem dobtam ki amikor kiesett a dobozból. Most pedig ezt a képet találtam. A zöld kis bigyó mikéntje érdekelne. Azt még kint oda kell ékelni? Vagy méretre kéne netán farigcsálni? ...

71208-0.jpg

Köszi!

Szia!

Én a múlthéten cseréltem ugyan ilyen kapcsolót, nekem sem működik. Szerintem annak a zöld kis bizbaznak nics semmi szerepe, mert amikor a gyárit ki szedtem abban sem volt ilyen. Az a lényeg hogy az a poros legyen kihúzva mert az rögzíti a helyén. Lehet csak kontak hiba!

Link to comment
Megosztás:

Kész, működik!

A zöld vacak semmire nem kellett. A közepét erősen ki kell húzni(recsegni fog), majd a pedált ráengedni (ekkor párat szintén reccsenni fog). Ekkor beáll a nullpontja és ehhez képest fog elmozdulni a "ravasz". Opcommal ellenőrizve.

Link to comment
Megosztás:

Kész, működik!

A zöld vacak semmire nem kellett. A közepét erősen ki kell húzni(recsegni fog), majd a pedált ráengedni (ekkor párat szintén reccsenni fog). Ekkor beáll a nullpontja és ehhez képest fog elmozdulni a "ravasz". Opcommal ellenőrizve.

A piros részt kell kihúzni, vagy a belsejét, amit nyom a pedál?

Link to comment
Megosztás:

A piros részt kell kihúzni, vagy a belsejét, amit nyom a pedál?

A piros szerintem csak a tartófüleket nyomja szét, hogy ne lötyögjön a helyén. De az is lehet hogy a közepét is rögzíti ezért én úgy csináltam hogy,

1. kihúztam a belsejét a pirossal együtt

2. aztán onnan húztam a közepét tovább

3. ráengedtem a pedált

4. majd a pirosat visszatoltam teljesen.

Link to comment
Megosztás:

Ja értem. Csak azért volt fura, mert én nem ilyen kapcsolót rendeltem. A kart könnyű volt kicserélni? Van aki azt mondja, csak ki kett tépni erősen, van aki gem kapoccsal, meg kis csavarhúzóval matat. :)

köszi!

A kart konkrétan a porvédő gumi tartotta nekem a helyén, amikor azt húztam le egyszerűen kiesett :)

Sem a régin, sem az újon nem volt semmilyen rögzítőpöcök.

Link to comment
Megosztás:

A piros szerintem csak a tartófüleket nyomja szét, hogy ne lötyögjön a helyén. De az is lehet hogy a közepét is rögzíti ezért én úgy csináltam hogy,

1. kihúztam a belsejét a pirossal együtt

2. aztán onnan húztam a közepét tovább

3. ráengedtem a pedált

4. majd a pirosat visszatoltam teljesen.

Nagyon köszönöm! Remélem nem tépem szét... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Új vagyok a fórumon,most lettem büszke tulaja egy 2007-es ,dízel, 1.9-es H Astrának.(kinntről behozott)

Az autónak egy gondja van, ami ahogy olvastam nem egyedi, a 112252-es hibakód,ami elméletileg gázpedál jeladó hiba!Azért csak elméletileg ,mert nem az!

A hibajelenség:mész a kocsival és egyszer csak szervízüzembe kapcsol,nem tudsz 2000-es fordulat ,valamint 90-es tempó fölé menni.Viszont ha megállsz és újraindítod a kocsit,semmi baja,ez a hibajelenség van ,hogy állítólag hónapokig nem jön elő.

Gázpedál és jeladó már lett cserélve, (feleslegesen).

A hiba megoldása állítólag egy áthidaló kábel ami áthidalja a motorvezérlést.(lehet rosszul fogalmazom,de talán értitek) Szerelőm és több külföldi opel fórum szerint is ez a megoldás!

Viszont ebben már ez is megtörtént,a hiba mégis előjön néha!

Esetleg tud valaki erre megoldást?Volt már valakinek itt is hasonló gondja?

köszi előrre is!üdv!

Link to comment
Megosztás:

A kart konkrétan a porvédő gumi tartotta nekem a helyén, amikor azt húztam le egyszerűen kiesett :)

Sem a régin, sem az újon nem volt semmilyen rögzítőpöcök.

A rögzítés a CIM modulban van, azért kell a horonyba tolni a 2-es imbuszt. A rögzítést "lenyomod" vele, és kijön minden erőszak nélkül a kar. Az újat betolod kattig....

Utána már nem szabadna tudnod kihúzni, csak újra ai imbuszos módszerrel....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Új vagyok a fórumon,most lettem büszke tulaja egy 2007-es ...

Gázpedál és jeladó már lett cserélve, (feleslegesen).

A hiba megoldása állítólag egy áthidaló kábel ami áthidalja a motorvezérlést.

Szerelőm és több külföldi opel fórum szerint is ez a megoldás!

Viszont ebben már ez is megtörtént,a hiba mégis előjön néha!

Esetleg tud valaki erre megoldást?Volt már valakinek itt is hasonló gondja?

köszi előrre is!üdv!

Itt is irtak már erről korábban, ez is tipushiba sajnos az astrában. Ha jól emlékszem a motortérben lévő biztosítéktábla alatt van egy forrasztás ami elengedi magát. Én azt szoktam (már kétszer) megmozgatni.

Egy próbát megér :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mint leendő H Astra tulajdonos, érdeklődnék, hogy a BC-n hogyan tudom előcsalogatni a fogyasztási adatokat, amikor lépegetek a menüjében csak a Timer funkciót látom, BC1, BC2-t nem találtam, ez azt jelenti, hogy nem tudja a fedélzeti? Rá lehet programozni, vagy mi ennek a módja?

Elvileg BID van bent, de biztosra nem mondom, itt egy fotó róla:

72wicaf3a8bi00g4t8arzcx3hp98g9.jpg

Előre is köszönöm!

1.6 116Le-s Enjoy változatról van szó!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mint leendő H Astra tulajdonos, érdeklődnék, hogy a BC-n hogyan tudom előcsalogatni a fogyasztási adatokat, amikor lépegetek a menüjében csak a Timer funkciót látom, BC1, BC2-t nem találtam, ez azt jelenti, hogy nem tudja a fedélzeti? Rá lehet programozni, vagy mi ennek a módja?

Elvileg BID van bent, de biztosra nem mondom, itt egy fotó róla:

72wicaf3a8bi00g4t8arzcx3hp98g9.jpg

Előre is köszönöm!

1.6 116Le-s Enjoy változatról van szó!

Ez egy GID kijelző.

Rá lehet programoztatni. Nekem sem volt, és Tech2-vel engedélyezték.

Op-Com-mal nem tudom, hogy lehet-e programozni, majd valaki megerősíti.

Kelleni fog a Car-Pass kártyáról a négyjegyű Security Code.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy GID kijelző.

Rá lehet programoztatni. Nekem sem volt, és Tech2-vel engedélyezték.

Op-Com-mal nem tudom, hogy lehet-e programozni, majd valaki megerősíti.

Kelleni fog a Car-Pass kártyáról a négyjegyű Security Code.

Értem, és milyen árban mozog ez ilyen programozás, Opel szervizben kell gondolom?!

Link to comment
Megosztás:

Értem, és milyen árban mozog ez ilyen programozás, Opel szervizben kell gondolom?!

Nekem 2000Ft volt a BC programozás.

Bementem egy autószervizbe, megkérdeztem mennyi lenne, majd meg is csinálták 5 perc alatt.

Opel szerviz szerintem többet kérne érte, bár akkor kapsz egy számlát, amin szerepelhet az elvégzett programozás,

továbbá garanciát is vállalhatnak rá, bár ezt csak én gondolom.

De ha működik a programozás Op-Com-mal, akkor még egy fórumtárs is segíthet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.