Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Üdv. mindenkinek!Első opelem és első dízelem szeptemberben vettem.

Nagyon meg vagyok elégedve vele,kivétel a fogyasztásaával.Pontosan

1 literrel több a gyári adatoknál./város 7,5 vegyes 6l /Átlagos tempóban

vezetek,az autó 4000km-t futott.Magas az alapjáratom?(800-950 között

változik indításonként más-más)

Csepelen élek,van javaslatotok korrekt szervizelés témában?

1.7cdti-nél mi az eltérés 80 ill. 100 Le motorok között.

Várom véleményeiteket.

Link to comment
Megosztás:

Én a GTC -re gondoltam teeeee! 8)

Thom!! A dízel versus benzines meg egy olyan dolog, ki hogy érzi!

Mihez képest van az 1.6 8V 30 Le többlettel??

Mind2 egyformán jó gyorsul és gyári megadott helyett 11s alat van 100-on a benzines 2-esbe meg lehet vele csípni:D

régi még nem ecotec motoros Astrank ami 1.6-os volt az csak 75Ló volt, de nagyon szerettem ez most mégjobb, mármint a twinport

Link to comment
Megosztás:

Én a GTC -re gondoltam teeeee! 8)

Thom!! A dízel versus benzines meg egy olyan dolog, ki hogy érzi!

Mihez képest van az 1.6 8V 30 Le többlettel??

Ha valakinek van pénze rá, és be tudja vállalni az 1.9 CDTI (150Le) változatot, akkor az szerintem nagyon - nagyon jó vásárt csinál!

Teljesítmény, fogyasztás, nyomaték... minden jóóó! És ahhoz képest amit tud az ára sem borzasztó!

Én igazából nem tudom, nem látom be a benzines mitől jobb választás! Mondjuk olcsóbb megvenni! ...de itt kifujt! :wink: :lol:

150 lóvas kitép a kormány mögül :DDDD

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Kissé furcsa kérdéssel fordulok hozzátok.

H Astra Caravan hátsó kerékdob motor felöli alsó ívén (ami már a küszöb elem kezdete) található egy lyukacska, ami nincs tömítve. A küszöb részen alúl hosszanti irányban is végig lyukak vannak, de gumi szelencével tömítve.

Lemaradhatott a tömítés, vagy ez gyárilag lehet ilyen.

Link to comment
Megosztás:

...

Kell neked ilyen f@szságokat linkelni...

Tegnap este ki kellett próbálnom az Astra H töréstesztet...

SUM:

- a látottak mellett még a vezetőülés picit "elfáradt"

- Barum gumit nem kell venni

Fákk:

- jól megbüntetett a rendőr, mert elhagytam az utat...

Természetesen a 3 tanut elzavarták a helyszínről, és írtak egy csekket, mivel itt minden egyértelmű.

Link to comment
Megosztás:

kiszálltam, és bementem a balesetire a biztonság kedvéért... Kis kivizsgálás, és zavartak is haza azonnal. Amúgy őzzel már találkoztam, de ez szarvas volt, háát nem egy kategória, és nem egy vidám látvány, amikor tolsz egy refit és ott áll előtted 10m-el...

Casco van, önrész csengetős. Papírokat már elintéztem délelőtt...

P-s rendszám :twisted: JPF... Ez volt rajta

Link to comment
Megosztás:

kiszálltam, és bementem a balesetire a biztonság kedvéért... Kis kivizsgálás, és zavartak is haza azonnal. Amúgy őzzel már találkoztam, de ez szarvas volt, háát nem egy kategória, és nem egy vidám látvány, amikor tolsz egy refit és ott áll előtted 10m-el...

Casco van, önrész csengetős. Papírokat már elintéztem délelőtt...

P-s rendszám :twisted: JPF... Ez volt rajta

Szóval szarvassal ütköztél... Nekem is majdnem volt egy ilyen találkám. Épp előzni készültem, már kimentem a szembesávba, nyomtam egy rövid reflektort, hogy nagyobb szakaszt lássak be és ekkor láttam meg a sáv közepén álló őzikét. Szerencsére valahogy még sikerült visszarántanom a kormányt a sávomba.

Miért mondod a Barum gumis dolgot? Azt látom, hogy mindkét bal oldali defektes lett... meg elég sáros is. Árokban kötöttél ki?

Link to comment
Megosztás:

Jöttem haza Esztergomból. Tomiékkal épp megbeszéltük, hogy Dobogókő fele mindig sok a vad, stb., meg Szentendrére még amúgy is be kellet volna ugranom Futó mester cuccáért... Meg hét ugye szóba jött, hogy 8 év alatt egy koccot sem sikerült összehozni a Kadett amortizálás előtt :twisted:

Dunabogdány után egy Kadett elengedett, megköszöntem neki, raktam egy 5öt, kapcsoltam egy refit, és volt előttem egy szarvas.

Balra kerültem vagy 100as tempóval, aztán vissza a saját sávomba, mert jöttek szembe. Itt még egy kis korrekció, balra tekert kormány, majd a kocsi segge elindult balra. Saját sávban először szembe néztem a mögöttem jövővel, majd kocsi segge árok, fél m3 föld kifordít, eleje visszacsapódott az útra, és a 20m-el odébb keresztben vészvillogóval megálltam.

Kiszálltam, 2 autó megállt, látták mi történt.

Jött a rendőr:

- szonda vagy 3x

- hol a szarvas... ja, elment, akkor minden egyértelmű, tanuk mehetnek haza, én vagyok a hibás, mert elhagytam az utat

- romeltakarítók kihív

- kocsi körbefényképez, jegyzőkönyv elrak, büntetés kiszab.

- kocsit letolták az útról, és mentek tovább Visegrádra, mert oda indultak, csak megálltak picit kötözködni.

- romeltakarítók 20perc múlva megjelennek

- még1x ki akarják hívni a rendőröket... erről sikerült lebeszélni őket.

- tréler megérkezik, kocsi felrak, aztán Sztrádánál lerak, biztonsági őr happy :twisted:

stb.

Ma bementem, kitöltöttem a szükséges papírokat, és egyenlőre ennyi...

Barum gumiról nem tudom, hogy a saját sávomban posszant el a gumi, és ezért mászott el a kocsi bal oldala, vagy az árokban. Passz, de ez a történtek szempontjából már mind1. Eddigi tapasztalatok szerint az oldalfala nem az igazi, ment már szét nekem a másik kocsin is.

Link to comment
Megosztás:

Jött a rendőr:

- szonda vagy 3x

- hol a szarvas... ja, elment, akkor minden egyértelmű, tanuk mehetnek haza, én vagyok a hibás, mert elhagytam az utat

- romeltakarítók kihív

- kocsi körbefényképez, jegyzőkönyv elrak, büntetés kiszab.

- kocsit letolták az útról, és mentek tovább Visegrádra, mert oda indultak, csak megálltak picit kötözködni.

- romeltakarítók 20perc múlva megjelennek

- még1x ki akarják hívni a rendőröket... erről sikerült lebeszélni őket.

- tréler megérkezik, kocsi felrak, aztán Sztrádánál lerak, biztonsági őr happy :twisted:

stb.

Ma bementem, kitöltöttem a szükséges papírokat, és egyenlőre ennyi...

Én nagyon mérges lennék a helyedben a rendőrökre! Hogy lehetséges ez, hogy még meg is büntetnek téged? Talán meg kellene dícsérniük, hogy sikerült elkerülnöd egy szarvast, és egy frontális ütközést! T*hó k*csögök, már elnézést a kifejezésért! Nem tudsz vmit tenni az ügyben? Azért ez mégis csak felháborító!

Link to comment
Megosztás:

5e HUF... költsék gyógyszerre.

Így jártam, erre nem tudok mit mondani. Vadveszély tábla volt, talán még így úsztam meg legjobban a körülményekhez képest... Ja, pontot nem adott...

De még akkor is milyen alapon büntetett meg? Megrongáltad az árkot? Feltartottad a forgalmat, vagy miért? Tényleg van ilyen büntetési tétel, hogy "útelhagyás"?

Link to comment
Megosztás:

Astra H Enjoy és a BC csak időt mér, azt mondták mikor a tempomatot rakattuk be utólag ezt is beállítják, ja és a vásárlásnál mondták tudja.....

kész a kocsi most meg azt mondják 75K kerül a panel, mondom a jó dolgozó lány anyátokat szopassátok köcsögök

Na most hogy is van ez mert szétbasz az ideg majdnem 5MFT kocsiba nincs és más autógyártoknál széria??????????????????

Nekem nem kell BC2, csak pill fogy./átlag fogy./range ezt tudja, mit csináljak e szerint nem elég egy szoftverfrissítés vagy átprogramozás hanem panel kell hozzá???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mikulás óta én is egy Astra GTC boldog tulaja vagyok!

Szép fekete 1.7-es némi extrákkal. Sajnos sok kompromisszummal is, az egyik leginkább ilyen az 1.9d motor:)

Kár, hogy a motort még nem nagyon tudom benne próbálgani, mert csak 1000km van benne...

De az már kiderült, hogy nyomaték miatt országuti előzéseknél elég ász a régi 1.6 tuningomhoz képest.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mikulás óta én is egy Astra GTC boldog tulaja vagyok!

Szép fekete 1.7-es némi extrákkal. Sajnos sok kompromisszummal is, az egyik leginkább ilyen az 1.9d motor:)

Kár, hogy a motort még nem nagyon tudom benne próbálgani, mert csak 1000km van benne...

De az már kiderült, hogy nyomaték miatt országuti előzéseknél elég ász a régi 1.6 tuningomhoz képest.

üdv.

az mit jelent?

előtte milyen 1.6-od volt?

Link to comment
Megosztás:

Én pont fordítva tapasztaltam nyáron, mikor 3 napig próbálgattam egy 1.7D/100HP-s H-t. 1800-2000 alatt semmi nem történt, 4000 fölött vége.

Szerintem túl nehéz az az autó ehhez a motorhoz.

Időben elváltva elég jól lehetett közlekedni! :lol: Amivel én voltam, a hátramenetet kivéve nekem nagyon bejött.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.