Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

10 órája, Cserenkov írta:

Hát ha ti mondjátok...

Most kalkuláltattam egy Cascot netrisken a félbőrös (kanyarkövető xenonos, elektonikus lengéscsillapításos, stb.) Cosmo felszereltségű 11 éves 5 ajtósomra.

Ez kaptam:

casco_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ha lejjebb görgetek, van olyan lehetőség, hogy csak lopára akarom megkötni. Arra valóban van egy 25.000Ft/éves ajánlat.

10% 500000 önrészt írtak nem 50000 ft-ot,azzal mennyi lenne?

Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

11 órája, krisztus írta:

10% 500000 önrészt írtak nem 50000 ft-ot,azzal mennyi lenne?

Nem néztem hogy mit írtak, csak kalkuláltattam egyet alapbeállításokkal. Mint ahogy azt se írtam be, hogy mennyi az IDS+, a kanyarkövető fényszórók, navi, a tolatóradar, a felnik, stb. értéke, mert ezeket is kérdezik... fogalmam nincs, úgyhogy ezeket a mezőket üresen hagytam.

Éves átutalással, 10% 500.000Ft önrész (ez mit is jelent pontosan?), parancsolj:

casco_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:


Azt jelenti, hogy ha 510ezer Ft a javitas, akkor a biztositotol  kapsz 10ezer forintot :) Ha 10millio, akkor pedig 9milliot...

 

A 22.680Ft-os éves díjon már azért erősen elgondolkoznék, viszont ez így akkor nem sokat ér. Vagyis inkább semmit. Ha évente van 522.680Ft károm, akkor ugyan ott vagyok, mintha meg se kötöttem volna?

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Cserenkov said:

A 22.680Ft-os éves díjon már azért erősen elgondolkoznék, viszont ez így akkor nem sokat ér. Vagyis inkább semmit. Ha évente van 522.680Ft károm, akkor ugyan ott vagyok, mintha meg se kötöttem volna?

Egy karnal igen, de ot 200ezresnel egy fillert sem kapsz... Uvegkarnal esetleg csak 10% az onresz, az 500ezres minimum nelkul, de meg kell nezni a konkret biztositast.

Az mas kerdes, hogy szerintem igy sem eri meg. Egy marha draga panoramauvegtol indultunk, de olyan autonal gondolom, a dij sem ennyi... Vagy ha esetleg igen, akkor plane nem eri meg mezei ablakok mellett kotni :)

Link to comment
Megosztás:

Ma volt szerencsém vezetni egy 1.4T 150 lovas K Astra kombit (Sports Tourer), ha nem is hosszan városban. Egész kellemes kis autó... Csendes (halk motor / futómű), puha, kényelmes (még a gyári 17-eskkel is), könnyű vezetni, és tényleg nagy belül az utastér szélességre is és hosszban is. Nem volt rossz a vezetési élmény, a motor is kellemesen vitte. Jó, azért 2000-alatt nem nagyon történik sok minden, de ennek ellenére nem fullad le egy 2-esben alig gurulásból indulásnál sem. Csomagtérajtó láblengetéssel nyitás itt is megvan, az vicces. Talán a csomagtere mintha kisebbnek tűnt volna a H kombinál, de van ugye még egy alsó rész is, azt nem tudom mennyire lehet kihasználni. Összességében nem rossz autó ez. Kérdés mennyire megbízható hosszú távon...

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎04‎.‎22‎. at 7:32, kezdőkabriós írta:

Sokan félreértik a 10% 500.000 Ft önrészt. Baleset esetén belép az 500.000 Ft, mint minimum  önrész, de önálló üvegkár és lopás (részlopás esetén is) csak a százalékos mértékű önrész kerül levonásra, a minimum önrészt nem alkalmazzák.

Szeretném kijelenteni, hogy egyetlen biztosítónak sem dolgozom.

Ha felmész pédául az Allianz saját honlapjára, kiválasztod a Cascot megadod a kért adatokat és az önrészt átírod 10% /500.000 Ftra a fizetést meg éves, bankkártyásra kapsz egy 8.000 és 18.000 Ft közötti éves díjajánlatot. Az én full bőrös Cosmo felszereltségű tízéves TwinTopomra 11.500 Ft a Standard ajánlat (nem érdemes a Light verziót választani, de az további kedvezményekkel jár).

Ma tudok ismét hozzászólni, mert valaki felnyomott a moderátornál és 2 napig büntiben votam. Nem tudom, hogy pontosan mit követtem el, pedig kíváncsi lennék rá.

Szóval csak annyit szeretnék mondani, hogy számomra a legnagyobb kockázat, hogy ellopják a kocsimat vagy feltörik. Erre kerestem megoldást, amikor a korábban vázolt módozatra rátaláltam.

A netrisk nem rossz megoldás, de mivel jutalékot kapnak az ott kötött biztosítások után a biztosítótól, nem tud versenyezni a közvetlen ajánlatokkal. Csak arra jó, hogy kiválaszd, melyik 2 biztosító saját honlapját érdemes megnézni. A biztosítók saját honlapján elérhető ajánlatok nem tartalmaznak jutalékot, ezért olcsóbbak.

Remélem most nem kerülök büntibe...

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

23 órája, kezdőkabriós írta:

Ma tudok ismét hozzászólni, mert valaki felnyomott a moderátornál és 2 napig büntiben votam. Nem tudom, hogy pontosan mit követtem el, pedig kíváncsi lennék rá.

Szóval csak annyit szeretnék mondani, hogy számomra a legnagyobb kockázat, hogy ellopják a kocsimat vagy feltörik. Erre kerestem megoldást, amikor a korábban vázolt módozatra rátaláltam.

A netrisk nem rossz megoldás, de mivel jutalékot kapnak az ott kötött biztosítások után a biztosítótól, nem tud versenyezni a közvetlen ajánlatokkal. Csak arra jó, hogy kiválaszd, melyik 2 biztosító saját honlapját érdemes megnézni. A biztosítók saját honlapján elérhető ajánlatok nem tartalmaznak jutalékot, ezért olcsóbbak.

Remélem most nem kerülök büntibe...

Ha a teljeskörű havi 2640 Ft-os cascómból még jutalékuk is van, hát egészségükre.:-)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 25. at 20:01, Cserenkov írta:

Erre neked mennyi ez az önrész?

10% vagy 50.000. Ft. Egyébként most csak az ajánlatot néztem, a szerződés nincs nálam. Viszont együttkötés volt kötelezővel, illetve már volt 4 év casco előzményem is. 35 évnél fiatalabb nem vezeti az autót, vidéki lakcím. Az ajánlaton még 4200 volt, de utána adtam le a casco igazolást, meg az együttkötés is akkor került bele.

Arany casco, teljes körű. Ja, a szemlét kötelezőnek írták, aztán végül a kutya sem foglalkozott vele, elfogadták így az ajánlatot.

Link to comment
Megosztás:

37 perce, Astra555 írta:

10% vagy 50.000. Ft. Egyébként most csak az ajánlatot néztem, a szerződés nincs nálam. Viszont együttkötés volt kötelezővel, illetve már volt 4 év casco előzményem is. 35 évnél fiatalabb nem vezeti az autót, vidéki lakcím. Az ajánlaton még 4200 volt, de utána adtam le a casco igazolást, meg az együttkötés is akkor került bele.

Arany casco, teljes körű. Ja, a szemlét kötelezőnek írták, aztán végül a kutya sem foglalkozott vele, elfogadták így az ajánlatot.

Az nagyon jó ár akkor. :)

Én 35 évnél fiatalabb vagyok, de csak én vezethetem az autót. Vidéki lakcímem van, de sajnos nem kaptam ennyire kedvező ajánlatot.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Cserenkov írta:

Ma voltam K Astrát tesztvezetni. Ez itt talán egy kicsit off téma, de érdekel valakit a tapasztalatom a H Astrával összehasonlítva?

Engem igen. 2008-as H astrámat tervezem lecserélni kb 10 éves korában és ahogy asszem priviben beszéltük, a J nálam is kimarad, a K-tól viszont sokat várok és majd vennék egy 2-3 év körüli Caravant, ha érdemes. Érdemes? :) Jó volt vezetni? Dízelt vagy benzinest próbáltál? Mondjuk ha az év autója lett, fura lenne, ha nem lett volna jó. Mik a tapasztalatok? Mennyire "űrhajó" a H-hoz képest, ami, ha jól gondolom, több mint 10 évvel ezelőtti technika... Nálam szerintem benzines lesz a következő, szinte alig megyek, kérdés, hogy az új benzineseket is telepakolják-e mindenféle turbóval, kettőstömegűvel? Mert ha ezek a benzinesben is benn vannak, akkor a dízel felé billen a mérleg nyelve. Egyre jobban motoszkál egy hibrid a fejemben, csak tényleg alig használom, 7végi, nyári autós vagyok. Nos? Ne kímélj, írd le, milyen volt!

Link to comment
Megosztás:

Engem is érdekel, bár még csak tervben sincs a csere.

Más: finisbe ért pár projektem. Az egyik a hátsó ülésfűtés, ami készen van, működik, mindössze a kábel elvezetését kell finomítanom az ülésnél (az autó egy Zafira B, kb.: 60 cm-t mozog a hátsó ülés). Három fokozatú a fűtés, a REC-ből kapja a gyújtás jelet, az első ülésfűtés reléjével vezérelve, gyári csatlakozón keresztül. Az állandó 12V-t a küszöbben futó vezetékről vettem le, maga a kapcsoló a B oszlopon van. Kör alakú, nyomógombos, minden gombnyomás egy fokozatot csökkent, világító ülés piktogrammal. A ledet kicseréltem a kapcsolóban, így most pontosan olyan színnel világít, mint a többi eredeti kapcsoló. 5A a maximális áramfelvétele egy ülésfűtésnek, alapjáraton ez az 5A kb.: 0,05-0,1V feszültségesést generál (140A-es a generátorom).

A másik a guminyomás kijelzés. Itt a működő DDS-ig jutottam, idő hiányában nem jutok el a gumishoz beszereltetni a szelepeket. Ki kellett cserélni a középső kapcsolósort, a műszeregységet és az ABS blokkot. Sikerült teljesen új ABS-t vennem, ami az emelkedő elindulást is tudja, szóval akkor már kicseréltem a perdületszenzort is. Jó móka, bár nem hiányzott. Emelkedőn (ha nincs hátramenetben) megtartja a fék az autót kb.: 4 másodpercig, utána finoman elengedi, vagy ha előbb megmozdul az autó, akkor azonnal elengedi. Lejtőn ugyanez, de csak ha hátramenetben van. Érdekesség: a DDS bejelzett, amikor a 205/55R16 téli kerekeket 225/45R17 nyárira cseréltem (ez a gyári váltómérete, 2,4 mm az elméleti átmérő különbség, kerületben ez 7,5 mm-t jelent). Ha ezt tényleg emiatt a különbség miatt csinálta, akkor azt kell mondjam, finoman működik a rendszer. A guminyomások természetesen rendben voltak.

A napokban még beszereltem az ablakmosó tartályba a szintjelzőt, sajnos a hűtő tágulási tartályát cserélni kellett mert nem volt benne az úszó. A vezetékek benne voltak a gyári kötegben, így ezzel nem kellett bajlódnom.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, dsteel írta:

Engem igen. 2008-as H astrámat tervezem lecserélni kb 10 éves korában és ahogy asszem priviben beszéltük, a J nálam is kimarad, a K-tól viszont sokat várok és majd vennék egy 2-3 év körüli Caravant, ha érdemes. Érdemes? :) Jó volt vezetni? Dízelt vagy benzinest próbáltál? Mondjuk ha az év autója lett, fura lenne, ha nem lett volna jó. Mik a tapasztalatok? Mennyire "űrhajó" a H-hoz képest, ami, ha jól gondolom, több mint 10 évvel ezelőtti technika... Nálam szerintem benzines lesz a következő, szinte alig megyek, kérdés, hogy az új benzineseket is telepakolják-e mindenféle turbóval, kettőstömegűvel? Mert ha ezek a benzinesben is benn vannak, akkor a dízel felé billen a mérleg nyelve. Egyre jobban motoszkál egy hibrid a fejemben, csak tényleg alig használom, 7végi, nyári autós vagyok. Nos? Ne kímélj, írd le, milyen volt!

Röviden elöljáróban: érdemes abból a szempontból hogy egy fiatalabb, újabb fejlesztésű autód van. De megmondom, hogy olyan nagy csodát nem tapasztaltam. Jobb egyértelműen. Jó autó. Minden kicsit finomabb, minden kicsit továbbfejlesztett, de koránt sem űrhajó a miénkhez képest. Benzinest próbáltam. Ez jutott, nem volt dízel. 1.4T, 150Le, 245Nm. Valós fogyasztása 7-8 liter körül, turbóval és kettős tömegű lendkerékkel.

A részletek:

Sosem voltam még tesztvezetésen, úgyhogy kíváncsian vártam, hogy milyen lesz egy ilyen. Mikor odaértem az Opel kereskedésbe, akivel előzőleg telefonon megbeszéltem, azt mondta, hogy várni kell egy kicsit, mert egy süketnéma ügyfél van nála, akivel kicsit el fog húzódni a dolog a kommunikációs nehézségek miatt. Addig megnéztem a szalonban az autókat. Be is ülhettem, mindent nyomkodhattam. Volt 5 ajtós és kombi is. Aztán pár perc után odajött hozzám az értékesítési vezető, hogy akkor eljön ő velem hogy ne kelljen várnom. Előtte egy kicsit dumálgattunk. Teljesen normális, szimpatikus ember volt, nem az a tukmálós típus, aki elsőre beugrik az embernek egy autókereskedőről. Kitöltöttünk egy rövid nyilatkozatot, hogy betartom a KRESZt és hogy a teszt alatt én vagyok a felelős az autóért és mentünk vezetni. Rögtön én vezethettem, a kereskedésből is én gurultam ki vele. Kimentünk a városból. Dimbes-dombos környék, lehetett tesztelgetni. Kb 20km kifelé, majd vissza. Időben jóval több volt mint 10-15 perc, amire először számítottam. Mindennel együtt több mint egy óra volt. Utána is beszélgettünk, hogy vásárlásnál milyen feltételek vannak, stb. Van náluk használtautó beszámítás is. De azt javasolta, hogy próbáljam meg én eladni, mert jobban járok. Ők a piaci ár alatt pár százezerrel veszik be, mert ők is keresni akarnak rajta. Általában úgy szokott lenni, hogy megrendelik az új autót. Pár hónap amíg legyártják és a kereskedésbe megérkezik. Előtte egy héttel szólnak a vevőnek, hogy na most kezdje hirdetni az autóját. Erre én mondtam, hogy azt azért nagyon ki kell sakkozni, hogy pont akkor el is vigye valaki. Erre azt mondta, hogy ezt az autót (mostani H Astrám, látta, megnézte), ha 1,5 millióért meghirdetem, garantálja hogy 2 napon belül elviszik. Hiába van benne 250ekm, az ilyen jó állapotúakra van kereslet. Valahol 300ekm-nél van az a lélaktani határ, ami fölött már problémásabb az eladás. Ahogy erről beszéltünk, pont ott járkált egy nézelődő az udvaron és az én H Astrámat kezdte el nézegetni. Azt hihette, hogy az is eladó, mert ott parkoltam az értékesítési részlegen. Mondta is ez az értékesítési vezető viccelődve, hogy már itt is van a vevő az autómra. :)

Na de jöjjön a lényeg, az autó:

Szép nagyon, nekem tetszik a formája. Élőben még az a C-oszlop is szerethető. Kerékméretben visszaálltak ugyan arra, mint ami a H Astra alatt is van. Így olcsóbb lehet a gumicsere, mint a J szériánál. Ez azért is jó hír, mert például ha a téli kerékszettet nem adom el az autóval együtt, azt továbbra is tudom majd használni ezen a kocsin. Sajnos az osztókör már más, azért a felnik nem passzolnak. A csomagtér látványosan kisebb, mint a mi H Astránkban. A padló sokkal magasabbra került. Viszont alatta a pótkerék körül vannak rakodórekeszek. Így papíron ezt is beleszámítják a csomagtartó térfogatába, így a katalógusban alig van különbség a literek számában. Újdonság, hogy az akkumulátor a motortérből átkerült a csomagtartóba a padló alá. Ez mondjuk nem egy rossz dolog. Kicsit jobb a súlyelosztás és védettebb helyen van ott. A beltér kidolgozás jó. De én nem voltam elájulva az anyaghasználattól a miénkhez képest. Nem olyan egetverő a minőségi mülönbség mint ahogy sokan áradoznak róla. A kijelző persze szebb, a mulimédia, a BC sokkal kifinomultabb és többet tud mint a H Astrában. A kartámaszban van egy USB csatlakozó, amire rácsatlakoztatava egy mobiltelefont, kivetítési funkcióban megjelenítheted a dolgokat. Pl a gyári kijelzőn tudod használni az okostelefonban lévő navigációt, vagy onnan tudod vezérelni a telefon zenelejátszóját, stb... Ez nekem nagyon tetszik. Az automata klíma vezérlője is egyszerűbb, szebb, igényesebb, mint nálunk. Azért látszik ez a 12 év különbség. Mint írtam a bevezetőben gy 1.4-es benznes turbómotort próbáltam ki. Kicsit szokatlan, hogy ki kell húzatni. A dízeles papás váltásokhoz voltam szokva. De aztán egy kis próbálgatás után ráéreztem. 3000 körüli fordulatnál jön meg az ereje. Kiforgatva szépen viszi a bódét ez a 150 lóerő és 245Nm. De nem éreztem olyan eget verőnek a különbséget a mostani 240Nm-es dízelemhez képest. Megy-megy nagyon szépen, de nem olyan óriási a különbség. Fogyasztása átlagban 7-8 liter. Nem kevés. Amiben viszont jobb, hogy nagyon csendes az autó. Már alapjáraton is, de odalépve is alig jön be a motorzaj. Jobb a hangszigetelés és persze a benzinmotor alapból is csendesebb. De azt hiszem én azért maradnék továbbra is a dízelnél. Futómű: Ezen is ugyan azok a 225/45R17-es kerekek voltak mint az enyémen. Egy árnyalattal talán lágyabban nyeli el az úthibákat a futómű, de nem egy multilink ez se. Picit kevésbé ráz, talán valamivel komfortosabb, de ebből a szempontból sem hatalmas az ugrás. A beltérre visszatérve, szokatlan volt hogy olyan mélyen ülök az autóban. Az övvonal magasabb mint a miénkben. Ezáltal kevésbé jól láttam ki. A szélvédő döntöttebb és nekem szűkebbnek hatott. De lehet ezek csak mind megszokás kérdése.

Összefoglalva: Kütyükben, multimédiában sokkal jobb, fejledtebb a K Astra. A kormányszervó, fékrásegítés jól eltalált, hasonló a mértéke mint a H-ban. A dinamizmusában nem volt olyan nagy különbség, de ezt csak annak a számlájára írom, hogy egy benzinest hasonlítottam a dízelhez. A csendessége is jó pont. A kisebb csomagtér már kevésbé tetszett. Annak ellenére hogy rengeteg tesztben azt olvastam róla, hogy milyen tágas a beltér, nem éreztem nagyobbnak, mint a H-t. Összességében nem ég és föld a különbség a két autót tekintve. Inkább azt mondanám, hogy a K egy továbbfejlesztett, modernizált H.  Végül is tényleg az. A H-t nagyon szeretem, de a végtelenségig nem szeretném megtartani. Ha cserélni kell, azt mondom, hogy K Astra lesz. :)

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

55 perce, koco írta:

Érdekesség: a DDS bejelzett, amikor a 205/55R16 téli kerekeket 225/45R17 nyárira cseréltem (ez a gyári váltómérete, 2,4 mm az elméleti átmérő különbség, kerületben ez 7,5 mm-t jelent). Ha ezt tényleg emiatt a különbség miatt csinálta, akkor azt kell mondjam, finoman működik a rendszer. A guminyomások természetesen rendben voltak.

 

Nekem nem szokott jelezni, mikor cserélgetem a 15-17"-os szetteket. Igaz, hogy rögtön az átszerelés utáni első induláskor kalibráltatni szoktam a DDS-t. Akkor viszont egyből jelzett, mikor a 16"-os pótkerék volt felrakva a másik három 17"-os kerék mellett. Pedig elvileg az is váltóméret, mégis észrevette a különbséget.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Cserenkov írta:

Röviden elöljáróban: érdemes abból a szempontból hogy egy fiatalabb, újabb fejlesztésű autód van. De megmondom, hogy olyan nagy csodát nem tapasztaltam. Jobb egyértelműen. Jó autó. Minden kicsit finomabb, minden kicsit továbbfejlesztett, de koránt sem űrhajó a miénkhez képest. Benzinest próbáltam. Ez jutott, nem volt dízel. 1.4T, 150Le, 245Nm. Valós fogyasztása 7-8 liter körül, turbóval és kettős tömegű lendkerékkel.

Kösz a beszámolót. Akkor a végkifejlet végülis pozitív. Már így látatlanban is nagyon tetszik a kivetítősdi, így gyakorlatilag ingyen lehet navid a központi kijelzőn (egész jó ingyenes navik is vannak már). Én sem voltam még soha tesztvezetésen, tök jó, ha ilyen jó fej a kereskedő, valóban nem ez ugrana be elsőre. A turbó/kettőstömegűnek nem örülök, de ha kevés kmrel / normális forrásból vesz az ember, talán az is mindegy. Ezekből már nem is lesz sima szívós? Az osztókörön meg mi a fenéért kellett változtatniuk? De most komolyan, mi baj volt az 5 csavarossal? Mi az amit nem lehetett volna megoldani ezzel az osztókörrel? Csak hogy cseréld le a felnit. Mint a tetőcsomagtartónál: minden kocsihoz vegyen újat az ember. Az jó, hogy a mostani kocsid még ennyit ér. Asszem akkor tényleg kivárom a 2-3 évet, addig jó lesz a H és most még elég drágák ezek a K-k, annyit nem ér nekem az autócsere.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Cserenkov írta:

A dinamizmusában nem volt olyan nagy különbség, de ezt csak annak a számlájára írom, hogy egy benzinest hasonlítottam a dízelhez.

Alacsony fordulaton (alapjárattól mondjuk 2000-ig) te hogy érezted, hogy megy a dízelhez képest? Én ott elég gyengusnak éreztem a sajátomhoz képest, elég hosszú volt a turbólyuk. Utána mikor már megindul, az kellemes. Nagyon nagy fordulatig (>4000) mondjuk nem huzattam ki utána sem, pedig kíváncsi lettem volna nagy fordulaton mutat e még vmit, vagy már kókad.

11 órája, Cserenkov írta:

Annak ellenére hogy rengeteg tesztben azt olvastam róla, hogy milyen tágas a beltér, nem éreztem nagyobbnak, mint a H-t. 

Én szélesebbnek éreztem elöl, legalábbis a könyöktámasz határozottan szélesebbnek tűnt (kényelmesen tudtunk ketten is könyökölni rajta egyszerre a mellettem ülővel), illetve biztosra mondom, hogy hosszában simán ültem úgy anyósülésen teljesen kinyújtott lábakkal, hogy utána magam mögött beülve alig hittem el, de volt még 5 centi a térdeim és az első ülés háttámlája között, pedig nem vagyok alacsony termet (186). Ezt a mutatványt a H-ban pl nem tudom megcsinálni, ott már bőven benne vannak a térdeim az előttem ülő hátában.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, telo írta:

Én szélesebbnek éreztem elöl, legalábbis a könyöktámasz határozottan szélesebbnek tűnt (kényelmesen tudtunk ketten is könyökölni rajta egyszerre a mellettem ülővel), illetve biztosra mondom, hogy hosszában simán ültem úgy anyósülésen teljesen kinyújtott lábakkal, hogy utána magam mögött beülve alig hittem el, de volt még 5 centi a térdeim és az első ülés háttámlája között, pedig nem vagyok alacsony termet (186). Ezt a mutatványt a H-ban pl nem tudom megcsinálni, ott már bőven benne vannak a térdeim az előttem ülő hátában.

Nekem a lábtérnél fontosabb a csomagtartó mérete, gondolom a lábtérnél plusz centi az mínusz a csomagtartóban. A gyerekeimnek még kicsi a lábuk, viszont jó sok kacatjuk van :)

Link to comment
Megosztás:

Just now, dsteel írta:

Nekem a lábtérnél fontosabb a csomagtartó mérete, gondolom a lábtérnél plusz centi az mínusz a csomagtartóban. A gyerekeimnek még kicsi a lábuk, viszont jó sok kacatjuk van :)

Csomagtartó hosszra nem volt kisebb a H-nál sztem a kombiban, nekem kicsit szélességre illetve magasságra tűnt szűkebbnek, persze itt volt még egy rekesz alul is, csak azt nem tudom, hogy egybe ki lehet e használni az alsó és felső részeket... Pl kíváncsi lettem volna, h be tudom e rakni a teljes gitárcuccomat úgy, ahogy a H-ba, hogy rá tudom húzni a rolót, mert ránézésre nem tűnt úgy...

Link to comment
Megosztás:

14 órája, dsteel írta:

a J nálam is kimarad, a K-tól viszont sokat várok és majd vennék egy 2-3 év körüli Caravant, ha érdemes.

Az a gond ezzel, hogy az első K még futni fog 3-4 évig, mire jön a ráncfelvarrás. Onnantól érdemes venni, na de újra nem sokat tudunk venni, így azért ott is kell várni 2-4 évet. Magyarán ami az első potenciális jelölt K-ból, az nagyjából 6-7 év múlva kerülhetne a garázsba, addigra meg a mostani már 15 éves lesz.

Szóval én inkább egy faceliftes J (2.0 cdti automata), vagy hasonló Insignia mellett döntök majd.

Ja, a K Caravan már 4.8 millióért elvihető, havi 36 ezeres törtlesztővel kb. 50% önerővel. Kár, hogy csak a sima 1.4 (100 LE) van benne.

Link to comment
Megosztás:

31 minutes ago, Astra555 said:

Az a gond ezzel, hogy az első K még futni fog 3-4 évig, mire jön a ráncfelvarrás. Onnantól érdemes venni, na de újra nem sokat tudunk venni, így azért ott is kell várni 2-4 évet. Magyarán ami az első potenciális jelölt K-ból, az nagyjából 6-7 év múlva kerülhetne a garázsba, addigra meg a mostani már 15 éves lesz.

Az ujnal nem (csak) a tudas a kerdes, hanem hogy megeri-e... Ahogy kihozod a szalonbol, mar buktal rajta jopar szazezret, aztan ez folyamatosan no, es 2-3 ev alatt eleri a 2-3 milliot, vagy modelltol foggoen akar tobbet is. Nekem ennyit biztos nem er az, hogy en valasszam ki a szinet es az extrakat, es hogy en vegyem el a szuzesseget. Persze az is nyilvanvalo, hogy vannak, akiknek megeri, hiszen vesznek uj autokat is :)

Azt pedig a piac arazza be, milyen meredeken esik egy auto erteke; ugy tunik, az elromlasi valoszinuseg nem igazan jatszik ebben a kalkulacioban (felreertes ne essek, en sem tartom donto szempontnak) :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, dsteel írta:

Kösz a beszámolót. Akkor a végkifejlet végülis pozitív. Már így látatlanban is nagyon tetszik a kivetítősdi, így gyakorlatilag ingyen lehet navid a központi kijelzőn (egész jó ingyenes navik is vannak már). Én sem voltam még soha tesztvezetésen, tök jó, ha ilyen jó fej a kereskedő, valóban nem ez ugrana be elsőre. A turbó/kettőstömegűnek nem örülök, de ha kevés kmrel / normális forrásból vesz az ember, talán az is mindegy. Ezekből már nem is lesz sima szívós? Az osztókörön meg mi a fenéért kellett változtatniuk? De most komolyan, mi baj volt az 5 csavarossal? Mi az amit nem lehetett volna megoldani ezzel az osztókörrel? Csak hogy cseréld le a felnit. Mint a tetőcsomagtartónál: minden kocsihoz vegyen újat az ember. Az jó, hogy a mostani kocsid még ennyit ér. Asszem akkor tényleg kivárom a 2-3 évet, addig jó lesz a H és most még elég drágák ezek a K-k, annyit nem ér nekem az autócsere.

Igen, pozitív. Nem kell tőle csodát várni, ezt az év autója dolgot sem kell túlmisztifikálni. Egy jó autó és pont. :)

A kivetítési funkcióval gyakorlatilag bármilyen alkalmazást futtatni tudsz a gyári érintőképernyőn. Akár videókat, filmeket le tudsz játszani és nem kell hozzá méregdrága interface, mint a H CID kijelzőjéhez.

Talán mintha létezne sima szívó benzinmotor is. A B14XE kódnévre hallgató, ami 100 lóerőt és 130Nm-t tud maximálisan. De ehhez csak 5-ös váltó jár, a turbósokhoz még a benzinesekhez is 6 fokozatú. Volt erről is szó tegnap, de mivel elsősorban a dízelekre fókuszálok, annyira nem jegyeztem meg.

Ha jól rémlik az osztókörnél 5mm a különbség. Ami pont arra elég hogy a 110-est sehogy se tudd felrakni rá. Persze lehet hogy az agyátmérő meg az ET is más már ennél. Ezt nem tudom.

A mostani H-mat olyan 1,0-1,2M-ra saccoltam volna. De amennyiért itt a kolléga a napokban vette az 1.4-esét, ami igaz hogy km-ben jóval kevesebbet futott, korban hasonló, de felszereltségében nagyban elmarad az enyémtől, lehet hogy alábecsülöm az értékét. A FB-csoportban is csak nézek egyet mindig, mikor egyesek fel vannak háborodva, hogy a legfapadosabb 12 éves 1.4-esükért csak 1,0-1,1M-val akarták "kiszúrni a szemüket". :)

 

2 órája, telo írta:

Alacsony fordulaton (alapjárattól mondjuk 2000-ig) te hogy érezted, hogy megy a dízelhez képest? Én ott elég gyengusnak éreztem a sajátomhoz képest, elég hosszú volt a turbólyuk. Utána mikor már megindul, az kellemes. Nagyon nagy fordulatig (>4000) mondjuk nem huzattam ki utána sem, pedig kíváncsi lettem volna nagy fordulaton mutat e még vmit, vagy már kókad.

Én szélesebbnek éreztem elöl, legalábbis a könyöktámasz határozottan szélesebbnek tűnt (kényelmesen tudtunk ketten is könyökölni rajta egyszerre a mellettem ülővel), illetve biztosra mondom, hogy hosszában simán ültem úgy anyósülésen teljesen kinyújtott lábakkal, hogy utána magam mögött beülve alig hittem el, de volt még 5 centi a térdeim és az első ülés háttámlája között, pedig nem vagyok alacsony termet (186). Ezt a mutatványt a H-ban pl nem tudom megcsinálni, ott már bőven benne vannak a térdeim az előttem ülő hátában.

Alacsony fordulaton megyeget, de semmi extra. Kb mint egy szívó benzines. Az itt is megvan, hogy ha alacsony fordulaton nyomok neki hirtelen egy nagyobb gázt, akkor alig történik valami. Szép komótosan kezd gyorsítani, nem lő úgy ki mint egy dízel. Aztán olyan 3000 körül kezd el tolni. Ott már szépen húz. Én olyan 5000-nél váltottam el 2. fokozatban. Ott már kicsit kezd visszaesni a "tolóerő", de azért még húz.

A könyöktámasz szélesebb igen, szemmel láthatóan. Hátul is valamivel nagyobb a lábtér. Jó ötlet volt a tervezőktől, hogy az üléstámlák hátsó részén kiképezték ezt a bemélyedést. Ezzel is nyertek pár centit a hátsó lábtérnél. A fejtér is elegendő hátul, nem úgy mint a 4 ajtós Insigniánál. De a H Astrához képest a belső teret nem éreztem látványosan nagyobbnak. Nem éreztem úgy, hogy egy bálteremben ülök. Sőt, a magasabb övvonal és a döntöttebb szélvédő miatt nekem szűkebbnek hatott. De nyilván ez ralatív és egyéni, hogy ki hogy érzi. Kimondottan szűk sem volt, de nagyobbnak nem éreztem.

2 órája, Astra555 írta:

Ja, a K Caravan már 4.8 millióért elvihető, havi 36 ezeres törtlesztővel kb. 50% önerővel. Kár, hogy csak a sima 1.4 (100 LE) van benne.

Az 5 ajtós már 4,35-től elvihető a legkisebb motorral és legfapadosabb felszereltséggel. Ebben manuális kílma és a legbutább fejegység van, ami egy alap rádió egy kis monokróm LCD-csíkkal, ami talán kisebb mint a TID kijelző volt. Itt sem alap a 8"-os érintőképernyő. Ha már K Astra, akkor az én szemszögemből amiről nem mondanék le az a legokosabb kijelző, a LED-mátrix, és a "suttogó" dízel motor. Akkor nem érezném úgy hogy felszereltségben visszalépés lenne a mostanitól. Sőt! :D

 

Egy új autót nyilván nem befektetési célzattal vesz az ember. Az értékéből a legtöbbet az első néhány évben veszíti, ez kétségtelen. De azt a megállapítást, hogy egy 2 éves K Astra 2 millióba fog kerülni erős túlzásnak tartom. Ha megnézzük a mostani J Astrákat, egy 2014-est, még ha a legfapadosabb felszereltségű is nézzük, nem kapsz meg 2 millióért.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.