Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Cipőtalp méretétől is függ. Nálam éppen ma villant fel és a bc szerint 125km van hátra(legyen 100 mert hazudik néha). Villogni 50km alatt szokott.

Z17DTH-nál nekem is kb 120-130km-nél világít a lámpa. Bár eddig két alkalommal volt ilyen összesen mióta 2 éve nálam van a kocsi.

Villogás pedig egyszer volt, mikor átadták az autót. Kb fél liter ha lehetett a tank alján. Csoda hogy eljutottam vele, a legközelebbi kútig. Ami azért érdekes csak, mert előtte két nappal mikor néztem a kocsit, még majdnem félig volt a tank. km-ben nem sokat menetek a két nap alatt, gondolom leszívták. Na ez meg a kicsinyasség legalja szerintem!

A szomszédunk művelt hasonlót mikor eladta a házát: kapott érte huszonvalahány milliót, de még a hagyományos villanykörtéket is kicsavarta a foglalatokból és elvitte. Nehogy már azt a pár száz forintot otthagyja kvázi ajándékba!

Link to comment
Megosztás:

Z17DTH-nál nekem is kb 120-130km-nél világít a lámpa. Bár eddig két alkalommal volt ilyen összesen mióta 2 éve nálam van a kocsi.

Villogás pedig egyszer volt, mikor átadták az autót. Kb fél liter ha lehetett a tank alján.

Én a múltkor kipróbáltam tankolással, hogy mennyi (a km nem igazán mérvadó az eltérő fogyik miatt)

Be is írtam anno de mos tnem találtam hirtelen. Ha jól emlékszem 52L-es tankból levonva kb 7 liter van még amikor villan és talán 4 amikor villogni kezd.

Egyébként láttam olyan opcom verziót, amin ezt a két szintet %-ban lehet állítani.

Link to comment
Megosztás:

Z17DTH-nál nekem is kb 120-130km-nél világít a lámpa. Bár eddig két alkalommal volt ilyen összesen mióta 2 éve nálam van a kocsi.

Villogás pedig egyszer volt, mikor átadták az autót. Kb fél liter ha lehetett a tank alján. Csoda hogy eljutottam vele, a legközelebbi kútig. Ami azért érdekes csak, mert előtte két nappal mikor néztem a kocsit, még majdnem félig volt a tank. km-ben nem sokat menetek a két nap alatt, gondolom leszívták. Na ez meg a kicsinyasség legalja szerintem!

A szomszédunk művelt hasonlót mikor eladta a házát: kapott érte huszonvalahány milliót, de még a hagyományos villanykörtéket is kicsavarta a foglalatokból és elvitte. Nehogy már azt a pár száz forintot otthagyja kvázi ajándékba!

Egyszer a Blahán álltunk meg, mert a buszsávban állt egy Nissan Navarra. Egy 60 körüli üzletember volt vele, aki mondta, hogy fél órája vette az autót valahol a Lurdy ház közelében lévő szalonból. Na Ő csak a Blaháig jutott (kb., pedig majdnem 10 millát hagyott ott az autóért. Gyorsan vittünk neki 5 liter gázolajat a közeli kútról, hogy el tudjon menni tankolni. :icon1:

Szerintem ez, meg amit írsz, már a legalja.

Link to comment
Megosztás:

Én közel negyed tankkal kaptam meg az autót persze akkor nem ez volt a legfontosabb.

Mivel sokat megyek volt már párszor, hogy "ezzel még hazaérek és majd az otthoni kúton tankolok". Ilyenkor láttam nem egyszer fekvő mutatót és a bc-n 0-5km közötti megtehető távot :)

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, hogy megint off leszek és megint jön tőlem egy ilyen közjáték, de már megint ki vagyok akadva, hogy milyen ökrök vannak az utakon.

Komolyan, minden hétre jut valami!

Tegnap munkából hazafelé menet láttam egy totálkárosra tört facelift utáni kék 5 ajtós H Astrát. A városban főúton jött, erre valami marha nem állt meg a stoptáblás keresztezőbésnél és telibe kapta a B oszlop környékét. A sebesség sem lehetett kicsi, mert az Astra kiflire meghajlott, a becsapódó autónak meg gyakorlatilag eltűnt a motortere.

Még ma reggel is ott voltak a nyomok.

Mi van akkor ha pont én járok arra? Mit lehet ilyenkor csinálni, ha megtorpedózzák az embert? Szerintem semmit. És ez a borzasztó! Az ember hiába vezet óvatosan, hiába figyel minden szabályra, akkor is vannak ilyenek. Komolyan már én is azt figyelem hogy vajon megáll-e a másik autó az elsőbbségadás kötelező táblánál. Már szinte minden kereszteződésnél felkészülök egy esetleges vészfékezésre, mert nem tudhatom, hogy ki az aki elbambul vagy egyenesen tojik a Kreszre. Az már szinte mindennapos, hogy a balra kanyarodó sávban a piros lámpa ellenére bekanyarodnak a jobb szélső sávból. Simán átmennek a piroson a pirosnál álló kocsisor szeme láttára.

Múlt pénteken megint, már sokadjára majdnem összetörtek. A védett elég forgalmas úton haladtam, mikor egy öreg papa egy kék Ignis-szel oldalról jött a Tesco felől vezető bekötőútról. Kint van a "macisajt" tábla neki, egyértelmű, hogy ő jön az alsóbbrendű útról. Erre oldalról nekem kanyarodik, úgy mint ha ott se lennék. Elkaptam a kormányt át a szembe jövő sávba. Szembe is jöttek, de ők is levették hogy mi van és szerencsére fékeztek, így megoldottuk a helyzetet. De mi van akkor ha a szembe jövő csak 3-4 másodperccel előbb ér oda? Esélyem nincs elkerülni az ütközést, mert menekülni nem tudok hova, a papa meg fékezés nélkül nekem jön. Egyébként nem is értem, mit gondolt. Teljesen belátható kereszteződés, fényes nappal. Látnia kellett, hogy ott vagyok. Látnia kellett volna az útburkolati jeleket és a táblát is, még ha nem is volt ismerős azon a környéken.

A másik eset, két hete. Autópályán megyek vasárnap este, sötétben, kocsisort előzök. Egy osztrák rendszámú autó utol ér, mert 150-nél nem voltam hajlandó jobban nyomni, ugyanis nem fizeti ki helyettem senki a 30.000-es csekket. Jön a kipufogómra, talán jó ha 1,5 m volt 150-es tempónál a két autó között és felkapcsolja nekem a reflektort, így jön utánam.

Kocsisor vége, index ki jobbra lehúzódok, erre ez a barom állat megelőz, bevág elém és 140-150-nél satuféket nyom teljesen indokolatlanul. Az a szerencse, hogy a belsőben nem jött senki, van ESP a kocsiban és jók a reflexeim. Fékezéssel esélytelen lett volna a megállás, hiszen bőven féktávon belül volt előttem. Átrántottam az autót a belsőbe, az ESP lámpa is felvillant a manőver közben. Ez vajon mi a tökömnek volt jó neki?! Ha esetleg valaki lett volna a belsőben, nem tudok hova menekülni, akkor repülünk mind a ketten 150-nel az árokba. Nem értem ilyen emberek mért kaphatnak jogosítványt. Akik nem csak hogy figyelmetlenek, gondatlanok, de szándékosan veszélyeztetik mások életét. Rezesova 2, ez jutott róla eszembe.

Remélem, és kívánom másoknak is, hogy mindig ki tudják védeni mások hülyeségét. Nagyon kell vigyázni, mert sok olyan helyzet van, amikor az ember nem tehet semmit, csak a szerencsén múlik hogy önhibáján kívül nem törik össze, vagy nem sérül meg.

Még egyszer bocsánat ha ezzel a kommentemmel feltartottam volna valakit, de muszáj volt kiírnom magamból.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, hogy megint off leszek és megint jön tőlem egy ilyen közjáték, de már megint ki vagyok akadva, hogy milyen ökrök vannak az utakon.

Komolyan, minden hétre jut valami!

Tegnap munkából hazafelé menet láttam egy totálkárosra tört facelift utáni kék 5 ajtós H Astrát. A városban főúton jött, erre valami marha nem állt meg a stoptáblás keresztezőbésnél és telibe kapta a B oszlop környékét. A sebesség sem lehetett kicsi, mert az Astra kiflire meghajlott, a becsapódó autónak meg gyakorlatilag eltűnt a motortere.

Még ma reggel is ott voltak a nyomok.

Mi van akkor ha pont én járok arra? Mit lehet ilyenkor csinálni, ha megtorpedózzák az embert? Szerintem semmit. És ez a borzasztó! Az ember hiába vezet óvatosan, hiába figyel minden szabályra, akkor is vannak ilyenek. Komolyan már én is azt figyelem hogy vajon megáll-e a másik autó az elsőbbségadás kötelező táblánál. Már szinte minden kereszteződésnél felkészülök egy esetleges vészfékezésre, mert nem tudhatom, hogy ki az aki elbambul vagy egyenesen tojik a Kreszre. Az már szinte mindennapos, hogy a balra kanyarodó sávban a piros lámpa ellenére bekanyarodnak a jobb szélső sávból. Simán átmennek a piroson a pirosnál álló kocsisor szeme láttára.

Múlt pénteken megint, már sokadjára majdnem összetörtek. A védett elég forgalmas úton haladtam, mikor egy öreg papa egy kék Ignis-szel oldalról jött a Tesco felől vezető bekötőútról. Kint van a "macisajt" tábla neki, egyértelmű, hogy ő jön az alsóbbrendű útról. Erre oldalról nekem kanyarodik, úgy mint ha ott se lennék. Elkaptam a kormányt át a szembe jövő sávba. Szembe is jöttek, de ők is levették hogy mi van és szerencsére fékeztek, így megoldottuk a helyzetet. De mi van akkor ha a szembe jövő csak 3-4 másodperccel előbb ér oda? Esélyem nincs elkerülni az ütközést, mert menekülni nem tudok hova, a papa meg fékezés nélkül nekem jön. Egyébként nem is értem, mit gondolt. Teljesen belátható kereszteződés, fényes nappal. Látnia kellett, hogy ott vagyok. Látnia kellett volna az útburkolati jeleket és a táblát is, még ha nem is volt ismerős azon a környéken.

A másik eset, két hete. Autópályán megyek vasárnap este, sötétben, kocsisort előzök. Egy osztrák rendszámú autó utol ér, mert 150-nél nem voltam hajlandó jobban nyomni, ugyanis nem fizeti ki helyettem senki a 30.000-es csekket. Jön a kipufogómra, talán jó ha 1,5 m volt 150-es tempónál a két autó között és felkapcsolja nekem a reflektort, így jön utánam.

Kocsisor vége, index ki jobbra lehúzódok, erre ez a barom állat megelőz, bevág elém és 140-150-nél satuféket nyom teljesen indokolatlanul. Az a szerencse, hogy a belsőben nem jött senki, van ESP a kocsiban és jók a reflexeim. Fékezéssel esélytelen lett volna a megállás, hiszen bőven féktávon belül volt előttem. Átrántottam az autót a belsőbe, az ESP lámpa is felvillant a manőver közben. Ez vajon mi a tökömnek volt jó neki?! Ha esetleg valaki lett volna a belsőben, nem tudok hova menekülni, akkor repülünk mind a ketten 150-nel az árokba. Nem értem ilyen emberek mért kaphatnak jogosítványt. Akik nem csak hogy figyelmetlenek, gondatlanok, de szándékosan veszélyeztetik mások életét. Rezesova 2, ez jutott róla eszembe.

Remélem, és kívánom másoknak is, hogy mindig ki tudják védeni mások hülyeségét. Nagyon kell vigyázni, mert sok olyan helyzet van, amikor az ember nem tehet semmit, csak a szerencsén múlik hogy önhibáján kívül nem törik össze, vagy nem sérül meg.

Még egyszer bocsánat ha ezzel a kommentemmel feltartottam volna valakit, de muszáj volt kiírnom magamból.

Erre csak annyit tudok mondani We Love Budapest & Autópálya :D Egyébként teljesen igazad van...

Nekem is volt pár ilyen eset, "legjobb" amikor 2 sávos úton 2 kamion előzte egymást, de egyik sem volt gyorsabb/lassabb a másiknál, én meg szürkületben csak 4 lámpát láttam magam előtt, ha nem lett volna ott pont egy buszmegálló amibe be tudtam satuzni akkor kb alulról szagolnám már...

Ja bocs a offért ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Autópályán megyek vasárnap este, sötétben, kocsisort előzök. Egy osztrák rendszámú autó utol ér, mert 150-nél nem voltam hajlandó jobban nyomni, ugyanis nem fizeti ki helyettem senki a 30.000-es csekket. Jön a kipufogómra, talán jó ha 1,5 m volt 150-es tempónál a két autó között és felkapcsolja nekem a reflektort, így jön utánam.

Ez nem M6-on volt véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

De. Mért, ott voltál? :D

Már egész közel Budapesthez a Bp. felé vezető oldalon.

Azért kérdeztem, mert nekem már rég feltűnt hogy az M6-on az osztrákok felettébb sokat engednek meg maguknak és konkrétan agresszív barmokká válnak.

Aztán felvilágosítottak, hogy nem sok sógornak van arra keresnivalója. Az M6 osztrákjai egyszerűen szerbek, albánok ... simán használják az eredeti osztrák rendszámmal a hazavitt kocsit és magasról tesznek mindenre és mindenkire :S

Link to comment
Megosztás:

A másik eset, két hete. Autópályán megyek vasárnap este, sötétben, kocsisort előzök. Egy osztrák rendszámú autó utol ér, mert 150-nél nem voltam hajlandó jobban nyomni, ugyanis nem fizeti ki helyettem senki a 30.000-es csekket. Jön a kipufogómra, talán jó ha 1,5 m volt 150-es tempónál a két autó között és felkapcsolja nekem a reflektort, így jön utánam.

Kocsisor vége, index ki jobbra lehúzódok, erre ez a barom állat megelőz, bevág elém és 140-150-nél satuféket nyom teljesen indokolatlanul. Az a szerencse, hogy a belsőben nem jött senki, van ESP a kocsiban és jók a reflexeim. Fékezéssel esélytelen lett volna a megállás, hiszen bőven féktávon belül volt előttem. Átrántottam az autót a belsőbe, az ESP lámpa is felvillant a manőver közben. Ez vajon mi a tökömnek volt jó neki?! Ha esetleg valaki lett volna a belsőben, nem tudok hova menekülni, akkor repülünk mind a ketten 150-nel az árokba. Nem értem ilyen emberek mért kaphatnak jogosítványt. Akik nem csak hogy figyelmetlenek, gondatlanok, de szándékosan veszélyeztetik mások életét. Rezesova 2, ez jutott róla eszembe.

Remélem, és kívánom másoknak is, hogy mindig ki tudják védeni mások hülyeségét. Nagyon kell vigyázni, mert sok olyan helyzet van, amikor az ember nem tehet semmit, csak a szerencsén múlik hogy önhibáján kívül nem törik össze, vagy nem sérül meg.

Még egyszer bocsánat ha ezzel a kommentemmel feltartottam volna valakit, de muszáj volt kiírnom magamból.

Az a poén, hogy már a szolgálati autó sem életbiztosítás, bár a közelemben általában mindenkinek eszébe jut a KRESZ. Múltkor a DT-s villogta le a kollégákat az M1-en a belső sávban 130-nál. Mázlija volt, hogy éppen más, fontosabb dolguk volt. Gondolom, valami tőlünk keletre lévő országhoz tartozott. :icon1:

Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy szépen leveszem a lábam a gázról, aztán motorfékkel visszalassítok vagy 80-ra. Utána meg felkészülök rá, ha megelőzött, hogy esetleg besatuzik előttem. Egyébként nézegettem kamerákat, van olyan, amelyikhez adnak pluszban még egy optikát, így hátulra is be tudod szerelni és már rögtön bizonyítható a közúti veszélyeztetés, ami esetedben simán megállt volna a labancnak.

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, hogy megint off leszek és megint jön tőlem egy ilyen közjáték, de már megint ki vagyok akadva, hogy milyen ökrök vannak az utakon.

Komolyan, minden hétre jut valami!

Tegnap munkából hazafelé menet láttam egy totálkárosra tört facelift utáni kék 5 ajtós H Astrát. A városban főúton jött, erre valami marha nem állt meg a stoptáblás keresztezőbésnél és telibe kapta a B oszlop környékét. A sebesség sem lehetett kicsi, mert az Astra kiflire meghajlott, a becsapódó autónak meg gyakorlatilag eltűnt a motortere.

Még ma reggel is ott voltak a nyomok.

Mi van akkor ha pont én járok arra? Mit lehet ilyenkor csinálni, ha megtorpedózzák az embert? Szerintem semmit. És ez a borzasztó! Az ember hiába vezet óvatosan, hiába figyel minden szabályra, akkor is vannak ilyenek. Komolyan már én is azt figyelem hogy vajon megáll-e a másik autó az elsőbbségadás kötelező táblánál. Már szinte minden kereszteződésnél felkészülök egy esetleges vészfékezésre, mert nem tudhatom, hogy ki az aki elbambul vagy egyenesen tojik a Kreszre. Az már szinte mindennapos, hogy a balra kanyarodó sávban a piros lámpa ellenére bekanyarodnak a jobb szélső sávból. Simán átmennek a piroson a pirosnál álló kocsisor szeme láttára.

Múlt pénteken megint, már sokadjára majdnem összetörtek. A védett elég forgalmas úton haladtam, mikor egy öreg papa egy kék Ignis-szel oldalról jött a Tesco felől vezető bekötőútról. Kint van a "macisajt" tábla neki, egyértelmű, hogy ő jön az alsóbbrendű útról. Erre oldalról nekem kanyarodik, úgy mint ha ott se lennék. Elkaptam a kormányt át a szembe jövő sávba. Szembe is jöttek, de ők is levették hogy mi van és szerencsére fékeztek, így megoldottuk a helyzetet. De mi van akkor ha a szembe jövő csak 3-4 másodperccel előbb ér oda? Esélyem nincs elkerülni az ütközést, mert menekülni nem tudok hova, a papa meg fékezés nélkül nekem jön. Egyébként nem is értem, mit gondolt. Teljesen belátható kereszteződés, fényes nappal. Látnia kellett, hogy ott vagyok. Látnia kellett volna az útburkolati jeleket és a táblát is, még ha nem is volt ismerős azon a környéken.

A másik eset, két hete. Autópályán megyek vasárnap este, sötétben, kocsisort előzök. Egy osztrák rendszámú autó utol ér, mert 150-nél nem voltam hajlandó jobban nyomni, ugyanis nem fizeti ki helyettem senki a 30.000-es csekket. Jön a kipufogómra, talán jó ha 1,5 m volt 150-es tempónál a két autó között és felkapcsolja nekem a reflektort, így jön utánam.

Kocsisor vége, index ki jobbra lehúzódok, erre ez a barom állat megelőz, bevág elém és 140-150-nél satuféket nyom teljesen indokolatlanul. Az a szerencse, hogy a belsőben nem jött senki, van ESP a kocsiban és jók a reflexeim. Fékezéssel esélytelen lett volna a megállás, hiszen bőven féktávon belül volt előttem. Átrántottam az autót a belsőbe, az ESP lámpa is felvillant a manőver közben. Ez vajon mi a tökömnek volt jó neki?! Ha esetleg valaki lett volna a belsőben, nem tudok hova menekülni, akkor repülünk mind a ketten 150-nel az árokba. Nem értem ilyen emberek mért kaphatnak jogosítványt. Akik nem csak hogy figyelmetlenek, gondatlanok, de szándékosan veszélyeztetik mások életét. Rezesova 2, ez jutott róla eszembe.

Remélem, és kívánom másoknak is, hogy mindig ki tudják védeni mások hülyeségét. Nagyon kell vigyázni, mert sok olyan helyzet van, amikor az ember nem tehet semmit, csak a szerencsén múlik hogy önhibáján kívül nem törik össze, vagy nem sérül meg.

Még egyszer bocsánat ha ezzel a kommentemmel feltartottam volna valakit, de muszáj volt kiírnom magamból.

Sajnos egyre több agyhalott vezet az utakon.

Én már régóta azt csinálom, hogy kereszteződéseknél nézem, hogy vajon a másik lassít-e, vagy meg fog állni, mert nekem is volt már néhány éles helyzet.

Pont a hét elején rendeltem a kínaiktól egy felvevős kis HD-s kamerát, amit fel fogok rakni a szélvédőre, mert egyre több hülye van az utakon és ezzel legalább igazolni lehet, hogy a másik a hunyó.

Nekem a legutóbbi esetem pesten: állok a piros lámpánál, előttem már állnak 3-an. Hallom vészfékezés, és éppenhogy, de nekem jön valaki hátulról. Szerencsére nem lett semmi baja, még a festék sem karcolódott meg a lökhárítónak. Jön a csávó, hogy hirtelen fékeztem előtte, ezért jött nekem. Mondom neki: 1. már vagy 10-15 másodperce egy helyben állok a pirosnál, 2. még ha hirtelen fékeztem volna is, akkor is követési távolságról hallott-e már? Akkor is ő a hibás, ha hátulról nekem jön, még ha hirtelen fékezek, akkor is. Erre meg se tudott szóllani, bocsánatot kért, azt visszakullogott az autójához.

Módosítva : grep
Link to comment
Megosztás:

Ez erdekes kerdes; szerintem a 20 evvel ezelottinel pl. most sokkal jobb a helyzet... Egyebkent a kotelezo biztositasi dijak azota bekovetkezett esese is arra utal, hogy csokken a karmennyiseg.

Nem vagyok szakértő a témában, így csak saját kútfőből nekem az a véleményem, hogy egyre kevesebb az autó az utakon, nem tudják már sokan megfizetni az autózást, ezért kevesebb a kármennyiség.

Én egész évben vezetek (hétközben, hétvégén, este, budapesten, vidéki városban, orszégúton, stb.) és hétvégén (ünnepnapokon) észrevehetően sokkal több a bizonytalan autós, ami szerintem az egyik legbalesetveszélyesebb dolgok egyike.

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok szakértő a témában, így csak saját kútfőből nekem az a véleményem, hogy egyre kevesebb az autó az utakon, nem tudják már sokan megfizetni az autózást, ezért kevesebb a kármennyiség.

Én egész évben vezetek (hétközben, hétvégén, este, budapesten, vidéki városban, orszégúton, stb.) és hétvégén (ünnepnapokon) észrevehetően sokkal több a bizonytalan autós, ami szerintem az egyik legbalesetveszélyesebb dolgok egyike.

Az ok vegulis mindegy, ha kevesebb az esemeny, kisebb az eselyed, hogy benne legy egyben. Egyebkent az is lehet ok, hogy a jobb, modernebb autokkal idonkent elmarad a csattanas olyankor, amikor regebben megtortent volna.

Hirtelenjeben ezt sikerult talalnom a kargyakorisagrol (karesetek aranya a megkotott biztositasokhoz kepest, %)

2003 4.98

2004 5.20

2005 5.16

2006 4.96

2007 4.81

2008 3.97

2009 3.77

2010 3.65

2011 3.17

2012 2.88

2013 3.02

http://felugyelet.mnb.hu/bal_menu/jelentesek_statisztikak/statisztikak/gepjarmu_felelosseg_biztositas

Link to comment
Megosztás:

Az ok vegulis mindegy, ha kevesebb az esemeny, kisebb az eselyed, hogy benne legy egyben. Egyebkent az is lehet ok, hogy a jobb, modernebb autokkal idonkent elmarad a csattanas olyankor, amikor regebben megtortent volna.

Hirtelenjeben ezt sikerult talalnom a kargyakorisagrol (karesetek aranya a megkotott biztositasokhoz kepest, %)

2003 4.98

2004 5.20

2005 5.16

2006 4.96

2007 4.81

2008 3.97

2009 3.77

2010 3.65

2011 3.17

2012 2.88

2013 3.02

http://felugyelet.mnb.hu/bal_menu/jelentesek_statisztikak/statisztikak/gepjarmu_felelosseg_biztositas

Nézzük hozzá a közlekedési baleseti statisztikát is. Mert ott pl. tavaly pont növekedés volt. A díjcsökkenés szerintem inkább a verseny eredménye.

Link to comment
Megosztás:

Az ok vegulis mindegy, ha kevesebb az esemeny, kisebb az eselyed, hogy benne legy egyben. Egyebkent az is lehet ok, hogy a jobb, modernebb autokkal idonkent elmarad a csattanas olyankor, amikor regebben megtortent volna.

Hirtelenjeben ezt sikerult talalnom a kargyakorisagrol (karesetek aranya a megkotott biztositasokhoz kepest, %)

2003 4.98

2004 5.20

2005 5.16

2006 4.96

2007 4.81

2008 3.97

2009 3.77

2010 3.65

2011 3.17

2012 2.88

2013 3.02

http://felugyelet.mnb.hu/bal_menu/jelentesek_statisztikak/statisztikak/gepjarmu_felelosseg_biztositas

Mondjuk azt soha nem tudjuk meg, de érdekes lehetne a valódi esemény és a biztosítási csalás aránya.

Nekem volt autószerelő ismerős, aki pl. a pukkant légzsákokat adogatta el nem is rossz áron. Gondolom nem gyereknek kellett lufinak . :)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azt soha nem tudjuk meg, de érdekes lehetne a valódi esemény és a biztosítási csalás aránya.

Nekem volt autószerelő ismerős, aki pl. a pukkant légzsákokat adogatta el nem is rossz áron. Gondolom nem gyereknek kellett lufinak . :)

Az elpukkant legzsakot nyilvan olyan kocsiba tettek be, ahol volt baleset, csak nem nyilt a legzsak. Tehet az esetszam ettol nem nott, csak a kifizetett osszeg.

Nézzük hozzá a közlekedési baleseti statisztikát is. Mert ott pl. tavaly pont növekedés volt. A díjcsökkenés szerintem inkább a verseny eredménye.

Biztos a versenytol csokkent a karesemenyek szama is :) Tovabba az idezett szamsorbol is pont az latszik, hogy tavaly eppen nott a kararany, tehat nincs ellentmondas.

Link to comment
Megosztás:

Az elpukkant legzsakot nyilvan olyan kocsiba tettek be, ahol volt baleset, csak nem nyilt a legzsak. Tehet az esetszam ettol nem nott, csak a kifizetett osszeg.

Hát nem egészen. Biztosítós ismerős csaj (kárfelvevő volt) mesélte jó néhány éve, hogy voltak akik úgy húzták le a biztosítót, hogy kerestek két balekot, és az autójukat "átépítették" törött alkatrészekkel (lökhárító, lámpa, hűtő, kormánylégzsák, stb.). Aztán leszemléztették az autót, majd visszépítették az eredeti elemeket. A balekkal meg felvetették a pénzt, a balek kapott valamekkora összeget a banda meg lelépett a nagy lével.

Sőt mesélt elég érdekes sztorikat törött autó javítással kapcsolatban is.

Nem tudom, hogy most is megy-e ez a biznisz, mert már nem máshol dolgozik, miután kirúgták az allianztól, mert nagyon leesett a náluk kötött kötelezők száma.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem egészen. Biztosítós ismerős csaj (kárfelvevő volt) mesélte jó néhány éve, hogy voltak akik úgy húzták le a biztosítót, hogy kerestek két balekot, és az autójukat "átépítették" törött alkatrészekkel (lökhárító, lámpa, hűtő, kormánylégzsák, stb.). Aztán leszemléztették az autót, majd visszépítették az eredeti elemeket.

Nyilvan voltak/vannak ilyenek is, de azert kisse meredek lenne egy 30-40%-os csokkenest csak ilyesmivel magyarazni.

Egyik ev elejen eladtam a regi F Astrankat 230e forintert, de arra az evre a sulyado meg az enyem lett volna. Kb. 2 honap mulva kaptam az ertesitest, hogy kivontak a forgalombol. Lehet persze, hogy a vevonek pechje volt, es siman osszetorte, vagy elvittek Ukrajnaba, de az sem kizart, hogy csak egy eleve torott, dragabb autonak mentek neki vele...

Szoval csalasi lehetosegek boven vannak, de ettol meg teny, hogy a balesetek szama csokken, valoszinuleg pl. a durva gyorshajtas visszaszorulasa miatt is; ilyenekbol egyre kevesebbet latni.

De mashol is feltuno a visszafogottabb stilus: pl. az M1 bevezeton az M0 elott van egy szazas korlatozas, aztan lehetne menni par kilometert 130-cal, de utana az M7-tel kozos szakaszon megint 100 lesz. Arra a rovid reszre nem szoktam felgyorsitani, es sokszor elofordult mar, hogy senki sem

elozott ott le, ami 10 eve kizart lett volna... Egyre tobben rajonnek, hogy a nagy sebesseg, es a gyorsitas/lassitas eszi az uzemanyagot :)

Link to comment
Megosztás:

Nyilvan voltak/vannak ilyenek is, de azert kisse meredek lenne egy 30-40%-os csokkenest csak ilyesmivel magyarazni.

Nyilván nem tudom, hogy mennyi ilyen volt, de gondolom az ebben mozgók sem tudják. Max. tippelni lehetne, de azt én nem szeretnék, meg nem is tudok. Csak mint jelenséget írtam le. Nem volt benne több.

Link to comment
Megosztás:

Hali!ha gyári potkulcsot szeretnek annak mi a menete es kb mennyi?

Rendelsz kulcsot akár szalonból, akár pl Csergőtől. Általában a bicskás 30-40 körül van, a sima 20-25 körül.

Utána elviszed kulcsoshoz, ahol belemarják neked a mintát a kulcs szárába.

Visszamész egy szervizbe (vagy ha van Op-comod, Tech2-d otthon, megoldod), ahol föltanítják a kulcsot az autóhoz. Kulcskód legyen meg, mert kelleni fog!

Kb ennyi.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.