Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Az én fentebb lévő pedálos kérdésemre senki nem tud válaszolni? Senki nem cserélt még az autóján pedált? :)

Ha a pedálgumira gondolsz, akkor a fék és kuplungon a gumi csak rá van húzva. Kicsit nehéz leszedni, de lejön. A gázpedálon nincs gumi, az műanyag.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

az 1.7 cdti nél vannak télen nehézkes índítások? gondolok ilyen kb -10 -15 C ra!es ha vannak mi a megoldas? teszem fel éjszakás müszak után nem szeretnék vele küszködni!THX

Nálam nem indul nehezebben -20 fokban se mint +30-ban. Olykor nem indul pöccre, kell pár főtengely fordulat, de úgy vettem észre ez időjárás és motorhőmérséklet független dolog.

Egyszer kíváncsiságból (és töltésesés miatt, de ez egy másik történet) kipróbáltam, hogy télen lehúztam az izzításvezérlőről a csatlakozót és úgy indítottam hidegen. Kicsit nehezebben, de első indítózásra beindult. Bár az első fél percben nagyon fura hangja volt, kb mint egy dízelmozdonynak az egyenetlen járás miatt. De aztán kisimult.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

[...] Olykor nem indul pöccre, kell pár főtengely fordulat, de úgy vettem észre ez időjárás és motorhőmérséklet független dolog. [...]

Ezt a benzines is csinálja újkora óta és hallottam olyan elméletet, hogy minden x. indításnál direkt megtekeri befecskendezés nélkül pár plusz fordulatig akku tesztelés gyanánt.

Meg tudja ezt erősíteni vagy cáfolni valaki?

Link to comment
Megosztás:

Ezt a benzines is csinálja újkora óta és hallottam olyan elméletet, hogy minden x. indításnál direkt megtekeri befecskendezés nélkül pár plusz fordulatig akku tesztelés gyanánt.

Meg tudja ezt erősíteni vagy cáfolni valaki?

Es utana mi lesz a teszt eredmenyevel? Telefonon tovabbitja a CIA-nek, vagy siman eldobja? :)

Amugy az akku es kornyekenek allapota normal inditasnal is pontosan latszik abbol, hogy milyen fordulatszammal megy a starter.

Link to comment
Megosztás:

Es utana mi lesz a teszt eredmenyevel? Telefonon tovabbitja a CIA-nek, vagy siman eldobja? :)

Amugy az akku es kornyekenek allapota normal inditasnal is pontosan latszik abbol, hogy milyen fordulatszammal megy a starter.

Azért nem ugyanaz ha egy teljesítményt 0,5 vagy 3-4 másodpercig kell leadnia az akkunak, ebből gondolnám hogy akár értelme is lehetne.

Ellenben arra gondolok, hogy az enyém úgy jelezte az akku halálát, hogy lehetett visszasétálni a tescoba egy akkuért is vásárlás után mert meg se nyikkant ... valószínűleg a CIA felejtett el szólni :) (vagy a gyíkemberek blokkolták)

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

Ti hogyan szoktátok a motorteret takarítani?

Nekem kezd a por, döglött bogarak, stb. itt-ott lerakódni, főleg a nehezen hozzáférhető eldugott helyeken. Amit elérek kézzel, azt letörlöm, a zajszigeteléseket kiporszívózom. A többit próbáltam kompresszorral kifújni, de nem lesz teljesen tiszta. Ti hogy csináljátok?

Én tesco-s zsíroldót használok, esetleg brigecerol-t. Ecsettel bekenem, hagyom dolgozni kicsit, aztán melegvízzel lemosom. Így takarítom az alufelnit is...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha a pedálgumira gondolsz, akkor a fék és kuplungon a gumi csak rá van húzva. Kicsit nehéz leszedni, de lejön. A gázpedálon nincs gumi, az műanyag.

Köszi!

Igen, csak a gumikra gondolok. Nem tudtam ugye, hogy csak rá van-e húzva vagy csavar is fogja pl.. Ezért nem is estem neki mint a hülye feszegetni, de holnap akkor megpróbálom leszedni.

Amit vettem azt rá kell csavarozni valahogy, azt már megoldom remélem, univerzális.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem ugyanaz ha egy teljesítményt 0,5 vagy 3-4 másodpercig kell leadnia az akkunak, ebből gondolnám hogy akár értelme is lehetne.

Ellenben arra gondolok, hogy az enyém úgy jelezte az akku halálát, hogy lehetett visszasétálni a tescoba egy akkuért is vásárlás után mert meg se nyikkant ... valószínűleg a CIA felejtett el szólni :) (vagy a gyíkemberek blokkolták)

Igen, sot, ha igazan tesztelni akarod, akkor lehet egy percig is forgatni a startert :)

Szoval az nem vilagos, mi lesz a "teszteredmennyel", mert ha 3-4 masodperc alatt elindul, akkor a paciens megnyugszik, aztan egyszer ugyis eljon az a pillanat, amikor varatlanul nem fog indulni a halott akku miatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Az autó előző tulaja valószínűleg gyűrűben vezethetett és igen szerette nyomni a dudát, úgy, hogy a kormány embléma szépen össze volt karcolva és idővel az emblémáról el kezdett lemállani/lepattogni az ezüstös réteg, már szinte teljesen lekopott.. egy az, hogy elég ocsmány a másik pedig ami maradék van rajta az minden alkalommal, hogy odanyúlok beleáll a tenyerembe, kellemes dolog.... Komplett légzsákot most e miatt nem szívesen cserélnék főleg, hogy nem olcsó és semmi baja. Valakinek valami tipp?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autó előző tulaja valószínűleg gyűrűben vezethetett és igen szerette nyomni a dudát, úgy, hogy a kormány embléma szépen össze volt karcolva és idővel az emblémáról el kezdett lemállani/lepattogni az ezüstös réteg, már szinte teljesen lekopott.. egy az, hogy elég ocsmány a másik pedig ami maradék van rajta az minden alkalommal, hogy odanyúlok beleáll a tenyerembe, kellemes dolog.... Komplett légzsákot most e miatt nem szívesen cserélnék főleg, hogy nem olcsó és semmi baja. Valakinek valami tipp?

Szia!

G Astrán láttam, hogy cserélik a burkolatot. Van róla is videó valahol. Nem tudom, hogy a H Astra légzsákoknál ez működik-e.

Link to comment
Megosztás:

Ti milyen akksit használtok? márka? amperóra? indítóáram? 1.7 cdti hez érdekelne mert nekem 60Ah van de szerintem ez kicsit gyengus!!!

En SuperMan BrightPower 300 akkut hasznalok, (24 Volt, 300Ah, 1250A), ez aztan mindent ut :) Nem is ertem, a sok hulye a gyarban hogy talalhatta ki azt a 60Ah-as akkut, raadasul csak 12 voltos...

Link to comment
Megosztás:

Ti milyen akksit használtok? márka? amperóra? indítóáram? 1.7 cdti hez érdekelne mert nekem 60Ah van de szerintem ez kicsit gyengus!!!

Bosch Silver Plus S5,

77Ah kapacitás,

780A indítóáram.

Az előző akkum amivel az autót kaptam 72Ah-s volt. Opelszervízben mondták, hogy ha cserélem, minimum ekkora kapacitásút vegyek bele, kisebbet ne. A QuickHeat miatt kell is bele ekkora. Ha neked is van QH-d, tényleg nem árt bele a nagyobb, nehogy pár rövidebb úttól teljesen kifektesd.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémhez 60-as volt gyárilag. Most 70-es van benne, tökéletesen elég.

Nalam is 60Ah-as a gyari (Z17DTH), es meg ma is az van benne (8 ev, 288ekm). Persze mar nyilvan messze nincs meg az eredeti kapacitasa, lehet vagy 20 Ah-as, de az sem kizart, hogy csak 10.

Ez persze ne gatoljon senkit annak a fejtegeteseben, hogy a 60Ah az "keveske" :)

Link to comment
Megosztás:

Az utólagos LED-es DRL-re visszatérve, az íves lökhárítóra is van megoldás. Nemrég találtam egy ilyet netes keresgélés közben: http://www.hella.shop.hu/files/J00418_KI_LEDayline_15_30_HU.pdf

Egyébként pont ma reggel láttam egy kombi H Astrát, amin nem a lökhárító szélére, a ködlámpák környékére raktál föl a LED-csíkokat, hanem a középső/alsó légbeömlő rácsára. Esztétikailag sem volt túl megnyerő és a két lámpa közötti előírt minimális 60cm távolság sem tudom, hogy megvolt-e így. De az tény, hogy legalább előrefelé világított hagyományos DRL esetén is.

Link to comment
Megosztás:

Az utólagos LED-es DRL-re visszatérve, az íves lökhárítóra is van megoldás. Nemrég találtam egy ilyet netes keresgélés közben: http://www.hella.shop.hu/files/J00418_KI_LEDayline_15_30_HU.pdf

Egyébként pont ma reggel láttam egy kombi H Astrát, amin nem a lökhárító szélére, a ködlámpák környékére raktál föl a LED-csíkokat, hanem a középső/alsó légbeömlő rácsára. Esztétikailag sem volt túl megnyerő és a két lámpa közötti előírt minimális 60cm távolság sem tudom, hogy megvolt-e így. De az tény, hogy legalább előrefelé világított hagyományos DRL esetén is.

Én is láttam ilyen megoldást, hogy az alsó beömlőben van a drl. A két lámpa között így biztos, hogy nincs meg a 60 cm. A rendszámhoz lehet viszonyítani, mert az 52 cm széles.

Én ezzel szemezek már egy ideje:

http://www.hansen-styling-parts.de/epages/63246837.mobile/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63246837/Products/9522/SubProducts/9522-0001

Link to comment
Megosztás:

Ilyen kapható itthon is és még olcsóbb is: http://www.vilagitas.eu/Osram-LEDriving-F1-LEDFOG201-led-kodlampa

De akkor inkább már egy ilyet raknék be, hogy a ködlámpa funkció se vesszen el. Illetve ez még azt is tudja, hogy indexre fölkapcsolja az egyik oldali ködlámpát: http://www.vilagitas.eu/Osram-LEDriving-fog-nappali-menetfeny-led-kodlampa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ople Astra H 1.6 benzin 2004

Szerintetek melyik a biztonságosabb a tolató radar vagy a tolató kamera? Szeretném valamelyiket beszereltetni és nincs a környékemen ismerős akinek tapasztalata volna erről. A tolató kamerát vagy a radarkijelzőt a gyári kijelzőre rá lehet kötni, vagy cserélni kellene valami újabb monitorra vagy jobb ha külön monitoron van a tolató egysége? Lenne valakinek valami típus ajánlata ami nem horror összegből kihozható?

Vagy valakinek valami képes vagy videós szerelési és használati útmutató?

A segítségeteket Köszönöm!

Jó utat mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.