Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

On 2016. 02. 02. at 7:48, Kombitomi írta:

Sziasztok!

Opel márka szervizen kívül, lehet-e valahol család-barát kedvezménnyel megszerezni a car-passon lévő adatokat? Sajnos nincs meg, nemrég vettem az autót, mert a leaseplannál "elveszett". Minden más benne volt a bőr mappában, csak ez hiányzik. 

Sajna én nem tudok ilyet, de sztem vannak itt olyanok, akik talán tudnak mondani vmi okosságot, kiváncsi vagyok én is. Én márkaszervizben szereztem meg az enyémhez jó pénzért, asszem kb 6000 ft volt a lekérdezés.

Link to comment
Megosztás:

On 2/2/2016 at 7:48 AM, Kombitomi said:

Opel márka szervizen kívül, lehet-e valahol család-barát kedvezménnyel megszerezni a car-passon lévő adatokat? Sajnos nincs meg, nemrég vettem az autót, mert a leaseplannál "elveszett". Minden más benne volt a bőr mappában, csak ez hiányzik. 

Olyan valaki kell, aki hozzafer az Opel adatbazisahoz... Tudtommal a szerviz ezert kulon nem fizet, tehat egy megfelelo ismeros elvileg meg tudna oldani. 

24 minutes ago, Kombitomi said:

Tegnap elmentem lekérdeztetni az Opel Sajóba, sajnos 9145Ft volt a történet.

Igen szep arat kernek erte :) Persze azt nehez megmondani, hogy az adatbazis eleresevel kapcsolatos koltsegek kozul mennyi esik pont erre az egy lekerdezesre.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem. GID van az Astrámban, ami VAGY a rádióadást tudja mutatni, VAGY a fogyasztásértékeket, a képen látható módon nem jelez ki soha a kijelző, magyarul nem tudja EGYÜTT mutatni a fogyasztási adatokat és a rádiócsatorna nevét.

Az a kérdésem, hogy szerintetek a kijelzőm csak erre képes, vagy ez valami beállítástól függ.

Azt hiszem, félautomata a klímám, tehát gondolom az alsó sort ne is várjam, hogy így kiírja.

opel-board-computer.png

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, dsteel said:

Lenne egy kérdésem. GID van az Astrámban, ami VAGY a rádióadást tudja mutatni, VAGY a fogyasztásértékeket, a képen látható módon nem jelez ki soha a kijelző, magyarul nem tudja EGYÜTT mutatni a fogyasztási adatokat és a rádiócsatorna nevét.

Az a kérdésem, hogy szerintetek a kijelzőm csak erre képes, vagy ez valami beállítástól függ.

Azt hiszem, félautomata a klímám, tehát gondolom az alsó sort ne is várjam, hogy így kiírja.

opel-board-computer.png

Godolom, a felul "fules" verzio van... Nekem anno valahogy sikerult azt elohozni, azt hiszem ugy, hogy azt hazudtam neki, van benne kihangosito. Erdemes Opcommal probalkozni, hatha, de lehet, hogy csak a Tech2 tudja, foleg az ujabb fajta GID-hez, illetve az Opcom verzio sem mindegy.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Godolom, a felul "fules" verzio van... Nekem anno valahogy sikerult azt elohozni, azt hiszem ugy, hogy azt hazudtam neki, van benne kihangosito. Erdemes Opcommal probalkozni, hatha, de lehet, hogy csak a Tech2 tudja, foleg az ujabb fajta GID-hez, illetve az Opcom verzio sem mindegy.

Na akkor ez innentől kezd érdekessé válni. Azt hittem eddig, hogy 2 fajta GID van, 2 különböző kijelzési móddal. Egy ilyen OPCOM-on gondolkodom:

opcom

gondolom, ez az olcsó opcom is jó mindenfélére.

Mármint mit sikerült előhoznod? A füles verziót? Igen nekem az van, igazából nem tudom, melyik beállítási mód a jobb, vagy hogy lehet ezeket állítani, de jó lenne együtt látni a rádiót és a fogyasztást. Ha esetleg tudja valaki, mit kellene állítani esetleg egy ilyen opcommal akár, akkor ne tartsa magában. Szerintem beruházok egy opcomra, ennyiért megéri akár még a hibakódok miatt is, meg akkor felprogramoznám az automatikus ajtózárást is indulás után.

Itt is megvannak a kis fülek, de látszik, hogy az alsó sorban van egy kis bekeretezett rész a klíma hőmérsékletadatainak:

GID füles

Nem úgy van, hogy az automata klímás autó jelzi ki így a GID az adatokat?

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

Ha csak két funkciót kell megjeleníteni (rádió és BC) akkor együtt mutatja. Ha van gyári kihangosító is vagy navigációs a rádió, akkor menüsoros lesz a kijelző. Az opcom akkor tudja kezelni a kijelzőt, ha a kijelző szoftvere nem 8.x.x, hanem CDxx, GDxx. Tesztmód Heater lapon van ez az infó.

Azt is tudni kellene, neked miért menüsoros most. Milyen rádiód van?

Link to comment
Megosztás:

46 perce, koco írta:

Ha csak két funkciót kell megjeleníteni (rádió és BC) akkor együtt mutatja. Ha van gyári kihangosító is vagy navigációs a rádió, akkor menüsoros lesz a kijelző. Az opcom akkor tudja kezelni a kijelzőt, ha a kijelző szoftvere nem 8.x.x, hanem CDxx, GDxx. Tesztmód Heater lapon van ez az infó.

Azt is tudni kellene, neked miért menüsoros most. Milyen rádiód van?

CD30mp3 és van benne bluetoothos kihangosító, amit sose használtam. Kimentem, lefotóztam, bocs a rossz képért. A kérdés az, hogy akkor az én esetemben lehet-e valamit csinálni, hogy együtt lássam a rádiót és a BC-t, valamint hogy alul mutassa a klíma állapotát. Az opcomot már megrendeltem, jó lesz az valamire alapon. Ha opcommal lehet állítani, akkor azt is jó lenne tudnom, hogy mit. Elég egy link is, nem lustaságból kérdem, eddig keresgettem, de még nem találtam. Gyárilag nem volt BC-s az autó, a szállás utcában állították be, hogy az legyen, nem tudom, ez jelent-e valamit.

IMG_20160205_191707_www.kepfeltoltes.hu_

IMG_20160205_191744_www.kepfeltoltes.hu_

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

Üdv nektek!!

Azt szeretném kérdezni tőletek. Rádiócsere volt zafirában ami benne volt kinullázva kivéve. Ami a helyére került az sajna az most beszart. Ha visszateszem a régit a kódjával életrekelthetem vagy megint rá kell tanitani az autóra??

Link to comment
Megosztás:

 

3 hours ago, dsteel said:

gondolom, ez az olcsó opcom is jó mindenfélére.

Mármint mit sikerült előhoznod? A füles verziót?

Az Opcomnal vigyazni kell - egyreszt kerdes, atjon-e a vamon, masreszt pedig arra, milyen szoftverrel hasznalod. Terjednek olyan peldanyok, amelyek torlik a firmwaret, igy egy mezei felhasznalo ezetan nem tud mit kezdeni vele. Ez ellen kinai barataink nem modosithato firmware-es verzioval vedekeznek, de kerdes, ilyet kapsz-e.

Igen, a fules verziot hoztam elo, amikor odahazudtam a kihangositot.

A kihangosito gyari, illetve a kijelzovel mukodik? Ha beallitod, hogy nincs kihangosito, akkor a kijelzes elvileg olyan lesz, mint szeretned, persze igy elveszted a kihangositot is, ha gyari...

A klima kijelzest csak az ECC tudja, azt hiszem.

18 minutes ago, Cosla said:

Rádiócsere volt zafirában ami benne volt kinullázva kivéve. Ami a helyére került az sajna az most beszart. Ha visszateszem a régit a kódjával életrekelthetem vagy megint rá kell tanitani az autóra??

A kod az autohoz tartozik, azzal (es pl. Opcommal) kell visszatanitani.

 

Link to comment
Megosztás:

19 perce, csaba66 írta:

 

Az Opcomnal vigyazni kell - egyreszt kerdes, atjon-e a vamon, masreszt pedig arra, milyen szoftverrel hasznalod. Terjednek olyan peldanyok, amelyek torlik a firmwaret, igy egy mezei felhasznalo ezetan nem tud mit kezdeni vele. Ez ellen kinai barataink nem modosithato firmware-es verzioval vedekeznek, de kerdes, ilyet kapsz-e.

Igen, a fules verziot hoztam elo, amikor odahazudtam a kihangositot.

A kihangosito gyari, illetve a kijelzovel mukodik? Ha beallitod, hogy nincs kihangosito, akkor a kijelzes elvileg olyan lesz, mint szeretned, persze igy elveszted a kihangositot is, ha gyari...

A klima kijelzest csak az ECC tudja, azt hiszem.

A kod az autohoz tartozik, azzal (es pl. Opcommal) kell visszatanitani.

 

Köszi a gyors választ.  Mennem kell úgy is opel szervizbe akkor ott ezt is elintéztetem.

Egy másik kérdésem lenne. Szerinted gyári opel cd-és rádiót szervizelnek?  Az a baja hogy gondol egyet és elkezd cd-ét keresni, és bekapcsol a rádió magától. Egy éjszakát már ment így a rádió ez miatt, reggel csak lestem mikor mentem a kocsihoz.

Link to comment
Megosztás:

24 minutes ago, Cosla said:

Egy másik kérdésem lenne. Szerinted gyári opel cd-és rádiót szervizelnek?  Az a baja hogy gondol egyet és elkezd cd-ét keresni, és bekapcsol a rádió magától. Egy éjszakát már ment így a rádió ez miatt, reggel csak lestem mikor mentem a kocsihoz.

Opel szervizben valoszinuleg nem, de ezt a hibat egy elektronikaban minimalisan jartas ember is tudja orvosolni: ki  kell cserelni a CD betolasat erzekelo mikrokapcsolot. Masik megoldas: benne kell mindig hagyni egy CD-t :)

Link to comment
Megosztás:

6 perce, csaba66 írta:

Opel szervizben valoszinuleg nem, de ezt a hibat egy elektronikaban minimalisan jartas ember is tudja orvosolni: ki  kell cserelni a CD betolasat erzekelo mikrokapcsolot. Masik megoldas: benne kell mindig hagyni egy CD-t :)

Már próbáltam cd-ével is akkor elkezdi lejátszani a cd-ét.  Akkor keresek valakit aki megbütyköli a rádiót. köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, csaba66 írta:

Terjednek olyan peldanyok, amelyek torlik a firmwaret, igy egy mezei felhasznalo ezetan nem tud mit kezdeni vele. Ez ellen kinai barataink nem modosithato firmware-es verzioval vedekeznek, de kerdes, ilyet kapsz-e.
 

Én azért nem törném magam hogy ilyet kapjak. Ha nem módosítható a firmware, akkor frissíteni sem lehet. "Megbízható" szoftverrel kell használni és akkor azzal sincs gond.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, csaba66 írta:

 

A klima kijelzest csak az ECC tudja, azt hiszem.

A kod az autohoz tartozik, azzal (es pl. Opcommal) kell visszatanitani.

 

Kösz, az ECC az automata klima gondolom, nekem szerintem félautomata van, mert fokok vannak a gombon, így néz ki:

https://www.opelclub.hr/forum/viewtopic.php?f=81&t=51110

Szerintem pont azt kérdezik itt, beállítható-e a klíma kijelzés hozzá, de akkor ezek szerint nem.

Ilyet rendeltem: opcom remélem, ezzel nem lesz gondom.

A kihangosítót pontosan hol kapcsolom ki? 

Link to comment
Megosztás:

33 minutes ago, Cserenkov said:

Én azért nem törném magam hogy ilyet kapjak. Ha nem módosítható a firmware, akkor frissíteni sem lehet. "Megbízható" szoftverrel kell használni és akkor azzal sincs gond.

Ez igaz, de frissiteni sem nagyon van mire... A valodi Opcom uldozi a kinai klonokat, az Opel meg allitolag mindkettot :)

A helyzet erdekes, mert az Opcom reverse engineeringet hasznal, a kinai klon meg azt koppintja le...  

Ahogy neztem, most az olcsobban kinaltak a nem frissithetok, tehat nagy valoszinuseggel olyat kap a gyanutlan vasarlo, ha egyaltalan atjon a vamon.

4 minutes ago, dsteel said:

Kösz, az ECC az automata klima gondolom, nekem szerintem félautomata van, mert fokok vannak a gombon, így néz ki:

https://www.opelclub.hr/forum/viewtopic.php?f=81&t=51110

Szerintem pont azt kérdezik itt, beállítható-e a klíma kijelzés hozzá, de akkor ezek szerint nem.

Ilyet rendeltem: opcom remélem, ezzel nem lesz gondom.

A kihangosítót pontosan hol kapcsolom ki? 

Az ECC gombjain nincsenek skalak, azokat helyettesiti a kijelzo, de az egesznek a mukodese is mas, igy nem csak beallitas kerdese, hogy legyen kijelzes.

Az Opcom-ban kell beallitani, hogy nincs bent az adott modul (esetleg tobb helyen is). Meg nem mondom most fejbol a pontos ugymenetet; eloszor kapd meg az Opcomot, kezdj el jatszani vele, aztan majd kitalaljuk :) A negyjegyu kod is kell majd hozza...

Link to comment
Megosztás:

15 órája, koco írta:

Az ECC gombjain nincsenek skalak, azokat helyettesiti a kijelzo, de az egesznek a mukodese is mas, igy nem csak beallitas kerdese, hogy legyen kijelzes.

Az Opcom-ban kell beallitani, hogy nincs bent az adott modul (esetleg tobb helyen is). Meg nem mondom most fejbol a pontos ugymenetet; eloszor kapd meg az Opcomot, kezdj el jatszani vele, aztan majd kitalaljuk :) A negyjegyu kod is kell majd hozza...

Nagyon köszi, ezek szerint van remény. Szólok, ha megjön, de Ali nem szokta elsietni, simán lehet, hogy majd 2 hónap múlva jelentkezem csak ezzel. Addig is kösz még egyszer. Négyjegyű kód megvan.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, csaba66 írta:

Godolom, a felul "fules" verzio van... Nekem anno valahogy sikerult azt elohozni, azt hiszem ugy, hogy azt hazudtam neki, van benne kihangosito. Erdemes Opcommal probalkozni, hatha, de lehet, hogy csak a Tech2 tudja, foleg az ujabb fajta GID-hez, illetve az Opcom verzio sem mindegy.

Igen, én is így emlékszem, hogy ha "behazudtad" neki a gyári kihangosítót, akkor jött elő a "füles" verzió.

 

6 órája, dsteel írta:

Nagyon köszi, ezek szerint van remény. Szólok, ha megjön, de Ali nem szokta elsietni, simán lehet, hogy majd 2 hónap múlva jelentkezem csak ezzel. Addig is kösz még egyszer. Négyjegyű kód megvan.

Nem "Ali" küldi, hanem akitől vetted.....de nekem nagyon ritka, ha valami 50 napnál később érkezik meg. Eddig csak 2 termék(a 100-ból) érkezett a 60 napos határidőre, a többi 2-3 hét alatt megjön....... Apropó 4 jegyű kód......ki lehet ezt valahogy olvasni az autóból, vagy mindenképpen csak az Opel szervizen keresztül lehet hozzájutni, ha pótolni kellene?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maybal írta:

Nem "Ali" küldi, hanem akitől vetted.....de nekem nagyon ritka, ha valami 50 napnál később érkezik meg. Eddig csak 2 termék(a 100-ból) érkezett a 60 napos határidőre, a többi 2-3 hét alatt megjön....... Apropó 4 jegyű kód......ki lehet ezt valahogy olvasni az autóból, vagy mindenképpen csak az Opel szervizen keresztül lehet hozzájutni, ha pótolni kellene?

Nekem kb 30 rendelésem volt eddig, az utóbbi időben mintha lassabban érkezne meg a cucc. Na majd meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, csaba66 írta:

Amikor bedugod, igen, de ha utana valtasz radiora, akkor ki / bekapcsolas utan nem marad radion?

Elnézést hogy csak most válaszolok. De rádión marad, de gondol egyett és elkezd cdét keresni. Mindegy neki hogy bevan kapcsolva van nincs a rádió. De mára már bekrepált rendesen. Már a cdét sem adja ki, csak krepegő hangot hallat.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, dsteel said:

Eszerint 1 és eszerint 2 opcommal nem igazán megy a dolog...

Az Opcom vegulis nem mas (H Astra eseten) mint a CAN buszokkal kommunikalo interfesz, tehat annyit tud, hogy adatokat kuld, vagy olvas a CAN boszokra / rol. Remelhetoleg nincs olyan CAN utasitas, hogy "mondd meg a kodot", tehat abban semmi meglepo nincs, hogy Opcommal nem lehet kiolvasni.

A kod segitsegevel feltanitott eszkozok tudjak magukrol, hogy fel vannak tanitva, es ezt az informaciot taroljak magukban, adott esetben egy kulon eepromban. Ez az eeprom kiforrasztas utan, vagy esetleg helyben is (egy megfelelo, amugy nem tul komplikalt eszkozzel) kiolvashato, amibol kapunk egy kupac bajtot :)

Hogy ezek kozott ott van-e a kod, azt nem tudom, de kozvetlenul feltehetoen nincs. Valamilyen visszafejtes esetleg mukodhet, ha valaki tudja a modszert.

De nem hiszem, hogy erdemes ilyesmit csinalni, mert az egyszeru megoldas az, hogy egy letanitott eszkoz eeprom tartalmat kell atirni, es akkor rogton kapunk egy szuz darabot.

Egyebkent van egy sokkal erdekesebb problema: a kodot emlekeim szerint (akar Opcommal is) meg lehet valtoztatni. Ha valaki ezt elkoveti, utana hiabavalo lesz a gyari lekerdezes, es ha elveszti az uj kodot, akkor igen kinos lesz egy egyseg csereje...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.