Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

19 órája, csaba66 írta:

Az Opcom vegulis nem mas (H Astra eseten) mint a CAN buszokkal kommunikalo interfesz, tehat annyit tud, hogy adatokat kuld, vagy olvas a CAN boszokra / rol. Remelhetoleg nincs olyan CAN utasitas, hogy "mondd meg a kodot", tehat abban semmi meglepo nincs, hogy Opcommal nem lehet kiolvasni.

A kod segitsegevel feltanitott eszkozok tudjak magukrol, hogy fel vannak tanitva, es ezt az informaciot taroljak magukban, adott esetben egy kulon eepromban. Ez az eeprom kiforrasztas utan, vagy esetleg helyben is (egy megfelelo, amugy nem tul komplikalt eszkozzel) kiolvashato, amibol kapunk egy kupac bajtot :)

Hogy ezek kozott ott van-e a kod, azt nem tudom, de kozvetlenul feltehetoen nincs. Valamilyen visszafejtes esetleg mukodhet, ha valaki tudja a modszert.

De nem hiszem, hogy erdemes ilyesmit csinalni, mert az egyszeru megoldas az, hogy egy letanitott eszkoz eeprom tartalmat kell atirni, es akkor rogton kapunk egy szuz darabot.

Egyebkent van egy sokkal erdekesebb problema: a kodot emlekeim szerint (akar Opcommal is) meg lehet valtoztatni. Ha valaki ezt elkoveti, utana hiabavalo lesz a gyari lekerdezes, es ha elveszti az uj kodot, akkor igen kinos lesz egy egyseg csereje...

Epromból kiolvasható, nem kell hozzá kiforrasztani meg semmi, csak egy modul kell meg egy laptop.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bazs7 írta:

sziasztok!

nem tudom mennyi embert erint :) de kerdesem az lenne astra H caravanba szerintetek elfer 3 gyerekules hatra? nekunk 2 römer van es nagyon szukosnek tunik a dolog... :(

udv

b.

Szerintem nem. Legalábbis 3 nem férne be a mienkből, a felső rész tuti nem, de az alsó sem szerintem. Biztonsági ülésünk van jó vastag fej-váll résszel. Még sosem próbáltam hármat berakni.

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, dsteel said:

Ne higgy nekem, érdeklődj, mérj, én csak azt mondom, ami szerintem van. Remélem, nincs igazam.

sajnos igy elso blikkre tenyleg ugy tunik :( foleg ha hasznaljuk az isofixet...de azert majd probalok kockazni. merni , okoskodni....

koszi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

sziasztok!

hetvegen sajnos nekunkjottek, és hatso lokharintonk banta! illeto elismerte es kitoltottuk a betetlapot.

kerdes: ilyenkor azon kivul hogy bejelentem a biztositonal a kart mi a teendo? gondolom amig nincsen szemle addig nem nyulhatok hozza, de tudtok budapesten jo lakatost/festo/fenyezot? azaz ahol szep munkat vegeznek?

udv

b

Link to comment
Megosztás:

10 órája, bazs7 írta:

sziasztok!

hetvegen sajnos nekunkjottek, és hatso lokharintonk banta! illeto elismerte es kitoltottuk a betetlapot.

kerdes: ilyenkor azon kivul hogy bejelentem a biztositonal a kart mi a teendo? gondolom amig nincsen szemle addig nem nyulhatok hozza, de tudtok budapesten jo lakatost/festo/fenyezot? azaz ahol szep munkat vegeznek?

udv

b

Ha nem te fizeted, hanem az okozó biztosítója miért nem viszed Opel márkaszervizbe? Egy csomó időt megspórolsz, mert a szerviz jogosult a kárt is felvenni (ha van szerződése az okozó biztosítójával). Egy lendülettel megcsinálják az egészet.

Link to comment
Megosztás:

29 minutes ago, kezdőkabriós said:

Ha nem te fizeted, hanem az okozó biztosítója miért nem viszed Opel márkaszervizbe? Egy csomó időt megspórolsz, mert a szerviz jogosult a kárt is felvenni (ha van szerződése az okozó biztosítójával). Egy lendülettel megcsinálják az egészet.

koszi a valaszt! akkor olyan szerviz ahol jol megcsinaljak? csergo? schiller? nem vagyok jartas az ilyenbe azert kerdeztem...gondolom majd a biztositotol kijon egy karszakerto?! vagy nekem kell elvinni egy olyan servizbe ami szerzodesbe all a karokozo biztositojaval? 

Módosítva : bazs7
Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

ma reggel volt nalunk a karfelvevo. a hatso lokharitonkba belenk jottek, es azt jott felmerni. Persze felesegem oldalt picit meghuzta mar, uh egybol radobta az 50%os avulast a fenyezesre...

szoval szerintetek mi lenne a legjobb es legkolcseghatekonyabb megoldas? gondolom egy lokharito csere es kedvezmenyes fenyezes? vagy szerintetek ezt hogyan lehetne legolcsobban meguszni?

elore is koszonom a valaszokat

udv

b

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bazs7 írta:

sziasztok!

ma reggel volt nalunk a karfelvevo. a hatso lokharitonkba belenk jottek, es azt jott felmerni. Persze felesegem oldalt picit meghuzta mar, uh egybol radobta az 50%os avulast a fenyezesre...

szoval szerintetek mi lenne a legjobb es legkolcseghatekonyabb megoldas? gondolom egy lokharito csere es kedvezmenyes fenyezes? vagy szerintetek ezt hogyan lehetne legolcsobban meguszni?

elore is koszonom a valaszokat

udv

b

Hibátlan bontott egyező színűt keresni (vagy más színűt amit fényezni kell),majd kérni egy ajánlatot hogy mennyit ad a biztosító kézbe.ezt az ajánlatot nem kötelező elfogadni.

ha nincs más baja a kocsinak szerintem kapnál annyit hogy vegyél egy bontott lököst plusz fényeztesd is 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, krisztus írta:

Hibátlan bontott egyező színűt keresni (vagy más színűt amit fényezni kell),majd kérni egy ajánlatot hogy mennyit ad a biztosító kézbe.ezt az ajánlatot nem kötelező elfogadni.

ha nincs más baja a kocsinak szerintem kapnál annyit hogy vegyél egy bontott lököst plusz fényeztesd is 

A kézbe adott pénzre lehet alkudni!

Nekem egyszer ajánlott a vétkes biztosítója 90e-t, majd írtam nekik, hogy több helyről is kértem ajánlatot, de ennyiből nem tudják megjavítani és mivel teljesen önhibámból történt az eset, nem akarnék fizetni egy olyan dologért, amiben nem vagyok hibás, és kértem 120e-t. Megadták.

Szóval érdemes próbálkozni magasabb összeget kérni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

gondolom elso korben el kellene vinnem egy rendes szervizbe, hogy megnezzek, hogy nincsen egyeb baja mint a lokharito nem? es hogy adjanak egy javitasi arajanlatot. hogy azert tudjam hogy mennyibe kerulhet...

a karfelvevo, azt mondta hogy nyugodtan vigyem barmelyik karroszeriashoz es az illeto mondja meg hogy javithato vagy nem...ha nem akkor lenne potszemle es akkor megirjak a biztositonak hogy alaktresz csere kell...es akkor lenne az uj lokharito...vagy az ilyenbe inkabb ne menjek bele, es probaljak penzt kerni? aztan valahogy megoldom? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bazs7 írta:

sziasztok!

ma reggel volt nalunk a karfelvevo. a hatso lokharitonkba belenk jottek, es azt jott felmerni. Persze felesegem oldalt picit meghuzta mar, uh egybol radobta az 50%os avulast a fenyezesre...

szoval szerintetek mi lenne a legjobb es legkolcseghatekonyabb megoldas? gondolom egy lokharito csere es kedvezmenyes fenyezes? vagy szerintetek ezt hogyan lehetne legolcsobban meguszni?

elore is koszonom a valaszokat

udv

b

Szia!

Annyira sérült a lökhárító, hogy javítani kell, vagy elég fényezni? Ha csere, akkor érdemes volna bontottat nézni ugyanolyan színben azt kb. 40-50-ből megúszod, ott viszont fennáll a veszélye, hogy rosszul tárolták és kicsit furán állna az autón. Így jól meg kell nézni, vagy autóról kell leszedetni.

Az új, alapozott gyári lökhárító kb. 100 ezer felett lehet, arra jön még a fényezés, meg a le-, felszerelés is, lehet, hogy abba már nem fognak belemenni.

A lökhárító alatt nem sérült semmi?

Hogy mi volna költséghatékony, azzal ne foglalkozz (majd fizet a biztosító), a lényeg, hogy az autó ugyanolyan állapotú legyen mint volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 minutes ago, Astra555 said:

Szia!

Annyira sérült a lökhárító, hogy javítani kell, vagy elég fényezni? Ha csere, akkor érdemes volna bontottat nézni ugyanolyan színben azt kb. 40-50-ből megúszod, ott viszont fennáll a veszélye, hogy rosszul tárolták és kicsit furán állna az autón. Így jól meg kell nézni, vagy autóról kell leszedetni.

Az új, alapozott gyári lökhárító kb. 100 ezer felett lehet, arra jön még a fényezés, meg a le-, felszerelés is, lehet, hogy abba már nem fognak belemenni.

A lökhárító alatt nem sérült semmi?

Hogy mi volna költséghatékony, azzal ne foglalkozz (majd fizet a biztosító), a lényeg, hogy az autó ugyanolyan állapotú legyen mint volt.

 

Link to comment
Megosztás:

na nem tudom mi volt a vbaja a forumnak de nem engedett irni a quote ala...szal

hat ugye mivel muanyag...igy gondolom melegiteni, vasalni kellene...éles lyukak vannak rajta...uh szeirntem mindenkepp javitani kell..nem eleg a fenyezes...lokharito ala nem neztem be...csomagtarto ajtaja rendben nyilik...

igen en is ugy vagyok vele, hogy rendesen legyen megjavitha, es ha mar nem az hiban volt akkor normalisan es ne "osszevissza" legyen megoldva...na meg, hogy ne kelljen mar nekem fiztenem....

Link to comment
Megosztás:

22 hours ago, Astra555 said:

Szia!

Annyira sérült a lökhárító, hogy javítani kell, vagy elég fényezni? Ha csere, akkor érdemes volna bontottat nézni ugyanolyan színben azt kb. 40-50-ből megúszod, ott viszont fennáll a veszélye, hogy rosszul tárolták és kicsit furán állna az autón. Így jól meg kell nézni, vagy autóról kell leszedetni.

Az új, alapozott gyári lökhárító kb. 100 ezer felett lehet, arra jön még a fényezés, meg a le-, felszerelés is, lehet, hogy abba már nem fognak belemenni.

A lökhárító alatt nem sérült semmi?

Hogy mi volna költséghatékony, azzal ne foglalkozz (majd fizet a biztosító), a lényeg, hogy az autó ugyanolyan állapotú legyen mint volt.

na ezen a heten nincsen nagyon idom, de szeirntem jovo heten elviszem egy karroszeriashoz, hogy adjon velemenyt, nezzen be a lokharito ala es dontse el...lehet hogy tobb helyre is elviszem ...gondolom azert hogy belenezzenek azert nem kernek penzt...azaz nagyon remelem....

gondolom a biztosito majd egy vagy ket het mulva, elkuldi az ajanlatat...meglatjuk...

ha van valami egyeb tippetek akkor szoljatok..vagy ha talalkoztok bontoba nagyon jo allapoto hatso lokharitval akkor gondoljatok ram :) es ha veletlenul z176 xxvm lenne a szinkod...gondolom a szinkod az elso bar karakter :) akkor megjobb :D:D:D

koszinom

udv

 

Link to comment
Megosztás:

45 perce, bazs7 írta:

ha van valami egyeb tippetek akkor szoljatok..vagy ha talalkoztok bontoba nagyon jo allapoto hatso lokharitval akkor gondoljatok ram :) es ha veletlenul z176 xxvm lenne a szinkod...gondolom a szinkod az elso bar karakter :) akkor megjobb :D:D:D

3-4-5 ajtós, cabrio vagy caravan? Évjárat? Tolatóradar? Ez valami ezüst (argonsilber) féle lenne? :biggrin:

Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, Astra555 said:

3-4-5 ajtós, cabrio vagy caravan? Évjárat? Tolatóradar? Ez valami ezüst (argonsilber) féle lenne? :biggrin:

jaj bocsanat ezek az infok lemaradtak :)))) szoval 2012es Opel Astra H Caravan, 5 ajtso Tolatoradar es igen nem tudom mi a magyar muvesz neve a szinnek...

metal.

Módosítva : bazs7
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, szokola said:

Pl milyen nyomatékkal kell meghúzni az olajleeresztő csavart?

78.4 Nm :)

Teljesen komoly, ez szerepel a Z17DTH leirasaban, de ezt a csavart szerintem az esetek kevesebb, mint 1%-aban huzzak nyomatekra... Tablazatrol nem tudok, bar eppen ki lehetne gyujteni, de sok ertelme nincs, mert a cifrabb dolgoknal ugyis meg kell nezni a leirast.

A kerekcsavaroknal 110 Nm, az olajszuro kupakja 25 Nm, de egyiknek sincs akkora jelentosege, mint a hengerfej csavaroknal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.