Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

DE!!! Tegnap a szokásomtól eltérően nem MOL kúton (mégiscsak magyar cég :-)), hanem Shell-en tankoltam. Kb. 50 km múlva igen nagy mértékben csökkent a fenti jelenség - legnagyobb örömömre. Utólag rekonstruálva az eseményeket én az alacsony oktán számra gondolok, emiatt kopoghatott a motor. Ez azért elgondolkodtató, hogy a két 95-ös benzin között ilyen különbség lehet.... Az F ASTRA-m szerette a MOL-os benzint...

Szerintetek 98-as benzin tankolható a H ASTRA-ba? Lehet, hogy kíváncsiságból egy tankolás erejéig kipróbálom.

Ha Shell kúton tankolsz, akkor csak és kizárólag Vpower 95-öt javasolnék.Megfelelő a minősége, és a motor is szereti.Igaz kicsit drágább, de cserébe rendes benzin lesz az autódban, megfelelő adalékokkal párosítva.

Én anno tankoltam OMV 98-ast, de nagyon kár volt.Nem elég, hogy belustult az autó, de kereken egy literrel többet is evett.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis színes történet....

A fed. komp. folyamatosan jelzi, hogy szerinte mennyi a még megtehető távolság, ugyanakkor a benzin szint jelző műszer is mutat valamit. Nemrégiben a fed. komp. elérte a 0 km, de mivel a benzinszintjelző a sűrűn vonalazott terület tetején járt, így a 0 km-es kiírást javaslatként értelmeztem. További 20-30 km-t megtéve a benzinszint jelző a sűrűn vonalazott terület felén járt még, de az autó néhány hörgés kiséretében leállt. Ezen csak a benzines kanna segített...

Nálatok is mutat még benzint a műszer, amikor a fed. komp 0 km-t mutat?

Ha Shell kúton tankolsz, akkor csak és kizárólag Vpower 95-öt javasolnék.Megfelelő a minősége, és a motor is szereti.Igaz kicsit drágább, de cserébe rendes benzin lesz az autódban, megfelelő adalékokkal párosítva.

Én anno tankoltam OMV 98-ast, de nagyon kár volt.Nem elég, hogy belustult az autó, de kereken egy literrel többet is evett.

Az nem gond, hogy ezekben az üzemanyagokban adalékok is vannak? A garancia papír szerint az adalékanyagok okozta károk érvénytelenítik a garanciát...

Link to comment
Megosztás:

Az nem gond, hogy ezekben az üzemanyagokban adalékok is vannak? A garancia papír szerint az adalékanyagok okozta károk érvénytelenítik a garanciát...

Ezeknek az adalékoknak minden benyában felár nélkül benne kellene lennie.Ezzel szemben ha megfelelő minőségű benzint akarsz tankolni, felárat kell fizetned érte.Erre csak azt tudom mondani, hogy "magyarországon élünk". :rolleyes:

Egyébként káros hatása nincs.Tisztább marad tőle az üza.rendszer, és nem kell mindig mindenféle szelepeket takarítgatni.Legalább is nálam.

Link to comment
Megosztás:

De aztán alábbadta, és csak GTC lesz... ;)

De ez mér itt lassan off!

Go to chat topik... :D

Igenis főnök!

Téged meg jól kimoderállak a "csak" miatt! :rolleyes:

Amúgy meg nem GTC lesz, nem Astra, hanem Leon, és nem Opel, hanem Seat... Mert abból jobb ajánlatot kapott egy fullos változatra, és sok a Vókszvágenes brádör, akiktől lesz szok occószág -> nagyobbb bódogságosság :blink: (kár, hogy minőségi kifogások miatt ki akarták zárni a konszernből)

Amúgy a tagságit még nem adtam oda neki, szerintem érdemes lesz megvárni, mi lesz ennek a vége ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok véletlenül, hohy 5 ajtós 1.6-os H ASTRA-hoz létezik-e kézikönyv? Az előző tulajtól csak a fejegységről és fed. komp.-ról kaptam leírást, magáról az autóról nincsen kézikönyvem. Letölthető vagy utólag beszerezhető ez valahol?

Link to comment
Megosztás:

Szeged-BP oda vissza:8.5L jött ki nem sok?? 1.6 Caravan.

130nál 7.5-8 mutat 150-160 10-11L, míg 100nál olyan 6,5L, igaz az autóban 2500Km van összesen.

Szóval amit tud az autó ehhez a fogyasztást nagyon soknak tartom.

Nekem tavaly ugyanígy H-Caravan 1.7 /100LE dízellel kerek 8 litert fogyasztott. Nyár volt, fele pálya, országút, fele város. Az se kevés. Ahhoz a súlyos kasztnihoz keves a 100 ló.

Link to comment
Megosztás:

ezekre én is kíváncsi vagyok

én inkább shell tankolnék, mint MOLt bár fene se tudja..

de az tényleg igaz hogy átlag magyar 98 benzin németben 95 felel meg sajna

de a JET 98 egész jó :)

Ezt már másik topicban kitárgyaltuk...

Ua. a benzin, csak lehet, hogy más adalék van benne - amikor éppen nem felejtik el belerakni.

Pl. MOL későn rakott dermedésgátlót a gázolajba... köszönjük széépen ;)

@Taxy:

ha bővíteni akarsz, körül kell nézni német oldalakon, miket szórnak ki ;)

Link to comment
Megosztás:

@Taxy:

ha bővíteni akarsz, körül kell nézni német oldalakon, miket szórnak ki ;)

Jó az ötlet, de marhára nem tudok németül. ;)

Azért az ebay-t is megnézem. A keresőbe be tudom írni a dolgokat, aztán majd átküldöm a linket, hogy ez kell-e nekem. :)

Bele kéne rakni valami mélyet nyomó dobozt, mert írogattam "lendületesebb" muzsikákat ki cd-re, és a gyári hifi kezd halványnak tűnni. Van láda, meg erősítő is, de kábelezni kell, meg úgy kezdődik hogy másik fej, tehát bc ugrik, meg kiadás is, szóval keresem a köztes megoldást.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

kb. 4e felé kellene váltani, így kb. 2.5e-ig esik a fordulat. Csak akkor még ezt nem tudtam, így elég gyakran 4.5-5e között kapcsoltam.

Passz... próbálkozni kell :)

Nem is a 18-as kerék, inkább szerezni kellene 16-os alut normális gumikkal ...

Pl. a Kadettről a 4x100-as "Astra H" kerekeket kellene becserélnem 5 csavarosra...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.