Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Köszi szépen, akkor utána járok, hogy itt Baranyában mennyiért programozzák fel, gondolom csak szakszervíz jöhet szóba.

Ahol van tech2 ott meg tudják csinálni, de nem egy drága dolog szerintem!

Amikor egyik ismerősömnek csinálták, akkor ő 5ezret fizetett! mind ez tavaly nyáron volt...

Link to comment
Megosztás:

Akkor most hogyu is van?

A nemetorszagi forgalmi engedelyben az van irva, hogy a elso forgalomba bejegyezve 2005 oktober, pedig a VIN cod 10. szamjegye 6. Akkor most 2005-os vagy 2006-os az autom?

2006-os modell; kb. az elozo ev szeptemberetol mar a kovetkezo evi modelleket gyartjak. Ha nem igy lenne, akkor az ev vege fele mar nem vennenek autot :D

Link to comment
Megosztás:

2006-os modell; kb. az elozo ev szeptemberetol mar a kovetkezo evi modelleket gyartjak. Ha nem igy lenne, akkor az ev vege fele mar nem vennenek autot :D

Koszi

ugy olvastam, hogy a vin megadja a gyartasi evet, de ezek szerint vannak eltolodasok

2006 modell, de 2005 ben gyartottak?

Link to comment
Megosztás:

Koszi

ugy olvastam, hogy a vin megadja a gyartasi evet, de ezek szerint vannak eltolodasok

2006 modell, de 2005 ben gyartottak?

Pont ezt írta le Csaba, hogy adott év szeptemberétől már az alvázszámban a következő év szerepel gyártási évként.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ha cseréltetett valaki első szélvédőt megírná a tapasztalatait ?

pl.beázás ,ragasztás stb.

előre is köszi a válaszokat..

Szia!

Nekem kb két éve cserélték a szélvédőmet, márkaszervízben. Egy napot ott állt, amíg a ragasztás megkötött. Nincs beázás, sem egyébb problémám vele. A csere kb 100000.- volt, igaz cascóra történt az elszámolás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ha cseréltetett valaki első szélvédőt megírná a tapasztalatait ?

pl.beázás ,ragasztás stb.

előre is köszi a válaszokat..

Ugyan nem Opelben, de volt, es nincs vele semmi gond. Ha olyan helyen csinaltatod, ahol csak ilyesmivel foglalkoznak, akkor olcsobb is, es jobban is ertenek hozza.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem Opelben, de volt, es nincs vele semmi gond. Ha olyan helyen csinaltatod, ahol csak ilyesmivel foglalkoznak, akkor olcsobb is, es jobban is ertenek hozza.

Köszi szépen a megnyugtató választ,voltam a Pilkingtonnál a West End-oldalában és én is úgy gondoltam ők lennének a nyerők a márkaszervízzel szemben...

mondjuk az eredeti GM emblémás üvegre ők is 100.000-es nagyságrendet mondtak,márpedig a 2 hónapos kocsimon gondolom nem kéne variálnom...

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a megnyugtató választ,voltam a Pilkingtonnál a West End-oldalában és én is úgy gondoltam ők lennének a nyerők a márkaszervízzel szemben...

mondjuk az eredeti GM emblémás üvegre ők is 100.000-es nagyságrendet mondtak,márpedig a 2 hónapos kocsimon gondolom nem kéne variálnom...

Betört a szélvédő 2 hónaposan? Uhh...

Amúgy szerintem tökmindegy... Teljesen ugyanaz az üveg, csak a Gm nincs rajta... ha casco persze Gm-es de ha nem akkor egyértelmű h Pilkington!!

Link to comment
Megosztás:

én a hondámba csak H betül üveget voltam hajlandó belerakatni, egy Honda márkaszervízben. ( Hondába Honda alkatrészt szlogen jeligére )

mivel a casco önrész 10% így szerintem tökmindegy hogy az ember 5 vagy 10 ezer forintot fizet.

de végülis ell lehet gagyizni egy 2 hónapos autót is... csak nem értem hogy minek? :D

Link to comment
Megosztás:

én a hondámba csak H betül üveget voltam hajlandó belerakatni, egy Honda márkaszervízben. ( Hondába Honda alkatrészt szlogen jeligére )

mivel a casco önrész 10% így szerintem tökmindegy hogy az ember 5 vagy 10 ezer forintot fizet.

de végülis ell lehet gagyizni egy 2 hónapos autót is... csak nem értem hogy minek? :D

Az uveg az uveg, a markaszervizben cserelnek mondjuk heti egyet, a masik helyen csak azt csinaljak; vajon ki ert hozza jobban? Nem kell annyira hasraesni a markaszervizek elott :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Betört a szélvédő 2 hónaposan? Uhh...

Amúgy szerintem tökmindegy... Teljesen ugyanaz az üveg, csak a Gm nincs rajta... ha casco persze Gm-es de ha nem akkor egyértelmű h Pilkington!!

Nem tört be-igen korábban az Elektromosban írtam róla véletlenül-sikeresen összekarcoltam jégkaparóval az összes üveget...ez volt a felvetésem,hogy ha az előző 7 ! autóm egyikével sem sikerült ezt művelnem,akkor mért pont a vadi új H Astra-val sikeredett..az őrület határán vagyok hetek óta,amióta rájöttem,hogy mi történt!

van Cascom,de ugye csak 1 üveget lehet előadni,hogy betört és mi lesz a többivel ... :D

Link to comment
Megosztás:

Az uveg az uveg, a markaszervizben cserelnek mondjuk heti egyet, a masik helyen csak azt csinaljak; vajon ki ert hozza jobban? Nem kell annyira hasraesni a markaszervizek elott :D)

én nem esem hasra a márkeszervizek elött... én csak a H betüs üveget akartam... mint ahogy mindig GM feliratú alkatrészt tettem bele az opeleimbe, ugyanezt a szokásomat megtartottam a Hondánál is...

( de úgy látom hogy ez csak nekem fontos... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

én nem esem hasra a márkeszervizek elött... én csak a H betüs üveget akartam... mint ahogy mindig GM feliratú alkatrészt tettem bele az opeleimbe, ugyanezt a szokásomat megtartottam a Hondánál is...

( de úgy látom hogy ez csak nekem fontos... :D )

Nekem is fontos, a Pilkingtonnál választható,hogy milyen üveget szeretnék,azaz ők is,miután ők a gyártók,tudnak bele tenni GM emblémásat csak 2,5 szeres áron...de iagazad van,a Casco miatt végül is mindegy...

Link to comment
Megosztás:

én nem esem hasra a márkeszervizek elött... én csak a H betüs üveget akartam... mint ahogy mindig GM feliratú alkatrészt tettem bele az opeleimbe, ugyanezt a szokásomat megtartottam a Hondánál is...

( de úgy látom hogy ez csak nekem fontos... :lol: )

Én nem érzem gagyizásnak, ha tökugyanazt a Pilkingtont rakatom bele, csak nincsen rajta az a feka GM-es négyzet a sarkában...

Meg nekem nincsen CASCO-m így ez is drága lenne, nem hogy a gyári feliratos...

Persze ha lenne Casco és nekem lenne 2 hónapos a kocsim, én is a GM-est rakatnám...:D!

Link to comment
Megosztás:

Persze ha lenne Casco és nekem lenne 2 hónapos a kocsim, én is a GM-est rakatnám...:D!

ennyi :lol:

én a 4 évesbe az azt rakattam, mert van cascom.

ha nem lett volna akkor én se erőltettem volna a H beütüst, mert nem mindegy hogy 70 vagy 170. azért ekkora különbségért filccel odarajzoltAM VOLNA :D

de casco önrésznél bevállaltam a 17 ezer forintot..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ha cseréltetett valaki első szélvédőt megírná a tapasztalatait ?

pl.beázás ,ragasztás stb.

előre is köszi a válaszokat..

szakszervizes csere cascora 10600 ft önerő végösszeg 106000 ft.de van olyan hely is ahol átvállalják a casco önrészt is.semmi gondom nincs vele.

reggel bevittem délután tudtam érte menni .aláirtam a papirokat fizettem és viszlát.ja ha már üveget cserélsz akkor jégkaparót is cseréld le olyanra ami puhább mint az üveg.rézbetétes vagy inkább jégoldó plusz fütés

Link to comment
Megosztás:

szakszervizes csere cascora 10600 ft önerő végösszeg 106000 ft.de van olyan hely is ahol átvállalják a casco önrészt is.semmi gondom nincs vele.

reggel bevittem délután tudtam érte menni .aláirtam a papirokat fizettem és viszlát.ja ha már üveget cserélsz akkor jégkaparót is cseréld le olyanra ami puhább mint az üveg.rézbetétes vagy inkább jégoldó plusz fütés

Hát igen az a trükk az egészben hogy rézbetétes volt az a rohadt kaparó,amit már az előző autóimnál is használtam...ezért kérdeztem,hogy milyen üveg van ebben a kocsiban,hogy szarrá karcolta,mig előtte se a Corsa-t,sa a Daewoo Lanos üvegét sem ?

Link to comment
Megosztás:

Hát igen az a trükk az egészben hogy rézbetétes volt az a rohadt kaparó,amit már az előző autóimnál is használtam...ezért kérdeztem,hogy milyen üveg van ebben a kocsiban,hogy szarrá karcolta,mig előtte se a Corsa-t,sa a Daewoo Lanos üvegét sem ?

Ha ez igy van, akkor fuss egy kort az Opelnel... Nem kene ekkora kulonbsegnek lenni uvegek kozott, es ha a leirasaban nincs szo arrol, hogy nem lehet kaparni, akkor nem kizart, hogy az uveggel volt valami gond.

Link to comment
Megosztás:

Ha ez igy van, akkor fuss egy kort az Opelnel... Nem kene ekkora kulonbsegnek lenni uvegek kozott, es ha a leirasaban nincs szo arrol, hogy nem lehet kaparni, akkor nem kizart, hogy az uveggel volt valami gond.

Már megfutottam a kört,természetesen elutasítottak,mivel azt mondták,hogy mechanikai sérülésről van szó,és pofátlanul kiidézték a kezelési útmutató azon részét,amire én is hivatkoztam-ergo hülyének néznek-hogy éles peremű jégkaparóval kell jégmentesíteni,erősen rányomni,hogy az alá kerülő szennyeződés ne karcolja meg az üveget ...

valószínű nem nyomtam rá elég erősen :D amúgy az elmúlt 20 évben egy autómnál sem figyeltem igazán erre és sosem volt gond...ja és a márkaszervízben javasolták,hogy forduljak a fogyasztóvédelemhez :lol:

Link to comment
Megosztás:

Már megfutottam a kört,természetesen elutasítottak,mivel azt mondták,hogy mechanikai sérülésről van szó,és pofátlanul kiidézték a kezelési útmutató azon részét,amire én is hivatkoztam-ergo hülyének néznek-hogy éles peremű jégkaparóval kell jégmentesíteni,erősen rányomni,hogy az alá kerülő szennyeződés ne karcolja meg az üveget ...

valószínű nem nyomtam rá elég erősen :D amúgy az elmúlt 20 évben egy autómnál sem figyeltem igazán erre és sosem volt gond...ja és a márkaszervízben javasolták,hogy forduljak a fogyasztóvédelemhez :D

Rakj fel képet róla, nem hiszem, hogy annyira zavaró lehet... :lol:

Az autót használjuk, kopik valamennyit, hiába vigyáz rá az ember... Elkövettél egy hibát, tanultál belőle, ennyi... Legközelebb jégoldót használsz és autókefét...

Link to comment
Megosztás:

ja és a márkaszervízben javasolták,hogy forduljak a fogyasztóvédelemhez :D

ez most rossz érdetelemben : azaz mondták hogy ha nem tetszik menj a fogyasztóvédelemhez, vagy jó értelemben: hogy ők nem cseréhetik ki, de ha a fogyasztóvédelem azt mondja hogy az üveg szatr akkor kicserélik?

Link to comment
Megosztás:

Rakj fel képet róla, nem hiszem, hogy annyira zavaró lehet... :D

Az autót használjuk, kopik valamennyit, hiába vigyáz rá az ember... Elkövettél egy hibát, tanultál belőle, ennyi... Legközelebb jégoldót használsz és autókefét...

No de nem "szoke no nekiesett elso autojanak" jellegu tortenetrol van szo, hanem valami olyasmirol, ami husz ev alatt mas autokon nem fordult elo, tehat legalabbis erdekes.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.