Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Nekem indulkáskor kiírja mindíg ezt a "level coolant" vagy mit, már utána néztem hogy valamelyik folyadékszintem alacson, és ezért írja ki ! Honnan tudom meg hogy hány fokos a hűtővizem ??

köszi

Nem valamelyik, hanem egeszen pontosan a hutoviz. Nem mindegyik kocsiban van bent a szenzor, igy lehet, hogy csak vaklarma, mert szenzor nelkul aktivaltak a kijelzest.

A homersekletet tudod nezni a szerviz menuben, de a szintet a tartalyban meg ennel is egyszerubb :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel 6kor, amikor indulni szerettem volna munkába egy elég megdöbbentő látvány fogadott! Nem hittem a szememnek!

Ellopták az összes dísztárcsámat+az egyik acél felnimet!(egy másikból meg hiányzik egy csavar)

De legalább raktak alá fát meg járólapot!

A mögöttem álló Insigniáról pedig mind a 4db 19" felnit elvitték!

De azt, a járdára engedték le!

Tessék vigyázni Budán!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel 6kor, amikor indulni szerettem volna munkába egy elég megdöbbentő látvány fogadott! Nem hittem a szememnek!

Ellopták az összes dísztárcsámat+az egyik acél felnimet!(egy másikból meg hiányzik egy csavar)

De legalább raktak alá fát meg járólapot!

A mögöttem álló Insigniáról pedig mind a 4db 19" felnit elvitték!

De azt, a járdára engedték le!

Tessék vigyázni Budán!

Cascó ha van fizet.csak a rendőrségi hercehurcának kell lezárulnia ami 1,5-2 hónap.csak tegyél feljelentést.nekem is ellopták tavaly a dísztárcsákat.számlával 90 százalékot fizet ,számla nélkül kb 44000ft-os bolti árra(nem tudom hogyan számolták,-önrész % -áfa -valami) kaptam 18700ft-ot

Link to comment
Megosztás:

Cascó ha van fizet.csak a rendőrségi hercehurcának kell lezárulnia ami 1,5-2 hónap.csak tegyél feljelentést.nekem is ellopták tavaly a dísztárcsákat.számlával 90 százalékot fizet ,számla nélkül kb 44000ft-os bolti árra(nem tudom hogyan számolták,-önrész % -áfa -valami) kaptam 18700ft-ot

Sajnos nincs cascóm!

Feljelentést pedig nem tettem, de az Insigniás ismerős igen!

Link to comment
Megosztás:

tedd meg a feljelentést mert ha megfogják őket akkor megkaphatod a cuccokat.kicsi az esély de nincs vesztenivalód.

Kb. 15 eve hajnalban csongettek a rendorok, hogy meltoztassak ott helyben naluk feljelentest tenni, mert elkaptak a disztarcsaimat meglovasito dolgozot, pedig akkor meg azt sem tudtam, hogy elloptak :D Par het alatt aztan vissza is kaptam oket...

A trukk az volt, hogy belevestem a rendszamot a disztarcsak hataba :P Talaltak meg egy jo adag jeloletlent is a csomagtartoban, mondta is a rendor, hogy nagy reszuket a kutya sem fogja keresni, szep gyujtemenyuk van...

Link to comment
Megosztás:

nah megnéztem, de nem találtam....

nekem bc1 és bc2 van meg a stopper, de egyik bc-ben sem látom :S

A teszt módban találod!

Így tudod előhozni:

1. Rádió bekapcsol

2. Settings gombot megnyomod, majd megint megnyomod és ekkor egy búgó hangig (meg elvileg megjelenik a test mode felirat) nyomva is tartod (kb 5 mp.)

3. Ezután a BC gombot nyomogatod addig amíg meglátod az egyik oldalon, hogy Coolant: és egy szám :D ez a vízhőmérsékleted...

Ha nincs gyújtáson az autó mindig 73 fokot mutat, amúgy meg a helyeset!

Test mód kikapcsolása: Settings gomb nyomvatartása alaphelyzetben a hangig vagy a rádió ki- majd bekapcsolása!

Remélem sikerül! :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fel akartam tölteni az ablakmosó tartályt, és gondoltam ha már felnyitottam a motorháztetőt akkor meglesem a folyadék szinteket is.

Észrevettem hogy a motorolaj eléggé elszíneződött, és így 138000 km-nél csere érett lett. Utána jött a fekete leves. Rápillantottam a hűtőfolyadék szintjére, és a COLD felirat alatt van kb 1cm-el! Eddig mindig a tartály illesztéséig volt, vagyis a csík felett kb 2cm-el!

Az autó 5 éves és kicsit hangosnak mondanám a motort (Z16XEP), kellene aggódnom hogy valami baj van a motorral, esetleg a hűtővel? Nem észleltem folyást, viszont mikor hosszabb (50km-es) távot tettem meg utána mindig éreztem egy kis alkoholos illatot mikor leállítottam a motort, nem tudom hogy az esetleg lehetett e a hűtőfolyadék szaga!? Észrevettem hogy ha szemben állok az autóval, akkor a hűtő bal felső része felett lévő csőnél valami nedvességet (képek mellékelve)!

IMG_1257_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1258_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1259_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valaki tudja esetleg hogy mikor kell cserélni ezeket?

- vezérműszíjat és görgőket

- fékfolyadékot

- váltófolyadékot

- távirányító elemet

- gyertyákat

- levegőszűrőt

- pollenszűrőt

- ékszíjat

Utolsó csere: 2010.08. (pollenszűrő, levegőszűrő, gyertyák, vezérműszíj-görgők, olajcsere) km óra: 118000km

Másik kérdés. Mi a bevált szokás a légkondi tisztításával és gáztöltésével kapcsolatban?

Mellékeltem pár képet a TEST módról, valaki esetleg tudja hogy mi mit jelent?

IMG_1260_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1261_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1262_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1263_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1264_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1265_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

[ig]http://kepfeltoltes.hu/thumb/111013/IMG_1257_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[mg]http://kepfeltoltes.hu/thumb/111013/IMG_1258_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ig]http://kepfeltoltes.hu/thumb/111013/IMG_1259_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valaki tudja esetleg hogy mikor kell cserélni ezeket?

- vezérműszíjat és görgőket 150.000 km

- fékfolyadékot 2 évente

- váltófolyadékot soha

- távirányító elemet amikor lemerül

- gyertyákat 60.000 km

- levegőszűrőt hivatalosan 60.000 , de én 30-40 nél cserélném

- pollenszűrőt 2 év / 30.000 km

- ékszíjat amikor repedezik, öregszik....

Utolsó csere: 2010.08. (pollenszűrő, levegőszűrő, gyertyák, vezérműszíj-görgők, olajcsere) km óra: 118000km

a fényképeken a vízpumpa látható. akkor talán az folyik

a többrire a válasz fent a kérdés mellett :D

Link to comment
Megosztás:

Köszkeeee! :D

Azért lenne még kérdésem :P

Ma úgy jöttem haza a melóból, hogy benyomtam a TEST módot, és figyeltem hogy változik víz hőmérséklete. Mire hazaértem (kb 11km) a hőfok a BC szerint 112 volt, de a ventilátor meg sem moccant... lehet én néztem valamit rosszul vagy magasabb hőmérsékleten kéne bekapcsoljon a venti? A BC-ben valami COOLANT feliratot néztem.

Valahol olvastam, hogy a motorvezérlő szoftver frissítése segíthet megszüntetni a váltás közbeni rángatást... igaz ez?

Lehet-e, vagy megéri e frissíteni a BC által irt szoftvert ( HW: D5.20//12.05.2005 ) ( SW: 23.09.2004/O//GD59-/00050 )

Link to comment
Megosztás:

Elolvastam amit a Z16XEP hez irtal a termosztatrol, es ha ugy van ahogy oda van irva akkor ez azt jelenti hogy 102 foknal be kene kapcsoljon a ventilator, vagy en valamit felreertek a termosztattal kapcsolatban... amugy nekem meg 112 nel sem kapcsolt be a ventilator....

Link to comment
Megosztás:

Elolvastam amit a Z16XEP hez irtal a termosztatrol, es ha ugy van ahogy oda van irva akkor ez azt jelenti hogy 102 foknal be kene kapcsoljon a ventilator, vagy en valamit felreertek a termosztattal kapcsolatban... amugy nekem meg 112 nel sem kapcsolt be a ventilator....

nem nem... oda az van írva, hogy a Z16XEP nek 105 nél kezd el nyitni a termosztátja....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

20111028181_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

szerintetek ez melyik szín ?? mert rádió keretet akarok venni, de elég sok van (sötét szürke, füsz szürke, stb )

ezen a kettőn vacilálok hogy melyik lehet:

Opel_Agila___Ast_4aae66c12e1b4.jpg

Opel_Agila___Ast_4aae674b2eb62.jpg

köszi

Módosítva : modern
ne rakjunk má be kétmillio megapixeles képet....
Link to comment
Megosztás:

szerintetek ez melyik szín ?? mert rádió keretet akarok venni, de elég sok van (sötét szürke, füsz szürke, stb )

ezen a kettőn vacilálok hogy melyik lehet:

Szia!

Ha jól tudom, akkor a középkonzolod színét "fa.szénszín metál"-nak hívják, ami szerintem kicsit barnás árnyalatú.

Kérd el mindkettőt, hasonlítsd össze a középkonzollal és azt vedd meg, amelyik passzol hozzá. Nekem inkább az alsó fotón lévő keret színe hasonlít a középkonzolhoz.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni, hogy hol tudnék venni "díszlécet" az ajtóra?

Ezeket ragasztani kell ugye?

Gyári érdekelne és azt szeretném színre lefesteni!

Szia!

Én az Arviscar-nál intéztem az egészet. Csak a négy gyári új díszléc volt 60.000,- Forint, plusz a fényezés és a munkadíj.

Igen, ragasztani kell, valami nagyon erős öntapadós csík van rajta.

De biztosan lehet kapni bármelyik Opel kereskedésben is, de úgy látom, hogy az Opelcentrum is forgalmazza.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én az Arviscar-nál intéztem az egészet. Csak a négy gyári új díszléc volt 60.000,- Forint, plusz a fényezés és a munkadíj.

Igen, ragasztani kell, valami nagyon erős öntapadós csík van rajta.

De biztosan lehet kapni bármelyik Opel kereskedésben is, de úgy látom, hogy az Opelcentrum is forgalmazza.

Üdv.

;) ;) 60000... Jesszus...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én az Arviscar-nál intéztem az egészet. Csak a négy gyári új díszléc volt 60.000,- Forint, plusz a fényezés és a munkadíj.

Igen, ragasztani kell, valami nagyon erős öntapadós csík van rajta.

De biztosan lehet kapni bármelyik Opel kereskedésben is, de úgy látom, hogy az Opelcentrum is forgalmazza.

Üdv.

Most kérdeztem meg a márkaszervizben, azt mondták 50ezer fényezve!

Gondolom ennél olcsóbban nem úszom meg sehol?!

Van díszlécem, csak nem gyári és fekete. Csak idegesít, hogy minden egyszínű csak az nem, mert utólag tették fel!

Azt még leszedni szép művelet lesz! ;)

Link to comment
Megosztás:

Most kérdeztem meg a márkaszervizben, azt mondták 50ezer fényezve!

Gondolom ennél olcsóbban nem úszom meg sehol?!

Van díszlécem, csak nem gyári és fekete. Csak idegesít, hogy minden egyszínű csak az nem, mert utólag tették fel!

Azt még leszedni szép művelet lesz! ;)

Szerintem sem nagyon úszható meg olcsóbban. Az 50ezer cakli-pakli az még egészen jó. Nekem egészen könnyen lejött a szintén nem gyári fekete, majd utána valami radírszerű dologgal "radírozták le" az ajtón maradt ragasztót. A fényezés pedig abszolút nem sérült meg. Az a fontos, hogy teljesen tiszta legyen újra a felület. Azt is megkérdeztem, hogy az eredeti használtban mennyire használható újra. Arra azt mondták, ha még sikerülne is is hibátlant beszerezni, azzal az a probléma, ha nem jó ragasztócsíkkal teszik fel, könnyen lejöhet, elválhat a ragasztás.

Link to comment
Megosztás:

Most kérdeztem meg a márkaszervizben, azt mondták 50ezer fényezve!

Gondolom ennél olcsóbban nem úszom meg sehol?!

Van díszlécem, csak nem gyári és fekete. Csak idegesít, hogy minden egyszínű csak az nem, mert utólag tették fel!

Azt még leszedni szép művelet lesz! ;)

Nekem is fekete díszlécem volt gyárilag. Leszedtem, elvittem lefestették, visszaraktam 3M ragasztóval és azóta is jó (3 éve).

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fekete díszlécem volt gyárilag. Leszedtem, elvittem lefestették, visszaraktam 3M ragasztóval és azóta is jó (3 éve).

Én azt hittem, hogy a gyári fekete az rugalmas. Vagy nem? Nekem nem gyári fekete volt, hanem más kialakítású gumis díszcsík, de az nem tetszett. Szerintem azt nem is lehetett volna lefesteni, meg bután is nézett volna ki, meg a fényezés is megtöredezett volna rajta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.